PDA

View Full Version : Shekenca aka fund o popull?


Afrimi_17
26-06-08, 23:59
PRes qdo pergjigjje nga ju
qe keni dijuni per shkencen
se aka fund shkenca
dhe aka filuar shkenca
te futet paksa ne punet a ZOTIT1

ME respekt JU FAliminderit

Fshatari
27-06-08, 09:38
PRes qdo pergjigjje nga ju
qe keni dijuni per shkencen
se aka fund shkenca
dhe aka filuar shkenca
te futet paksa ne punet a ZOTIT1

ME respekt JU FAliminderit
Po. Sa na pėrket ne shqiptarve, shkenca nuk ka ma mistere. Ia kemi zbulue tė gjitha, madje ka kohė kjo punė. Popull ma i zoti e ma i menēur se se populli shqiptar nuk ka hiē kurkund.
A ke takue ti ndoihere ndoj shqiptar qė nuk i "di tė gjitha" ?! Jo. Tė tillė nuk ka. Tė besoj.
E vetmja pyetje, qė sillet vėrdall nėpėr krye, e pa pėrgjigje pėr mue asht kjo:
Jemi popull i bekuem a i mallkuem ? Po kjo pyetje nuk ka kurgjo hiē shkencore prandaj s'kemi pse t'i pergjigjemi.
Si katunar i thjeshtė e krenar qė jam po e boj i sugjerim t'vogėl : pasi e kemi zotrue fund e krye gjithė shkencėn(kėtė nuk e arriti as nji popull tjetėr i planetit) tash duhet tė merremi,urgjentisht, me shpėtimin e vetėvetės si popull e si komb se nga xhelozia ndaj dijes tonė tė madhe shumė popuj dėshirojnė tė na ērrėnjosin krejt nga rruzulli. E ēka vlen shkenca pa ne pastaj ?!

Skyfter
30-06-08, 13:43
PRes qdo pergjigjje nga ju
qe keni dijuni per shkencen
se aka fund shkenca
dhe aka filuar shkenca
te futet paksa ne punet a ZOTIT1

ME respekt JU FAliminderit

E verteta e shkences njerzore dhe studimi i saj ka per qellim njeriun ..
Detyra e shkences eshte te irituarve tua bej mat, qe vetem ne fakte bazohen, fakte te verberve!
Shkenca eshte vec nje epizod e plot Religjioneve :smile:

Action
27-12-08, 17:20
Pershendetje - Pyetja a Shkenca fund

Normal qe qdo fillim ka dhe nje mbarim mirepo besoj se qenia njerzore kurr nuk do te mund ti zgjedh disa mistere te natyres.

E mbaj mend nje thenie:

"Aq pak dimė ne per universin, sikur nje pikė qe marrim nga Oqeni."