Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
Emri
Fjalėkalimi
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-03-11, 00:35   #1
rastesishT
Nothing to declare
 
Avatari i rastesishT
 
Anėtarėsuar: 01-12-05
Vendndodhja: Ne Horizont
Postime: 2,016
rastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėm
Gabim Sateliti gjerman “kėrcėnon” Tokėn

Njė satelit gjerman ka humbur kontrollin nė hapėsirė dhe pritet qė tė bjerė nė Tokė gjatė kėtij viti. Analizat e fundit tregojnė se sateliti “Rosat” do tė hyjė nė atmosferėn tokėsore brenda pak muajsh.
Momenti i pėrplasjes me tokėn parashikohet nė tetor-dhjetor.
“Rosat”, me peshė 2.4 ton, mendohet se mund tė digjet gjatė rėnies apo mund tė bjerė nė det.
Sipas shkencėtarėve, nė rastin mė tė keq, mbetjet e satelitit do tė bien nė sipėrfaqen e Tokės duke shkaktuar dėme tė mėdha.


Krejt ēka mund tė ju them ėshtė qe tė ruani veten gjatė ketyre dy muajve :)


__________________
Fjalė me vlerė, ku tė gjesh merr.
rastesishT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-03-11, 00:48   #2
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Sateliti gjerman “kėrcėnon” Tokėn

Garant pilot/pergjuesi koka shqiptaro-taliban.....e kini me marr vesh kur t'na coptoje token se qeshtu po nij kohve t'fundit qe veq shqiptart po dijn me bo dam n'kit tok "t'bekume"

Bile bile edhe nje aplikacion qe e musha ne facebook, ajo falltorja tha kini me pas ni rrug t'gjat edhe kejt planet kan me tu shktarrue, kur tha hajde bone ket kvizin tjeter cilit karakter i perket, dul Gadafi, ec e guzo publikoje....uhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....brrrrrrr rrrrrr

Veq kur te shoh CIA-n tu te dera.....qa po thot Dada Zarife per ty n'fejsbuk a? Hajt hajt kallzo.....


__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.