PDA

View Full Version : 50 cent ne Prishtinė


gjurma
22-11-07, 09:32
nuk e di a e dini por nga mesi i dhjetorit, reperi i famshem 50cent do ta vizitoj prishtinen ne kuader te promovimit te fushates se dyte telefonike mobile(ipko)...ky manifestim do te mbahet ne stadiumin e prishtines dhe bileta do te kushtoj 5.5euro...me bilet vjen edhe ni numer i ri i ksaj telefonie...hey ho lets go

Akili
22-11-07, 10:05
nuk kom koment per legenden e di qe tashme o konfirmu ardhja e tij diku kah 17 dhjetor

gjurma
22-11-07, 10:07
qashtu diqka me 17 dhjetor...i can feel the heat already

Akili
22-11-07, 10:08
shpresoj qe ka me pase shume njerez me tregu qe hiphopi ne ks o ma i miri ne evropee

gjurma
22-11-07, 10:10
po more qysh jo...mas pakti 40.000 vet kan me ardh...edhe biletat jon katastrof lir

Akili
22-11-07, 10:12
po more qysh jo...mas pakti 40.000 vet kan me ardh...edhe biletat jon katastrof lir


nuk o me rendesi sa o bileta....
po varett prej kohe ne palester te sporteve si zen 40000 veta tiger

gjurma
22-11-07, 10:21
qysh jo more 40.000 veta i nxen veq n kariga...plus edhe n fush...veq ishalla mer koha mir se mos vet mu merdhi 50centi

Gjumashja
22-11-07, 10:30
shume mire per fansat e kesaj rryme........

Preshevar
22-11-07, 11:05
shume mire per fansat e kesaj rryme........

Aiii per ma mir s'ka mo!!... edhe njeri qe po vika apapap !! Qe mu kon n'fund t'shkallve se qoj kryt me kqyr e le mo me shku me pa, e me pagujt.
A sun e gjeti naj shtet me te varfer se kosova a ?.......... tsssssss !! :redface:

gjurma
22-11-07, 11:08
secili e ka shijen e vet, preshevar....apo jo....une edhe pse ma shum anoj kah muzika rock, du me shku me pa se ia vlen...patjeter

Preshevar
22-11-07, 11:14
Ke te drejt Gjurma, shijėt dhe ngjyrat nuk diskutohen.

gjurma
22-11-07, 16:04
paj mu diskutu munden po me qit diqka konkrete prej diskutimit...vshtir

Preshevar
22-11-07, 16:40
paj mu diskutu munden po me qit diqka konkrete prej diskutimit...vshtir

Un fola per veti me lart,.. 50 cent apo ekipi "G-Unit" eshte per adoleshenta qe kqyrin mu shit kullera. E ki me pa,.. krejt qasi kan me shku me pae NESE vjen.

gjurma
22-11-07, 16:45
Un fola per veti me lart,.. 50 cent apo ekipi "G-Unit" eshte per adoleshenta qe kqyrin mu shit kullera. E ki me pa,.. krejt qasi kan me shku me pae NESE vjen.

ktu pajtohna plotsisht me ty...edhe pse krejt adoleshentat e kosoves kan me ardh...po opet se opet ia vlen me shku n koncert t dikuj si 50cent

pirro
22-11-07, 19:21
Grupi i njohur i Rap muziket 50 cent do te vije ne Kosove pas mesit te dhjetorit per te mbajtur nje koncert. Kete grup ne Kosove do ta sjell kompania Ipko-net ne shenje te nisjes se punes te operatorit te dyte te telefonis mobile.
Biletat do te jene shume te lira.

Mos e barteni temen te thashethemet se kjo eshte e verete hehe.

No MeRcY.
27-11-07, 16:34
Fity ka pas me ardh me bo reklam per IPKON qe ka me promovu nr e vet 049 mos gabovsha , ipko e ka pagu 2miljon e IPKO ka me shfrytzu 50centin per Koncert tash kysmet ka me ardh

Arb
27-11-07, 17:28
cka osh ka lyp ky rod gabeli atje?

No MeRcY.
27-11-07, 17:53
ahah pse a sbon me ardh me bo koncert a a veq shqiptar duhet me knu a a sbon edhe na pak si evropian me bo a , a sbon edhe na me pru ni njeri ni muzkant tfamshem n`kosov pse ?
pse gabel tipi ? tipi ka bo pare ti thuj qa dush ka po lek e tmlon me to e ti thuj qa dush

stadiumi tmushet diku afer 50mij

Arb
27-11-07, 18:03
krejt i kemi pa ndreq punet vec me na ardh edhe nje stervine si ky fity cynti...

