PDA

View Full Version : Kush nuk e njef mire Harten e vendeve te Botes, ejani ketu mesone.


hasanmehmeti
26-05-08, 11:13
http://uk.youtube.com/watch?v=r43yCiKlbCo :biggrin:


Mesim te Kendshem.

Hasani

Flori-88
26-05-08, 11:50
wowwwww . me ka habit ky femije .. hmm

Dilaver
26-05-08, 21:22
http://uk.youtube.com/watch?v=r43yCiKlbCo :biggrin:


Mesim te Kendshem.

Hasani

Fėmijė talent i rralė me aftėsi gjeniale.
Mocarti ka qenė 3 vjeēar kur e ka dalldis violinėn, ndėrsa kompozimet i ka filluar nė moshėn shtatėvjeēare.
Ky fėmijė ka gjasa reale qė njė ditė tė bėhet gjeni.

Preshevar
29-05-08, 09:21
Mozarti ka lindur gjeni,... ka lindur i ditur,... ndėrsa kjo i ka te mesuar.


Sipas petagogeve kjo eshte mosha kur femit zhvillojn diturin me se shumti !.... Pra evitoni sa me shum genjeshtrat dhe ua tregoni atyre te vėrteten :biggrin:

Dilaver
29-05-08, 09:45
Po bre si duket binak me violinen kish pas lind. Nė kėtė botė ka ardhur duke ekzekutuar simfoninė e Bah-ut.

Edhe Mocarti ka qen fėmij i njerit nga mėsuesit mė tė shquar tė muzikės nė Evropė.

Preshevar
29-05-08, 09:48
Ka njerez qe lindin per nje profesion,... nėse din me lujt me ndonje instrument muzikor e kupton se perqka po flas. Arti s'mėsohet.

uliksi31
30-05-08, 07:15
Keta lloje femijesh jane fenomen.....

http://de.youtube.com/watch?v=KU4KKX3NDqs&feature=related

http://de.youtube.com/watch?v=rLACTHVC7U4&feature=related

lovely
30-05-08, 08:20
WWWWWOOOOOOOOOWWWWWWWW


mu me ka prek shume shume kjo video....

http://uk.youtube.com/watch?v=V1Q9Ckra6vY

edhe pse ky nuk eshte 2 vjeqar, por ka fillu te kendoj ne moshen 6 vjeqare...

Pavarotti............. i II :wink: