PDA

View Full Version : Disa poezi qe i shkruajti halla ime ......


Djellza:
10-11-07, 23:52
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

&&888888&&.................................................. ...........Me kete qels ne zemer
&&...........`"8&,................................................. ..........Te kam mbylle me dry
8..,aaa,........"$888a.....,aaaa,......,aaa,...,aa,................ ...Qelsin po e humbi ne deti
8..8..`8..............."8baaad""""$aaa$""""$$$""8$...............Ti po mbetesh ketu
8..8....8 8888..............""""........""""........"".......8$...........*******************
8..8,..,8........,aaaaaaaaaaaaaaaaaaa$$$$$$88$.... ...:::......Qelsi me eshte tretur
8...`""".......,&8"".................................................. ............Por ti ne zemer time
,.........,a&8".................................................. ...............Per gjithmone ke mbetur
."&888888&".................................................. ................Deri ne vdekje nuk ke per tu hekur

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Djellza:
10-11-07, 23:54
__________♥_______________Te dua, a me don,
________♥__________♥______une per ty e jap jeten
______♥__♥_______♥________e ti per mua qmendon?!
____♥_____♥____♥__________dhe me trego sa me don
__♥________♥____♥__♥_____
____________♥____♥_____♥_O Zot i vertet
_____________♥____♥__♥_mos me le te vuaj
______________♥____♥___mos ma largo te dashurin
_______________♥_____te behet i huaj.
________________♥____

___♥♥♥_______Te mendoj ne vete
___♥___♥_____te mendoj me drite
___♥_____♥___ te dua me Zemer
___♥______♥__te dua me shpirt
___♥______♥__
___♥_____♥___Te kam dashur
___♥___♥____dhe shum te dua
___♥♥♥______por te lutem ty
_____________mos mem tradhtua
__♥_____♥___
__♥_____♥___Te dua do te them
__♥_____♥___dhe ashtu do te mbes
__♥_____♥___te dua do te them
__♥_____♥___gjersa une te vdes
__♥_____♥___
__♥_____♥___Oj Dashuri e mallkuar
__♥♥♥♥♥____pse sme le te qet
____________po me ben te vuaj
__♥__________gjithnje ne ket jete
__♥_♥________
__♥__♥_______Asgje me te bukur
__♥____♥_____ska ne kete jete
__♥♥♥♥♥♥____se dashurija e vertet
__♥______♥___asgje me te bukur
__♥_______♥_ska per mua
__♥________♥_sa i dashur kur me thet TE DUA

______________
________♥♥♥♥♥♥__________♥♥♥♥♥♥____Thuaje te lutem,
_________♥♥♥♥♥♥_________♥♥♥♥♥♥♥___qe mua me don
_________♥♥♥♥♥♥_______♥♥♥♥♥♥♥_____Pse kaq shum
_________♥♥♥♥♥♥♥______♥♥♥♥♥♥______ti po me mundon?
_________♥♥♥♥♥♥♥______♥♥♥♥♥♥♥_____
__________♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥♥ _____Pse po tallesh
__________♥♥♥♥♥__ ♥♥♥♥__♥♥♥♥♥_____te lutem ti me mua?
__________♥♥♥♥♥___♥♥♥___♥♥♥♥♥____Eshte gabim i dashur
__________♥♥♥♥♥___ ♥♥____♥♥♥♥♥_____athua qe un ty t`dua?
__________♥♥♥♥♥____♥_____♥♥♥♥♥_____
__________♥♥♥♥♥__________♥♥♥♥♥_____Neso po ti me trego!
__________♥♥♥♥♥♥________♥♥♥♥♥♥♥____Thuajem tjeter dashuro.
__________♥♥♥♥♥♥________♥♥♥♥♥♥♥____Dhe besom, se un do shkoj...

Djellza:
10-11-07, 23:55
♥*.★ . ★ .♥*. Mos Qaj Per Mua .♥*. ★ . ★♥*.