Krokodilli
05-12-07, 04:37
Arb jo do ta bim Nexhat Dacit dhe cjapet e bjeshkeve te nemuna me na ba koncert,,,,

Go Shortyyyy, lets partyyyyy, DISCO INFERNO

Gjumashja
05-12-07, 09:59
Aiii per ma mir s'ka mo!!... edhe njeri qe po vika apapap !! Qe mu kon n'fund t'shkallve se qoj kryt me kqyr e le mo me shku me pa, e me pagujt.
A sun e gjeti naj shtet me te varfer se kosova a ?.......... tsssssss !! :redface:

as vet ndoshta nuk e pelqej. . . ama ketu osht ma teper pune marketingu e telefonise mobile kur dihet se shume shqiptar e pelqejn hip-hopin . . . ateher kane shfrytzu rastin qe ti nxisin njerzit qe edhe te kenaqen me idolin e tyre . . . por njekohesisht edhe te kene numer te mob. .. fundi i fundit kosova me 17nentor do te jete qender e vemendjes nga mbare bota . . .

pirro
08-12-07, 12:31
Nora Istrefi do ta bej hapjen e koncertit dhe thuhet qe pjesmarres do te jen edhe RREBEL-UNIKATIL

Xuki
09-12-07, 01:51
Nuk jam nė Kosovė, se edhe unė isha shku me pa fiftin!

Albaner
09-12-07, 02:05
Me 17 dhjetor Osht sigurt a'doni me bo cfar plani mu taku ju t'furumit se na t'chatit e kemi lon kejt bashk mu taku edhe mi thon fiftit kno ni keng per DARDANIA :p~

Loading
09-12-07, 02:31
Pune madhe qe po vika 50 centi nė prishtin !!

Pupi
09-12-07, 11:06
Pune madhe qe po vika 50 centi nė prishtin !!

Jo edhe aq e vogėl "Djalosh" sikur ta dije ti se sa luft bėheshe pėr 50 centi-in qė ta sjellin shkijet nė biligrad, ku do tė fitonte po aq, nė mos mė shumė.
Por ja qė neve jemi mė tė zotet dhe e sollėm nė Prishtin.
Po unė do tė shkoj, nėse nuk do mundem vetė, at'her do tė paguaj shpenzimet e tre tinegjereve qė ata s'paku tė shkojn.

Pupi
09-12-07, 11:08
Nora Istrefi do ta bej hapjen e koncertit dhe thuhet qe pjesmarres do te jen edhe RREBEL-UNIKATIL
Av, av! edhe Nora aaaaa? ani edhe Rrebelat(si unė)
Qare s'paskna pa ardh Pirro!

Ma-Origano
09-12-07, 14:27
sac pe sho te gjithe jeni te gezuaR!

Guri i madh
13-12-07, 20:28
bash po kam merak me percjell ket koncert nuk ėsht problem qmimi po tė jet edhe 50 euro po une nuk jam i pergaditur nuk kam veshje adekuate per ket koncert

po u dashke me pas pantolla qe gjpat i kan te gjujt edhe me i shkell me kėmb me qen tė gjer si thes

sunshine
13-12-07, 20:47
50 Cent, para dy vitesh nuk u lejua tė mbajė koncert nė Kanada! Kryeministri kanadez nė atėkohė e arsyetoj mos lejimin e mbajtjes sė koncertit me fjalėt, citoj:
"Njė diler i drogės deri dje, nuk guxon tė jetė inspirim dhe idol i rinisė kanadeze".
Sa pėr informim, Kanada ėshtė njėri ndėr shtetet mė tė sigurta dhe me njė nivel tė ultė tė krimit nė botė!
E, tash ndodh qė Ipko ka kaluar nė njė shkallė tjetėr tė bashkėpunimit me 50 Cent, e besoj se krejt Fucking Cool ka me qenė ky uluruesi i shaktave tė Amerikės?!
Ujku qimen e ndėrron, po zanatin se harron!

