PDA

View Full Version : Problem me Kopjuter - Mausi po frenohet cdo 10-15 sec.


Kavaleri
21-09-07, 14:48
Pershendetje.
Mausi po me bllokohet cdo 10-15 sec. edhe frenimi i masuit zghat diku 3 deri 7 sec.
Kjo me esht paraqit para tri dite, edhe po shkon duke u shpeshtu.
Ka dikush qe ka pas te njetin problem? apo nese din dukush me me dhen naj keshill?

Me rrjet skam pas kurr problem, rrjeti esht mjaft i shpejt.
http://img338.imageshack.us/img338/2098/50983775sk3.png

Kavaleri
21-09-07, 14:56
Nese nuk jam ksajde ,ma mshoni ni zile ne PM, qe te vi sa me shpejt.
Falemnderit.

rilinda
21-09-07, 19:34
Unė e kam pasur kėtė problem, pasi e formatizova... problemi u zhduk :D

Kavaleri
22-09-07, 17:36
Falminderit Rilinda per mesazhin, un e kam ber ket por kot!

Kur klikoj diku nuk reagon klikimi me nje her, se di veq shum po me pengon, jam duke i bajt gjerat nga kopjuteri edhe qka me be me ri-instalu nja 3-4 ore pun me ka nxerr.
Ju pershendes-

yllbardh
22-09-07, 19:14
Falminderit Rilinda per mesazhin, un e kam ber ket por kot!

Kur klikoj diku nuk reagon klikimi me nje her, se di veq shum po me pengon, jam duke i bajt gjerat nga kopjuteri edhe qka me be me ri-instalu nja 3-4 ore pun me ka nxerr.
Ju pershendes-

Mos u ngut. Nėse ke bėrė ndonjė update kohėve tė fundit, atėherė aty mundet tė gjindet problemi. Provo mė sė pari t'a kthesh systemin nė njė kohė mė tė herėshme kur mausi(miu) tė ka punuar. Kėtė mundėsi e ka XP nė nėndirektorien Systemtools\System recreate(nuk jam i sigurt se si quhet kjo mundėsi nė versionin anglez).

Murgesha
22-09-07, 21:29
E miu im mė ėshtė bėrė livriēk. Edhe pa e dirigjuar unė, shigjeta e miut lėviz vetė... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif Nėse din dikush din tė mė preferojė diē qė ta ndali se shpesh menzi po e zė... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

rilinda
22-09-07, 21:51
E miu im mė ėshtė bėrė livriēk. Edhe pa e dirigjuar unė, shigjeta e miut lėviz vetė... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif Nėse din dikush din tė mė preferojė diē qė ta ndali se shpesh menzi po e zė... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

Le t'ja fal miu yt pak shkathtėsi miut t'Kavalerit :biggrin:

Kavaleri
22-09-07, 23:40
E miu im mė ėshtė bėrė livriēk. Edhe pa e dirigjuar unė, shigjeta e miut lėviz vetė... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif Nėse din dikush din tė mė preferojė diē qė ta ndali se shpesh menzi po e zė... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif
Keputja bishtin vendoja via bluetooth, pa kabell, un e kam Laptop pa maus vetem me leviz mbi kanal, ka nis mu bo 2 metra tu leviz me gisht edhe prap klikimi spo me reagon.

Kavaleri
22-09-07, 23:43
Mos u ngut. Nėse ke bėrė ndonjė update kohėve tė fundit, atėherė aty mundet tė gjindet problemi. Provo mė sė pari t'a kthesh systemin nė njė kohė mė tė herėshme kur mausi(miu) tė ka punuar. Kėtė mundėsi e ka XP nė nėndirektorien Systemtools\System recreate(nuk jam i sigurt se si quhet kjo mundėsi nė versionin anglez).

Falemnderit per mesazh, por ket sony vaio nuk mundem ta rikthej ne nje kohe me te hershme, kam edhe nje acer ate mundem me kthy por ket nuk e pranon systemi i sony vaio`s, palidhje sitem ish edhe pse kushton 3 her me shtrejt se aceri.

