PDA

View Full Version : Nuk jemi tė vetėm


rastesishT
07-03-11, 21:38
Nga Express mė 07 mars 2011 nė ora 21:11
Nuk jemi tė vetėm nė univers dhe format e jetės jashtėtokėsore mund tė kenė shumė mė tepėr tė pėrbashkėta me jetėn nė Tokė, se sa ėshtė menduar deri mė tani.

Nė botimin e revistės sė kosmologjisė pėr muajin mars, gjendet edhe studimi i ri i njė shkencėtari tė NASA-s, me pohime tepėr tė guximshme.

Doktori Richard Hoover, astro-biolog i qendrės sė studimeve hapėsinore “Marshall”, ka udhėtuar prej 10 vitesh nė zonat mė tė thella tė Antarktidės, Siberisė dhe Alaskės, si dhe shumė rajone tė tjera nė kėrkim tė meteorėve.

Zbulimet e tij mė tė fundit Hoover i pėrshkrua nė studimin e botuar kėto ditė ku shpjegon punėn e vet me njė grup shumė tė rrallė tė kėtyre trupave qiellorė, Si1. Nė planetin tonė janė zbuluar vetėm 9 meteorė tė tillė.

Hoover ėshtė i bindur se ka gjetur nė to forma fosilesh tė njėjtė bakteriale, pjesė e organizmave tė gjallė tė cilėt mund tė kenė ardhur nga trupat mėmė tė kėtyre meteorėve, si kometat, hėnat apo tė tjerė. Si pėrfundim, thotė ai, kėto gjetje tregojnė se nuk jemi tė vetėm nė univers.

Tė ndėrgjegjshėm se studimi do tė shkaktojė polemika, botuesit e revistės sė kosmologjisė kanė ftuar anėtarėt e komunitetit shkencor tė analizojnė rezultatet e studimit dhe kanė lėnė tė hapura mundėsinė pėr komente.

Artisti
02-07-11, 09:47
QDIF-ZwJbF0

~AnnA~
02-07-11, 10:26
AZW18RPCUuY

Skyfter
02-07-11, 21:54
AZW18RPCUuY
Sorry per citim amo kjo video qe ke sjell eshte rren e zbulume :tongue: ....

Ufo ne New York?

yEOF_yRGdPw

~AnnA~
09-07-11, 09:08
Sorry per citim amo kjo video qe ke sjell eshte rren e zbulume :tongue: ....

Ufo ne New York?

yEOF_yRGdPw

Se di Skyfteri, vete s'kam qene prezente :) ka ngjasa te jete genjeshter
Thojne qe edhe per ato pjatat fluturuese qe jan vrejt ne NY dhe ne disa vende te tjera, jane vetem eksperimente te NASA-s...edhe videon qe ke sjelle ti(elefantin fluturues) eshte nje animacion e asgje tjeter...

Zero Cool
11-07-11, 14:33
Babai i Lockheed Martin pranon qe Alienet egzistojne


http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/Ben-Rich-Lockheed-150x150.jpg


Don Phillips: “E dinim qe egzistonin objekte te kapura ne vitin 1947 ne Roswell”

Sipas artikullit te publikuar ne numrin e Majit 2010 te Muflon Ufo Journale, Ben Rich, drejtori i pergjithshem i lockheed Skunk Works, ka pranuar publikisht ne nje deshmi dhene pak kohe para se te vdiste ne shtratin e tij, se jashtetokesoret jane reale dhe se ushtaraket amerikan udhetojne neper yje.

Ajo qe ka thene mund te tingelloje si diēka e re, por kjo deshmi ne fakt eshte dhene me pare se te vdiste ne Janar te vitit 1995. Deklaratat e tij kane sherbyer per te shtuar besimin ne raportet qe thone se ushtaraket amerikane kane ne dispozicion objekte fluturues qe imitojne ato aliene.

rtikulli eshte shkruar nga Tom Keller, nje inxhinier aerospacial qe ka punuar si analist i sistemeve informatike per Laboratorin e Jet Propulsion ne NASA.

“Ne Skunkworks (Enti per kerkimin dhe zhvillimin e projekteve sekrete te NASA-s), ishim nje grup i vogel teper kompakt i perbere nga rreth 50 inxhiniere dhe projektues veterane dhe nga rreth 100 makinistesh eksperte dhe punetore te tjere. Pika jone e forte ishte ndertimi i objekteve fluturues te avancuar teknologjikikisht dhe me dimensione te vogla por me cilesi te larte per misione top secret.

Tashme ne disponojme mjetet per te udhetuar midis yjeve, por keto teknologji qendrojne te mbyllura ne sirtaret e projekteve te erreta dhe do te duhej nderhyrja e Zotit per t’i nxjerre prej aty dhe te perdoreshin per te miren e njerezimit. Gjithēka qe ju mund te imagjinoni, ne dime se si ta bejme.


http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/lockheed-doc1-150x150.jpg

Tashme ne kemi teknologjine per te shkuar direkt ku banojne jashtetokesoret. Jo, nuk do te duhet nje jete per ta bere kete. Ka nje gabim ne ekuacion. Ne e dime se kush eshte ky gabim. Tani kemi mundesine te udhetojme ne yje. Duhet te dini qe nuk do te pushtojme yjet duke perdorur shtytjen apo perberjen kimike. Gjithashtu duhet te zhvillojme nje teknologji te re shtytjeje. Ajo qe duhet te bejme,e shte te zbulojme se ku ka gabuar Ajnshtajni”.