♥*.☆★..☆♥*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
.♥*.☆★..☆♥*.Ti perseri, do te kthehesh
♥*..☆★..☆♥*.Por gjalle, mua te mjeren
♥*..☆★..☆♥*.Sbesoj se do te me gjesh.
♥*..☆★..☆♥*.
♥*...☆★..☆♥*.Mbi varrin, ku une prehem
♥*.★..☆★..☆♥*.Me keqardhje, do te lotosh
♥*...☆★..☆♥*.Dhe ikjen tende, prej meje
♥*..☆★..☆♥*.Perjete, do ta mallkosh
♥*..☆★..☆♥*.
♥*..☆★..☆♥*.Ndoshta, shume i permalluar
♥*..☆★..☆♥*.Portretin tim, do ta kujtosh
♥*.☆★..☆♥*.Kur mbi pllake, te gdhendur
♥*..☆★..☆♥*.Emrin tim, do te lexosh
♥*..☆★..☆♥*.
♥*..☆★..☆♥*.Si kurre, ndonjehere
♥*..☆★..☆♥*. Do te ndjehesh, fajtor
♥*...☆★..☆♥*.Per zemren time, te mjere
♥*.★..☆★..☆♥*.Qe ti vete e copetove
♥*.☆★..☆♥*.
♥*..☆★..☆♥*.Ndoshta, per te paren here
♥*..☆★..☆♥*.Mua falje, do te me kerkosh
♥*..☆★..☆♥*.Por pergjigjen time, nen dhe
♥*..☆★..☆♥*.Sdo mundesh, ta degjosh.
♥*...☆★..☆♥*.
♥*.★..☆★..☆♥*.Do te te fal, apo jo
♥*...☆★..☆♥*.As vete, nuk e di mire
♥*..☆★..☆♥*.Pasi atehere, shpirti im
♥*..☆★..☆♥*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
♥*..☆★..☆♥*.
♥*..☆★..☆♥*.Ndoshta, do te mbjellesh lule
♥*.☆★..☆♥*.Mbi dheun e varrit tim
♥*..☆★..☆♥*.Me qellim qe ato te celin
♥*..☆★..☆♥*.Si kujtim, per dashurine
♥*..☆★..☆♥*.
♥*..☆★..☆ ♥*.Por lulet, do te vyshken
♥*...☆★..☆♥*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
♥*.☆★..☆♥*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
♥*..☆★..☆♥*.Ato kurre, nuk do te celin.
♥*..☆★..☆♥*.
♥*..☆★..☆♥*.Ndoshta naten, do te me presesh
♥*..☆★..☆♥*.Ne enderren tende, te trokas
♥*...☆★..☆♥*.Por edhe ne qofte se vij
♥*.★..☆★..☆♥*.Asnje fjale, nuk do te flas.
♥*...☆★..☆♥*.
♥*..☆★..☆♥*.Me hijen e vdekjes, do te vij
♥*..☆★..☆♥*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
♥*..☆★..☆♥*.Frike ne zemer, do te te shtij
♥*.☆★..☆♥*.Derisa ty, te te tmerroj.
♥*..☆★..☆♥*.
♥*..☆★..☆♥*.Ndaj, po deshe te jetosh
♥*..☆★..☆♥*.Ne heshtje i pa shqetesime
♥*..☆★..☆ ♥*.Ben mire qe te harrosh
♥*...☆★..☆♥*.Mua dhe dashurine time.
♥*.★..☆★..♥*.
♥*.☆★..☆♥*.Ndoshta, vetem atehere
♥*..☆★..☆I ♥*.qete, do te jetosh
♥*..☆★..☆♥*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
♥*..☆★..☆♥*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...
♥*.★..☆★..♥*.

Djellza:
10-11-07, 23:56
________ $$$$$$$$$$______$ $$$$$$________Sa zemra i kalova
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$ $$$$$$$$_______asnje se pranova
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______kur ti mu me shkrove
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______magji me leshove
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______
______$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$_______u munova me ik
________$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$_________ti dole mem prite
___________$$$$$$$$$$$$ $$$$$____________spata ka me shku
_____________$$$$$$$$$$ $$$______________vetem me u dashuruar
________________$$$$$$$ _________________
___$$$___$$$______$$$__ ____$$$___$$$_____Eja po te lutem
__$$$$$_$$$$$__________ ___$$$$$_$$$$$____ mos me le ne vetmi
__$$$$$$$$$$$__________ ___$$$$$$$$$$$____ Se Zemra nuk don
____$$$$$$$____________ _____$$$$$$$______tjeter por vetem TY..
______$$$______________ _______$$$________
_______$_______________ ________$_________ Me thuaj te dua ti
_______________________ __________________ qe te vdes me ate Dashuri

Djellza:
10-11-07, 23:59
-(`v)- Sikur kjo zemra ime te ishte si keto fluturat-(`v)-
-(`v)-dije se do ti mbushja me puthje dhe do ti dergoja tek ty, (`v)
-(`v)- do ti dergoja te pushtonin tere trupin tend -(`v)-
-(`v)-dhe ti linin puthjet e mia aty, -(`v)-

-(`v)-te puthnin kudo ne trupin tend -(`v)-
-(`v)- dhe pastaj te mernin ty me krahet e tyre-(`v)-
-(`v)-dhe te sillnin prane meje-(`v)-
-(`v)- dhe te shikoje dashurine time nepermjet syve,-(`v)-

-(`v)-sikur zoti te me plotesoje deshiren time-(`v)-
-(`v)- sikur ne kete bote te rreme parajsa te ekzistonte-(`v)-
-(`v)-sikur ajo zemra jote te kishte sy e vesh-(`v)-
-(`v)- zemren time sesa te do, ta shikonte e do ta degjonte,-(`v)

-(`v)- sikur edhe nje flutur te nisej prej zemres sime -(`v)-
-(`v)-dhe te vinte tek ty, dhe te ulesh diku ne trupin tend,-(`v)
-(`v)- do te bente me njolle te kuqe -(`v)-
-(`v)-, eshte loti i zemres sime shpirt, mos u tremb, -(`v)-

-(`v)-sikur prane meje te ulet nje engjell dhe te me plotesoj (`v)
-(`v)-nje deshire do ti kerkoja krahet e tij, -(`v)-
-(`v)-do ndiqja fluturat e zemres sime pa ndaluar-(`v)-
-(`v)- dhe prane teje do vij...,-(`v)-

-(`v)- me sikur do ta vazhdoj jeten -(`v)-
-(`v)- derisa te bashkohemi ne te dy, -(`v)-
-(`v)-dhe nuk do m'poshtem kurr -(`v)-
-(`v)- derisa te them TE DUA duke te pare ne sy....,-(`v)

Djellza:
11-11-07, 00:00
..._......._......_......._....Nga Kjo E Mallkuar .._......._......._......._.....
..._...|..____________________, ,
....../ `---___________----_____|] = = = Plumbin E Pranoj
...../_==o;;;;;;;;_______.:/Por T Ndahem Prej Teje
.....), ---.(_(__) /Kurr Nuk E Mendoj !
....// (..) ), ----"
...//___//Prandaj Te Lutem Kthehu
..//___// Nga Kjo E Mallkuar Me Shpeto
.//___// Se Kjo Zemer Vetem Ty Po Te Dashuron.