Kesh duke i inqizu do muzika edhe spo kam rrugdalje veq me ri instalu.
Ju pershedes, ju falemnderit per mesazh.

Kavaleri
22-09-07, 23:46
Le t'ja fal miu yt pak shkathtėsi miut t'Kavalerit :biggrin:
hahah o mausi im livrit si dreq ka te duash, por klikimi nuk me reagon mytna tu i mshu nikut tend gup e gup mbas gjys ore a reagon a jo hahah.

rilinda
23-09-07, 00:00
hahah o mausi im livrit si dreq ka te duash, por klikimi nuk me reagon mytna tu i mshu nikut tend gup e gup mbas gjys ore a reagon a jo hahah.

Kur ta mer rrogėn, shko me naj COMPUTERS SHOP, bleje ni maus edhe qe...:biggrin: Zgjidhet problemi :biggrin:
Ndash, ta blej une k'tu edhe ta qoj me post:tongue::biggrin:

Zero Cool
23-09-07, 10:20
Mos bani hajgare ketu, te informatika, se po jua fshij postimet e pastaj ankoheni, qysh ja keni zanat "pse mu ka fshi... qka shkrujta, kan e ofendova, etj..."

Pergjegjja per te gjithe: kur nuk ju ngon miu, lshoja macen (bleje njo nese nuk ke, apo merre ne kosove ka boll), e kqyre pastaj a po ju ngon miu a jo :tongue: ZC !

^katunari^
23-09-07, 10:44
Mos bani hajgare ketu, te informatika, se po jua fshij postimet e pastaj ankoheni, qysh ja keni zanat "pse mu ka fshi... qka shkrujta, kan e ofendova, etj..."

Pergjegjja per te gjithe: kur nuk ju ngon miu, lshoja macen (bleje njo nese nuk ke, apo merre ne kosove ka boll), e kqyre pastaj a po ju ngon miu a jo :tongue: ZC !

Ngone more mjeshtrin (ZC), se nuk ju bjen keq valla :biggrin:

Kavaleri
23-09-07, 23:20
Kur ta mer rrogėn, shko me naj COMPUTERS SHOP, bleje ni maus edhe qe...:biggrin: Zgjidhet problemi :biggrin:
Ndash, ta blej une k'tu edhe ta qoj me post:tongue::biggrin:
hahah jo e kam rregullu, nuk i ka pas fajet miu, por kishte problem pak me ket far java, shum e urrej ket java.
Ti qu per qu qoma naj panoram prej PZ-s haha.
Falemnderit per mesazh.
Problemin e kam zhgedhur, kam ri-instalu koplet Lap topin.
Ju falemnderoj te gjithve per mesazhet e juaja.

Kavaleri
26-09-07, 14:00
Edhe pse e kam ri instalu komplet kopjuterin ,prap po kam problem me frenimin e rrjetit.
Me shum hasen ne frenim kur shikoj TV Live, apo Video Google ne linje, apo tjerat Video ne Linje, Fuqija e rretit esht mjaft e fort, por po Frenohet.

A mos mundet me pas Kopjuteri problem teknik? Se pse me te njetin rrjet kam provuar me kopjuter tjeter me ate nuk po hasem ne keto pasoja edhe pse ai tjeteri kopjuter esht me i dobet.

Virusin Norton e kam te instalum, edhe qe sa her e ristartoj kopjuterin me thot se gjerat qe jan te instaluar jan te gjitha te instalume me sukses dhe qe punojn pa ndo nje defekt.
A mos mundet te ket ndo nje problem teknik? flutura i punon mir edhe degjohet se po punon tjeter spo di.
Ju pershendes.

Ma-Origano
22-12-07, 21:16
Edhe pse e kam ri instalu komplet kopjuterin ,prap po kam problem me frenimin e rrjetit.
Me shum hasen ne frenim kur shikoj TV Live, apo Video Google ne linje, apo tjerat Video ne Linje, Fuqija e rretit esht mjaft e fort, por po Frenohet.

