Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
Emri
Fjalėkalimi
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-09-06, 12:37   #1
Bom-Boni
 
Avatari i Bom-Boni
 
Anėtarėsuar: 15-08-04
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 67
Bom-Boni i vlerėsuar jo keq
Gabim Sa e done shqiptaret shkencen????

Pse kaq pak postime ne kete rubrik "Shkenca & Teknologjia" a nuk na intereson ne shqiptareve shkenca.
Si duket thash e themet jane me ineteresante se sa mendimi i bazuar ne fakte e logjik te shendosh__________________
Pra, shqyptarė ēdo fčs qi t'jini,
gegė e toskė, malci e qyteta,
gjuhėn t'uej kurr mos ta lini,
mos ta lini sa t'jetė jeta,
por pėr tź gjithmonė punoni;
pse, sa t'mbani gjuhėn t'uej,fisi juej,
vendi e zakoni kanė me u mbajtė larg kambės s'huej,

Atė Gjergj Fishta
Bom-Boni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-09-06, 14:02   #2
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bom-Boni
Pse kaq pak postime ne kete rubrik "Shkenca & Teknologjia" a nuk na intereson ne shqiptareve shkenca.
Si duket thash e themet jane me ineteresante se sa mendimi i bazuar ne fakte e logjik te shendosh

Nese ne 1 kinema luan filmi karate dhe ne tjetrin porno,me siguri te gjithe ( shumica) do te shkojne ne kete te dytin.....

Pershendetje per ty.

TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-06, 15:43   #3
seriozja_19
 
Anėtarėsuar: 28-06-06
Postime: 341
seriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashurseriozja_19 shumė i dashur
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Nese ne 1 kinema luan filmi karate dhe ne tjetrin porno,me siguri te gjithe ( shumica) do te shkojne ne kete te dytin.....

Pershendetje per ty.

TURISTI.
...e vertet por ndoshta mbushen nja 3-4 karrige me adhurues te Bruce Lee, nuk jan gjithe njejt
__________________
Fascinating conversation is the art of telling people a little less than they want to know...
seriozja_19 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-09-06, 20:03   #4
Vin-Diesel
is now known as Peja-Boy
 
Avatari i Vin-Diesel
 
Anėtarėsuar: 04-05-06
Postime: 784
Vin-Diesel me shokė shumeVin-Diesel me shokė shume
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Vin-Diesel
Gabim Hi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bom-Boni
Pse kaq pak postime ne kete rubrik "Shkenca & Teknologjia" a nuk na intereson ne shqiptareve shkenca.
Si duket thash e themet jane me ineteresante se sa mendimi i bazuar ne fakte e logjik te shendosh

Thjesht na Intereson por nuk presim nje Shkenctar apo nje gje te veqant Nga shqiptaret ...deri sot u msuam veq me rrena e dallavere keshtu qe per Shkencen mundou Kot !!!
Qfar Pret ti nga Shkenctaret e Kosoves, nese ka ndonje se as qe me bie ne mend se ka Kosova ndonje Shkenctar te permendur ??!!
Vin-Diesel Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-09-06, 23:50   #5
rafet llapjani
 
Avatari i rafet llapjani
 
Anėtarėsuar: 02-06-05
Vendndodhja: ngat dhive valla se sbon pa to
Postime: 23,978
rafet llapjani e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek rafet llapjani
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bom-Boni
Pse kaq pak postime ne kete rubrik "Shkenca & Teknologjia" a nuk na intereson ne shqiptareve shkenca.
Si duket thash e themet jane me ineteresante se sa mendimi i bazuar ne fakte e logjik te shendosh


Po Bom-Boni llakum shqiptaret kan zbulue ryshfetizmin dhe dolloverizmin a e din ti qe kush nuk i ka kto dy sene vetum naaaaaaaaaaaaaa a pak po te doket aaa aghahaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghgh
rafet llapjani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-05-07, 04:30   #6
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kush po thote qe shqiptari se don shkencen! Kush e zbuloj...viagren...
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-07, 02:09   #7
SoKoLi-i-Maleve
 
Anėtarėsuar: 18-08-06
Postime: 1,199
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga prishtinasi
Kush po thote qe shqiptari se don shkencen! Kush e zbuloj...viagren...
Amerikani me origjine Shqiptare.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-07, 02:14   #8
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SoKoLi-i-Maleve
Amerikani me origjine Shqiptare.
Po pra...sakte!
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-02-08, 22:18   #9
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Sa e done shqiptaret shkencen????

Kosovari 23 vjeēar, Qėndrim Gashi doktoroi nė Ēikago

Ēikago, 22 shkurt 2008 (Kosovapress) Koha 10:10

Mė 19 Shkurt nė Ēikago, Qėndrim Gashi mbrojti temėn e doktoraturės nė shkencėn e Matematikės, me titull “Njė supozim i Kotvicit dhe raporti pėr grupet e ndara”, duke u bėrė kėshtu njė nga doktorėt e shkencės mė tė rijnė nė Evropė dhe nė botė.

Qėndrimi ka mbaruar Fakultetin e Matematikės nė Universitetin e Prishtinės nė moshėn 18 vjeēare, ndėrsa ka mbaruar magjistraturėn nė Universitetin e Kembrixhit nė moshėn 19 vjeēare.

Gjatė periudhės sė doktoraturės Qėndrimi ka marrė edhe njė shpėrblim nga Universiteti i Ēikagos si student i dalluar, si dhe ka ligjėruar nė atė universitet.

Qėndrimi do ta vazhdojė punėn e tij hulumtuese nė lėmin e Matematikės nė dy vitet e ardhshme nė tri institucione shkencore nė Evropė, si Kembrixh, Bon dhe Paris.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-08, 23:35   #10
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Sa e done shqiptaret shkencen????

.....................................
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-02-08, 14:04   #11
Doooni
 
Anėtarėsuar: 27-09-07
Postime: 75
Doooni me shokė shumeDoooni me shokė shume
Gabim Titulli: Hi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Vin-Diesel
Thjesht na Intereson por nuk presim nje Shkenctar apo nje gje te veqant Nga shqiptaret ...deri sot u msuam veq me rrena e dallavere keshtu qe per Shkencen mundou Kot !!!
Qfar Pret ti nga Shkenctaret e Kosoves, nese ka ndonje se as qe me bie ne mend se ka Kosova ndonje Shkenctar te permendur ??!!
ah mus fol kot..

Jam Laborant i kemies...ne drejtim per nanoteknologji..


kisha pas deshir te ket diskutime apo teme per shkenca dhe teknologjijen..

po...kush ka base per diskutin?
Doooni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-04-08, 22:30   #12
PipeX
 
Avatari i PipeX
 
Anėtarėsuar: 24-11-06
Postime: 52
PipeX i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Sa e done shqiptaret shkencen????

Nuk eshte ajo qe shqiptaret nuk e dojn shkencen por nganjehere edhe kushtet personale dhe ato te rrethit e bejn te veten keshtu qe po te ishin edhe disa kushte tjera atehere sigurisht se ndryshe kishte me qen puna e shkences.. une personalisht tasht jam afer diplomimit te Shkencave ne Universitetin e Prishtines mirepo une per momentin nuk shof ndonje perspektiv qe ta vazhdoj ketu magjistraturen tani duhet mendoj te shkoj diku tjeter te vazhdoj.. keshtu qe edhe shqiptaret e dojn shkencen!


PipeX Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:48.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.