PDA

View Full Version : Propozim!!


pirro
07-10-07, 18:06
E kom nje propozim per stafin udheheqes te DARDANIA.DE qe ta hapin nje rubrike,psh.per "sigurine"ose te emertohet SIGURIA apo KRONIKA E ZEZE dhe aty te postohet lidhur me krimet qe ndodhin arrestimet e ndryshme qe behen etj etj.

Se shpesh here nuk po dim se ku ti hapin ndonje teme te kesaj natyre.

Edhe osht mire se i ipet mundesia qe ndokush te ngritet ne poziten e moderatorit,se ka veteran ne forum valla (pa hajgare).

Murgesha
10-10-07, 09:39
Pėrshėndetje Pirro!

Kronikat e Zeza postohen sipas natyrės sė lajmit tek nėnforumet pėrkatėse;
Politika dhe Shtypi,
Bota Shpirtėrore si dhe te
Diskutimet Shoqėrore.
Ne si staf mendojmė se nuk kemi nevojė pėr njė nėnforum tė tillė.
Megjithatė tė falėnderojmė pėr porpozimin tėnd.

Murgesha!

Artisti
13-10-07, 15:46
Do te propozoja qe funksioni automatik forumial, per mundesin e shikimit te nikut te atij i cili te jep reputacion, te vihet ne funksion!.

Ju falenderoje paraprakisht per pergjigjen

Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

pleshti
13-10-07, 16:21
Pse kjo pėrēarje... 13-10-07 17:03 eheheh te du qe je shqiptar, ama ky postimi yt sme pelqeu prandaj po te jap nje te kuqe. Lijanna

Pse kjo pėrēarje... 13-10-07 16:52 te pershendet Artisti

Ateizėm 101 09-10-07 14:20

Ateizėm 101 19-09-07 17:01
Nena Tereze: "Zoti... 18-09-07 21:49 qy
E perkrahi ket propozim tuajin.
Edhe mua me intereson ta di kush po me skuq?

vjeshta
13-10-07, 16:29
Do te propozoja qe funksioni automatik forumial, per mundesin e shikimit te nikut te atij i cili te jep reputacion, te vihet ne funksion!.

Ju falenderoje paraprakisht per pergjigjen

Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)
E perkrahi edhe unė kėtė propozim ,jo qė mė intėreson se kush po e skuq ,por munden edhe me i keqperdore nickat e te tjerve ......po shpjegohem : mund qe ta skuqin apo ta gjelbėrojnė duke i nėnshkruar komentet mė nickun e tjetrit !!!


Pres, qė bashė pėr kėtė motiv ,ky propozim tė realizohet.

pirro
13-10-07, 16:56
Edhe une i bashkangjitem PROPOZIMIT te artisit,sepse kishte me qene shume ma fer funksionimi i forumit.

Stafi dardania kishte me qene mire qe te shikoj neper vendet e rajonit se qysh e kan te rregulluar kete problematike hahaaa.

jadore
13-10-07, 17:30
projekt propozim ..!

LUS TE GJITHE ANTARET E FORUMIT DARDANIA .DE

qe nga ky moment ne caste revolte paknaqesije , hipertensioni ,rreth komenteve qe lexoni ketu ,nese aktivizoni reputacionin si forme te vlersimit tuaj ,reputacionet negative te njohura me ngjyre kuq ti kaloni tek Une,

e juaja eshte qe vetem qdo te thene negative te adresoni ne adrese timen kujdo qofte qe mendoni te ja adresoni sjelleni tek reputacioni im , besoj qe kjo sado pak zbut situaten tuaj te acaruar dhe antari tjeter nuk ndihet i indinjuar( pra pranoj vetem reputacionet ne ngjyre te kuqe )
p.s.
shkas per kete projekt propozim morra pse shof qe nje gje e tille ju bene mjafte pershtypje ...!!!

me plot respekt Jador...!

Artisti
13-10-07, 18:06
projekt propozim ..!

LUS TE GJITHE ANTARET E FORUMIT DARDANIA .DE

qe nga ky moment ne caste revolte paknaqesije , hipertensioni ,rreth komenteve qe lexoni ketu ,nese aktivizoni reputacionin si forme te vlersimit tuaj ,reputacionet negative te njohura me ngjyre kuq ti kaloni tek Une,

e juaja eshte qe vetem qdo te thene negative te adresoni ne adrese timen kujdo qofte qe mendoni te ja adresoni sjelleni tek reputacioni im , besoj qe kjo sado pak zbut situaten tuaj te acaruar dhe antari tjeter nuk ndihet i indinjuar( pra pranoj vetem reputacionet ne ngjyre te kuqe )
p.s.
shkas per kete projekt propozim morra pse shof qe nje gje e tille ju bene mjafte pershtypje ...!!!