A mos mundet me pas Kopjuteri problem teknik? Se pse me te njetin rrjet kam provuar me kopjuter tjeter me ate nuk po hasem ne keto pasoja edhe pse ai tjeteri kopjuter esht me i dobet.

Virusin Norton e kam te instalum, edhe qe sa her e ristartoj kopjuterin me thot se gjerat qe jan te instaluar jan te gjitha te instalume me sukses dhe qe punojn pa ndo nje defekt.
A mos mundet te ket ndo nje problem teknik? flutura i punon mir edhe degjohet se po punon tjeter spo di.
Ju pershendes.
Kavaleri paske probleme shum ne pkompjuter tende :lol: :lol: :lol:

uck_aksh
22-12-07, 23:46
Edhe pse e kam ri instalu komplet kopjuterin ,prap po kam problem me frenimin e rrjetit.
Me shum hasen ne frenim kur shikoj TV Live, apo Video Google ne linje, apo tjerat Video ne Linje, Fuqija e rretit esht mjaft e fort, por po Frenohet.

A mos mundet me pas Kopjuteri problem teknik? Se pse me te njetin rrjet kam provuar me kopjuter tjeter me ate nuk po hasem ne keto pasoja edhe pse ai tjeteri kopjuter esht me i dobet.

Virusin Norton e kam te instalum, edhe qe sa her e ristartoj kopjuterin me thot se gjerat qe jan te instaluar jan te gjitha te instalume me sukses dhe qe punojn pa ndo nje defekt.
A mos mundet te ket ndo nje problem teknik? flutura i punon mir edhe degjohet se po punon tjeter spo di.
Ju pershendes.


Kalaveri ne shumicen e rasteve apo me mir te them ne 99.99% te rasteve te tilla problemi esht se pllaka e procesorit ka penges ne ftohjen normale. Kalaveri portapli ose llaptopi gjithmon duhet me qen ne tavolin nuk duhet ta kesh siq e mbajm ne ne preher apo ne shtrat se nese e le dikun ku esht but nuk mund te thithin ajr ventilatorat dhe vje deri te nxehja e tepruar e procesorit dhe vje deri te zvoglimi i shpejtesis por mundet te vje edhe deri te fikja komplete.

Kalaveri tkishim qen me afer ma merr menja se ket problem ta kisha rregullu

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/procesori.jpg

Kavaleri
24-02-08, 00:34
Uck_Aksh
Se pari te falemnderoj per postimin, dhe se dyti ju kerkoj falje per vones, nuk isha ketu.
Shum Falemnderit per Spjegim.
Kompjuteri im kishte problem me disa krryma te cilet nuk mund ti verente as nje antivirus.
Kam instalu Google Pako, edhe aty esht nje Doktor per qisi lloji krymash edhe i kam teherk nga kompjuteri.
Ata kryma te cilet me shkaktuan problem ne laptop, ishin nga do uebfaqe qe perfundojn me piczo.com
kjo firma piczo.com ofron uefaqe falas, shumica e te rinjeve marojn faqe po te kjo firm piczo.com.
ne kete piczo.com te gjitha faqet jan me rrekllama qe gufojn sikur kpurdha para syve, edhe qe ne ato rrekllama ka kesi lloj krymesh qe nuk mundesh me tju shmangesh me as nje antivirus, por as rikthimi i kopjuterit ne nje kohe te kaluar nuk ndikon asgje.
Un p.s nuk kam pas kurr ndo nje faqe te keti lloji te piczo.com mir por se si jam hy aty as vet se di edhe me esht infektu kopjuteri.
I kisha propozu Rinijen qe te mos marojn faqe falas ne kete piczo.com se pse ju shkaktojn dem te tjerve me popup rrekllama me kesi lloj virusesh.
per free faqe pa viruse dhe pa rrekllama ju ofron vetem google.

www.googlepages.com
www.blogspot.com

Uck_Aksh Falemnderit shume I Nderuar per kete Spjegim.
Falemnderit dhe te gjithve te tjerve per postimet tuaja.