Djellza:
11-11-07, 00:01
&&&&&&&&&& Per ty zemra po me Eksplodon &&&&&&&&&&&&


_______________s$______________s _ ____Ah kjo Zemra ime
______________.s$$_____________s$______ sa shum q t don
_____________s$$$?______s_____s$ ______nga malli pr ty
___________.s$$$___ __.s$,___s$$_______ e shef si po eksplodon
__________s$$$$______.s$___.$$
_____,____$$$$$.______s$____$________Pse kjo Zemra ime
_____$___$$$$$$s_____s$_____,______ _krkon dashuri prej teje?
____s$___$$$$$$$s___$$$,______..____ _t lutem kthehu prsri
____$$____$$$$$$s.__$$s_____,,_______dhe rri prgjithmon pran meje!
_____$.____$$$$$$$s_.s$$$_
____`$$.____$$$$$$$_$$$$___s_
_____$$s____$$$$$$s$$$__s$_________Te dashurova une ty
______$$s____$$$$$s$$$$`__s$$_________pa t njohur kush ishe
___s.__$$$$___s$$$$$$$$_.s$$___________kur degjoja zerin tend
___$$_s$$$$..s$$$$$$$$$$$$$$_________-_gjithe trupin me dridhej,
___s$.s$$$$s$$$$$$$$$$$$$$$$_
__s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__________mendoja se me doje
_s$$$ssss$$$$$$$$$$ssss$$$s_________---dhe u zhyta thelle ne mendime
_$ss$$$$s$$________kurre nuk me shkoj mendja
s$s________po talleshe me zemren time
s_
_ _________E shikoj hnn
_____________q bn drit n maje t qiellit,
_____________besom o djal te lutem
_______________ti mi more edhe rrezet e diellit.
______
_____________________I kujtoj fjalet ne chat
________________________q ti mi shkrove
_____________________________e pyes vetveten
___________________________________pse m harrove?

Djellza:
11-11-07, 00:01
.*`*..*`*..*`*..*.*`*.. *`*..*`*..*
.*`*..*`*..*`*..*.*`*.. *`*..*`*..*
E di qe jeni i embel
si keto qershija
......... andaj eja zemer te une
se po te presin buzet e mija
..
* Malli per ty zemren
.* ma kalli,eja tek un ti
* * nje puthje ta fali
** te embel si kjo qershi
**
* eja eja mos me le ne vetmi
ti e din sa te dua uen ty
Te dua Shum
.*`*..*`*..*`*..*.*`*.. *`*..*`*..*
.*`*..*`*..*`*..*.*`*.. *`*..*`*..*

Djellza:
11-11-07, 00:03
Pr ty O i Dashur Jets i dhash Fund

[♥]..Sot t gjith jan mbledhur
-[♥]..Por nuk sht dit gzimi
--[♥]..Tgjith jan te prlotur
---[♥].. Pr tm quar tek Varri..
----[♥]..
-----[♥]..Sikur tkisha mundesin
------[♥]..Edhe tju tregoja
------[♥]..Se pa te Dashurin Tim
------[♥]..Nuk munda te jetoja.
-----[♥]..
----[♥]..Mjaft m o Babi
---[♥]..Mos ma laj trupin me lot
--[♥]..Me dshir time vendosa
-[♥]..Tja jap fundin jets s kot.
[♥]..
[♥]..Me nj cop letr ta sqarova
[♥]..Dhe nj Amanet Babi ta krkova
-[♥]..Te Dashurin tim ju te e lajmron
--[♥]..Dhe pr vdekjn time t i tregoni.
---[♥]..
----[♥]..Ju lutem Babi at mos mallkoni
-----[♥]..Nuk sht ai q jetn time morri
------[♥]..Isha vet fajtore, dhe Zotin e luta
------[♥]..Vdekjn ja kerkova, se jetn sun e ballafaqoja.
------[♥]..
-----[♥]..Tash dalngadal m mbuloni me dheh t zi
----[♥]..Dhe e di se m kthim mbrapa ska me gjet
---[♥]..O Babi im t lutem mos m qaj
--[♥]..Se n tjetrn bot lumturin do ta gjaj.
-[♥]..
[♥]..Dheu e shtrengon fort trupin tim
[♥]..Dhe ja fali kt pikllim
[♥]..Zemra ime nuk mund m t rrah
-[♥]..Dhe ndjehem m mir sepse dhimbje m ska
--[♥]..
---[♥]..O Babi te lutme falma kt gabim
----[♥]..por vetvrasja ma dha Lirin
-----[♥]..Ajo ishte gjja q frymn ma ndali
------[♥]..Sepse Jeta vetm pikllim m fali.
------[♥]..
------[♥]..Kam arritur n kt vend me lule
-----[♥]..Dhe gjithmon do ta pres Te Dashurin Tim.
----[♥]..Ai do t martohet dhe do ta harron emrin tim
---[♥]..Mirepo un do ta pres q ta takoj n qiellin tim.
--[♥]..
-[♥]..Ather do ti them: " Pr ty O i Dashur Jets i dhash Fund ''
[♥]..Isha shum e re dhe t doja shum
[♥]..Nuk pendohem aspak q kt jet pr ty e dhurova
[♥]..Sepse shum t krkova dhe m n fund ne parajs t takova"

