PDA

View Full Version : Policia kineze mbyll mbi 1 mijė llogari nė rrjetet sociale pėr shantazh


tron
12-12-18, 18:16
Policia kineze ka lajmėruar se ka mbyllur 1100 llogari nė rrjetet sociale pėr shkakse ato po bėnin shantazh dhe ofendime ndaj njerėzve.

Krahas kėtyre llogarive, ata kanė mbyllur edhe 31 website pėr tė njėjtėn arsye.

Sipas raportit policor kėto llogari postonin informacione negative dhe kėrkoninshpėrblim pėr fshirjen e tyre.

Pėr shantazh online dhe ofendime deri mė tani janė arrestuar 28 persona.