PDA

View Full Version : Apple iPad nė SHBA


~AnnA~
07-03-10, 15:33
http://www.pcgameshardware.de/screenshots/medium/2009/12/Apple-Tablet-islate.jpg

Kompania Apple mė nė fund ka zbuluar datėn e paraqitjes sė kompjuterit tė vet tablet iPad nė treg: modelet tė cilat kanė vetėm lidhje Wi-Fi vijnė mė 3 prill, derisa modelet tjera do tė duhej tė paraqiteshin nė fund tė kėtij muaji.
Pos datės zyrtare tė daljes sė iPad nė treg, Apple ka njoftuar se nė fund tė prillit ai do tė del nė shitje edhe nė Australi, Kanada, Francė, Gjermani, Itali, Spanjė, Zvicėr dhe Britani tė Madhe.
Sa u pėrket ēmimeve, ato janė bėrė publike mė herėt, mirėpo do t’ua rikujtojmė: modelet tė cilat kanė vetėm lidhje Wi-Fi do tė kushtojnė 499 dollarė nė variantin prej 16 gigabajt memorie, 599 dollarė me 32 gigabajt dhe 699 dollarė pėr modelin me 64 gigabajt. Modeli me lidhje Wi-Fi dhe 3G do tė kushtojė 629 dollarė nė variantin me 16 GB memorie, 729 dollarė me 32 GB dhe 829 me 64 GB memorie./rel/

Makresh
10-03-10, 08:54
:)

Ne foto ke postuar nje iTouch, e jo nje iPad.


http://www.cnetfrance.fr/i/edit/2009/09/39708220/01-ipad-tablette-apple.jpg

~AnnA~
11-03-10, 19:48
Makresh, ja dhe nje, se fotoja e pare s'paska dale :smile:

http://news.preisgenau.de/wp-content/uploads/2009/12/apple-ipad-tablet.jpg

A eshte n'rregull kjo? :))

Makresh
11-03-10, 20:48
Makresh, ja dhe nje, se fotoja e pare s'paska dale :smile:

http://news.preisgenau.de/wp-content/uploads/2009/12/apple-ipad-tablet.jpg

A eshte n'rregull kjo? :))


N'rregull eshte, po ta pranoj :D
Origjinali nga faqja e apple :


http://images.apple.com/ipad/home/images/best_experience_20100307.png