PDA

View Full Version : Makina e parė karavan nga Cadillac


iliros
11-10-07, 20:26
http://img181.imageshack.us/img181/47/f1004171652939mlh5.gif

Prodhuesi amerikan i automjeteve Cadillac, pėr herė tė parė nė historinė e saj 150 vjeēare ka prodhuar nė makinė karavan e cila nė fakt ėshtė version i kombinuar i modelit tė tyre aktual BLS, kryesisht tė dedikuar pėr tregun evropian, ku edhe do tė prodhohet, nė fabrikėn Saab tė Suedisė.

--------------------------------------------------------------------------------------
Karavani i parė BLS i cili ėshtė i gjatė 4.72 metra derisa nė do tė integrohen motorėt 1.9l common rail prej 180 KF, 2.8l V6 benzinė 255 KF dhe pėr herė tė parė 2.0l motor bioetanol me 200 KF.

http://img410.imageshack.us/img410/3019/cadillacbls1fy6.gif

Paketat e parashikuara tė pajisjeve qė do tė ofrohen me tė janė Business, Elegance, Sport dhe Sport Luxury.


Mundesuar Nga : Portali Telegrafi