PDA

View Full Version : Celulari i ri


lirik
20-05-09, 22:54
teknologjija e celularit te ri mundson me editė se ku e ke fmiun mikun shokun te afermion personin q e kerkon nepermes nji qipi te ri karte
ku tregon edhe harten dhe piken e sakt se ku gjendet personi

Marco
20-05-09, 23:37
teknologjija e celularit te ri mundson me editė se ku e ke fmiun mikun shokun te afermion personin q e kerkon nepermes nji qipi te ri karte
ku tregon edhe harten dhe piken e sakt se ku gjendet personi
Lirik qet jav kokeshe en pushim pom doket se na myte tu na postu bile po vjen edhe me disa tema qe kan kalu qysh moti koha e tyneve, edhe nji tem me Berluskonin qe ka ndodh para disa jave .. Ky lajm me celular oshte para 1 viti qe e kom ni, po kta e kan perdor personat qe kan qen deshymt me gra, apo burra tyne ku mundet edhe me ndegju po le pauzo pak se na myte ...

Oqeani
20-05-09, 23:40
Eh nuk po lika me livrite bre ju celular !!! Kurr nuk e blejeeeeeeeeeeee

lirik
21-05-09, 09:57
Lirik qet jav kokeshe en pushim pom doket se na myte tu na postu bile po vjen edhe me disa tema qe kan kalu qysh moti koha e tyneve, edhe nji tem me Berluskonin qe ka ndodh para disa jave .. Ky lajm me celular oshte para 1 viti qe e kom ni, po kta e kan perdor personat qe kan qen deshymt me gra, apo burra tyne ku mundet edhe me ndegju po le pauzo pak se na myte ...

--------------
Marco i nderuar

un i lexoj disa revista shkencore i mbledhi dhe kur kam kohė i lexoj si dhe disa gazeta informuse ne gjuhet e huaja me sa e pashė ishte ky informacion i ri
por disa shprehje ne anglisht nuk i kuptova dhe isha i lodhur nuk munda ti perkthej te gjitha proceset qe i kishte ky -
perveq hartes se ku ndodhet personi kishte edhe procese tjera interesante te mos harrojm se inovacionet shkencore po dalin qdo muaj me shtesa e modele te reja edhe pse po lodhem dhe nuk po mund ti percjelli te gjitha dijet e reja qe po dalin se njeri jam edhe un nuk jam robot perkudner te gjitha kertyre pjesmarrjeve ne detyra shtepiake e
vargje e komente e lexime tjera e shum aktivitete tjera e obligime
por nga njiher e kam vendin ku shjkoj e i marr disa revista e i lexoj me intreson dija e pergjithshme etjen e kam te pa fudnme per dije kam deshir gjithqka me percjell gjithkq a me ditė esht e metė e imja kjo edhe pse nuk esht mirė por ja qe zotri me ka falė kshtu kureshtarė per gjithqka e di se esht e tepert por qka me ba qka piqet nuk hiqet
me kupton drejt besoj apo jo

Marco
25-05-09, 13:07
--------------
Marco i nderuar

un i lexoj disa revista shkencore i mbledhi dhe kur kam kohė i lexoj si dhe disa gazeta informuse ne gjuhet e huaja me sa e pashė ishte ky informacion i ri
por disa shprehje ne anglisht nuk i kuptova dhe isha i lodhur nuk munda ti perkthej te gjitha proceset qe i kishte ky -
perveq hartes se ku ndodhet personi kishte edhe procese tjera interesante te mos harrojm se inovacionet shkencore po dalin qdo muaj me shtesa e modele te reja edhe pse po lodhem dhe nuk po mund ti percjelli te gjitha dijet e reja qe po dalin se njeri jam edhe un nuk jam robot perkudner te gjitha kertyre pjesmarrjeve ne detyra shtepiake e
vargje e komente e lexime tjera e shum aktivitete tjera e obligime
por nga njiher e kam vendin ku shjkoj e i marr disa revista e i lexoj me intreson dija e pergjithshme etjen e kam te pa fudnme per dije kam deshir gjithqka me percjell gjithkq a me ditė esht e metė e imja kjo edhe pse nuk esht mirė por ja qe zotri me ka falė kshtu kureshtarė per gjithqka e di se esht e tepert por qka me ba qka piqet nuk hiqet
me kupton drejt besoj apo jo

po po e kom pa po duhet te dy telefonave me jav instalu nji chip te vogel ku edhe nese shymet telefoni perderisa e ka baterin ngjit mundesh me ndegju edhe me pa se ku ėshtė personi, po njė sen te till e kan Policia e msheft ku mundem mi pergju telefonat shym per derisa e kan baterin ngjit, po tasht ka ardh edhe te popullata po duhet instalim i dy telefonave,..
Lirik :wink: