PDA

View Full Version : Fejohet Shpat Kasapi!!!


rilinda
14-11-07, 20:43
Fejohet Shpat Kasapi!

http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.1110034012955_m.jpg

Njė lajm i keq pėr disa vajza: As mos shpresoni qė bukuroshi nga Maqedonia, Shpat Kasapi, do t’ua hedhė sytė tash e tutje. Pse? Po sepse jo vetėm qė lidhja e tij e shumėpėrfolur me Afėrdita Dresajn, shoqėruesja e parė e "Miss Shqipėria 2007", ėshtė e vėrtetė, por dashuria e tyre pritet tė kurorėzohet sė shpejti.Shpati dhe Afėrdita sė shpejti do ta bėjnė zyrtare lidhjen e tyre duke e kurorėzuar me fejesė, njofton gazeta tiranase “Koha Jonė”. Nuk dihet ende nėse kanė menduar tė organizojnė ndonjė ceremoni madhėshtore ose jo, por njė gjė, sipas kėsaj gazete, ėshtė e sigurt: “Shpati nuk ėshtė mė i lirė”.telegrafi.com

valiii
14-11-07, 22:23
Fejohet Shpat Kasapi!

http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.1110034012955_m.jpg

Njė lajm i keq pėr disa vajza: As mos shpresoni qė bukuroshi nga Maqedonia, Shpat Kasapi, do t’ua hedhė sytė tash e tutje. Pse? Po sepse jo vetėm qė lidhja e tij e shumėpėrfolur me Afėrdita Dresajn, shoqėruesja e parė e "Miss Shqipėria 2007", ėshtė e vėrtetė, por dashuria e tyre pritet tė kurorėzohet sė shpejti.Shpati dhe Afėrdita sė shpejti do ta bėjnė zyrtare lidhjen e tyre duke e kurorėzuar me fejesė, njofton gazeta tiranase “Koha Jonė”. Nuk dihet ende nėse kanė menduar tė organizojnė ndonjė ceremoni madhėshtore ose jo, por njė gjė, sipas kėsaj gazete, ėshtė e sigurt: “Shpati nuk ėshtė mė i lirė”.
telegrafi.com


Rilinda mos i humb shpresat ende s'ēenka i fejuar :wink:

luckyman
14-11-07, 22:24
athu,.......................sa pare i kishin pas lone te Tabak?!!!:biggrin:

rilinda
15-11-07, 11:48
Rilinda mos i humb shpresat ende s'ēenka i fejuar :wink:

hahahahah... me ja msy une, a e din veē pak me desht, edhe i fejum me pas kan, ja kisha marr ment :tongue::biggrin:

Loreta 34
15-11-07, 22:18
Urime shume nga zemra Shpatit ishalla kalon mire me te dashuren e per ato qe kane shpresu diqka shume keq me vjen.

LuLjaa
16-11-07, 02:13
Valla keq i paska kan, kaq i ri me marr veten n'qaf ... :D

Po ani prap ja boj per hajr se e paska gjet ni Miss, s'ka faj djali tutet se ja merr kush :P

Preshevar
16-11-07, 08:47
Qysh paska guxu mu feju me Kasap edhe ajo :tongue:

arton bala
16-11-07, 14:16
hahahahah... me ja msy une, a e din veē pak me desht, edhe i fejum me pas kan, ja kisha marr ment :tongue::biggrin:

Haha jo oj Rilinda, mos ja msy se vali me sherr e ka! Eshte i interesun mi pa Aferditen te merzitur (kush e di per cfare arsye), edhe te ka zgjedh ty si "ckyese" mi ja tremb Shpatin. :rolleyes:

Ju rava ne fjale, ama vetem per me t“pshtu ty prej ketij far mashtrimi shuuume perfid te Valushit.. :biggrin:

rilinda
16-11-07, 14:20
Haha jo oj Rilinda, mos ja msy se vali me sherr e ka! Eshte i interesun mi pa Aferditen te merzitur (kush e di per cfare arsye), edhe te ka zgjedh ty si "ckyese" mi ja tremb Shpatin.

