PDA

View Full Version : Kur shqetesohet Dielli (foto)


Murgesha
28-10-08, 16:15
http://img362.imageshack.us/img362/3527/sol01fq1.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)http://img261.imageshack.us/img261/1588/sol02wf2.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)
http://img261.imageshack.us/img261/7431/sol04cy7.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)


http://img73.imageshack.us/img73/8333/sol05um5.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)

Murgesha
28-10-08, 16:21
http://img362.imageshack.us/img362/982/sol06ky0.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)

I vogli ėshtė Merkuri.http://img73.imageshack.us/img73/7818/sol07zs7.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)

http://img73.imageshack.us/img73/8152/sol10ns6.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)();
http://img261.imageshack.us/img261/8804/sol11ju7.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)();

Murgesha
28-10-08, 16:27
http://img362.imageshack.us/img362/2985/sol13xe7.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)http://img73.imageshack.us/img73/6632/sol14ar3.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)
http://img261.imageshack.us/img261/7636/sol15co4.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)
http://img261.imageshack.us/img261/1966/sol16jm4.jpg (http://dardania.de/vb/upload/));

Murgesha
28-10-08, 16:31
http://img362.imageshack.us/img362/4971/sol17kk2.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)


http://img362.imageshack.us/img362/2889/sol18ng1.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)http://img261.imageshack.us/img261/6012/sol19gp1.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)


http://img261.imageshack.us/img261/1125/sol20ro3.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)

Murgesha
28-10-08, 16:36
http://img261.imageshack.us/img261/92/sol21xn4.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)http://img261.imageshack.us/img261/174/solehamg7.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)http://img73.imageshack.us/img73/4765/sunjx8.jpg (http://dardania.de/vb/upload/)
http://img513.imageshack.us/img513/5378/sunbigyv8.gif (http://dardania.de/vb/upload/)

Murgesha
28-10-08, 16:38
http://cache.boston.com/universal/site_graphics/blogs/bigpicture/sol_10_13/sol09.gif
I gjeta kėto foto tek

http://www.boston.com/bigpicture/2008/10/the_sun.html

E deshta ta ndaj kėtė mrekulli me ju.

Murgesha
29-10-08, 12:16
Ka ca ditė qė shiqoj kėto foto, e gjithmonė po them i mirė bre i mirė Dielli por edhe shyqyr qė o larg e nuk e vėrejmė kur trazohet kėshtu. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Dukagjinas_i
29-10-08, 13:25
Cka eshte kah ndodhe n'toke ,pak po trazohet dielli !

lyra2
29-10-08, 13:27
Ka ca ditė qė shiqoj kėto foto, e gjithmonė po them i mirė bre i mirė Dielli por edhe shyqyr qė o larg e nuk e vėrejmė kur trazohet kėshtu. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


..ethet mi shtine :mad: me ao trazira :wink:

Marku1
29-10-08, 18:41
..ethet mi shtine :mad: me ao trazira :wink:Pershendetje lyra!

Nuk ka vend per shqetsime e panika sepse deri sa dielli te kete efektet shkateruese do nevoiten me shume se dy miliarda vite,rrezikun me te madh ka toka nga asteroidet e kjo mund te ndodhe pa pritur dhe mund jap pasaja totale dhe do te jete sigurisht edhe fundi i qenies sone nese asteroidi i cili do te kolodoje me token eshte i madhsive 6 deri 60 klm te medhenj keta mund edhe te ndryshojne cdo gje(per keq) , mirepo kjo mund te ndodhe neser por mund te ndodhe edhe 10.000 ose 100.000. vitetet e ardhshme e kjo puna e diellit mos te merakose se eshte me shume se perralle kur te krahasojme me qenien tone edhe qenien e tokes ne sistemin tone solar.Do te behen edhe shume metamorfoza speciesh te ndryshme ne toke e gjithesi dielli akoma do te funsionoje normal edhe shume vite pasi toka te jete shkateruar.

vjeshta
01-11-08, 20:51
http://www.scienze.tv/files/immaginisito/image/Giugno%202008/solarprobe.jpg

vjeshta
01-11-08, 20:56
http://www.webtrekitalia.com/upload/fanky/meteo2/7741_3.jpg

http://www.webtrekitalia.com/upload/fanky/meteo2/7741_2.jpg

vjeshta
01-11-08, 21:00
http://spaziandoit.files.wordpress.com/2007/09/heliosphere02.jpg