PDA

View Full Version : Sa jeni te mvarur nga PC dhe mobili?


Alkimisti_ch
04-09-08, 23:48
Dinamika marramendese e zhvilimit teknologjik ka ber qe sot po thuaj nuk ka shtepi qe ska qasje ne PC, internet dhe ne telefona mobile, bile ka shkua aq large sa ne shume raste mund te supozohet se nje PC shpesh nuk po i permbus nevojat e te gjithve ne shtepi e ka te atille qe kan fillu me i ba nga 2 e nga 3 PC per secilin antar veq e veq, per mobila mos te flasim. Para 15 vitesh kjo gje as qe mund te imagjionohej kurse sot po ndodhe e kunderta, pa keto mjete moderen te teknologjis informative as qe mund te paramendohet e bile une do te thosha ne jemi ber "ROB TE TEKNOLOGJISE MODERNE"

Nese mundeni me pak fjale te pershkruani, se sa ne te vertet ju jeni te mvarur nga kjo teknologji moderne dhe ku i shihni te mirat e te metat e ksaj?
Per mendimet tuaja paraprakisht ju falemnderoj se po me cingerron mobiliiiiiiiii.....!!!

Jana
07-09-08, 00:57
PC ma shum.....e Telefonin....ncuk pak e perdori.....

Oqeani
07-09-08, 01:01
Athua ku e kam bre tel...

Jana
07-09-08, 01:04
Athua ku e kam bre tel...

hahaa kqyr se ty e gjujt Lulen en ballkon e ki hahahhaha

Amina
08-09-08, 22:18
Dite per dite PC dhe interneti behen me te rendesishem ne jeten tone.
E Perdorim per te marr informata, te bisedojem (msn), te shkruajm, te shikojm dhe ndegjojem diqka (si per shembull filma, kenge, dokumentare). Do te thote interneti ka zevendesuar gati te gjitha tjera mjete komunikimi, bile bile edhe tel heheh.
Te mirat jan: ndihme, fluks informatash, "dituri", "all around knowledge"
Te kqijat jan: mungese komunikimi me njerez real, rrezike e humbjes se kohes,varesi, fiksim, dhimbje koke dhe syve