PDA

View Full Version : Aurora


illyria
31-10-07, 03:30
Mbrėmė rastėsisht pash nė KTV njė emision pėr kulturė dhe muzikė ku njė person me emrin SFISHTA nėse nuk gaboj i njėfar grupit muzikor me emrin Aurora si duket nga Prishtina nė mėnyrė ekstremisht tė paturpshme polemizonte kundėr Ardit Gjebrea!
Ky far tipi me peshkir n'krye qė si duket ishte edhe i droguar,e kishte mendjen e madhe pėr sė tepėrmi dhe stilin e padurueshėm arrogant.
Polemika kishte tė bėnte me shantazhet qė ky grup i kishte bėrė nė lidhje me pjesėmarrjen e tyre nė njėfar festivali tė quajtur "Kėnga Magjike".
Ata nė mėnyrė tė paturpshme kishin kushtėzuar pjesėmarrjen nė festival me ndarjen e qmimit tė parė atyre,ende pa fillue festivali sepse sipas vlerėsimit tė kėtij far SFISHTA ata ishin bindshėm mė tė mirė se tė gjithė tė tjerėt.
Merrne me mend,ata kishin shkruar qė do tė vijnė nė festival vetėm nėse iu sigurohet vendi i parė!?
Ani kur tipi i droguar cdo tė dytėn fjalė e kishte ALLAHU ALLAHU e ALLAHU bėnte qė tė vjelli nga gėrdia!?
Asnjėherė nuk kam parė e as ndėgjuar kėsi paturpėsie nė botėn e kulturės dhe muzikės.
Mė nė fund mė habitė fakti qė kėtė TERROR "kulturorė" tė kėtij far SFISHTE tė grupit AURORA e emitoi KTV-ja tė cilėn poashtu duhet fajėsuar pėr pėrhapje tė pakulturės.
Pėr muzikėn e bastardhosur kosovare as tė mos flasim bile sepse nuk ia vlen tė hargjojmė kohė.