PDA

View Full Version : Shkenca & Teknologjia


 1. Kuriozitete!!!!
 2. ENAKAS PYETJE PERGJIGJE PER ODISEN
 3. SHKENCA KOMPJUTERIKE
 4. PROGRAMI SHKENCOR I NATOS
 5. RISI SHKENCORE
 6. A e keni ditur se ?
 7. SHKENCA DHE SHKENCTARET
 8. Njė vėshtrim rreth botės
 9. NJERIU I RI
 10. SHKENCA KOMPJUTERIKE
 11. Cfare mendoni ju:A eshte zeroja numer?
 12. SHKENCA EUROPIANE
 13. 10 pyetje me ngrohjen globale
 14. Diskutoje " Deklaratėn e Bolonjės "
 15. Mire se Vini ne Boten e Nersme-Welcome to tomorrow's world..
 16. Google 'VOIP', tė flasėsh nėpėrmjet web-it
 17. vetura qe fluturon
 18. STATISTIKAT BOTERORE!
 19. Pyetje nga lemia e shkencės & teknologjisė
 20. A mund tė ketė ambient tė banueshėm nė Mars
 21. Vetura vezė
 22. kuizkoteka dardane
 23. MAGLEV Treni mė i shpejtė nė botė
 24. Robotėt nė ndihmė tė mjekėve
 25. Si behet instalimi i ajre-ndrrusit(air-exchanger)?
 26. Shiqoni - Milky Way - 10 million light years larg botes
 27. Ndiqni on-line edhe sa kohe na ndan nga ndarja e viteve.
 28. si te ruhet mjedisi nga ndotja
 29. Sa e done shqiptaret shkencen????
 30. Misteret e Piramidės
 31. Asteroidi <<2004mn4>> Godet Tokėn!
 32. Projekt pėr tė “ngjallur” Detin e Vdekur
 33. Piramidat mė tė vjetra nė botė "nė zemėr tė Bosnjė-Hercegovinės"
 34. Apollo 14 dhe Flamuri SHqiptar ne hene
 35. Arsimi shqiptar
 36. Zbulohet sekreti i piramidės sė Keopsit
 37. Nė kinė zbulohen eshtrat mė tė vjetėr njerzor
 38. Zbulohet planeti i ri!
 39. vertetoni ose kundershtoni kete
 40. teknologjia japoneze....
 41. Apollo 11 - A Zbriti Ndonjehere Vertet Ne Hene?
 42. Njoftime pėr planete
 43. Leonardo da Vinci.
 44. Gian Lorenzo Bernini
 45. Bota perzgjodhi shtate mrekullite e reja.
 46. Ngrohja Globale
 47. Telefoni qė tregon nivelin e kolesterolit!
 48. YouTube shndėrrohet nė platformė edhe pėr reklamim
 49. Aksionet e Googlet rriten nė 600 dollarė
 50. Paraqitet Sony Ericsson W910i
 51. Nė dhjetor fillon shitja e televizorėve OLED nga Sony
 52. Makina e parė karavan nga Cadillac
 53. LG nė kėrkim tė celularit konkurrent pėr iPhone
 54. Samsung dhe Bang & Olufsen paralajmėrojnė celularin e pėrbashkėt
 55. Njė hipotezė gjenetike: Raca e zezė s'ka nivel t'njėjtė intelegjence si raca e bardhė
 56. Teknologji
 57. Ndihme!
 58. Marsi dhe Shqiptarėt.
 59. Pse qielli eshte i kaltert..?
 60. Syri pati mundesi te shohe 7.5 miliarde vjete drite larg ne qiell
 61. NASA fotografon Phobon, Henen e madhe te Marsit
 62. Cilat shkenca ju pelqejn: Gjeografia, Biologjia, Kimi, Kompjuterika?
 63. Unazet e njutonit
 64. Brand New Apple Iphone For Sale 16gb
 65. Kush nuk e njef mire Harten e vendeve te Botes, ejani ketu mesone.
 66. Madhesia e tokes
 67. Shekenca aka fund o popull?
 68. Teoritė e Ajnshtajnit!
 69. Sa jeni te mvarur nga PC dhe mobili?
 70. Shkencėtarėt pėrpiqen tė provojnė teorinė e Big Bengut
 71. Preferoni web-site , interesante..........
 72. Ēiftelia Virtuale
 73. Kur shqetesohet Dielli (foto)
 74. 1600 km/h ne nje makine-rakete!!