Djellza:
11-11-07, 00:05

.**E ja I Dashur degjo kete gitare
*.Se keta tinguj ti te therrasin
*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
.* *.Se vet zemrat tona flasin
/////.* *. **
/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
/////.* *. **une aty do t'ulem ,per ty mendoj
/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
/////.* *. **
/////.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
/////. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
/////.* .* *. **dije mire o shpirti im
/////.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
/////.* .* *.*
/////. ..*.*.*.zemren gitare do bej
/////**.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
ttttt*.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
.* .* *.se ty i dashur kurre s`do ta harroj
. * .*.

Djellza:
11-11-07, 00:09

.**Eja I Dashur degjo kete gitare
*.Se keta tinguj ti te therrasin
*.*Mos ma thuaj as nje fjale
.* *.Se vet zemrat tona flasin
/////.* *. **
/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
/////.* *. **une aty do t'ulem ,per ty mendoj
/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
/////.* *. **
/////.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
/////. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
/////.* .* *. **dije mire o shpirti im
/////.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
/////.* .* *.*
/////. ..*.*.*.zemren gitare do bej
/////**.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
ttttt*.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
.* .* *.se ty i dashur kurre s`do ta harroj
. * .*. *.

Djellza:
11-11-07, 00:10
............█████
   ██▒▒▒██
  █▒▒▒▒▒▒██
  █▒▒▒▒▒▒▒██
  ██▒▒▒▓▓▓▒▒██ █
  █▒▒▒▓▓▓▓▒▒▒█ █
 ██▒▒▒▓▓▓▓▓▒▒█ █
 █▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒█ █
 █▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒█ ███████
 ██▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒█ ████ █
  █▒▒▒▓▓▓▓▒▒▒██ ███
  ██▒▒▒▓▓▒▒▒███ █████████████
 ████▒▒▒▒▒▒████ █▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒███
 ██▒▒██▒▒▒▒█████▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒██
██▒▒▒▒██▒▒██████ ▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒██
█▒▒▒▒▒▒████████▒ ▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒█
█▒▒▒▒▒▒▒▒█████▒▒ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒██
██▒▒▒▒▒▒█████▒▒▒ ▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒███
 ██▒▒▒▒▒███▒██▒▒ ▒▓▓▓▓▓▒▒▒▒██
 ███████▒▒▒▒██▒ ▒▒▒▒▒▒▒████
   █▒▒▒▒▒▒▒██ ███████
   ██▒▒▒▒▒▒▒█
    ██▒▒▒▒▒▒█
    ██▒▒▒▒██
     █ ████


Fluturoj moj fluter
Te Dashnori im ti shko
Thuaj se mua
Me ka dergu ejaa te ju
Dhe me ka porosit me ju than
Se ty M....ajo shum te don.

Djellza:
11-11-07, 00:11


________________________________$$$$M&&.Flu turo SHQIPONJA,
______________.M $$$syn..______$$$$$$$M""- ;- ;me krahe te lehte
__________z$$$$$$$$$$$$$$$$$nn$$$$$$"dergoja te Dashurit
________.d$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$"pershendetje te sinqert
_____.$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$n.. Shqiponja te lutem shiko
____.$$ SHQIPONJA $$$$$$$$$$$$- - $$$$$$$$$$$$$$$nn.te lutem mos ki frike
_____________________""**$$$$$$$$$$$$$$$- - $$$$$$$$Mse ty M:.....i me zemer
_______________________n$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Besoj qe ka me te prite
_____________________.$$$$$$$$P**$$$$$$$$$$$$$$$$ Shqiponja fluturo
____________________d$$$$$$$"__ ___ ____ $- - $$$$prej tek une tek ai ti shko
__________________z$$$$$$$$$_______________$$$M porosite e mija Atij ia dergon
_________________d$$$$$$$$$M ______________$M"M.... tim ti per mua i tregon
_________________$$$$$$$$$$M thuaj se ejaa
__________________*$$$$$$$$"shum ty M.... te don
____________________"***"


Djellza:
11-11-07, 00:12
Une te deshiroj nje funde jave te mrekullueshme ty me i dashuri im M.....

