Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia
Emri
Fjalėkalimi
Shkenca & Teknologjia Zhvillimi i shkencės, tė rejat dhe tė arriturat e fundit nga shkenca dhe teknologjia.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-06-08, 23:59   #1
Afrimi_17
Riodacs.10
 
Anėtarėsuar: 06-09-07
Vendndodhja: vushtrri
Postime: 321
Afrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Shekenca aka fund o popull?

PRes qdo pergjigjje nga ju
qe keni dijuni per shkencen
se aka fund shkenca
dhe aka filuar shkenca
te futet paksa ne punet a ZOTIT1

ME respekt JU FAliminderitHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Afrimi_17 : 27-06-08 nė 00:02
Afrimi_17 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-06-08, 09:38   #2
Fshatari
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shekenca aka fund o popull?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Afrimi_17
PRes qdo pergjigjje nga ju
qe keni dijuni per shkencen
se aka fund shkenca
dhe aka filuar shkenca
te futet paksa ne punet a ZOTIT1

ME respekt JU FAliminderit
Po. Sa na pėrket ne shqiptarve, shkenca nuk ka ma mistere. Ia kemi zbulue tė gjitha, madje ka kohė kjo punė. Popull ma i zoti e ma i menēur se se populli shqiptar nuk ka hiē kurkund.
A ke takue ti ndoihere ndoj shqiptar qė nuk i "di tė gjitha" ?! Jo. Tė tillė nuk ka. Tė besoj.
E vetmja pyetje, qė sillet vėrdall nėpėr krye, e pa pėrgjigje pėr mue asht kjo:
Jemi popull i bekuem a i mallkuem ? Po kjo pyetje nuk ka kurgjo hiē shkencore prandaj s'kemi pse t'i pergjigjemi.
Si katunar i thjeshtė e krenar qė jam po e boj i sugjerim t'vogėl : pasi e kemi zotrue fund e krye gjithė shkencėn(kėtė nuk e arriti as nji popull tjetėr i planetit) tash duhet tė merremi,urgjentisht, me shpėtimin e vetėvetės si popull e si komb se nga xhelozia ndaj dijes tonė tė madhe shumė popuj dėshirojnė tė na ērrėnjosin krejt nga rruzulli. E ēka vlen shkenca pa ne pastaj ?!
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-08, 13:43   #3
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Shekenca aka fund o popull?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Afrimi_17
PRes qdo pergjigjje nga ju
qe keni dijuni per shkencen
se aka fund shkenca
dhe aka filuar shkenca
te futet paksa ne punet a ZOTIT1

ME respekt JU FAliminderit
E verteta e shkences njerzore dhe studimi i saj ka per qellim njeriun ..
Detyra e shkences eshte te irituarve tua bej mat, qe vetem ne fakte bazohen, fakte te verberve!
Shkenca eshte vec nje epizod e plot Religjioneve
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-12-08, 17:20   #4
Action
 
Avatari i Action
 
Anėtarėsuar: 26-12-08
Postime: 692
Action me shokė shumeAction me shokė shume
Gabim Titulli: Shekenca aka fund o popull?

Pershendetje - Pyetja a Shkenca fund

Normal qe qdo fillim ka dhe nje mbarim mirepo besoj se qenia njerzore kurr nuk do te mund ti zgjedh disa mistere te natyres.

E mbaj mend nje thenie:

"Aq pak dimė ne per universin, sikur nje pikė qe marrim nga Oqeni."


Action Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:01.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.