PDA

View Full Version : Katastrofė demografike nė Serbi


Anonymous
13-08-04, 19:47
Katastrofė demografike nė Serbi

Nė Serbi 191 fshatra janė tė braktisura, e per disa vite do tė braktisen edhe 1200 vendbanime, shkruan ”Blic”

Hulumtimet paralajmėrojnė katastrofė demografike nė Serbi.

Momentalisht nė Serbi ka mė shum se 40 000 shtepi tė zbrazėta.

Mbi 250 000 (dyqinde pesėdhjetė mijė) mėshkuj nė moshėn 50 vjeqare tė cilėt akoma nuk kan krijuar familje, shkruan gazeta.

Branisllav Gulan ekspert dhe bashkėpunėtor nė entin republikan tė SMZ pohon se nė 86% tė fshatrave bie numri i popullsisė e nė mbi 200 fshatra asnjė banor nuk ėshtė nder 20 vjet.
_________________

Bom-Boni
17-08-04, 22:40
A eshte edhe kjo nje lloj propagande apo: "Ne i fitojme luftrat e humbim ne paqe" !!!

Dilaver
18-08-04, 00:01
Po qfar propagande more Bom-boni, po ashtu u bėftė tek ata edhe nė qytete.