M/♥♪♥♪♥♪♥♪♥♥♪♥♪♥♪-
T/Λ♥♪♥♥♪♥♥♪♥♪♥♥♪- ♥♪♥
E /.....♥♪♥♪♥♥♪♥♪♥♥♪- ♥♪♥♪♥
D / ๑۩ ๑_♥♪♥♪♥♪♥♪♥♪♥♪- ♪♥♪♥
U /๑۩۞۩๑_♪♥♪♥♪♥♥- ♥♪♥♪♥♪♥♪♥
A /๑۩۞۩۩۩๑_♪♥♪♥♪♥♥- ♥♪♥♪♥♪♥♪♥
▓.♪♥♥♪.▓♥♪♥♪♥♪♥♪♥♪♥♪- ♪♥♪♥♪♥♪♥
▓.♪♥♥♪.▓۩۞۞۩۩۩۩۩۞۩|||
▓.♪♥♥♪.▓۩۞۩۩۩۩۩۩۞۩|||
▓.♪♥♥♪.▓- -
♥♥======♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥- - - - - - - - ♥♥♥♥♥♥♥ ..

Nje shtepi plot Dashuri dhe plot fat vetem per ty M.... .

Djellza:
11-11-07, 00:16
ღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥

(`'. TE DESHIROJ
____(`'. NJE
________(`'. FUNDEJAVEE
____________(`'. SHUME
________________(`'. TE BUKUR
____________________(`'. ♥
_________________(`'. M..........
____________(`'. TE PERSHENDES
________(`'. NGA ZEMRA
____(`'. TE GJITHA
(`'. TE MIRATE NE JETE

ღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥ღღ♥

_____(.)TE DASHURON
____(.)
__(.) TE RRESPEKTON
___.,.falma_lotin

Djellza:
11-11-07, 00:17
ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ ﭼﺡ TE DUA M... ﺦ ♥ ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ ﭼﺡﻶ1

TE

DUA
SHUM

M

*

ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ ﭼﺡﻶ ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ ﭼﺡﻶﮎﺦ ♥ ﭼﺡﻶﭼﺡﻶﮎﺦ

Djellza:
11-11-07, 00:24
.............................................M(( ♥))M...................................
..................................M((♥))M M((♥))M
.M((♥))M ╔════════════════════╗. M((♥))M
M((♥))M ---------------M---------Te-------Dua------------M((♥))M
.M((♥))M ╚════════════════════╝ .M((♥))M
.................................M((♥))M M((♥))M
............................................M(( ♥))M................................

Djellza:
11-11-07, 12:58


_____________________________$$$$M&&.Flu turo SHQIPONJA,
________.M $$$syn..______$$$$$$$M""- ;- ;me krahe te lehte
_____z$$$$$$$$$$$$$$$$$nn$$$$$$"dergoja te Dashurit
___.d$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$"p ershendetje te sinqert
...$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$m..Shqiponja te lutem shiko
.$$ SHQIPONJA $$$$$$$$$$- - $$$$$$$$$$$$$$mm.te lutem mos ki frike
________________ ""**$$$$$$$$$$$$$$$- - $$$$$$$Mse ty M:.....i me zemer
__________________m$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ Besoj qe ka me te prite
________________.$$$$$$$$P**$$$$$$$$$$$$$$$$ Shqiponja fluturo
_______________d$$$$$$$"__ ___ ____ $- - $$$$prej tek une tek ai ti shko
_____________z$$$$$$$$$_______________$$$M porosite e mija Atij ia dergon
____________d$$$$$$$$$M ______________$M"M.... tim ti per mua i tregon
____________$$$$$$$$$$M thuaj se falma_lotin
_____________*$$$$$$$$"shum ty M.... te don
______________"***"

Djellza:
11-11-07, 14:16
__________ooooooo________
________oooooooooo__ Ti je ai se me prek ne Tel,
_______oooooooommmmm_ Ti je Bonbon Ti je Karamel,
____aaaaaaaoommmmmmm_Ti je si Akullore
__aaaaaaaaaammmmmmmmm_ Zemren shpejt ma More,
_aaaaaaaaaaaammmmmmmmm-
_aaaaaaaaaaaammmmmmmmm- Ti je akullore me qershi
__aaaaaaaaaammmmmmmmm- Sa te don falma_lotin ty
___aaaaaaaa##mmmmmmm_ por ti M..... pse s'me kupton
_____#########mmmm_kur te shikoj , gjaku ime vlon me presion .
_____###########___
_____##########_ Sikur t'kisha mundesi
_____#########_ Ne doren tende te behem akullore
_____########_ Buzte e tuja me shiju,
_____#######_____ E n'gjoks tandin me piku
_____######________
_____#####_____ Por edhe ti je me i miri djal
_____####_____ nuk kam per ty as nje fjal
_____###___ vetem te them qe je
_____##______ M...... i embel shum
_____#______ qe as akulloraja kurr ne jete
__________ embelsin tende nuk ta munde.

