PDA

View Full Version : Sateliti gjerman “kėrcėnon” Tokėn


rastesishT
04-03-11, 00:35
Njė satelit gjerman ka humbur kontrollin nė hapėsirė dhe pritet qė tė bjerė nė Tokė gjatė kėtij viti. Analizat e fundit tregojnė se sateliti “Rosat” do tė hyjė nė atmosferėn tokėsore brenda pak muajsh.
Momenti i pėrplasjes me tokėn parashikohet nė tetor-dhjetor.
“Rosat”, me peshė 2.4 ton, mendohet se mund tė digjet gjatė rėnies apo mund tė bjerė nė det.
Sipas shkencėtarėve, nė rastin mė tė keq, mbetjet e satelitit do tė bien nė sipėrfaqen e Tokės duke shkaktuar dėme tė mėdha.


Krejt ēka mund tė ju them ėshtė qe tė ruani veten gjatė ketyre dy muajve :)

roadrunner
04-03-11, 00:48
Garant pilot/pergjuesi koka shqiptaro-taliban.....e kini me marr vesh kur t'na coptoje token se qeshtu po nij kohve t'fundit qe veq shqiptart po dijn me bo dam n'kit tok "t'bekume"

Bile bile edhe nje aplikacion qe e musha ne facebook, ajo falltorja tha kini me pas ni rrug t'gjat edhe kejt planet kan me tu shktarrue, kur tha hajde bone ket kvizin tjeter cilit karakter i perket, dul Gadafi, ec e guzo publikoje....uhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....brrrrrrr rrrrrr

Veq kur te shoh CIA-n tu te dera.....qa po thot Dada Zarife per ty n'fejsbuk a? Hajt hajt kallzo.....