me plot respekt Jador...!Nuk perkrahu projektpropozimin tend sepse nuk zgjidhet ajo qe thashe une dhe ajo qe e paska thene vjeshta.
Pastaj te sqarohemi edhe pak, jo qe me ben pershtypje nje pike e kuqe, por te afrohet, te lokalizohet siq e ka potencuar vjeshta, manipulimi, e kupton ti kete "alla" jador ?
Dhe duke kerkuar ti, per ti adresuar shenimet negative ne ty, te lutem mos keshtu, mos sepse mendon njeriu se me gjera negative ushqehesh!!!!!!.Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

jadore
13-10-07, 18:18
Nuk perkrahu projektpropozimin tend sepse nuk zgjidhet ajo qe thashe une dhe ajo qe e paska thene vjeshta.
Pastaj te sqarohemi edhe pak, jo qe me ben pershtypje nje pike e kuqe, por te afrohet, te lokalizohet siq e ka potencuar vjeshta, manipulimi, e kupton ti kete "alla" jador ?
Dhe duke kerkuar ti, per ti adresuar shenimet negative ne ty, te lutem mos keshtu, mos sepse mendon njeriu se me gjera negative ushqehesh!!!!!!.
Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

.. shifet ARTIST qe as ju nuk e arrini vizionin alla Jador ..!!(schade si duket shume i kam mbivlersuat artistet ose me mire me pelqen te mendoj qe ju perdorni vetem nje nofke te tille..)
.. po te lokalizohet apo te fokusohet ne publik derguesi kush garanton qe nuk do eskalohej situata ne privat pastaj ( e nuk mundemi de te ju mbajme mendimet dhe veprimet e te gjitheve nen kontroll ..prap schade..)
.. keshtu qe egoja ,sedra juaj te jete ne qetesi ,marr une te gjitha ato shfyerje thenjesh nga njerzit e tensionuar ,mjaftone qe ju mos te acaroheni ..
prap nuk me kuptoni ... nen jador ka aq energji positive sa qe negativiteti i derguar as qe do te vrehej ..
secma kujtove Nitzchen Artist, duhet te jesh det qe mos te ndotesh nga lumenjet, thote nje fraze e tij ..
p.s.
ishte kjo nje pergjigje alla jador ,megjithate une pres efekt nga ky projekt propozim ,......

Artisti
13-10-07, 18:29
.. shifet ARTIST qe as ju nuk e arrini vizionin alla Jador ..!!(schade si duket shume i kam mbivlersuat artistet ose me mire me pelqen te mendoj qe ju perdorni vetem nje nofke te tille..)
.. po te lokalizohet apo te fokusohet ne publik derguesi kush garanton qe nuk do eskalohej situata ne privat pastaj ( e nuk mundemi de te ju mbajme mendimet dhe veprimet e te gjitheve nen kontroll ..prap schade..)
.. keshtu qe egoja ,sedra juaj te jete ne qetesi ,marr une te gjitha ato shfyerje thenjesh nga njerzit e tensionuar ,mjaftone qe ju mos te acaroheni ..
prap nuk me kuptoni ... nen jador ka aq energji positive sa qe negativiteti i derguar as qe do te vrehej ..
secma kujtove Nitzchen Artist, duhet te jesh det qe mos te ndotesh nga lumenjet, thote nje fraze e tij ..
p.s.
ishte kjo nje pergjigje alla jador ,megjithate une pres efekt nga ky projekt propozim ,......

Te shpetoft Zoti prej gjerave negative, shpetuese e jona !!!!

Heu qe shume e ceket po me dukesh, dite e perdite.Ne vend qe te punosh per te miren e Forumit, ti aludon ne gjera negative.

Te shpetoft Zoti " alla" jadorArtisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

yllbardh
13-10-07, 21:37
Do te propozoja qe funksioni automatik forumial, per mundesin e shikimit te nikut te atij i cili te jep reputacion, te vihet ne funksion!.

Ju falenderoje paraprakisht per pergjigjen


Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

Propozim me vendė, jo pėr t'a shuajtur kurreshtjen por qė t'mirret vesh se kush ka dicka kundėr. Sepse prapė se prapė mendoj se mos tregimi i autorit tė postimit nuk ėshtė asgjė tjetėr pos pėrveqėse njė gjestus jofisnikė.

valiii
13-10-07, 22:21
Do te propozoja qe funksioni automatik forumial, per mundesin e shikimit te nikut te atij i cili te jep reputacion, te vihet ne funksion!.

