PDA

View Full Version : Projekti misterioz i NASA-s pėr tė krijuar “Zotin”


Zero Cool
21-07-11, 19:07
http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/282416_225524594153081_209139319124942_659908_4523 666_n.jpg


Projekti “Blue Beam” i NASA-s ėshtė njė strategji pėr tė imponuar fenė New Age me “Antikrishtin” e sajuar shkencėrisht Serge Monast dhe njė tjetėr gazetar ishin duke studiuar me rrėnjė projektin “Blue Beam”, por mbetėn tė vdekur nga ataku nė zemėr njėri pas tjetrit, edhe pse nuk kishin asnjė histori shqetėsimi mė parė.

Serge ishte nė Kanada, ndėrsa gazetari tjetėr kanadez ishte pėr vizitė nė Irlandė. Pėrpara vdekjes sė tij, qeveria kanadeze rrėmbeu vajzėn e Serge nė njė pėrpjekje pėr t’i kthyer mendjen atij nga hulumtimet e projektit “Blue Beam” dhe botimeve tė shkrimeve tė tij tė demaskuese. Vajza e tij nuk u kthye kurrė mė dhe vetėm pak kohė mė pas gazetari ndėrroi jetė.

Projekti “Blue Beam” i NASA-s ėshtė njė strategji pėr tė imponuar fenė New Age me “Antikrishtin” e sajuar shkencėrisht. Pas kėtij formulimi religjioz fshihet njė plan shkencor, duke vėnė nė zbatim teknologjinė e lartė hapėsinore. Religjioni i vetėm nė botė do tė ishte baza e Rendit tė Ri.

Njė “teokraci” pėr njė Rend tė Ri Botėror duhet tė ketė njė fe dhe njė shpėtimtar pėr tė imponuar njė kult tė vetėm, pėrndryshe njė kontroll botėror nuk ėshtė i realizueshėm.

Projekti teknologjik “Blue Beam” ka pėr qėllim tė mashtrojė njerėzit nė mėnyrė tė avancuar, duke drejtuar dhe krijuar njė mashtrim tė madh spektakolar nė shkallė botėrore. Nė planin shkencor, kjo teori e konspiracionit ėshtė e bazuar nė disa elemente. Pėr tridhjetė vjet, sovjetikėt dhe amerikanėt kanė konstruktuar baza tė mėdha tė dhėnash specifike si fiziologjike, psikologjike, me pėrbėje anatomike dhe elektromekanike tė trupit tė njeriut, por edhe studimet elektromagnetike, kimike dhe biologjike tė trurit. Kėto baza tė dhėnash pėrfshijnė gjithashtu edhe gjuhėt dhe dialektet e tė gjitha kulturave nė mbarė botėn. Programe fetare tė tipit mesianik dhe tė tjera gjithashtu pėrfshihen nė bazat e tė dhėnave. Megjithatė, tė gjitha kėto tė dhėna mund tė barten me anė tė satelitit. Nėse ne e vendosim kėtė shfaqje hapėsinore, paralelisht me programin e “Star Wars”, ne konstatojmė se kombinimi i rrezatimit elektromagnetik me hipnozė ka qenė subjekt i kėrkimeve intensive.

Nė librin e tij “Trupi elektrik” laureati pėr “Nobel”, Robert Baker, pėrshkruan njė seri eksperimentesh duke treguar se ne mund tė dėgjojmė dhe kuptojmė mesazhet tė dėrguara nė njė kabinė izolimit, nga njė audiogram me pulse mikrovalė tė ngjashme me njė dridhjen e njė fjale tė dėrguar nė tru.

Baker thekson se njė sistem i tillė ka kėrkesa tė qarta pėr tė mbuluar operacionet qė nxisin ēmenduri dhe qė ka si objektiv njeriun me ndihmėn e zėrave tė panjohur, ose pėr tė dhėnė urdhra tė pakapshėm pėr njė vrasės tė programuar. James C. Lynn nė librin e botuar mė 1978 (Efekti dhe zbatimi i mikrovalėve auditivė), gjithashtu pėrshkruan se si mund tė dėgjohen zėra dhe se si mund tė transmetohen direkt nė tru kėto mikrovalė mund gjithashtu tė pėrdoren pėr tė djegur lėkurėn, tė rrisin ndikimin e drogės apo tė ndikojnė nė funksionimin e trurit. Kėto efekte tė gjitha kanė qenė tė njohura zyrtarisht nga ana e CIA-s, mė 21 shtator 1977, gjatė njė dėshmie pėrpara Komitetit tė Shėndetit dhe Kėrkimit.

Dr. Sidney Gottlieb, i cili drejtoi programin MK-Ultra, nė atė kohė u detyrua tė pranonte se CIA hulumtonte pėr tė zbuluar teknikat tė cilat ndikojnė nė trupin e njeriut duke pėrdorur mjete elektronike.

Strategjia e projektit “Blue Beam” ka katėr faza

Hapi i parė nė projektin “Blue Beam NASA” ka tė bėjė me rivlerėsimin e tė gjitha njohurive arkeologjike. Ai merret me shkaktimin e tėrmeteve artificiale tė krijuar nė vende tė caktuara tė sakta tė planetit, e gjoja zbulimet e reja tė cilat do tė shpjegojnė mė nė fund pėr tė gjithė njerėzit gabimin e tė gjitha doktrinave themelore fetare. Falsifikim i kėtij informacioni do tė pėrdoret pėr tė gjitha vendet qė besojnė se doktrinat e tyre fetare kanė qenė keqkuptuar pėr shekuj dhe keqinterpretuar. Pėrgatitjet psikologjike pėr personat nė hapin e parė tashmė janė zbatuar me filmat “2001: A Space Odyssey”, seriali “StarTrek” dhe “Dita e Pavarėsisė”, tė cilėt kanė tė bėjnė me dyndjet nga hapėsira dhe grumbullimin sė bashku tė gjithė kombeve tė sprapsin pushtuesit. Filmat e fundit “Jurassic Park” merret me teoritė e evolucionit dhe pretendojnė se fjalėt e Perėndisė janė gėnjeshtra.