Ju rava ne fjale, ama vetem per me t“pshtu ty prej ketij far mashtrimi shuuume perfid te Valushit.. :biggrin:

Eeeee... nime qysh nuk m'ka shku menja anej hiē. Nc nc nc... qeshtu po menon ti Val a? :tongue::biggrin:
N'kofsh i zoti merrja Shpatit Afėrditėn ashiqare e jo k'shtu. :biggrin:

BE LK
16-11-07, 20:30
Mos mor nam i madh kana ba per gocat. pale sa i kane shkul floket ktej kur e kan degju kete lajm.

pirro
17-11-07, 10:55
Besoj qe nuk asht rastesi qe osht feju qetashte SHPATi ,kjo eshte lan pikerisht ne prag te zgjidhjes se statusit te kosoves hahhah ndersa me u martu ka atehere kur te bashkohen trojet tona

lyra2
17-11-07, 10:58
hahahahah... me ja msy une, a e din veē pak me desht, edhe i fejum me pas kan, ja kisha marr ment :tongue::biggrin:
oj rilinde ,hiq mos i amer ment se sen nuk t'vyne me i bajt per s'rendi.:biggrin:

lyra2
17-11-07, 11:00
pirro mos gjelozo bre qyyy.
..veq ishte nje lajm shpresdhenes per pavresi.

pirro
17-11-07, 11:31
jo asht mire se jam kan tut se mos po jet djali pa martu ,ai jo qe don me met pa martu mirpo edhe po i zgjedh ditet e rensishme per fejesa .spo di lyre qysh me ja uru .. URIMEEEE O SHPAT

rilinda
17-11-07, 11:44
oj rilinde ,hiq mos i amer ment se sen nuk t'vyne me i bajt per s'rendi.:biggrin:

eh deeee, hahahahahha... qata nuk kom tentu hiē, po veē Valit i kallzova se ēka muj me bo me desht pak :tongue::biggrin:

pirro
18-11-07, 11:02
Rilinde,

Merrja mend SHPATIT rilinde veq ato "mend" kan me sherby sikurse virus e atehere duhet me ta formatizu trunin haahha ,ka munges ai tip ne ket aspekt

rilinda
18-11-07, 11:05
Rilinde,

Merrja mend SHPATIT rilinde veq ato "mend" kan me sherby sikurse virus e atehere duhet me ta formatizu trunin haahha ,ka munges ai tip ne ket aspekt

Jo be s'po ja marr, se s'po du mu infektu qyre niher :tongue::biggrin:

Shuj ma, mos t'folim k'shtu pėr YLLIN E MUZIKĖS, se hala nuk na kan ni ato simpatizueset e tij, se kemi me pas sulme t'ashpra. :tongue:

pirro
18-11-07, 11:11
Rilnde,

hahahaha shyqyr qe i ka adhurusit me mosh te vogel diku deri ne 15 vjet ma se shumti ,nime duhet me hulumtu mos osht feju me ndonjeren prej adhurusve te tij hahaa

egi
18-11-07, 11:40
Ja na shkoj edhe nje bukurosh lahper :biggrin:

rilinda
18-11-07, 12:01
Ja na shkoj edhe nje bukurosh lahper :biggrin:

upsss... :rolleyes:

ku e more TI xhelozkoooo t'drejtėn me mi than Shpatit k'shtu?!


p.s. ta mbroj pak se gjyna krejt kokan kundėr tij :tongue:

egi
18-11-07, 16:00
upsss... :rolleyes:

ku e more TI xhelozkoooo t'drejtėn me mi than Shpatit k'shtu?!


p.s. ta mbroj pak se gjyna krejt kokan kundėr tij :tongue:

po une s'jam kunder tij oooj xhelozkooooo 2 :tongue:
me pelqen muzika e tij...amo ishalla e fejumja s'ja prish ritmin hahahhaha :biggrin:

Fokus
18-11-07, 16:20
Shpat Kasapi: Ndjenja ime pėr Afėrditėn

Gazeta Shqiptare Online URL:
http://www.balkanweb.com/index.php?id=25035


( 17/11/07) Nga Nisida Knezi


Prej disa kohėsh po pėrjeton njė ndjesi qė do tė donte ta
konsolidonte mė tej. Ėshtė i lumtur, dhe angazhimet mė nė
vėmendje tė tij po i ecin mjaft mirė. Shpat Kasapi,
kėngėtari nga Maqedonia aq i dashur dhe i adhuruar nga
vajzat shqiptare e mė gjerė, tregon pėr herė tė parė gjithė
tė vėrtetėn mbi vajzėn qė simpatizon aq shumė. Njohja e
tyre, preferencat dhe tėrheqja pas njėri-tjetrit. Kėto dhe
shumė detaje tė tjera rreth djalit maqedonas nė njė
intervistė ekskluzive pėr “Bluetooth”.
Ku ėshtė Shpati kėto ditė, ēfarė po bėn?
Aktualisht po punoj nė disa projekte. Po bėj disa kėngė tė
reja, dhe po bėhem gati pėr njė video klip qė do tė
shoqėrojė njė nga kėto kėngė. Video klipi do tė punohet nė
Shkup, dhe besoj se do tė dalė i bukur. Pėr lokacionet nuk
kemi vendosur ende, por gjithsesi nė Shkup do tė bėhet.
Risi nė kėtė rast ėshtė njė potpuri kėngėsh me Rovena
Stefėn.
Jeni i zėnė me projektet e Vitit tė Ri, si duket axhenda e
juaj kėtė fund vit?
Kam mjaft incizime, kam shumė punė, disa i kam mbaruar
shumė tė tjera ende po i vazhdoj. Kam kryer incizimet
kryesisht tek programet e produksioneve nė Kosovė, po ashtu
edhe tek programet e Vitit tė Ri nė disa televizione.
Pėrveē muzikės, keni ndonjė angazhim tjetėr?
Po, jam student nė fakultetin e Shkencave Politike nė
Universitetin e Shkupit. Por angazhime tė tjera, si ndonjė
punė tė pėrhershme nuk kam. I pėrkushtohem shumė muzikės,
mbase 100%.
Kėngėt e juaja zakonisht po bėhen hit, me kė bashkėpunon,
kush i shkruan tekstet, kush e bėn muzikėn?
Po ka shumė personazh me tė cilėt punoj bashkė. Shembull sė
fundi kėngėt e mia i kanė bėrė Ejup Shabani e Fatmir Muja,
ndėrsa dy kėngė tjera nga Avni Qahili me tė cilin punoj mė
shpesh. Ndėrsa kohėve tė fundit po bashkėpunoj me njė
kompozitor maqedonas, i quajtur Gabrovksi.
Ku mendoni se qėndron ēelėsi i kėtij suksesi?
Thjesht ėshtė modestia ime, pėrkushtimi, pėrgjegjėsia ndaj
profesionit me tė cilin merrem. Por padyshim qė kėtu ndikon
shumė edhe dhuntia e natyrės, si zėri apo looku i cili
kohėve tė fundit luan njė rol shumė tė rėndėsishėm.
Jeni nė lidhje dashurie me njė vajzė Miss nė Shqipėri, si
jeni njohur me tė?
Nė fakt me vajzėn nuk jam ende nė lidhje, por kemi njė
simpati tė ndėrsjellė pėr njėri-tjetrin. Ajo nuk ėshtė nga
Shqipėria por nga Mali i Zi. Quhet Afėrdita Dreshaj, por nė
Shqipėri jemi parė duke qėndruar bashkė nė kafe, dhe janė
folur fjalė qė jemi nė lidhje, por nuk ėshtė e vėrtet
lidhje dashurie mes nesh ende nuk ka. Por kjo nuk do tė
thotė qė njė ditė nuk do tė ketė, sepse ėshtė e vėrtet qė
kemi tė dy simpati mes njėri-tjetrit.
Por ju jeni shpesh me tė dhe mediat kanė folur shumė..
Po jam parė me tė ėshtė e vėrtet, por ja qė doli se mediat
nuk godasin gjithmonė. Edhe gaze-tarėt gabojnė dhe kanė
gabuar nėse e kanė cilėsuar lidhjen si tė tillė, pa qenė
ende.
Jeni nė kontakt me kėtė vajzė?
Po ne jemi nė kontakt tė vazhdueshėm dhe tė shpeshtė.
Ēfarė ēmoni mė tepėr tek ajo, thjesht bukurinė apo ndonjė
dhunti tjetėr?
Po tek ajo mė pėlqejnė shumė tipare ndoshta tė fshehta qė
unė kam zbuluar gjatė qėndrimit me tė. Mė pėlqen modestia e
saj, sinqeriteti, zemėrbutėsia por natyrisht edhe bukuria e
veēantė qė ajo ka. Por sėrish them se gjithė kjo simpati
nuk do tė thotė qė mund tė konsiderohet lidhje dashurie.
Sigurisht do tė mė pėlqente shume tė ishte tamam e tillė,
por ende nuk quhemi tamam tė tillė.
Si ėshtė njė ditė e juaja, duke filluar nga ora e zgjimit,
deri nė orėt e vona tė natės?
Pas kafes sė mėngjesit, unė shkoj nė leksione nė fakultet
ku kaloj njė pjesė tė mirė tė ditės. Pastaj dal me shokėt
pėr kafe, apo pėr tė luajtur ndonjė lojė Play Station.
Ndėrsa pjesa tjetėr e ditės mbetet pėr angazhimet e tjera
nė muzikė.
Qėndroni shumė nė lokale, preferoni jetėn e natės?
Dal shumė rrallė. Nuk ėshtė se nuk preferoj tė dal, por nuk
kam shumė kohė, kam shumė angazhime. Por edhe ruhem qė tė
mos jem gjithkund, nė njė mėnyrė tė mos imponohem tė mos
jem shumė i dukshėm.
Merreni me sport, apo ndonjė aktivitet tjetėr, kur keni
kohė tė lirė?
Shumė shpesh luaj basketboll me shokėt, por preferoj shumė
edhe fitnesin.
Lexoni shumė, dhe ēfarė ju pėlqen mė shumė?
Unė lexoj kur kam kohė tė lirė. Kam literaturėn e
detyrueshme pėr fakultet, por preferoj tė lexoj etikė
qytetare, libra tė ndryshėm nga arti.
Me kė konsultohesh pėr lookun tėnd, kush kujdeset pėr
veshjet e tua?
Konsultohem me njė profesionist siē ėshtė Armendi. Ai
pėrkujdeset pėr lookun tim. Edhe nė kėtė pikė ka shumė
rėndėsi profesionalizmi, dhe Armendi ėshtė i tillė.
Shpati ėshtė njė djalė i dėgjueshėm pėr prindėr dhe mjaft
besimtar, ėshtė kjo rezultat i njė kulture familjare apo ka
ndikuar diēka tjetėr nė kėtė aspekt?
Po tek unė padyshim qė ka ndikuar kultura familjare dhe
edukimi. Por karakteri krijohet me kohė sipas pėrvojės
jetėsore. Nuk mund tė them saktė se ka pasur njė faktor
tjetėr qė ka ndikuar tek karakteri im por kulturės
familjare.
Ndėrsa po flasim ju sapo keni dalė nga Xhamia...
Po unė jam shumė besimtar, dhe e ndjej pėr obligim tė jem i
tillė. Kjo gjė mė bėn tė ndihem mė mirė.
Ēfarė ju shtyn tė bėheni besimtar i devotshėm?
Frika nga zoti, dėshira pėr tė bėrė gjėra tė mira. Falja
dhe pėrkushtimi ndaj besimit ėshtė njė lloj disipline qė
kam krijuar nė jetėn time. Mund tė them se ėshtė njė
disiplinė e pėrkryer, qė e mbush karakterin tim, e forcon
atė, por jo vetėm mua. Besimi e forcon ēdo njeri.
Ėshtė Shpati djalė shtėpiak, pėr t’i ardhur nė ndihmė
prindėrve kur ata kanė ndonjė nevojė?
Jam i dėgjueshėm pėr ta.
Po tė mos ishe kėngėtar, ku do ta shihnim Shpatin sot?
Do tė isha ose nė ndonjė fushė tjetėr arti, gjė pėr tė
cilėn unė besoj se kam talent, ose do tė isha njė sportist,
mė saktėsisht njė basketbollist i mirė.