“Besoj se se shpejti vezhgimet e UFO-ve tokesore do te jene baraz me vezhgimet e atyre jashtetokesore.” – John Andrews.


http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/lockheed-doc2-150x150.jpg

Dokument i Ben Rich, babai i teknologjise Stealth.

Kur pyeten Rich se si funksiononte teknologjia e UFO-ve, ai tha: “Me lejo te te pyes. Si funksionon ESP?”. Intervistuesi u pergjigj duke thene: “te gjitha pikat e hapesires dhe kohes jane te lidhura me njera-tjetren?”

Atehere Rich tha: “Pikerisht!”.

Ish drejtori i pergjithshem i Lockheed, Ben Rich, dinte per jashtetokesoret.

Ish drejtori i pergjithshem i Lockheed Skunk Works e dinte se UFO jashtetokesore ne Roswell influencoi modelet qe krijoheshin per objektet top secret te SHBA-ve. Sipas nje raporti te CNI News i Michael Lindemann, banues ne Colorado, informacionet e projektimit u perftuan nga ilustrimet hetimore dhe nga deshmite e deshmimtareve te shumte te pyetur nga William L. “Bill” McDonald.

Ne nje e-mail te dates 29 qeshor 1999, e drejtuar tek Lindemann, McDonald sjell nje pjese nga biseda me Harold Puthoff, themelues te programit “shikimi ne largesi” ne SHBA.

McDonald thoshte: “Mire Hal, vete e kerkove! Tani qe inxhinieri legjendar dhe drejtuesi i dezajnereve te modeleve te Testor Corporation ka vdekur, mund te them se ai ka pranuar personalisht lidhjen e projektimit midis UFO-s jashtetokesore ne Roswell dhe Avioneve Luftarake Ajrore pa pilote (Unmanned Combat Air Vehicles – UCAV)), ose ndryshe avionet spiune, te Joint Strike Fighters prodhuar nga Lockheed Martin dhe avionet Space Shuttle.

Andrews ishte nje mik i ngushte me Ben Rich, drejtor i Skunkworks – pasardhes i themeluesit Kelly Johnson, i famshem per F-117 Nighthawk “Stealth” fighter dhe F-19 Stealth Interceptor. Para se Rich te vdiste nga kanceri, Andrew i beri pyetjet e mia”.

Dr Ben R. Rich ish drejtor i Skunk Works ne Lockheed pranoi se:

1 – “Egizstojne dy tipe UFO-sh – ata qe kemi realizuar ne dhe ata qe ata nxjerrin ne fluturim. Nje pjese te njohurive tona e kemi marre nga ato qe kemi gjetur ne vendin e perplasjeve dhe kemi marre disa dhurata. Qeveria dinte gjithēka dhe qe prej vitit 1969 ishte pjese aktive ne ruajtjen e ketij informacioni. Pas “pastrimit” te realizuar nga Nixon ēeshtja u mor nen administrimin e nje zyre drejtuesish nderkombetare te sektorit privat”.

2 – “Gati te gjitha projektet aerohapesinor “Biomorfike” ishin te frymezuar nga anija kozmike e gjetur ne Roswell, duke filluar prej Blackbird SR-71 ndertuar nga Kelly deri tek dronet aktuale, UCAV dhe objektet hapesinore”.

3 – Mendimi i Ben Rich ishte qe publikut nuk i duhej treguar (mbi UFO-t dhe jashtetokesoret). Mendonte se nuk mund te kontrollonte dot te verteten, asnjehere. Vetem gjate muajve te fundit te jetes se tij filloi te besonte se “grupi nderkombetar i drejtuesve” qe administronin “subjektin” ne fjale, mund te ishte nje problem shume me i madh per lirine e njerezve se sa prezenca apo vizitat e jashtetokesoreve ne toke.

Lindemann shton se “Bill McDonald i mori keto informacione nga Andrews qe nga viti 1994 deri en fund te telefonatave te tyre per Krishltindjen e 1998-s”. Lindemann nenvizon gjithashtu se “duhet te kemi parasysh se Dr. Ben R. Rich prezantoi ne konferencen publike te inxhiniereve dhe projektuesve aerohapesinore te vitit 1993 para se te rendohej semundja e tij dhe ne ate rast pranoi, ne prezence te drejtorit te MUFON ne Orange Country, Jan Harzan dhe shume te tjereve, se “Ne” (ose ndryshe kompleksi ushtarak/industrial i SHBA-se) dispononim teknologjine per te “udhetuar mes yjeve”.