Djellza:
11-11-07, 14:29
______________& "M"&""&"M"&"_&
_____________o8o_8..8"8_88.."8o_8o
____________88_.._o88o8_8_88.."8_88M"o
___________88_o8_88_oo..8_888_8_888_88
___________88_88_88o888"_88"_ _o888_88
___________88.."8o."M88M..88".._8888 8_88
___________888.."888.."88M"..o8__8888_ 888
___________"888o"8888oo8888__o888_o8M"
____________"8888..""888"M__888"_.88M
_____________"88888ooo___888M"_888
_______________""8M""..oooooo8888P
_____...oo888ooo.____88888888M8
____o88888"888"88..__"8888""..88___.. .oo888oo...
_____8888"_"88_88888..______88".o88888 888"888.
_____"8888o..""o_88"88..____o8".888"8 88"88_"88M
______M888..oo.._"8.."8"8__o8"o888_o8 8"_".=888"
_______88888888o_"8_8_8_..8_.8"88_8"". o888o8M
________"8888M..o8o__8_8__8"_8_o"_...o """8888
__________"88888888_"_8_.8__8__8888888 888"
____________"8888888o__.8o="_o8o..o(8o o88"
________________"888"_88"____888888888 ""
____________________o8M_______"888"""
______________?.oo88
_____"8oo.?oo888""
_______""888" ________________


TI M.. je frymarrja ime pa te cilen nuk jetoj dot
TI M.. je arsyja qe mi mbush syt me lot
TI M... je zhgenjimi qe mi hedh endrrat ne lume
TI M... je i vetmi qe te dua shum...
Ti M... je Engjulli im Te Dua Zemer.

Djellza:
11-11-07, 14:34
♥  m  ♥ ♥ m  ♥

♥ m.... Te Dua  ♥ m  ♥
  ♥
      ♥ M
  m  ♥ M ♥ M ♥ m  ♥
♥ m.... Te Dua  ♥ m  ♥
♥        ♥
   m  ♥  m  ♥   m   ♥
♥ m.... Te Dua  ♥ m  ♥

♥       m ♥ ♥ m ♥ m  ♥
   m   ♥
 m   ♥    m  ♥

Djellza:
11-11-07, 15:21
]♥      ♥M -----Te-----Dua    ♥      ♥
      ♥ ♥      ♥

    ♥ M -----Te-----Dua    ♥      ♥

♥  ♥      ♥ M -----Te-----Dua    ♥      ♥
      ♥
      ♥    ♥  M -----Te-----Dua    ♥      ♥
   ♥
♥  M -----Te-----Dua    ♥      ♥
      ♥
      ♥    ♥      ♥
 M -----Te-----Dua    

    ♥      ♥M -----Te-----Dua    ♥   

  ♥    ♥      ♥
♥      ♥M -----Te-----Dua    ♥      ♥
      ♥
  ♥      ♥  ♥ M -----Te-----Dua    ♥      ♥

♥  M -----Te-----Dua    ♥      ♥
      ♥
      ♥    ♥  M -----Te-----Dua    ♥      ♥
   ♥
♥  M -----Te-----Dua    ♥      ♥
      ♥
      ♥    ♥      ♥M -----Te-----Dua    
 M -----Te-----Dua    

    ♥      ♥M -----Te-----Dua    ♥   

  ♥    ♥      ♥
♥      ♥M -----Te-----Dua    ♥      ♥
      ♥
  ♥      ♥  ♥ M -----Te-----Dua    ♥      ♥

♥  M -----Te-----Dua    ♥      ♥
      ♥
      ♥    ♥  M -----Te-----Dua    ♥      ♥
   ♥
♥  M -----Te-----Dua    ♥      ♥
      ♥
      ♥    ♥      ♥
 

    ♥      ♥M -----Te-----Dua    ♥   

  ♥    ♥      ♥

Djellza:
12-11-07, 10:25
_________sss.__.ssss
____________s.
_____________s
_____________Os
____________sss
___________s'
__________s'
__________'
_________s'
________s
________'
________'
________'
________'
________
________ssss
______ss,
_____s'

.Si ky peshke dua me u ba
.me ardhe te ti M... ty me te pa
edhe ngat teje me tu afru
dhe te them se sa te du

Nga vala e detit une dote vi
dhe ne krahet e ty dote pushoj
dhe se sa te dua un ty dote tregoj

si ky peshke qe ne uje hidhet
ashtu mendja ime te ti po rrihet
..si ky peshk qe ne deti noton
..ashtu mendja ime vetem te ti po flutoron

nuk po mundem ty te haroj
une sikur ky peshk po notoj
shum detera dote kaloj te vi te ti
vetem ty te them se shum te dashuroje

jadore
12-11-07, 11:15
Diellza
...a hidherohet halla nese i tregoni qe ja botuat poezit e ne tjeret i lexuam dhe i vlersuam ,
Hallen e pergezojme per dashurine pasionante..... , por i thua qe poezive i duhet perpunim shume perpunim , se c me ngjajne ne ato te bektashinjeve ,.......e po me duhet ti dal hakut dhe keto cendismat e gjergjefit i ka te mrekulluara , veqse motivet e luleve dhe zogjeve mungojne ...apo ti ja dizajnone ..!!
uroj qe sa me shpejte halla te mbaroj punen e cejzit , mendova te librit me poezi ,dhe shume e shume fate...
nga Jador ...

