PDA

View Full Version : Aksionet e Googlet rriten nė 600 dollarė


iliros
11-10-07, 20:18
http://img218.imageshack.us/img218/1462/f1010052739751mqd5.gif
Ēmimi i aksioneve tė kompanisė Google Inc., pronare e internet kėrkuesit mė tė madh nė botė, tejkaloi shumėn prej 600 dollarėve gjatė hapjes sė djeshme tė bursave. Interesi i rritur pėr reklamim nė internet, ėshtė arsyeja pėr rritjen mė tė re tė ēmimit tė aksionit me ēka Google tejkaloi, tė ashtuquajturėn, barrierė psikologjike pėr kompaninė.

--------------------------------------------------------------------------------------

Kompania Google Inc u paraqit nė bursė nė vitin 2004, dhe aksionet e saj atėherė filluan me ēmim prej 85 dollarėve pėr njė aksion. Javėve tė fundit disa analistė parashikojnė se deri nė fund tė vitit 2007 aksionet e Googlet do ta tejkalojnė edhe barrierėn prej 700 dollarėve. /Makfaks/


© Portali Telegrafi