Don Phillips, ish-USAF, inxhinier projektues per Lockheed Skunkworks dhe kontraktor i CIA-s, pranon se “UFO-t jane reale”

Don Phillips: “UFO-t ishin te medhenj dhe mund te fluturonin perpara dhe bllokoheshin papritur dhe te ktheheshin me 60, 45 dhe 10 grade dhe mepastaj te riktheheshin mbrapsht menjehere”. Gjate uljes se misionit Apollo, Neil Amstrong tha: “Jam ketu. Ata jane pikerisht nga ana tjeter dhe duke pare dimensionet e anijeve te tyre eshte e kuptueshme qe atyre nuk u vjen mire qe ne zbarkuam ketu”.

“Kur punoja me Kelly Jonson ne Skunkworks, firmosem nje akord me Qeverine ne te cilin deklaronim se do te ruanim sekretin mbi keto fakte”.

“Kerkimi mbi antigravitetin po perparonte. E dinim qe egzistonte nje objekt i kapur ne1947 ne Roswell, ata ishin reale. Dhe po, ne kemi kopjuar teknologjine e tyre. Dhe po, e beme qe te funksiononte. Te gjithe njiheshim me njeri-tjetrin nepermjet asaj qe quanim industri e padukshme. Mund ta quajme edhe si te zeze, shume te erret, ose te fshehur.

Njohja qe kam mbi keto teknologji vjen nga anija qe eshte kapur ketu. Nuk ekam pare anijen dhe as trupat, por patjeter qe njoh personat qe i kane pare. Nuk kishte asnje dyshim qe behej fjale per qenie te ardhura nga jashte planetit tone. Keta JT (Jashte Tokesore ose ET) jane te rrezikshem? Nese do te ishin, me armet qe disponojne mund te na kishin shkaterruar shume kohe me pare.

Ne morem teknologjine qe frymezoi mjetet per skanimin e trupit per te percaktuar semundjet ose problemet dhe ne ēfare kushtet gjendej. Mund dhe te kurohemi nga keta skaner.

Mund t’ju garantoj personalisht se kemi punuar mbi ta dhe kemi disa versione qe mund te diagnostikojne dhe kurojne kancerin. Nje prej qellimeve qe kisha kur themelova shoqerine time ne 1998 ishte ajo te vazhdoja punen ne keto teknologji te cilat mund te pastronin ajrin dhe ta lironin nga toksinat dhe te ndihmonin ne uljen e nevojes per energji djegese fosile. Po, ka ardhur koha. Mund t’ju them se tashme e gjitha kjo ka filluar”.

Zero Cool
11-07-11, 14:51
Astronomi Eamonn Ansbro: anijet aliene fluturojne rreth Tokes


http://magjistari.com/wp-content/uploads/2011/07/eamonn-ansbro-150x150.jpgAstronomi Eamonn Ansbro, kerkues dhe studies shume i famshem dhe shume i njohur ne kerkimet mbi jeten jashtetokesore ka deklaruar se ka provat e “anijeve aliene qe fluturojne rreth Tokes“. Nuk kemi te bejme ne kete rast me nje deklarate te nje personi te panjohur apo te nje sharlatani ne kerkim te fames, por te nje anetari te Shoqerise Astronomike Mbreteroreqe ne te kaluaren ka qene dhe Zv. President i Shoqates Nderkombetare te Astrofileve. Faqja web IrishCentral shpjegon se ne 20 vitet e fundit Ansbro, i eshte dedikuar me mish dhe shpirt kerkimeve mbi egzistencen e jetes jashtetokesore. Ansbro eshte foles ne shume konferenca anembane botes, perfshire ketu edhe subjekte shume te rendesishme dhe te nderueshme siē eshte qeveria Franceze. Edhe pse puna e tij mund te duket e ēuditshme, ai kembengul se studimet e tij kryhen sipas “kriteresh shkencore”. Ansbro ben pjese gjithashtu ne nje grup shkencetaresh te mbledhur nen siglen e OSETI (Optical Search for Extra-Terrestrial Intelligence).

Mendimi i tij eshte sintetizuar shume mire ne nje interviste te dhene ne faqen “Roscommon Herald” te marten 19 Prill 2011, ne te cilen Ansbro ka deklaruar se “anije te veēanta aliene pershkojne orbita te caktuara perreth Tokes“. Ansbro thote se nuk mund te deshmohen akoma provat e mbledhura prej tij ne komunitetin shkencor per arsye resursash, por qe eshte i bindur se ka te drejte.

Ne qytetin e tij te lindjes Boyle, Ansbro ka vene ne pune nje “fotokamer ne qiell te hapur” per per te monitoruar te gjithe hemisferen gjate gjithe kohes. Makina fotografike e stermadhe e veteprodhuar eshte e perbere nga 11 telekamera regjistrimi, dhe dallon ēdo gje qe leviz ne menyre te pazakonte. Nese qellimi ishte thjesht per biznes, apo per pasion, ka arrritur te terheqe vemendjen, dhe ne tani presim rezultatet.