PDA

View Full Version : Ferrari 250 Testarossa vendos rekord tė ri ...


Jana
18-05-09, 14:10
Ferrari 250 Testarossa i vitit 1957 ėshtė shitur nė ankand gjatė vikendit pėr hiq mė pak se nėntė milionė euro. Shitja ishte organizuar nga shtėpia e ankandeve “RM Auctions” nė qytetin e lindjes sė Ferrarit, nė Maranello tė Italisė.

http://www.telegrafi.com/fo/tekno/f.0518142435238_m.jpg
Rekordin e mėhershėm e mbante po ashtu Ferrari – spikeri britanik i radios Chris Evans kishte paguar shtatė milionė euro pėr automjetin me ngjyrė tė zezė 250 GT SWB California nga viti 1960.
http://www.telegrafi.com/data/image/ferrari1(1).jpg
Nė kėtė rast pronari i ri nuk ėshtė bėrė i njohur, pasi qė nuk ka marrė pjesė nė ankand, por ofertat e tij i ka dhėnė me anė tė telefonit. Ai ka luftuar kundėr tre ofertuesve dhe nė fund ka fituar.