Djellza:
17-11-07, 17:15
_______________________________________________$$$ $$$$$$
____________________________________________$$$$$$ $$$___$$$
________________________________________$$$$$$$$__ ___(&)_$$$$
____________________________________$$$$$$$$$$____ ________$$$$
.._________________________________$$$$$$$$$$$$$$$ _________$
_______________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ______$
_____________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ _____$
__________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$_ _____$
________________________$$$$$$$$$$$$$_$$$$$$$$_$__ ______
_______________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_$
_____________________$$$$$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$_$
___________________$$$$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$_$---Ky bilbil i bukur
_________________$$$$$$$_$$$$$$$$$$$$_$$$---shum net po kndon
________________$$$$$$_$$$$$$$$$_$$$----dashurin e humbur
_______________$$$$$_$$$$$$$$$$_$$$$$----me lot po e vajton
______________$$$$$_$$$$_$$$$$$-----
_____________$$$$_0||_$$$$$$$------ky bilbil i bukur
____________$$$_0000000000_$$$$$$----------me ze qe po qan
____________$$_00000000000_$$$$$$--------------ndarjen e te dashurit tim
___________$_0000000000000_$$$$$$$............. .......me lot po e lan
_________000000000000_$$$$$$$$...........kt bilbil t gjor
_______000000000000_$$$$$$$$$$...............ska m kush qe e ngroh
______00000000_$$$$$$$$$$$$$___......plaget e tij ne zemer
___000000_$$$$$$$$__$$$$$$$$......... ska kush ja shron
_0000_____$$$$$$$_000_$$$_0000000000000 000000000000
00________$$$$$$$_00000_$_00000000000000 000000000000
__________$$$$$$$__________
_________$$$$$$$.................
________$$$$$$$$.................vajto bilbil vajto
________$$$$$$$$$.................pr fatin tend te zi
_______$$$$$$$$$.................se edhe mua m ngjau
______$$$$$$$$$..................e njejta " Tradhti "
_____$$$$$$$$$
____$$$$$$$$............Iku ai diku larg
___$$$$$$$$...............me t veten deshir
__$$$$$$$$..................me harroj mua
_$$$$$$$.................me tha Lamtumir
$$$$$$$
$$$$$$..............................

Djellza:
18-12-07, 10:04
_________$$____$s_______$_____$______________$____ _________
________$$$___$$______$$___$$____$________$$____s_ ___Me dor desha t ndal diellin
_$$_____$$$$___$$$___$$$__$$$____$_______$$$___$$_ ___kur ne agim dit e re filloj
__$$$____$$$$$__$$$_$$$$_$$$$$__$$__$___$$$___$$__ ___$___rrezja e par si flak me djegu
___$$$$___$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__$$$$_$$$___ _$$$.__fjala e par zemrn me shpoi.
____$$$$$__$$$$$$$$______________$$$$$$$$$_$$$___$ $$$.___Me fjal desha t lus zotin
ss$$$$$$$$$$$$$______________________$$$$$$$$$$$$$ $.___n rrezen e par jetn ta filloj
______s$$$$$$__________________________$$$$$$$$$__ __me Han desha t krkoj Fatin
_s$$$$$$$$$_______s$$s________s$$s_______$$$$$$$$s ss.___ku je ,ku je , ku je.......M...
_____$$$$_______$__$______$__$_______$$$$$$__ ____Me koh, pa koh
,ss$$$$$$$_________________________________$$$$$$$ $$ss,____sa i mir ,sa i dlir me je M..
____$$$$$________________M________________$$$$$$$$ $$$$$sss
__ss$$$$$$________________________________$$$$$ss_ ___sa i mbl, sa i hidhur jet m jep
ss$__$$$$$$_________s__________s_________$$$$$__$s s.____jet m merr vetem ti M.. i dashur
___s$$$$$$$$________$$_______$$_________$$$$$$$___ _ss_.___ Buzqershi s' m thua nj fjal
____$$$$$$$$$$_______$$$$$$$________$$$$$$__$$__ _____gjith Zemrn ta kam fal
__$$$$__$$$$$$$$____________________$$$$$__$$$___$ $_______
_$$$___$$$__$$$$$$$$___________$$$$$$$$$$$___$$$__ _____T dua ,t dua more djal
$$___$$$___$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$___$$$$___$$s ______nuk beson sa kam per ty mall.
___$$_____$$$__$$$_$$$$_$$$$$__$$_$$$___$$$$___$ s_____prandaj eja tek une te lutem
_s$______$$____$$___$$___$$$$___$__$$_____$$s__ ______e me shuaj kete mall.
_________$______$____$____$$_________$______$__ _________

Djellza:
18-12-07, 10:05
_________$$____$s_______$_____$______________$____ _________
________$$$___$$______$$___$$____$________$$____s_ _______
_$$_____$$$$___$$$___$$$__$$$____$_______$$$___$$_ _______
__$$$____$$$$$__$$$_$$$$_$$$$$__$$__$___$$$___$$__ ___$__
___$$$$___$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__$$$$_$$$___ _$$$___
____$$$$$__$$$$$$$$______________$$$$$$$$$_$$$___$ $$$____
ss$$$$$$$$$$$$$______________________$$$$$$$$$$$$$ $______
______s$$$$$$__________________________$$$$$$$$$__ _______
_s$$$$$$$$$_______s$$s________s$$s_______$$$$$$$$s ss______
_____$$$$_______$__$______$__$_______$$$$$$__ ________
,ss$$$$$$$_________________________________$$$$$$$ $$ss,____
____$$$$$________________s________________$$$$$$$$ $$$$$sss
__ss$$$$$$________________________________$$$$$ss_ ________
ss$__$$$$$$_________s__________s_________$$$$$__$s s_______
___s$$$$$$$$________$$_______$$_________$$$$$$$___ _ss_____
____$$$$$$$$$$_______$$$$$$$________$$$$$$__$$__ ________
__$$$$__$$$$$$$$____________________$$$$$__$$$___$ $_______
_$$$___$$$__$$$$$$$$___________$$$$$$$$$$$___$$$__ ________
$$___$$$___$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$___$$$$___$$s ________
___$$_____$$$__$$$_$$$$_$$$$$__$$_$$$___$$$$___$ s_______
_s$______$$____$$___$$___$$$$___$__$$_____$$s__ ________
_________$______$____$____$$_________$______$__ _________