Ju falenderoje paraprakisht per pergjigjen


Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

Artist mbreme postimin im tek "my favorites songs" ēka ta vrau syrin , qe me dhe rep. te kuq .... nejse , po e zajme qe s'te ka pelqyer kenga , por , pse nuk e le firmen tende , e me e dit une ( pa hulumtuar ) se kush e nisi mbreme betejen e humbur .
Ti si propozues , po bjen ne kundershtim me vehtveten , apo je duke aktruar edhe ne kete teme !

Artisti
17-10-07, 16:52
Artist mbreme postimin im tek "my favorites songs" ēka ta vrau syrin , qe me dhe rep. te kuq .... nejse , po e zajme qe s'te ka pelqyer kenga , por , pse nuk e le firmen tende , e me e dit une ( pa hulumtuar ) se kush e nisi mbreme betejen e humbur .
Ti si propozues , po bjen ne kundershtim me vehtveten , apo je duke aktruar edhe ne kete teme !

Valush, kqyre reputacion ne keto momente, une ta kuqa, a e din pse?- Veq se je mendje lehte edhe ti po sikur shoket tu, kete mendje lehte ju a ka sjell ajo shperlarja e trurit qe po behet ne ju.

Kur te keshe drejte, a je valiii apo muslimi, une te them qe ke te drejte, por ne kete rast duhet te te njohtoje se ke gabuar.Shiqoje reputacionin tend, e pikerisht kete manipulim, me propzimin tim, siq e ka potencuar edhe vjeshta, dua ta ndaloje.

Tash jam i interesuar se qfare kenge te paska pelqyer!!!Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)

valiii
17-10-07, 19:30
Valush, kqyre reputacion ne keto momente, une ta kuqa, a e din pse?- Veq se je mendje lehte edhe ti po sikur shoket tu, kete mendje lehte ju a ka sjell ajo shperlarja e trurit qe po behet ne ju.

Kur te keshe drejte, a je valiii apo muslimi, une te them qe ke te drejte, por ne kete rast duhet te te njohtoje se ke gabuar.Shiqoje reputacionin tend, e pikerisht kete manipulim, me propzimin tim, siq e ka potencuar edhe vjeshta, dua ta ndaloje.

Tash jam i interesuar se qfare kenge te paska pelqyer!!!
Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)


Pajtohem edhe une me Vjeshten , mund te keqperdoren nofkat tjera , ne kete rast ti , kush e di me ndihmen e ciles nofke me dhe te kuqe ( per kete te fundit e kam fjalen )dhe aty figuron emri yt .
Sidoqofte , kjo qa them mund te jete edhe paragjykim , ashtu sikurse edhe ti paragjykon se une paskam shkruar ketu edhe me heret me nofka tjera .
Tani po te pershendes shume edhe une me nje te kuqe , jo per revanzhim , vetem per te bindur se nuk keqperdori nofka tjera , shiqo reputacionin ----> diferenca ( postim-rep.) mundet me qene max.1min , kundrejt teje qe eshte 7 min .
Tani a me mire te dyshoj se ke manipuluar me nofke tjeter , apo te besoj qe 7 min i duhen aftesive tua te kufizuara per ti lidhur dy fjale.

panta_rhei
18-10-07, 00:13
Do te propozoja qe funksioni automatik forumial, per mundesin e shikimit te nikut te atij i cili te jep reputacion, te vihet ne funksion!.

Ju falenderoje paraprakisht per pergjigjen

Artisti (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=18480)Pėrkundrazi, duhet shprehur mirėnjohje ndaj stafit qė pėrmes kėtij funksioni (reputacionit) krijon mundėsinė e "hedhjes sė gurit dhe fshehjes sė dorės".

Paksa absurde qė vet stafi i forumit lejon "mundėsi tė tilla" qė nė tė vėrtetė janė kundėr vet qėllimit tė forumit - debatit brenda temės! Pse psh ai/ajo qė ka diqka pro ose kundėr njė postimi nė njė temė, tė mos shprehė kundėrshitmin/aprovimin/komentin e vet brenda temės pėrmes funksionit tė tė cituarit, kjo mendoj ėshtė edhe vlera e forumit (kėtu edhe ashtu pėrfaqėsohemi pėrmes nofkės (nėse doni nofkave:wink:), pse duhet tė merret kaq "personalisht").