Hapi i dytė nė projektin “Blue Beam NASA” pėrfshin njė gjigand nė ‘hapėsirė’ me holograme tredimensionale me atė optik dhe atė tė tingujve, projektimin laser me imazhe tė shumta holografike nė pjesė tė ndryshme tė botės, ku secili percepton njė imazh tė ndryshėm sipas predominimeve rajonale dhe besimeve fetare kombėtare . Ky zė i ri i “Perėndisė” do tė flasė nė tė gjitha gjuhėt dhe kulturat e ēdo vendi.

Hapi i tretė[b/] nė projektin “Blue Beam NASA” do tė jetė komunikimi elektronik- telepatik.

Me anė tė saj mendohen ndėrhyrjet artificiale nė fushėn multigjenike me satelit, kontrollin e mendjes sė tė gjithė planetit. Si shembuj primarė merren nė konsideratė se si televizioni, reklamat, arsimi modern dhe llojet e ndryshme tė presionit shoqėror janė pėrdorur pėr tė manipuluar ata kufij.

[b]Hapi i katėrt ka tė bėjė me manifestim universal mbinatyror me mjete elektronike. Ai pėrmban tri orientime tė ndryshme. Njėra ėshtė pėr tė bėrė njerėzit tė besojnė se njė pushtim i huaj (jashtė botės) ėshtė gati tė ndodhė nė ēdo qytet tė madh nė tokė, nė mėnyrė qė tė provokojnė ēdo komb tė madh pėr tė pėrdorur armėt e tij bėrthamore. Nė kėtė mėnyrė, Gjykata e Kombeve tė Bashkuara do tė kėrkojė qė tė gjitha ato kombe tė nisin nisma ēarmatosjeje tė armėve bėrthamore dhe jo pushtimesh gjė qė janė treguar se janė tė rreme.

- E dyta ėshtė tė bėjė besimtarėt tė besojnė se ngazėllimi do tė ndodhė me ndėrhyrjen hyjnore supozuar tė njė qytetėrimi tė huaj (jashtė botės) qė vijnė pėr tė shpėtuar njerėzit nga njė demon i egėr dhe i pamėshirshėm. Qėllimi i tij do tė jetė pėr shkatėrrimin e tė gjithė opozitės sė rėndėsishme pėr zbatimin e rendit tė ri botėror me njė goditje tė madhe, nė tė vėrtetė brenda pak orėve qė nga fillimi! Orientimi i tretė nė hapin e katėrt ėshtė njė pėrzierje e forcave elektronike dhe mbinatyrore. Valėt e pėrdorura do tė lejojnė “forcat e mbinatyrshme” pėr tė udhėtuar pėrmes fibrave optike, nė boshtet e pėrbashkėta kabllore (TV) elektrike dhe linjave telefonike, nė mėnyrė qė tė depėrtojnė nė tė gjithė nė tė njėjtėn kohė me pajisje tė mėdha.

Qėllimi i kėtij ėshtė qė tė krijojė fantazma globale satanike tė projektuara nė tė gjithė botėn, nė mėnyrė qė tė shtyjnė tė gjithė popullsinė nė buzėt e njė histerie dhe ēmendurie, deri drejt njė vale masive pėr vetėvrasje, vrasje dhe ērregullime psikologjike tė pėrhershme.

Pas natės sė mijėra yjeve nė mbarė botėn popullsia do tė jetė gati pėr Mesihun e ri tė konspiracionit pėr tė rivendosur rendin dhe paqen me ēdo kusht, edhe me koston e abdikimit tė lirisė.


http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/285031_225524830819724_209139319124942_659909_7631 306_n.jpg

uck_aksh
21-07-11, 20:23
http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/282416_225524594153081_209139319124942_659908_4523 666_n.jpg


Projekti “Blue Beam” i NASA-s ėshtė njė strategji pėr tė imponuar fenė New Age me “Antikrishtin” e sajuar shkencėrisht Serge Monast dhe njė tjetėr gazetar ishin duke studiuar me rrėnjė projektin “Blue Beam”, por mbetėn tė vdekur nga ataku nė zemėr njėri pas tjetrit, edhe pse nuk kishin asnjė histori shqetėsimi mė parė.

Serge ishte nė Kanada, ndėrsa gazetari tjetėr kanadez ishte pėr vizitė nė Irlandė. Pėrpara vdekjes sė tij, qeveria kanadeze rrėmbeu vajzėn e Serge nė njė pėrpjekje pėr t’i kthyer mendjen atij nga hulumtimet e projektit “Blue Beam” dhe botimeve tė shkrimeve tė tij tė demaskuese. Vajza e tij nuk u kthye kurrė mė dhe vetėm pak kohė mė pas gazetari ndėrroi jetė.

Projekti “Blue Beam” i NASA-s ėshtė njė strategji pėr tė imponuar fenė New Age me “Antikrishtin” e sajuar shkencėrisht. Pas kėtij formulimi religjioz fshihet njė plan shkencor, duke vėnė nė zbatim teknologjinė e lartė hapėsinore. Religjioni i vetėm nė botė do tė ishte baza e Rendit tė Ri.

Njė “teokraci” pėr njė Rend tė Ri Botėror duhet tė ketė njė fe dhe njė shpėtimtar pėr tė imponuar njė kult tė vetėm, pėrndryshe njė kontroll botėror nuk ėshtė i realizueshėm.

