PDA

View Full Version : Vjedhjet nė vendin e punės! Pse (nuk) vidhet nė vendin e punės ?


Pupi
22-10-07, 18:35
Nje paketim letre per printer,Dy thas cement nga depoja e ndertimit, ose nja dy atri pale kepuce nga dyqani i kepuceve, apo shitsja/shitsi te mos bonirat kafen. Jane shpesh ato qe vidhen nga puntoret.
Per shume punemarres jan keto gjera normale qe dicka te mirret me vete kur shkon nga puna per ne shtepi, per punedhensit jank keto humbje te medha vjetore.

A ka vjedhur puntori, apo mund te mashtrohem une nga ajo qe mendoj per te, etj. etj. etj. Jan keto shume nga pyetjet kur njeriun e mundon nje gishtegjate qe ka te punesuar.
ca mendoni ju cilat do te ishin pyetjet me te mira per ta zene ne flagranti lidhur me vjedhjen qe ka bere( sepse dihet nuk eshte mire dhe sinqert qe dike ta akuzosh per vepra te pabaza/hajni).

Nje keshille nga une:
Beri pyetje indirekte kohe pas kohe, nese do te marresh pergjegjie te shumta e te ndryshme egziston te ka dicka ne te.

Po juve keni bere pervoj / jeni provuar me raste te tilla ?
Mos ngurroni e flisni haptaz, ndoshta provat e juaja di ti ndihmojn dikujt shume!

gazi-de
22-10-07, 18:49
Jo. une kurr nuk do te vidhja ne pune,sepse puna apo vendi i punes duhet respektu si shtepin tende,
Sepse atu po firon bukune apo po jeton prej asaj pune...

GURI SYLAJ
23-10-07, 06:26
Hajnat e mire, qe sot po e vjedhin shtetin, ma se pari ia kan nise me vjedhe ne shtepi mandej ne vend te punes e tash kur e kan ba shtetin sikur shpin e tyre e vjedhin edhe shtetin edhe kush sen nuk ju thot.
E me ia pas nise me vjedhe te kojshia ata e kishin nxane e e kishin rreh edhe ia kishin ba me tybe qe atehere!

yllbardh
23-10-07, 16:37
Sot nė kohėt moderne nuk ka nevoj qė tė pyetet asnjė puntorė se a ka vjedhur apo jo. Cdo pronar, i cili dyshon se dikush nga punėtorėt e tij ėshtė duke e vjedhur, ka mundėsin qė tė instaloj webcam nė vendin e ngjarjes dhe me fakte nė dorė mundė t'a largoj hajnin sa ėshtė e mundur mė shpejt. Sepse hajnia nė vendin e punės nuk ėshtė asgjė tjetėr pos pėrbuzje e vendit tė punės.

vjeshta
24-10-07, 14:17
Une votova pėr jo ,sepse fėmrat nuk vjedhin !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

SANTANA-29
24-10-07, 14:29
Mvaret se ku punon njeriu me bo me qellue dikun naj Deutsche Bank me pun,,na shqiptart ????;SPE sgati ma shum,hahahhaahahahhaahahahah

rafet llapjani
24-10-07, 15:32
Mvaret se ku punon njeriu me bo me qellue dikun naj Deutsche Bank me pun,,na shqiptart ????;SPE sgati ma shum,hahahhaahahahhaahahahah

Ski cka e zgat hiq se nuk i marrin mashum se dy thas e nevetsh pse sepse sun i qojn ahahahahahahahahhahahahahahh

Pupi
24-10-07, 20:06
Une votova pėr jo ,sepse fėmrat nuk vjedhin !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Sepse femrat nuk vjedhin!
Ehm! ma mir ish kan me than sepse une nuk vjedhi:wink:.

Thene te drejten s'po dije ēka me thane, 70% paskan than jo!
Fjala e juaj n'vesh t'zotit.

Do te marri edhe nje shembull une, me shpres te mos ju bezdis!
Puntori/Puntorja vjen ne pune, ndez cigaren.
E para pasi ka ardhur, kerkon nga kolegu nje cigare me kafen e mengjesit.
Eshte shites/shitese, dhe fillon te shes produktet.
zakonisht kur blejm diēka qe nuk presim kusurin, i lajm te hollat dhe ikim shpejt, ē'na bene neve a i bonirat apo jo.
Dhe pikersisht nga kjo, eshte dhe shansi qe keto te holla ti fus njeriu ne gjep(Yllbardh kishte vene ne pah edhe instalimin e kamerave) ta marre nama kur gjithēka pergjohet(ne vendin e punes duhet te kete edhe nje ēik besimi).
Per te ndodhur me von, me fale nja dy minuta shkoj te blej cigare.
Ku dreqin i more ti tash te hollat, para se te vije ne pune kalove me qindra nga automatet apo kiosqet ku munde te bleje cigaret.
Hė, ē'ua merr mendja?