Ose:
Kush ka mė shumė rėndėsi nė njė debat/forum?
Katrorėt e gjelbėr, apo vlera e postimit (nėse nė teori kėto tė dyja do tė duhej tė shkojn paralel, nė realitet (kėtu) 90% kanė diskrepanca tė thella).

p.s. "kalimtari i panjohur" qė duke u bazuar nė katrorėt e gjelbėr tė ndonjė "tė pazėvendėsueshmi a tė pavdekshmi", duke parė postimet "e thata" tė "tė pavdekshmit", i zhgėnjyer do tė "jepte vlersimin e tij": "ti pshu.sha katrorėt"!

p.s.1 Artist: mos i ngushto "gjinen", se nuk mbahet forumi pa dallavere (ani kėta moderatorėt/ministrat dhe staffi i forumit shpesh po ankohen ashpėr nė politikanėt shqiptarė... shyqyr qė tė paktėn e kanė nė dorė vetėm njė "send" virtual - e jo Kosovėn).

yllbardh
18-10-07, 00:40
Paksa absurde qė vet stafi i forumit lejon "mundėsi tė tilla" qė nė tė vėrtetė janė kundėr vet qėllimit tė forumit - debatit brenda temės! Pse psh ai/ajo qė ka diqka pro ose kundėr njė postimi nė njė temė, tė mos shprehė kundėrshitmin/aprovimin/komentin e vet brenda temės pėrmes funksionit tė tė cituarit, kjo mendoj ėshtė edhe vlera e forumit (kėtu edhe ashtu pėrfaqėsohemi pėrmes nofkės (nėse doni nofkave:wink:), pse duhet tė merret kaq "personalisht").

Shprehja e mirėnjohjes ose mungesės sė saj rrethė njė teme mbrenda vetė temės mė duket si e tepėrt. A nuk kemi edhe mjaftė devijime nga temat e ndryshme me thashethėma tė kota? Atėherė do tė bėhej e pamundėshme qė njė temė tė trajtohet me vetėseriozitetin e saj. Pėr kėsi llojė thashethėmash tė kota gjindet pjesa e posaqme e forumit te kafeja.

panta_rhei
18-10-07, 00:59
Shprehja e mirėnjohjes ose mungesės sė saj rrethė njė teme mbrenda vetė temės mė duket si e tepėrt. A nuk kemi edhe mjaftė devijime nga temat e ndryshme me thashethėma tė kota? Atėherė do tė bėhej e pamundėshme qė njė temė tė trajtohet me vetėseriozitetin e saj. Pėr kėsi llojė thashethėmash tė kota gjindet pjesa e posaqme e forumit te kafeja.

Nėse gjithqka brenda temės:
Nėse pajtohesh me postimin - i tregon arsyet/argumentet pse pajtohesh (e jo "pėr pik t'qefit).
Nėse nuk pajtohesh me postimin - i tregon arsyet/argumentet pse nuk po pajtohesh dhe e shpreh mendimin tėnd NDRYSHE (e jo "pėr pik t'qefit a t'inatit").
Kjo, mendoj e pasuron temėn dhe vetė qėllimin e debatit.


p.s. Demek sipas teje po bojka: "Unė nuk e dij qysh osht veq qysh po thu ti nuk osht". (a ka seriozitet kėtu??!!)

yllbardh
18-10-07, 01:25
Nėse gjithqka brenda temės:
Nėse pajtohesh me postimin - i tregon arsyet/argumentet pse pajtohesh (e jo "pėr pik t'qefit).
Nėse nuk pajtohesh me postimin - i tregon arsyet/argumentet pse nuk po pajtohesh dhe e shpreh mendimin tėnd NDRYSHE (e jo "pėr pik t'qefit a t'inatit").
Kjo, mendoj e pasuron temėn dhe vetė qėllimin e debatit.
Po ti a nuk e di se na nga njėherė edhe dimė tė shprehemi si vijon:
Jo valla hiq s'po pajtohna me ty edhe pikė, o .....
Ku pikat mundė tė jenė cdo gjė. Ky ishte vetėm njė shembull hipotetik, por cka s'mundet edhe me ndodhė ndoshta edhe njė ditė do t'a hasim kėtė llojė pėrgjegjėje. Ose ose njė shembull tjetėr:
Heu hallall t'koftė ore e t'uj musht goja mjalt....
Si tė komentohen kėto dy lloj reagimesh?
p.s. Demek sipas teje po bojka: "Unė nuk e dij qysh osht veq qysh po thu ti nuk osht". (a ka seriozitet kėtu??!!)
Nėse me kėtė aludon rreth pėrgjegjėjes sime nė kėtė temė shiqo pakė mė poshtė....

Skyfter
13-05-12, 06:32
Ju kisha lut qe shkrimet (shumica me vlere) nga antari Liriku te kufizohen, maximum 15 rreshta.

emine
13-05-12, 13:34
kesh ka prpozpj qtu ni dyqan shit blerje,amo nja te mendve se shume kan nis mi rrekllamu ,edhe si t'na hupe fija ,mos me pas citime vec mu fut qaty e ble sa tmujm,,,