Kush ėshtė Afėrdita Dreshaj…
Vajza pėr tė cilėn Shpat Kasapi flet me aq simpati quhet
Afėrdita Dershaj e cila pak kohė mė parė ėshtė shpallur
shoqėruesja e parė e Miss Shqipėria 2007. Ndėrkohė qė
vazhdon shkollėn, Afėrdita ėshtė njėkohėsisht edhe modele
nė Amerikė ku kohėt e fundit ka modeluar pėr “Ferrarin”
ndėrkohė qė pret tė mbyllė kontratėn me njė firmė kozmetike
pėr tu emėruar dhe si imazhi i saj. Ashtu sikurse dhe
Shpati edhe Afėrdita ėshtė e suksesshme nė karrierėn e saj.
Ka nė horizont shumė projekte pėr tė ardhmen prej tė cilave
varet dhe karriera e saj si modele.

rilinda
27-11-07, 15:51
Djemaaaaa... a po doni me e pa Afėrditėn!?!

Hajt kqyrne, veē prekne hunėn nihere se pi bini msysh ēikės :tongue::biggrin:

http://img519.imageshack.us/img519/2068/aferditaan1.jpg

http://img77.imageshack.us/img77/5459/aferdita2cw2.jpg

Prishtinasja_
27-11-07, 20:15
Djemaaaaa... a po doni me e pa Afėrditėn!?!

Hajt kqyrne, veē prekne hunėn nihere se pi bini msysh ēikės :tongue::biggrin:http://img77.imageshack.us/img77/5459/aferdita2cw2.jpg

Qenka bukuroshe......:smile:

Djellza:
10-12-07, 12:34
http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/10067/normal_Aferdita_Dreshaj_mali_zi.jpg (javascript:;)http://www.mp3shqip.com/video/video_mp3_shpat_kasapi_files/shpat_kasapi_01.jpgDY MA TE BUKURIT JU UROJ SHUM TE MIRA NE JETE:

Ma-Origano
13-12-07, 18:31
shum bukur besa gezohet shume shpati!

Dina
05-01-08, 22:25
jo bre se nuk ishte feju sishte e vertet veq ishte tu kalu me to :smile:
kjo ishte me origjin katolike po per shpatin e kishte ndru edhe origjinen hehe :wink: