PDA

View Full Version : Cilat shkenca ju pelqejn: Gjeografia, Biologjia, Kimi, Kompjuterika?


PipeX
24-04-08, 22:35
Ketu mund te shkruni rreth shkencav qe juve ju terhekin me shume dhe arsyet pse ju pelqen ajo shkenc!

Jana
24-04-08, 23:51
Biologjia me pelqen,sepse mundesh me studju shum sene....poashtu edhe Kompjuterika...se mundesh me bo shum shum sene...

Flori-88
25-04-08, 10:25
Shkeca qe me terhek shume qe edhe ne shkollen fillore po ashtu edhe ne shkollen e mesme e kam dasht mas shumeti ka qene Kimia ... simpati te veqant kam pas dhe prap kam per kimin organike,,,si dege te kimis e kam dasht shume edhe e kam msu shume ..mu ka duk shume e leht edhe pse ka formula ka gjysm faqe ehhe ..nejse e zgjata pak po kryesore kimia klm all

Prishtinasja_
25-04-08, 11:03
Qysh edhe ne shkolle e kam dasht Gjeografin ! :smile:

Gjeografia !

Linka_pz
25-04-08, 11:20
Shkenca e cila me se shumeti me pelqene eshte ...

Shkenca Natyrore !!!

PipeX
25-04-08, 12:58
Mua perveti me pelqen Gjeografia gjithashtu edhe kete e studioj dhe tasht jam ne magjistratur :)

Amina
06-08-08, 21:07
Biologjia dhe Kimia

eRta
06-08-08, 21:38
kimia e biologjia........................po shpresoj me studiu diqka n'lidhje me to????

Arkza
07-08-08, 14:15
Shume Inetresant se qysh nga Femerija per mua Gjeografia Nr : 1

>>{SpOnGeBoB}<<
07-08-08, 17:22
edhe une i due qeto shkenca qe i paskan shkrue qetu, a pse me pelqejne vetum me ju kallezue edhe dove qisajde qe edhe une e du shkencen. Mos ma shume se qeta tjerat 1000 ma shume se qekjo arkza belivalla.

Amo qikjo Dituri natyrja me shoqerien me kenaq, shume shkence e fort osht.

Tinky-Winky
08-08-08, 01:21
edhe une i due qeto shkenca qe i paskan shkrue qetu, a pse me pelqejne vetum me ju kallezue edhe dove qisajde qe edhe une e du shkencen. Mos ma shume se qeta tjerat 1000 ma shume se qekjo arkza belivalla.

Amo qikjo Dituri natyrja me shoqerien me kenaq, shume shkence e fort osht.
edhe une i bashkangjitem postimit te spongibobit se kallna mas shkencav mplilqejn tetanat po e kisha veque shkencen e gjeografis se gjithmon mka shkue gjiografia , sa her kur lujshim me shok me emra t qyteteve qe smujshin me zonen ngusht krejt harten e bots e njoh ngishta . sja jap doren kurkujna per gjeografi . shnetje

PipeX
14-08-08, 21:08
Arkza me vjen mire qe po te pelqejka Gjeografia, ska land ma e mire se me studiu veq ai qe studion din me tregu per te. Si une p.sh di qka kallxoj mem vet per te :)

Arkza
16-08-08, 19:47
Arkza me vjen mire qe po te pelqejka Gjeografia, ska land ma e mire se me studiu veq ai qe studion din me tregu per te. Si une p.sh di qka kallxoj mem vet per te :)Te Flm .. Edhe mua me vjen mir ... Nese kam Ndonje Pytje pa hetezim dote Pys !

speci
28-08-08, 06:46
Se di ka naj shkenc si psh bodihavistika?

PipeX
28-08-08, 17:46
Arkza patjeter je e mireseardhur perhere..

Alkimisti_ch
28-08-08, 22:46
Une B I O L O G J I N E.
Sa per rikujtim "Bio" - Jeta dhe "Logos" - shkenca. Pra shkenca mbi jeten..E ka ka me te rendesishme se JETA.

Adrenalina
29-08-08, 14:03
Pasi eshte edhe koha e kompjuterizmit (me pelqen kompjuterika)!

Jana
01-09-08, 00:50
Bilogjia me pelqen shum shum.............

PipeX
24-11-08, 19:33
Jana cka te shtin ty personalisht qe me te pelqy Biologjia, cilat jan ato gjerat kryesore qe ty te terheqin ma shume ose ato gjera qe jan me kurioze per ty..

