PDA

View Full Version : Burri me fytyrėn transplant shfaqet nė publik


AlbaSoft
27-07-10, 11:14
Burri me fytyrėn transplant ėshtė shfaqur dje pėr herė tė parė nė publik me komplet pamjen e tij tė re. Bėhet fjalė pėr djalin 31 vjecar tė quajtur Oskar, njė fermer spanjoll qė u plagos aksidentalisht me armė nė fytyrė. Ai u shfaq dje nė publik me fytyrėn e tij tė re qė iu ndėrtua 4 muaj mė parė nė spitalin e Barcelonės. Pasi u qėllua me armė ai mbijetoi por, fytyrė iu dėmtua aq shumė sa vėshtirė qė Oskar tė hante dhe merrte fryme dhe jo mė tė fliste. Pas njė plani 2 vjecar, njė ekip prej 30 mjekėsh nisėn punėn me tė. Operacioni i parė iu bė Barcelonė nė muajin Mars dhe zgjati plot 24 orė. Transplanti pėrfshinte komplet rinovimin e lėkurės, muskujt, qepallat, hundėn, buzėt, mjekrėn, dhėmbėt, faqet.
http://bw.balkanweb.com/upload/gallery/14661.jpg

http://bw.balkanweb.com/upload/gallery/14662.jpg

Qx3-XzkL11M

roadrunner
27-07-10, 12:02
Wow!!!!

Neferta
02-08-10, 10:44
Asteroid 1999 RQ36 u zbulua nė 1999.mund tė godiste planetin tonė ne vitn 2162 dhe 2182

http://www.index.hr/thumbnail.ashx?path=images2/udarasteroida-ilustracija-NASA625.jpg&w=628