Projekti teknologjik “Blue Beam” ka pėr qėllim tė mashtrojė njerėzit nė mėnyrė tė avancuar, duke drejtuar dhe krijuar njė mashtrim tė madh spektakolar nė shkallė botėrore. Nė planin shkencor, kjo teori e konspiracionit ėshtė e bazuar nė disa elemente. Pėr tridhjetė vjet, sovjetikėt dhe amerikanėt kanė konstruktuar baza tė mėdha tė dhėnash specifike si fiziologjike, psikologjike, me pėrbėje anatomike dhe elektromekanike tė trupit tė njeriut, por edhe studimet elektromagnetike, kimike dhe biologjike tė trurit. Kėto baza tė dhėnash pėrfshijnė gjithashtu edhe gjuhėt dhe dialektet e tė gjitha kulturave nė mbarė botėn. Programe fetare tė tipit mesianik dhe tė tjera gjithashtu pėrfshihen nė bazat e tė dhėnave. Megjithatė, tė gjitha kėto tė dhėna mund tė barten me anė tė satelitit. Nėse ne e vendosim kėtė shfaqje hapėsinore, paralelisht me programin e “Star Wars”, ne konstatojmė se kombinimi i rrezatimit elektromagnetik me hipnozė ka qenė subjekt i kėrkimeve intensive.

Nė librin e tij “Trupi elektrik” laureati pėr “Nobel”, Robert Baker, pėrshkruan njė seri eksperimentesh duke treguar se ne mund tė dėgjojmė dhe kuptojmė mesazhet tė dėrguara nė njė kabinė izolimit, nga njė audiogram me pulse mikrovalė tė ngjashme me njė dridhjen e njė fjale tė dėrguar nė tru.

Baker thekson se njė sistem i tillė ka kėrkesa tė qarta pėr tė mbuluar operacionet qė nxisin ēmenduri dhe qė ka si objektiv njeriun me ndihmėn e zėrave tė panjohur, ose pėr tė dhėnė urdhra tė pakapshėm pėr njė vrasės tė programuar. James C. Lynn nė librin e botuar mė 1978 (Efekti dhe zbatimi i mikrovalėve auditivė), gjithashtu pėrshkruan se si mund tė dėgjohen zėra dhe se si mund tė transmetohen direkt nė tru kėto mikrovalė mund gjithashtu tė pėrdoren pėr tė djegur lėkurėn, tė rrisin ndikimin e drogės apo tė ndikojnė nė funksionimin e trurit. Kėto efekte tė gjitha kanė qenė tė njohura zyrtarisht nga ana e CIA-s, mė 21 shtator 1977, gjatė njė dėshmie pėrpara Komitetit tė Shėndetit dhe Kėrkimit.

Dr. Sidney Gottlieb, i cili drejtoi programin MK-Ultra, nė atė kohė u detyrua tė pranonte se CIA hulumtonte pėr tė zbuluar teknikat tė cilat ndikojnė nė trupin e njeriut duke pėrdorur mjete elektronike.

Strategjia e projektit “Blue Beam” ka katėr faza

Hapi i parė nė projektin “Blue Beam NASA” ka tė bėjė me rivlerėsimin e tė gjitha njohurive arkeologjike. Ai merret me shkaktimin e tėrmeteve artificiale tė krijuar nė vende tė caktuara tė sakta tė planetit, e gjoja zbulimet e reja tė cilat do tė shpjegojnė mė nė fund pėr tė gjithė njerėzit gabimin e tė gjitha doktrinave themelore fetare. Falsifikim i kėtij informacioni do tė pėrdoret pėr tė gjitha vendet qė besojnė se doktrinat e tyre fetare kanė qenė keqkuptuar pėr shekuj dhe keqinterpretuar. Pėrgatitjet psikologjike pėr personat nė hapin e parė tashmė janė zbatuar me filmat “2001: A Space Odyssey”, seriali “StarTrek” dhe “Dita e Pavarėsisė”, tė cilėt kanė tė bėjnė me dyndjet nga hapėsira dhe grumbullimin sė bashku tė gjithė kombeve tė sprapsin pushtuesit. Filmat e fundit “Jurassic Park” merret me teoritė e evolucionit dhe pretendojnė se fjalėt e Perėndisė janė gėnjeshtra.

Hapi i dytė nė projektin “Blue Beam NASA” pėrfshin njė gjigand nė ‘hapėsirė’ me holograme tredimensionale me atė optik dhe atė tė tingujve, projektimin laser me imazhe tė shumta holografike nė pjesė tė ndryshme tė botės, ku secili percepton njė imazh tė ndryshėm sipas predominimeve rajonale dhe besimeve fetare kombėtare . Ky zė i ri i “Perėndisė” do tė flasė nė tė gjitha gjuhėt dhe kulturat e ēdo vendi.

Hapi i tretė[b/] nė projektin “Blue Beam NASA” do tė jetė komunikimi elektronik- telepatik.

Me anė tė saj mendohen ndėrhyrjet artificiale nė fushėn multigjenike me satelit, kontrollin e mendjes sė tė gjithė planetit. Si shembuj primarė merren nė konsideratė se si televizioni, reklamat, arsimi modern dhe llojet e ndryshme tė presionit shoqėror janė pėrdorur pėr tė manipuluar ata kufij.

[b]Hapi i katėrt ka tė bėjė me manifestim universal mbinatyror me mjete elektronike. Ai pėrmban tri orientime tė ndryshme. Njėra ėshtė pėr tė bėrė njerėzit tė besojnė se njė pushtim i huaj (jashtė botės) ėshtė gati tė ndodhė nė ēdo qytet tė madh nė tokė, nė mėnyrė qė tė provokojnė ēdo komb tė madh pėr tė pėrdorur armėt e tij bėrthamore. Nė kėtė mėnyrė, Gjykata e Kombeve tė Bashkuara do tė kėrkojė qė tė gjitha ato kombe tė nisin nisma ēarmatosjeje tė armėve bėrthamore dhe jo pushtimesh gjė qė janė treguar se janė tė rreme.

