PDA

View Full Version : Sa e done shqiptaret shkencen????


Bom-Boni
01-09-06, 12:37
Pse kaq pak postime ne kete rubrik "Shkenca & Teknologjia (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=138)" a nuk na intereson ne shqiptareve shkenca.
Si duket thash e themet jane me ineteresante se sa mendimi i bazuar ne fakte e logjik te shendosh

:confused: :confused: :confused: :confused:

turisti
01-09-06, 14:02
Pse kaq pak postime ne kete rubrik "Shkenca & Teknologjia (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=138)" a nuk na intereson ne shqiptareve shkenca.
Si duket thash e themet jane me ineteresante se sa mendimi i bazuar ne fakte e logjik te shendosh

:confused: :confused: :confused: :confused:

Nese ne 1 kinema luan filmi karate dhe ne tjetrin porno,me siguri te gjithe ( shumica) do te shkojne ne kete te dytin.....

Pershendetje per ty.

TURISTI.

seriozja_19
01-09-06, 15:43
Nese ne 1 kinema luan filmi karate dhe ne tjetrin porno,me siguri te gjithe ( shumica) do te shkojne ne kete te dytin.....

Pershendetje per ty.

TURISTI.

...e vertet por ndoshta mbushen nja 3-4 karrige me adhurues te Bruce Lee, nuk jan gjithe njejt :wink:

Vin-Diesel
03-09-06, 20:03
Pse kaq pak postime ne kete rubrik "Shkenca & Teknologjia (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=138)" a nuk na intereson ne shqiptareve shkenca.
Si duket thash e themet jane me ineteresante se sa mendimi i bazuar ne fakte e logjik te shendosh

:confused: :confused: :confused: :confused:

Thjesht na Intereson por nuk presim nje Shkenctar apo nje gje te veqant Nga shqiptaret ...deri sot u msuam veq me rrena e dallavere keshtu qe per Shkencen mundou Kot !!!
Qfar Pret ti nga Shkenctaret e Kosoves, nese ka ndonje se as qe me bie ne mend se ka Kosova ndonje Shkenctar te permendur ??!!

rafet llapjani
25-09-06, 23:50
Pse kaq pak postime ne kete rubrik "Shkenca & Teknologjia (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=138)" a nuk na intereson ne shqiptareve shkenca.
Si duket thash e themet jane me ineteresante se sa mendimi i bazuar ne fakte e logjik te shendosh

:confused: :confused: :confused: :confused:


Po Bom-Boni llakum shqiptaret kan zbulue ryshfetizmin dhe dolloverizmin a e din ti qe kush nuk i ka kto dy sene vetum naaaaaaaaaaaaaa a pak po te doket aaa aghahaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghgh

prishtinasi
20-05-07, 04:30
Kush po thote qe shqiptari se don shkencen! Kush e zbuloj...viagren...:tongue: :tongue:

SoKoLi-i-Maleve
22-05-07, 02:09
Kush po thote qe shqiptari se don shkencen! Kush e zbuloj...viagren...:tongue: :tongue:

Amerikani me origjine Shqiptare.

prishtinasi
22-05-07, 02:14
Amerikani me origjine Shqiptare.

Po pra...sakte!

panta_rhei
22-02-08, 22:18
Kosovari 23 vjeēar, Qėndrim Gashi doktoroi nė Ēikago

Ēikago, 22 shkurt 2008 (Kosovapress) Koha 10:10

Mė 19 Shkurt nė Ēikago, Qėndrim Gashi mbrojti temėn e doktoraturės nė shkencėn e Matematikės, me titull “Njė supozim i Kotvicit dhe raporti pėr grupet e ndara”, duke u bėrė kėshtu njė nga doktorėt e shkencės mė tė rijnė nė Evropė dhe nė botė.

Qėndrimi ka mbaruar Fakultetin e Matematikės nė Universitetin e Prishtinės nė moshėn 18 vjeēare, ndėrsa ka mbaruar magjistraturėn nė Universitetin e Kembrixhit nė moshėn 19 vjeēare.

Gjatė periudhės sė doktoraturės Qėndrimi ka marrė edhe njė shpėrblim nga Universiteti i Ēikagos si student i dalluar, si dhe ka ligjėruar nė atė universitet.

Qėndrimi do ta vazhdojė punėn e tij hulumtuese nė lėmin e Matematikės nė dy vitet e ardhshme nė tri institucione shkencore nė Evropė, si Kembrixh, Bon dhe Paris.

Pupi
23-02-08, 23:35
:wink::smile::smile::smile: .....................................

Doooni
24-02-08, 14:04
Thjesht na Intereson por nuk presim nje Shkenctar apo nje gje te veqant Nga shqiptaret ...deri sot u msuam veq me rrena e dallavere keshtu qe per Shkencen mundou Kot !!!
Qfar Pret ti nga Shkenctaret e Kosoves, nese ka ndonje se as qe me bie ne mend se ka Kosova ndonje Shkenctar te permendur ??!!

ah mus fol kot..

Jam Laborant i kemies...ne drejtim per nanoteknologji..


kisha pas deshir te ket diskutime apo teme per shkenca dhe teknologjijen..

po...kush ka base per diskutin?

PipeX
24-04-08, 22:30
Nuk eshte ajo qe shqiptaret nuk e dojn shkencen por nganjehere edhe kushtet personale dhe ato te rrethit e bejn te veten keshtu qe po te ishin edhe disa kushte tjera atehere sigurisht se ndryshe kishte me qen puna e shkences.. une personalisht tasht jam afer diplomimit te Shkencave ne Universitetin e Prishtines mirepo une per momentin nuk shof ndonje perspektiv qe ta vazhdoj ketu magjistraturen tani duhet mendoj te shkoj diku tjeter te vazhdoj.. keshtu qe edhe shqiptaret e dojn shkencen!