 75. Arkeologji...!?
 76. 10 misteret e shkencės
 77. Njė satelit pėr tė kontrolluar efektin serrė
 78. Google shfrytėzon 75 pėr qind tė internetit
 79. Histori
 80. Njė shqiptar dhe njė amerikan rrėzojnė Njutonin e Galilein
 81. Google Earth ka zbuluar Atlantiden… ?
 82. Bretkosat dhe termeti
 83. Kur u mundesua jeta mbi Toke??
 84. Vrimat e Ozonit dhe pasojat e saj.
 85. Ferrari 250 Testarossa vendos rekord tė ri ...
 86. Celulari i ri
 87. A duhet te hiqet nafta nga perdorimi
 88. Shfletuesi Chrome punon edhe mė shpejt
 89. Ballkani mund tė goditet nga njė tėrmet
 90. "Vendi ne (Bahamas) ēe eshte humbur para 12 Viteve!!!
 91. 10 shkencėtarėt mė tė famshėm tė kohės sonė...
 92. Apple iPad nė SHBA
 93. Zgjeroni njohurit tuaja me kuriozitete shkencore!
 94. 15 zbulimet me te rendesishme ne shkence!
 95. Gjeniu shqiptar qe shpiku tastieren “magjike”
 96. Lind nė laborator jeta artificiale!
 97. Robotat!
 98. Burri me fytyrėn transplant shfaqet nė publik
 99. Nga hapsira e afert
 100. CERN izolon antimaterien
 101. Robot per te zbuluar te fshehtat e Teotihuakanit
 102. A ekzistojnė ende shtatė mrekullitė e botės?
 103. Sateliti gjerman “kėrcėnon” Tokėn
 104. Lind biēikleta qė kap 100 km/h
 105. Kėshilla pėr fotografėt fillestarė
 106. Bugatti Veyron, “perla” e shpejtėsisė
 107. Nuk jemi tė vetėm
 108. Makinat elektrike
 109. Mistika e numrave!
 110. Zbulohen 17 Piramida ne Egjipt!
 111. Lopa prodhon qumėsht njeriu !?
 112. Lajme nga Shkenca dhe Teknologjia
 113. spintronics
 114. Projekti misterioz i NASA-s pėr tė krijuar “Zotin”
 115. “Tulipa Albanica”,
 116. Mashtruesi Marco Polo?!
 117. Ngrohja e Oqeaneve
 118. Zbulohet prejardhje e re e njerėzimit ?!
 119. Nafta, jo njėlloj e rrezikshme
 120. Origjina e zogjėve
 121. Mė shpejtė se drita !
 122. Mrekullite mė famėkeqe tė botės
 123. Fal teknologjis
 124. Rruga e njė gjeniu (R.I.P Steve Jobs)
 125. Ēmimi Nobel 2011
 126. Vdes "babai" i UNIXit dhe C
 127. Alkimia
 128. NASA paralajmeron per tragjedi globale
 129. 10 parashikimet pėr 100 vitet e ardhshme.
 130. Gjeniu shqiptar program kunder internetit abuziv NOA
 131. Kultura Sumere- Annunaki dhe Nibiru.
 132. Misteriet e Piramides
 133. Kalendari historik
 134. EURONEWS: Misteret e periudhės romake nė Kosovė (Foto)
 135. Shkencėtarėt nga Australia zbulojnė sinjale misterioze nga universi
 136. Policia kineze mbyll mbi 1 mijė llogari nė rrjetet sociale pėr shantazh
 137. Vėrtetohet shkencėrisht: Njerėzit po hanė plastikė
 138. Prania e telefonit kur jeni nė gjumė ėshtė e dėmshme
 139. Virusi qė vjen nga lashtėsia, gjendet nė ADN-nė e njerėzve
 140. Zbulohen libra helmues brenda njė biblioteke universitare
 141. Samsung do tė prodhojė televizorin mė tė madh qė ka parė jeta juaj
 142. Poli i Veriut papritmas nis tė ndryshojė pozitėn
 143. Fenomeni i pazakontė nė Mars, forma qė ngjajnė shumė me pemėt