- E dyta ėshtė tė bėjė besimtarėt tė besojnė se ngazėllimi do tė ndodhė me ndėrhyrjen hyjnore supozuar tė njė qytetėrimi tė huaj (jashtė botės) qė vijnė pėr tė shpėtuar njerėzit nga njė demon i egėr dhe i pamėshirshėm. Qėllimi i tij do tė jetė pėr shkatėrrimin e tė gjithė opozitės sė rėndėsishme pėr zbatimin e rendit tė ri botėror me njė goditje tė madhe, nė tė vėrtetė brenda pak orėve qė nga fillimi! Orientimi i tretė nė hapin e katėrt ėshtė njė pėrzierje e forcave elektronike dhe mbinatyrore. Valėt e pėrdorura do tė lejojnė “forcat e mbinatyrshme” pėr tė udhėtuar pėrmes fibrave optike, nė boshtet e pėrbashkėta kabllore (TV) elektrike dhe linjave telefonike, nė mėnyrė qė tė depėrtojnė nė tė gjithė nė tė njėjtėn kohė me pajisje tė mėdha.

Qėllimi i kėtij ėshtė qė tė krijojė fantazma globale satanike tė projektuara nė tė gjithė botėn, nė mėnyrė qė tė shtyjnė tė gjithė popullsinė nė buzėt e njė histerie dhe ēmendurie, deri drejt njė vale masive pėr vetėvrasje, vrasje dhe ērregullime psikologjike tė pėrhershme.

Pas natės sė mijėra yjeve nė mbarė botėn popullsia do tė jetė gati pėr Mesihun e ri tė konspiracionit pėr tė rivendosur rendin dhe paqen me ēdo kusht, edhe me koston e abdikimit tė lirisė.


http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/285031_225524830819724_209139319124942_659909_7631 306_n.jpg

do ta perjetoj edhe un at qe gjithmon kam then se zotin ekan krijuar njerzit se zoti i vertet nuk ekziston dhe nuk ka ekzistuar kurr

valiii
21-07-11, 21:22
Blue Beam eshte nje projekt ku prapa saj qendron shoqerija "JASON". Projekti ne fjale vetem se eshte testuar shume here, e kemi te fresket memorien kur na u paraqiten ato "dy sy" dikund ne Rusi, figura e Krishtit diku ne Norvegji dhe disa imazhe "hyjnore" tash vone ne Bregun e Fildishte...
Pra, projekti ne fjale ka te beje me nje zbulim djallzor ku permes sateliteve do te krijojne imazhe gjigande ne qiell, e me kete te mashtrohet popullsia duke menduar se po e shofin zotin.

Illuminati ka bere perpjekje te madhe shumvjeēare per t'i mashtruar njerezit qe alienet egzistojne (shpikje e Aleister Crowlit kjo). Kemi shume video fake, filma, dokumentar... Ne disa dokumentar tregohen disa figura neper fusha te ndryshme (te gjitha keto simbole te freemasonerise) qe kinse i kane bere ufot. Tash pasi qe shumica e njerzimit besojne ne ufo kjo vetem sa ju pershpejton projektin...

Keta satanistet e sodit qe udheheqin dhe bejne komplote neper bote pas ketij projekti famekeq do te perdorin projektin edhe me djallzor H.A.A.R.P qe gjindet ne shtetin e Alaskas. Nepermjet projektit "HAARP" dhe "chemtrails"keta do shkaktojne termete, shperthime te vullkaneve dhe trazira te tjera klimatike, vetem e vetem qe te realizojne regullin nr1 te illuminatit, reduktimin e popullsise ku mendojne ata qe prej 6 miliardve sa ka aktualishte qe te e reduktojne ne 500 milion.
Por kete sigurishte qe permes "HAARP" dhe "BLUE BEAM" nuk mund ta bejne per ate na i kane servuar teorite e shumta te ufove. Keta do perdorin "ufo" pjata forre tanira e ovalla qe sulmojne nga ajri (i kane keto mos u ēuditni) dhe do jete nje apokalips taman si e keni pare ne ato filma qe jane pjelle e ketyre shejtaneve.

Kjo ishte ne pika shume te shkurta, nese dikush eshte kureshtar le te lexon tek tema "iluminati kulti i syrit qe sheh ēdo gje" tek fenomene paranormale, ose nese keni qelluar dembela ne lexim- klikoni "mashtrimi i madh" ne youtube dhe do njoftoheni per shume ēka qe do ju lene syhapur...

Ende besoni se 11 shtatorin e sulmuan terroristat ? Zgjohuni thirrini mendjes...

Izraeliti
22-07-11, 13:20
U knaqa tu lexu teori konspirative prej „agjentёve“ mё me zё nё Shqiptari. Hajt ju lutem na sqaroni se cilёt na qenkan opozitarёt e rendit aktual politikё botёror, dhe cili shtet po pёrpiqet pёr njё rend tё ri botёror?

(termi agjent i referohet njerёzve me ideologji politike tё personave valiii & co)

valiii
22-07-11, 21:30
U knaqa tu lexu teori konspirative prej „agjentёve“ mё me zё nё Shqiptari. Hajt ju lutem na sqaroni se cilёt na qenkan opozitarёt e rendit aktual politikё botёror, dhe cili shtet po pёrpiqet pёr njё rend tё ri botёror?

(termi agjent i referohet njerёzve me ideologji politike tё personave valiii & co)

Tjeter here kur shkruan mundohu te pakten te thuash diēka. Jo per tjeter vetem se krijo hapsire tek replikanti qe te thote edhe ai diēka...

Teorite konsiprative ka njerez qe i besojne dhe i diskutojne, perballen me mospajtime ne fusha te ndryshme. Ka njerez qe jane te luhatur dhe pyesin ose interesohen e lexojne per ate qe ju intereson, por ka shume edhe qe nuk e besojne fare dhe as qe e marrin mundin me i shti hundt aty e mos te flasim se shumice absolute jane ata qe s'kane ndegjuar as qe ju ha palla per teori kospirative. Tash s'po di se ne cilen kategori gjindesh dhe ēka ke te pakjart... Sa ja vlen me u marr une me ty?

