PDA

View Full Version : Provokimi!


Estella
19-11-07, 23:26
Cfare do te thote per ju fjala provokim ??
Eshte nje e mbete e personit provokimi ??
Cfare tipi jeni provokues apo jo??

Bini shpesh prehe e provokimit ??
Nqs provokoni per cfare arsyeje provokoni,??
per te matur temperamentin e personit , ?
apo per cfare tjeter ??

turisti
20-11-07, 22:36
Cfare do te thote per ju fjala provokim ??
Eshte nje e mbete e personit provokimi ??
Cfare tipi jeni provokues apo jo??

Bini shpesh prehe e provokimit ??
Nqs provokoni per cfare arsyeje provokoni,??
per te matur temperamentin e personit , ?
apo per cfare tjeter ??

Pershendetje per temen e nderuara.

Personalisht po mendoj se -provokim- tregon paaftesine e dikujt qe te bisedoje ne menyren direkte dhe perpjekje per ta nervozuar personin e caktuar duke treguar ashtu edhe te gjitha karakteristikat qe i posedon.

Provokim ,mendoj se nuk eshte - e mbete-,sepse nuk eshte E LEME,por E BLEME.

Jo.

Ndodh,jo shpesh,por ndodh.

Une nuk provokoj.

Estella
25-11-07, 03:10
ohoooo.................

Sy_kaltra
25-11-07, 11:06
Plotsisht pajtohem me mendimin e mikut tim Turisti-t ,prandaj nuk po e zgjas te postoj se e kam te njejtin mendim ...

Te lumte turisti .....

egi
25-11-07, 17:49
jam aktore e mire sa i perket provokimit:cool:

vendasi
25-11-07, 17:53
jam aktore e mire sa i perket provokimit:cool:
hajt ta shohmi...:biggrin:

egi
25-11-07, 18:18
hajt ta shohmi...:biggrin:

hapi syt ndoshta e sheh :tongue: (po ta kthej provokimin me provokim) hahaha

selvija
25-11-07, 18:48
Te them te vertetn per vete jam e keqe ,,nese dikush me vret me fjale apo diqka ngjashem,,mundem ta Provokoi deri da qes ne gjuj:rolleyes:...

turisti
25-11-07, 19:40
Plotsisht pajtohem me mendimin e mikut tim Turisti-t ,prandaj nuk po e zgjas te postoj se e kam te njejtin mendim ...

Te lumte turisti .....

Flm,edhe mendimi yte me pelqen :biggrin: - mbasi i perngjan mendimit tim :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah.

gazi-de
25-11-07, 23:00
nuk po e njohe.............hghghghghg

vjeshta
26-11-07, 00:31
Pershendetje per temen e nderuara.

Personalisht po mendoj se -provokim- tregon paaftesine e dikujt qe te bisedoje ne menyren direkte dhe perpjekje per ta nervozuar personin e caktuar duke treguar ashtu edhe te gjitha karakteristikat qe i posedon.

Provokim ,mendoj se nuk eshte - e mbete-,sepse nuk eshte E LEME,por E BLEME.

Jo.

Ndodh,jo shpesh,por ndodh.

Une nuk provokoj.

Pershendetje edhe ty per kte postim .http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

emine
23-01-09, 14:21
Cfare do te thote per ju fjala provokim ??kure sjam e interesune per dikonde provokon me qellim me ma terhjek vemendjen
Eshte nje e mbete e personit provokimi ??
me qene tepruar PO,
Cfare tipi jeni provokues apo jo??
me quaje shume provukuse,besoi qe jam,se shpesh jau nxoe rrugen disave edhe pa ba send,te pakten asnje gjest,,,,,
Bini shpesh prehe e provokimit ??

jo edhe shpesh s ee marrin 10 fishin;)
Nqs provokoni per cfare arsyeje provokoni,??
jerzit qe i du i provokoi duke i ba me qesh,thjeshte kure a diqka monotone,,,
per te matur temperamentin e personit , ?

mu per ket arsye
apo per cfare tjeter ??


......................................

Jana
23-01-09, 16:31
Jam shum e drejt-perdrejt...sem pelqejn provokimet...
Em pelqejn njerzit qe qka mendojn ta thojn direkt e jo me ksi metoda palidhje....
S'jam provokuese....ndoshta per kete arsye edhe jam tip qe bej shum pytje...

jadore
23-01-09, 18:08
Pershendetje per temen e nderuara.

