PDA

View Full Version : Shfletuesi Chrome punon edhe mė shpejt


Gloss
23-05-09, 15:55
Google ka filluar me pėrditėsimet automatike tė versionit tė ri tė shfletuesit tė internetit Chrome i cili premton punė mė shpejt dhe mė stabil sesa ai deri mė tani.
Pėr fillim, Google ka avancuar tė mekanizmin e njohur JavaScript engine V8 i cili ofron performansa 30 pėr qind mė tė mira tek faqet e internetit tė cilat pėrdorin skriptet JavaScript.

Kjo nė kombinim me mekanizmin e ri Webkit engine mundėson shfletim mė tė shpejt dhe mė tė sigurt, derisa edhe stabiliteti i vet shfletuesit tani ėshtė mė i madh pasi qė ka 300 bug-a mė pak nė krahasim me versionin e parė.

Pos pėrmirėsimeve mė pak tė dukshme vizualisht nė stabilitet dhe shpejtėsi, Google nė Chrome tė ri i ka shtuar edhe disa mundėsi tė cilat i kanė kėrkuar vet pėrdoruesit.

Tek pėrdoruesit ekzistues shfletuesi vetvetiu do tė bėj rifreskimin me versionin e fundit, derisa tjerėt qė janė tė interesuar pėr Chrome atė mund ta marrin nga faqet e tij zyrtare.

Google Chrome