Izraeliti
23-07-11, 11:22
Tjeter here kur shkruan mundohu te pakten te thuash diēka. Jo per tjeter vetem se krijo hapsire tek replikanti qe te thote edhe ai diēka...

Teorite konsiprative ka njerez qe i besojne dhe i diskutojne, perballen me mospajtime ne fusha te ndryshme. Ka njerez qe jane te luhatur dhe pyesin ose interesohen e lexojne per ate qe ju intereson, por ka shume edhe qe nuk e besojne fare dhe as qe e marrin mundin me i shti hundt aty e mos te flasim se shumice absolute jane ata qe s'kane ndegjuar as qe ju ha palla per teori kospirative. Tash s'po di se ne cilen kategori gjindesh dhe ēka ke te pakjart... Sa ja vlen me u marr une me ty?
Jo s’ka nevojё tё merresh me mua, dhe as nuk ka rёndёsi se nё cilёn kategori tё njerёzve bёjё pjesё, thjesht dua tё diskutojm pёr tёmёn qё ti nё tё gjitha rastet je shumё aktiv. Ndoshta termi „agjent“ nuk qe shumё i pёrshtatshёm, por janё agjensitё intelegjente dhe agjentёt e tyre qё tё parёt informohen pёr gjёra tё tilla, qё nё rastin konkret une e pёrdora si metaforё.
Pra edhe njё herё pyetjen: Kush janё opozitarёt e rendit aktual politik, cilat shtete janё tё paknaqura? Kush kёrkon rendin e ri botёror? Pastaj kalojm edhe te sistemi financiar botёror!


Videot dhe literaturёn qё na ke rekomanduar e tёra ёshtё pa autorёsi. A je ti autor i tyre? Apo a njifesh ti me autorin e tyre?


Pasi tё pёrgjigjesh nё kёto pyetje pasktaj kam edhe pyetje tjera, jo qё tё ngushtoj, por kёsaj radhe dua tё informohem edhe une, qё rreziku qё mund tё shkatoj vdekjen time dhe tё 5.5 miliard njerёzve tё tjerё tё mos jetё i panjohur.

valiii
23-07-11, 12:21
Jo s’ka nevojё tё merresh me mua, dhe as nuk ka rёndёsi se nё cilёn kategori tё njerёzve bёjё pjesё, thjesht dua tё diskutojm pёr tёmёn qё ti nё tё gjitha rastet je shumё aktiv. Ndoshta termi „agjent“ nuk qe shumё i pёrshtatshёm, por janё agjensitё intelegjente dhe agjentёt e tyre qё tё parёt informohen pёr gjёra tё tilla, qё nё rastin konkret une e pёrdora si metaforё.
Pra edhe njё herё pyetjen: Kush janё opozitarёt e rendit aktual politik, cilat shtete janё tё paknaqura? Kush kёrkon rendin e ri botёror? Pastaj kalojm edhe te sistemi financiar botёror!


Videot dhe literaturёn qё na ke rekomanduar e tёra ёshtё pa autorёsi. A je ti autor i tyre? Apo a njifesh ti me autorin e tyre?


Pasi tё pёrgjigjesh nё kёto pyetje pasktaj kam edhe pyetje tjera, jo qё tё ngushtoj, por kёsaj radhe dua tё informohem edhe une, qё rreziku qё mund tё shkatoj vdekjen time dhe tё 5.5 miliard njerёzve tё tjerё tё mos jetё i panjohur.

Izraelit, aq shume kam lexuar libra, kam shikuar dokumentar, video, dvd dhe opinjone te ndryshme nga teoricientet me me ze konspirativ sa qe e kam kuptuar qe sa ma shume lexon dhe thellohesh e kupton se sa pak kane njohuri per keto masat e gjera. Nese je kureshtar te sugjeroje te e lexosh William Cooper (nje ish marinc) ne librin e tij "Behold A Pale Horse" i cili pas botimit te ketij libri u vra, ku pas nje periulle te shkurt kohore u vrane e gjithe familja e tij + botuesi i librit...

Nuk e di se pse te gjitha diskutimet i mbeshtetni me pyetje pa sens, po opozita e ketyre jane te gjithe ata qe nuk ju nenshtrohen ne nje ose menyre tjeter... Si mund t'i luftosh keta kur jane bash keta qe vendosin per gjithcka. OKB eshte organizate e tyre, NATO poashtu thjeshte keta jane superfucia qe vendosin per cdo gje e jo SHBA. Keta vetem bazen e kane ne SHBA...

Problemi eshte se keto gjera nuk shpjegohen me nje postim, e perseris lexo ketu nese je kureshtar :)) Illuminati! Kulti i syrit qė sheh ēdo gjė (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=31557)

valiii
23-07-11, 12:46
Ja nje video ne shqip per projektin Blue Beam...

YlKlrO3zD9M

Izraeliti
23-07-11, 13:33
Izraelit, aq shume kam lexuar libra, kam shikuar dokumentar, video, dvd dhe opinjone te ndryshme nga teoricientet me me ze konspirativ sa qe e kam kuptuar qe sa ma shume lexon dhe thellohesh e kupton se sa pak kane njohuri per keto masat e gjera. Nese je kureshtar te sugjeroje te e lexosh William Cooper (nje ish marinc) ne librin e tij "Behold A Pale Horse" i cili pas botimit te ketij libri u vra, ku pas nje periulle te shkurt kohore u vrane e gjithe familja e tij + botuesi i librit...

Nuk e di se pse te gjitha diskutimet i mbeshtetni me pyetje pa sens, po opozita e ketyre jane te gjithe ata qe nuk ju nenshtrohen ne nje ose menyre tjeter... Si mund t'i luftosh keta kur jane bash keta qe vendosin per gjithcka. OKB eshte organizate e tyre, NATO poashtu thjeshte keta jane superfucia qe vendosin per cdo gje e jo SHBA. Keta vetem bazen e kane ne SHBA...