~AnnA~
25-11-08, 10:01
shkencat nepergjithesi me terheqin te gjitha,por do vecoja Fiziken(Astronomin) dhe Biologjine

GURI SYLAJ
26-11-08, 08:40
Une interesohem per FILOZOFINE (nuk dij a eshte shkenece apo jo) por se eshte nena e te gjitha shkencave kete e dij!
Sociologji ,psikologji( dhe tere ajo qe mund te hyj ne kuader te psikologjise )deri te parapsikologjia ....!

PipeX
12-12-08, 17:01
Eshte gje e mire kur i degjon njerzit se ju pelqejn shkencat pa mar parasysh shkenca eshte ndoshta edhe baza e shtetit atehere kur ke te avancuar shkencen i ke gjithat, keshtu qe veq suksese gjithve

Action
26-12-08, 15:59
Fizika e kam pasur gjithmon si lenden hooby

mirepo edhe Kimin nuk e kam lene mbrapa.:D

LABI
26-12-08, 16:03
Fluturologjia :biggrin:

~AnnA~
26-12-08, 16:07
Fluturologjia :biggrin:

:eek: qekure kjo shkence?!
eh,sa mbrapa qe jam une...se kam idene per ke shkence behet fjale :smile:

LABI
26-12-08, 16:34
:eek: qekure kjo shkence?!
eh,sa mbrapa qe jam une...se kam idene per ke shkence behet fjale :smile:

s'je mbrapa je ne kohe :biggrin:
ehh per Annalogjine a ke degju :tongue: :smile:

~AnnA~
26-12-08, 17:22
s'je mbrapa je ne kohe :biggrin:
ehh per Annalogjine a ke degju :tongue: :smile:
Tani,nuk e di per cilen Analogji e pate fjalen...Kete term e kam degjuar ne :
Rhetorik
Biologji
Filozofi
Drejtesi...

po te flas ne gjuhen e Biologjise,atehere do e quaj si Proporcionalitet apo Ngjashmeri...(qenie te ndryshme me funksion te njejte dhe pamjen e njejte te organeve)..me shume ka te beje kjo me Evolucionin...
Edhe ne kategorite tjera mendoj qe ky term ka te njejtin kuptim,por tani duke mos e krahasuar me organe,shpende...por parasegjithash e ka nje kuptim "Ngjashmeri"
e ca ka kjo te beje me "Fluturologjine" :biggrin:
une jam e vogel,per te kuptuar mendime kaq te medha :biggrin:
me sqaro pak Analogine e Fluturologjise,me cilen shkence eshte kjo e ngjashme?! :smile:

ToNjiTo
16-06-09, 15:23
Kompjuterika me pelqen ma se shumti se aty e gjej veten dhe thjesht me flen ne zemer...

MIKAIL
02-09-09, 12:09
Gjeografia dhe kompjuterika me pelqejne, biologjia eshte OK, kurse kimia ma shtiros.

~AnnA~
04-09-09, 00:08
MIKAIL; jo qe Kimia s'eshte e mire, por mvaret se sa koke kemi t'a kuptojme ate :)

Virti
06-09-09, 14:19
... gjeografia e ... :cool:

Kaqanikasja
06-09-09, 15:24
Biologjia

Tomori
06-09-09, 15:48
Biologjia
Po ashtu Biologjia sidomos Anatomija

shfletuesi_
06-09-09, 17:34
Gjografia- Kupttohet vetem pasi qe e kam mesuar qe miret edhe me Gjeografin e Femrave. Se drejt kshtu kurr pelqy se kam deri ne Forum kur kam hy.

Guri i madh
06-09-09, 19:31
une si profesion e kam QOBANISTIKEN e nuk e ndrroj me asnji shkepz

shfletuesi_
06-09-09, 19:56
une si profesion e kam QOBANISTIKEN e nuk e ndrroj me asnji shkepz

Te deleve
Te Lopve
Te Bullicave
Te Dhive

cilen nga keto i ke ruajt

Une te Lopeve tyben haaahahahahahaah

Guri i madh
06-09-09, 19:58
Te deleve
Te Lopve
Te Bullicave
Te Dhive

cilen nga keto i ke ruajt

Une te Lopeve tyben haaahahahahahaahdhit i kam rujt se gurin atje tek ne delet e buallicat nuk gjejn bari


atje tek ne gurin e mbjell kumpirin e kur te nxirresh esht shendrrue n BURGALEM