Personalisht po mendoj se -provokim- tregon paaftesine e dikujt qe te bisedoje ne menyren direkte dhe perpjekje per ta nervozuar personin e caktuar duke treguar ashtu edhe te gjitha karakteristikat qe i posedon.

Provokim ,mendoj se nuk eshte - e mbete-,sepse nuk eshte E LEME,por E BLEME.

Jo.

Ndodh,jo shpesh,por ndodh.

Une nuk provokoj.

.. marrim postimin si baze mendimin e turistit dhe jap konkludimin tim ..

personalishte po mendoj se provokim tregone aftesine e dikujte qe te manipuloje ne komunikim ne vrshmeri disponimi per te vlersuar personin e caktuar duke treguar ashtu edhe te gjitha karakteristikat qe posedojne bisedemarresi dhe biseddhenesi ( njejte si te kredia , ngrej e mos keput )

povokimi , mendoj se nuk eshte e mbete , eshte talent ,afinitet i menqurise ,dhe eshte e bleme me te leme , veq nuk shkojne se prishet magjia e lojes mandej ,

nuk di ta dalloj ,jam naive ne kete drejtim
mund te ndodhe shpesh , ndoshta ..

une 'nuk 'di provokoj,

lovely
23-01-09, 23:31
une nuk provokoj, edhe i iku provokimit! :cool:

emine
24-01-09, 00:03
une nuk provokoj, edhe i iku provokimit! :cool:

jo ti jo nuke provokon;)

thellenza
24-01-09, 00:07
provokimet nuk i dua, por i perdori ..kanjehere veq:biggrin:

lovely
24-01-09, 00:09
jo ti jo nuke provokon;)

menova provokimit t keq Minush, se pej atij t mirit veq hajr ka :biggrin:

Estella
31-01-09, 12:06
lus mod te bartet tema te diskutime se mendoj se ktu e kam hapur ne vend ta gabuar....

Estella
27-06-09, 00:07
nuk provokoj edhe skam qef mem provoku

Estella
25-09-09, 00:42
Zakonisht jam e drejtperderejt dhe nuk preferoj provokimet asnjeher ne jete...

shfletuesi_
25-09-09, 11:00
Provokoj ama me MASE... Por edhe permbahem nga provokimet.

Shume here nese doni te njiheni nje person pa e matur qe thot populli smundesh me dite qfar personi eshte ai.. E nganjehere duhet provokuar qe te dijm se cfar eshte puna e ti. Provokimet jan te domosdoshme ne jete mos na lasht Zoti pa To.

premium
25-09-09, 13:24
Tė hapet njė temė pėr fejėn ..... zgjohen shumė provokatorė !!!.

Albonita
07-01-11, 19:40
Gjdo kush Provokon ...ai e provokon vetvetn..sepse mendon se arrit diq e ne fund e trgon veten se far ftyre ka ..apo cka mendon ..Basi asht Kujtusi!

Dushku
07-01-11, 19:43
...duhet me pas limit :)

Qika^Me^Kule
01-02-11, 19:32
Eh.... provokimi...... seni mir... amo une s'di te provokoi askend...:biggrin:

Antika
01-02-11, 20:03
Eh.... provokimi...... seni mir... amo une s'di te provokoi askend...:biggrin:

Hajt se mesohesh.Provokimet jane te llojllojshme :biggrin:*ndoshta edhe din moj? ;)

Qika^Me^Kule
01-02-11, 20:11
Hajt se mesohesh.Provokimet jane te llojllojshme :biggrin:*ndoshta edhe din moj? ;)

Jo cfar s'di..... vetem mos ma kujto cete fjalen e lloilloishme.... se me bane shum te mendoi me kete fjale....

Antika
01-02-11, 20:18
Jo cfar s'di..... vetem mos ma kujto cete fjalen e lloilloishme.... se me bane shum te mendoi me kete fjale....

Po hiq ebu mos mendo ih!Le krejt.
Qeshitqeshit kjo dynja*her ................ahhaahahahha!

Qika^Me^Kule
01-02-11, 20:20
Po hiq ebu mos mendo ih!Le krejt.
Qeshitqeshit kjo dynja*her ................ahhaahahahha!

Po thu aa??? aghaghaghaghaghaaghahgagh ani se po e la spo mendoi hiq...

P/s. pash zotin cka asht kjo qishitqishit???? ghaaghaghaghaghghaghaghaghaghagha A hahet a pihet???

Peja-Boy
03-02-11, 18:51
Provokimi per dia persona eshte i mire*por eshte gje qe demton vetveten me shume se ate qe provokon !!