Problemi eshte se keto gjera nuk shpjegohen me nje postim, e perseris lexo ketu nese je kureshtar :)) Illuminati! Kulti i syrit qė sheh ēdo gjė (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=31557)

Valiii shumё faleminderit pёr sqarimin, por une pёrpiqem tё mesoj mё shumё. Nё fakt pёrpiqem tё godas thelbin e problemit. Thё gjitha shkrimet e sjellura kёtu, bashkё me serinё e videove i kam lexuar dhe shikuar. Por pyetja ёshtё ēka nёse une jam autor i tyre (ose dikush tjetёr me qёllime tё errёta pёr njerёzimin, pёrkatёsisht pёr shqipёtarёt, pasi qё autori na drejtohet nё gjuhёn shqipe).

Ti ke cekur OKB dhe NATO, si dy institucione tё tyre, ndёrsa si opozitё “tё gjithё” (une s’arrita tё kuptoj se kush janё tё gjithё). Mirёpo mё intereson tё dij, se si ka jetuar njerёzimi para krijimit tё kёtyre dy institucioneve, mё mirё, apo mё keq? Edhe pyetja qё kёrkon pёrgjigje ёshtё: kush kёrkon rendin e ri botёror? (Ata qё i kanё tё gjitha nё duar tё tyre dhe pёrmes rendit tё ri botёror dёshirojn ti falin dikujt tjetёr, apo dikush tjetёr qё dёshiron tё rrёmbej diē nё kёtё rast?)

William Milton Cooper me vepren e tij “Behold a Pale Horse” dhe shown e tij nё radio “Hour of the Time” njihet si teoricient konspirativ, dhe vrasja e tij u bё pёr shkak tё rezistencёs ndaj policicё qё pёrpiqej ta arrestonte pёr shkak tё atentatit me armё zjarri dhe evazioninit tatimor.

valiii
23-07-11, 14:31
Valiii shumё faleminderit pёr sqarimin, por une pёrpiqem tё mesoj mё shumё. Nё fakt pёrpiqem tё godas thelbin e problemit. Thё gjitha shkrimet e sjellura kёtu, bashkё me serinё e videove i kam lexuar dhe shikuar. Por pyetja ёshtё ēka nёse une jam autor i tyre (ose dikush tjetёr me qёllime tё errёta pёr njerёzimin, pёrkatёsisht pёr shqipёtarёt, pasi qё autori na drejtohet nё gjuhёn shqipe).

Nese ke lexuar tek tema "Illuminati kulti i syrit qe sheh cdo gje" aty i ke shkrimet e perkthyera dhe te perpunara nga Darius i FSH ku mbeshtetet ne shume libra nga shume autor te ndryshem, shumica prej tyre ishmason te penduar te tjeret vetem studiues qe i kane kushtuar jeten kesaj fushe si psh, David Icke, Bill Cooper, Lyndon Larouche, Rani-leena-lunkanen kilde, Birch society, Juan af Grann, Alex Jones, Stanly Hilton, Michail Rupert etj...


Ti ke cekur OKB dhe NATO, si dy institucione tё tyre, ndёrsa si opozitё “tё gjithё” (une s’arrita tё kuptoj se kush janё tё gjithё). Mirёpo mё intereson tё dij, se si ka jetuar njerёzimi para krijimit tё kёtyre dy institucioneve, mё mirё, apo mё keq? Edhe pyetja qё kёrkon pёrgjigje ёshtё: kush kёrkon rendin e ri botёror? (Ata qё i kanё tё gjitha nё duar tё tyre dhe pёrmes rendit tё ri botёror dёshirojn ti falin dikujt tjetёr, apo dikush tjetёr qё dёshiron tё rrёmbej diē nё kёtё rast?)

Jo nuk thash te gjithe, e thash te gjithe ata qe nuk iu nenshtrohen qe njekosishte jane ne lufte me ta ose ato shtete .
Po shifet qe nuk ke njohuri per ta, Illuminati ka marr emrin ne vitin 1776 porse nuk do te thote se nuk ka egzistuar shume kohe me pare, zanafilla e tyre rrjedhe nga faraonet e Egjiptit.
Rendi i i ri botror permendet publikishte nga disa president amerikan, behet fjale per nje nenshtrim te mases ne fene e re "New age", fe kjo ku do i besohet si zot "antikrishtit"/dexhallit per ate edhe e pergadisin terenin po qysh pi shof une kjo qe po te spjegoje per ty eshte shkronja "zh" kshtu qe per "ABC" drejtohu literatures sepse nuk me premton koha e as ti nuk je serioz...

William Milton Cooper me vepren e tij “Behold a Pale Horse” dhe shown e tij nё radio “Hour of the Time” njihet si teoricient konspirativ, dhe vrasja e tij u bё pёr shkak tё rezistencёs ndaj policicё qё pёrpiqej ta arrestonte pёr shkak tё atentatit me armё zjarri dhe evazioninit tatimor.

lol po edhe per 2pac shakurin flitet se e ka vra Bigi njejte keshtu gjuajtje te bandave, po Bob Marlyn kush e vrau, Kenedyn, Roosveltin, Princeshen Dajana ???
Po familja e William kuperit si vdiq te gjithe rend per nje periulle te shkurte kohore...
Te duhet lexim intenziv se me nje klikim search ne google nuk i meson gjerat :))

Izraeliti
23-07-11, 15:42
Shoki, shumё i paqartё je nё kёto sqarime. Une thash ta fillojm nga Politika, ndёrsa ti i pёrzien tё gjitha, pa e sqaruar asnjёren. Njёherё thua se qёllimi i tyre ёshtё kontrolli politik e financiar, nё anёn tjetёr thua se religjioni ёshtё qёllim i tyre.
Jo nuk thash te gjithe, e thash te gjithe ata qe nuk iu nenshtrohen qe njekosishte jane ne lufte me ta ose ato shtete .Nё luftё me ta? E ke fjalёn pёr Afganistanin dhe Irakun? Ata janё nё luftё me SHBA shokut, ku pak me parё tha qё SHBA nuk ёshtё me ta (edhe mendon ti se njёmend Afganistani dhe Iraku janё aq tё zgjuar?)
Rendi i i ri botror permendet publikishte nga disa president amerikanUne sa dij, i vetmi kundёrshtar i ketij sistemi politik botёror ёshtё Irani, sepse ata mendojn se popujt islam nuk janё tё prezentuar sa duhet nё institucionet botёrore. Amerika s’ka naj arsye, sepse ajo pёrfaqёsohet mё sё miri nё kёto institucione.
lol po edhe per 2pac shakurin flitet se e ka vra Bigi njejte keshtu gjuajtje te bandave, po Bob Marlyn kush e vrau, Kenedyn, Roosveltin, Princeshen Dajana ???
Po familja e William kuperit si vdiq te gjithe rend per nje periulle te shkurte kohore... Shoku, pse nuk kёrkon punё ne Prokurorinё e Gjykatёs Ndёrkombёtare pёr Krime mbasi i dinё vrasёsit e gjithё kёtyre.
shkrimet e perkthyera dhe te perpunara nga Darius i FSH Ahh, referencё e besueshme kjo shumё.
Tung, ndoshta deri tё hёnёn do tё lexoj ndoj gjё mё tё qartё nё kёtё temё.
(Sinqerisht nuk desha tё tё provokoj, mirёpo mendova se je nё gjendje ti sqarosh gjёrat derisa merresh me to)

valiii
23-07-11, 16:54
Shoki, shumё i paqartё je nё kёto sqarime. Une thash ta fillojm nga Politika, ndёrsa ti i pёrzien tё gjitha, pa e sqaruar asnjёren. Njёherё thua se qёllimi i tyre ёshtё kontrolli politik e financiar, nё anёn tjetёr thua se religjioni ёshtё qёllim i tyre.

Nuk e kam une fajin pse ti nuk kupton, kontrolli i tyre ka te beje ne te gjitha sferat ku primare e kane fene "New Age" qe pretendojne te e udheheqin nen sistemin e rendit te ri botror.

Nё luftё me ta? E ke fjalёn pёr Afganistanin dhe Irakun? Ata janё nё luftё me SHBA shokut, ku pak me parё tha qё SHBA nuk ёshtё me ta (edhe mendon ti se njёmend Afganistani dhe Iraku janё aq tё zgjuar?)

SHBA sic e ceka me larte administrohet nga kjo elite, jo vetem SHBA por komplet BE dhe OKB kupto ketu edhe vende te vogla si Kosova e te tjera nen administrimin e ketyre.
Iraku e Avganistani poashtu jane nen administrimin e ketyre, thjeshte jane viktima e planeve djallzore te ketyre.

Une sa dij, i vetmi kundёrshtar i ketij sistemi politik botёror ёshtё Irani, sepse ata mendojn se popujt islam nuk janё tё prezentuar sa duhet nё institucionet botёrore. Amerika s’ka naj arsye, sepse ajo pёrfaqёsohet mё sё miri nё kёto institucione.

Keshtu mendojne te gjithe sepse media ju servon lajme te tilla, Ahmedinexhati eshte mason i thekur, gjithmon ne histori shiitet kane qene ne aleance me cifutet. Mendon se qa lehte Ahmedinexhat mund te nxjer ato fjale nga goja per zhdukjen e izraelit nga dheu? jo shoku ai si shume te tjere edhe keta kukullat qe u rezuan nga pushteti jane marioneta te shoqerise secrete.
I vetmi shtet qe paraqet kercenim eshte Pakistani i cili posedon baza nukleare.

Shoku, pse nuk kёrkon punё ne Prokurorinё e Gjykatёs Ndёrkombёtare pёr Krime mbasi i dinё vrasёsit e gjithё kёtyre.

Shoku une jam kureshtar i lexoje i studijoj, problemi eshte se une bazohem ne zbulime konspirative kurse ti bazohesh ne CNN dhe BBC, RTK flash KTV- hajt pak...


Ahh, referencё e besueshme kjo shumё.
Tung, ndoshta deri tё hёnёn do tё lexoj ndoj gjё mё tё qartё nё kёtё temё.
(Sinqerisht nuk desha tё tё provokoj, mirёpo mendova se je nё gjendje ti sqarosh gjёrat derisa merresh me to)

Nuk eshte Darius reference por jane librat e autoreve qe ti ceka nje postim me pare, ai vetem i ka perkthyer, perpunuar dhe nxjerr ne forum.

Jo bre cfar provokimi, na llaf po bojme veq duhesh ta kesh te kjarte se keto sqarohen me lexim ku ndoshta nje liber i dedikohet vetem nje simboli. eshte teme qe trajtohet hollsishte nga te informuarit nuk ben te spjegohen gjerat aq siperfaqsishte sic kerkon ti...

tipi engjellor
23-07-11, 17:01
Blue Beam eshte nje projekt ku prapa saj qendron shoqerija "JASON". Projekti ne fjale vetem se eshte testuar shume here, e kemi te fresket memorien kur na u paraqiten ato "dy sy" dikund ne Rusi, figura e Krishtit diku ne Norvegji dhe disa imazhe "hyjnore" tash vone ne Bregun e Fildishte...
Pra, projekti ne fjale ka te beje me nje zbulim djallzor ku permes sateliteve do te krijojne imazhe gjigande ne qiell, e me kete te mashtrohet popullsia duke menduar se po e shofin zotin.