Djellza:
18-12-07, 10:09
................###########....................... .............###########.................
..........##################....................## ################..............
.....#######################..........############ ###########.........
...#########################......################ #########.......
.###########################..#################### #######.....
.###########################.. ###########################...
..####################____######____ ####################...
....################________####________########## ######.....
....###############__________##__________######### ######....
.......##############__________#__________######## ######.....
.........##############_____TE_DUA______########## ####.........
............##############______M________######### #####.............
..............##############_____________######### #####..............
...................#############__________######## ######....................
.......................#############______######## #####.......................
.........................#############____######## #####............................
...............................###########__###### #####...............................
....................................#########_#### #####.................................
..........................................######## ######.......................................
..............................................#### ######...........................................
.................................................# #####............................................. ..
.................................................. .####...........................................
.................................................. ..###.............................................
.................................................. ....#............................................. ..Kam Lutur Bylbylin t m jap Kangn Pr Ty
Nuk m kndoj ....
Kam lutur Poetin t m jap Poezin Pr Ty
nuk kishte shkruar asgj....
Kam lutur Diellin t jap Drit Pr Ty
ma fali shiun .....
Kam lutur Hnn t m jap nj rreze Pr Ty
m dha Terrin .....
O sa shum kam Lutur askush
asgj nuk m dha.......
Vetm Zani i Zemrs
Dy Fjal i kndoj
T DUA....M.. vetem ty

Djellza:
06-04-08, 23:11
O zemra ime e dashur

sa shume qe po te prese
edhe pse nuk je ketu
kurre nuk te pres ne bese

ti je me shoqerin tende
ne telefone pa te keq me the
po vetem nje gje mos harro
kurre ne bese mos me pre

qe te jesh large ti forte e di
gje e lehte per mua nuk eshte
por besimin qe te kam dhene
vleresoje si amanet te lene


do mendosh ti e dashur
pse zemra ime flet keshu
kur e dashura ne zemer e ka
e thote vertete apo bene shaka

jo shaka me dashurin nuk beje
por nje gje te vertete e ka
se te jem i sinqerte me ty
tek ty shpresat i kam te medha

ti kete nate papritur u largove
te hash darken restoranteve
por nje gje vec e harrove
se tek zemra ime nuk e suportove

se une te jap me shume dashuri
nga c'perhere mendon ti
dhe ti ket dashuri qe une ne zemer kam
nuk me njeh akoma se cili jam

se kur te kam dhene fjalen qe te dua
ska zote qe mendjen te ma ndryshoje
por nje mendim ne mendimet e tua
dua gjithmone ta degjoje

se eshte zjarri ne shpirtin tim
qe vlone e gurgullon ne thellesi
provoje te jem une ne pozicionin
e mardhenjeve qe je ti

dhe sot qe befas mu largove
sjam akoma i qaret ne ndjenjen time
nuk e di ne koken tende cfare mendove
bisedat tona qendrojne vetem kujtime?

do mendosh se jam poet
jo seshte fare e vertet
por kur e vrare eshte nje zemer
ska nevoje per nje dovlet

e ja une i tille jame
qe kur te shpreha dashurine
mos me thuaj qe se di
pandeha se une gjeta rinine

jane plote kate rnete te gjata
qe bashke kemi biseduar
por zemra ne hove te flakta
kure ska per ti harruar

le te ngelet si nje enderr e dashur
gjithe cfare bashke kaluam
ne vidio e shume gjate ne telefone
veprimi yte pergjigje nuk kerkon

Djellza:
06-04-08, 23:18
Nata e varrit !

Dheu i zi kur t mbulon
Lamtumirn tgjith ta thon
Sonte, vetm vepra jote
N vetmi t shoqron.

Nse je ti veprmir
Mos kij frik as shqetsim
Dy melaqe me plot drit
Ta largojn do dshprim.

Varri yt t zbukurohet
Kopsht Xhenneti plot hijeshi
Vepra jote shum lart mohet
Besimtar, i lumi ti!

Nse je ti veprkeq
Do t jesh gjithmon fatkeq
Drit pran teje sdo t kesh
Vetm zjarr aty do tgjesh.

Ky sht fundi i kafirit
Zotin Nj q se besoi
Ky sht fati i do katili
Zjarri do ta prclloj.

natyra
07-04-08, 02:34
....Pergezime per poezit e halles,qenkan shum mbreselense!
duke len ketu nje urim per hallen qe fati te mos e denoj,jeta duhet vazhduar edhe athere kur themi se i erdhi fundi,prap duhet ta luftoim,sepse jeta vetem lufte eshte, dhe asgje tjeter,ndaj luftoje ate...!

Ju pershendes ndjeshmerisht,fati qofte ku do me ju....Flm,

Natyra