PDA

View Full Version : Bugatti Veyron, “perla” e shpejtėsisė


rastesishT
07-03-11, 21:10
Krijimi i fundit i Bugatti-t ėshtė “perla” e vėrtetė e sallonit tė makinave tė shpejtėsisė nė Gjenevė, Zvicėr.
E quajtur “Bugatti Veyron Super Sport”, makina sportive u prezantua nė “javėn e shpejtėsisė” qė pėrfundon nė 11 mars dhe ajo ėshtė njė modifikim i modeleve tė mėparshėm Veyron.

Midis tė gjithė simotrave tė saj, ky model i Bugatti-t, ku spikasin fibrat e karbonit qė ndėrtojnė makinėn, sediljet e lėkurės dhe njė motor me 16 cilindra, ėshtė mė i shpejti.

Makina mund tė arrijė deri nė 430 kilometra nė orė, ndėrsa njė model i saj kushton 1,6 milion euro pa opsione dhe duke nisur nga ēmimi bazė i dy milion eurove pėr njė makinė normale.

Bugatti Veyron pėrdor njė lloj gome tė Michelin, prodhuar enkas pėr t’u pėrshtatur me shpejtėsinė dhe tė dhėnat e modelit, qė prodhohet dhe ndėrrohet vetėm nė Francė. Vetėm njė gomė kushton 70 mijė euro

Oqeani
08-03-11, 16:16
Te Prementen do ta fitoj Euromilionin - 80 mil euro e kam me e ble ahahhaha