Illuminati ka bere perpjekje te madhe shumvjeēare per t'i mashtruar njerezit qe alienet egzistojne (shpikje e Aleister Crowlit kjo). Kemi shume video fake, filma, dokumentar... Ne disa dokumentar tregohen disa figura neper fusha te ndryshme (te gjitha keto simbole te freemasonerise) qe kinse i kane bere ufot. Tash pasi qe shumica e njerzimit besojne ne ufo kjo vetem sa ju pershpejton projektin...

Keta satanistet e sodit qe udheheqin dhe bejne komplote neper bote pas ketij projekti famekeq do te perdorin projektin edhe me djallzor H.A.A.R.P qe gjindet ne shtetin e Alaskas. Nepermjet projektit "HAARP" dhe "chemtrails"keta do shkaktojne termete, shperthime te vullkaneve dhe trazira te tjera klimatike, vetem e vetem qe te realizojne regullin nr1 te illuminatit, reduktimin e popullsise ku mendojne ata qe prej 6 miliardve sa ka aktualishte qe te e reduktojne ne 500 milion.
Por kete sigurishte qe permes "HAARP" dhe "BLUE BEAM" nuk mund ta bejne per ate na i kane servuar teorite e shumta te ufove. Keta do perdorin "ufo" pjata forre tanira e ovalla qe sulmojne nga ajri (i kane keto mos u ēuditni) dhe do jete nje apokalips taman si e keni pare ne ato filma qe jane pjelle e ketyre shejtaneve.

Kjo ishte ne pika shume te shkurta, nese dikush eshte kureshtar le te lexon tek tema "iluminati kulti i syrit qe sheh ēdo gje" tek fenomene paranormale, ose nese keni qelluar dembela ne lexim- klikoni "mashtrimi i madh" ne youtube dhe do njoftoheni per shume ēka qe do ju lene syhapur...

Ende besoni se 11 shtatorin e sulmuan terroristat ? Zgjohuni thirrini mendjes...


val pajtohem me ty ne shume pika ketu....

Izraeliti
25-07-11, 12:56
Iraku e Avganistani poashtu jane nen administrimin e ketyre, thjeshte jane viktima e planeve djallzore te ketyre.
Me kёnd janё nё luftё?

Arb
25-07-11, 13:21
Masi ka pas analfabete qe kane dasht me kriju Zotin, atehere pse mos me provu edhe NASA...

panta_rhei
25-07-11, 15:01
valiii,

Babadimri, a ekziston realisht, apo eshte konspiracion?

sepse ka plot qe besojne ne ekzistencen e tij.

Ka pastaj te tjere qe e hedhin kategorikisht poshte kete si mundesi.

Nuk e kam une fajin pse ti nuk kupton, kontrolli i tyre ka te beje ne te gjitha sferat ku primare e kane fene "New Age" qe pretendojne te e udheheqin nen sistemin e rendit te ri botror.SHBA sic e ceka me larte administrohet nga kjo elite, jo vetem SHBA por komplet BE dhe OKB kupto ketu edhe vende te vogla si Kosova e te tjera nen administrimin e ketyre.
Iraku e Avganistani poashtu jane nen administrimin e ketyre, thjeshte jane viktima e planeve djallzore te ketyre.Keshtu mendojne te gjithe sepse media ju servon lajme te tilla, Ahmedinexhati eshte mason i thekur, gjithmon ne histori shiitet kane qene ne aleance me cifutet. Mendon se qa lehte Ahmedinexhat mund te nxjer ato fjale nga goja per zhdukjen e izraelit nga dheu? jo shoku ai si shume te tjere edhe keta kukullat qe u rezuan nga pushteti jane marioneta te shoqerise secrete.
I vetmi shtet qe paraqet kercenim eshte Pakistani i cili posedon baza nukleare.Shoku une jam kureshtar i lexoje i studijoj, problemi eshte se une bazohem ne zbulime konspirative kurse ti bazohesh ne CNN dhe BBC, RTK flash KTV- hajt pak...
Nuk eshte Darius reference por jane librat e autoreve qe ti ceka nje postim me pare, ai vetem i ka perkthyer, perpunuar dhe nxjerr ne forum.

Jo bre cfar provokimi, na llaf po bojme veq duhesh ta kesh te kjarte se keto sqarohen me lexim ku ndoshta nje liber i dedikohet vetem nje simboli. eshte teme qe trajtohet hollsishte nga te informuarit nuk ben te spjegohen gjerat aq siperfaqsishte sic kerkon ti...

Skyfter
25-07-11, 16:53
valiii,

Babadimri, a ekziston realisht, apo eshte konspiracion?

sepse ka plot qe besojne ne ekzistencen e tij.

Ka pastaj te tjere qe e hedhin kategorikisht poshte kete si mundesi.


Kujdes panta-rhei kur permend Babadimrin ne ket teme...


Nje eshte e sigurte se vjen nga Poli Verior :biggrin:

uck_aksh
30-07-11, 23:33
qdo zot apo edhe te quajtur dergus te zotit jan krijuar nga vet njeriu qe ndoshta edhe ne vitin 2012 do ta zbuloj nje zot te ri vet njeriu
edhe nese vepron NASA keshtu un them se do te ket sukses edhe ky mashtrim duke u bazuar qe ne shum shtete te vaarfura qe nuk kan ka te marrin informacione per ket mashtrim do te binden se vertet u paraqit zoti nuk esht per tu quditur kur te gjith jan mashtruar mbas dy personave qe kinse kan vdekur edhe prap jan ringjall edhe kjo e genjeshter e NASES do te ket sukses

Izraeliti
01-08-11, 11:58
Nё kёtё temё asnjё qёshtje s’u sqarua, dhe asnjё pyetje nuk mori pёrgjigje.


Nuk duhet me qenё „gjeni“ qё tё kuptohet se konspirativ (mashtrues) janё ata qё prodhojn shkrime pёr forume e video pёr youtube, e jo NASA, OKB, NATO, e as Komisioni Trilateral.