Pupi
18-12-07, 22:23
http://www.tagesanzeiger.ch/images03/nav/spacer.gif

Pupi
18-12-07, 22:26
http://www.videoqendra.com/en-375.Xhamadani-Vija-vija.shiqo

Ah, Xhamadani xhamadani.
Kush kujt i frigohet kėtu, mbledh tė hollat e mbi 25000 Kosovarėve dhe na le turpin http://www.tagesanzeiger.ch/dyn/news/vermischtes/824797.html

legenda
18-12-07, 22:48
50 cent “kallė” Prishtinėn

http://www.kohavision.net/web/koha/templates/rhuk_solarflare_ii/images/printButton.png (http://www.kohavision.net/web/koha/index2.php?option=com_content&task=view&id=7144&pop=1&page=0&Itemid=92) http://www.kohavision.net/web/koha/templates/rhuk_solarflare_ii/images/emailButton.png (http://www.kohavision.net/web/koha/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=7144&itemid=92) e martė . 18 dhjetor 2007

http://www.kohavision.net/web/koha/images/stories/expresslive/50_cent_02.jpg


Reperi amerikan 50 Cent, emri i vėrtet i tė cilit ėshtė Curits James Jackson, ėshtė ylli mė i madh muzikor qė ka interpretuar ndonjėherė nė Prishtinė. Gjatė 90 minutave reperi amerikan ka ndezur skenėn mė tė madhe tė vendosur ndonjėherė nė Prishtinė, 17 metra tė gjatė dhe 9 tė lartė.
Para se “50 cent” tė ngjitej nė skenė, pėrpara tė pranishmėve kanė interpretuar rep artistė lokalė si DJ Blunt, K-os, Tingulli i 3nt, Nr dhe kėngėtarja Nora Istrefi.
Ata kryesisht u pritėn mirė nga publiku pėrveē grupit Tingulli i 3nt, i cili pėrderisa performoi nė skenė ėshtė sharė dhe ofenduar nga adhuruesit e muzikės, tė cilėt madje gjuanin me shkrepėse drejt skenės. Kjo mund tė ketė ndikuar qė anėtarėt e grupit tė mos zgjasin shumė performancėn e tyre.

Ndėrsa 50 cent nė skenė ishte i shoqėruar nga grupi i tij “G-unit”: Lloyd Banks dhe Tony Yayo. Ylli i mbrėmjes ka interpretuar hitet si: “Ayo Technology”, “PIMP”, “Hands Up”, “Candy Shop” etj.

32 vjeēari ka arritur nė kryeqytetin kosovar me njė aeroplan privat nga Madridi ndėrsa nga Prishtina ėshtė nisur drejt Moskės ku sonte do tė mbajė koncertin e tij tė radhės nė kuadėr tė turneut botėror.

I pyetur pėr thashethemet se ai nuk do tė vinte nė Kosovė, 50 Cent ka thėnė se nuk ka anuluar asnjė koncert tė paraparė.
"Nuk kam anuluar asnjė koncert nė karrierėn time. Kam qenė nė Irak, ku kam kėnduar pėr ushtarėt. Kam qenė nė Izrael dhe nė Bejrut. Nuk mund ta shoh krejt botėn, nėse nuk arrij tė shkoj atje. E shoh muzikėn time si mėnyrė pėr tė thyer barrierat gjuhėsore”, ka thėnė 50 Cent.

Tutje i pyetur pėr statusin e Kosovės, 50 Cent ka thėnė se nuk merret me politikėn, por ka pohuar se e di si ėshtė tė jesh i rrethuar nė njė ambient ku pėrdoren armėt.
Hip-hop artisti ėshtė rritur nė njė strehimore nė Nju Jork. Ai kishte njė jetė tė vėshtirė, deri kur u zbulua talenti i tij pėr muzikė.
Ai kishte 9 plumba nė trup.

"Unė jam nga Xhamaika, Queens," tha artisti. "Kėshtu qė pėr mua tė vij kėtu dhe tė kuptoj se janė shitur 25,000 mijė bileta brenda 8 orėve ėshtė diēka e mahnitshme. Mbase jam mė i ngazėllyer se ndonjė adhurues".
Adhuruesit e 50 cent-it duket tė mos kenė ndjerė temperaturėn nėn 0 gradė celsius, kjo pėr shkak interpretimin mahnitės tė kėngėtarit.

Pėrveē kosovarėve, pėr tė pėrcjellė koncertin e reperit amerikan drejt stadiumit kanė mėsyrė edhe adhurues tė tij nga Mali i Zi, Maqedonia, Shqipėria, Serbia dhe Bullgaria.

http://www.kohavision.net/web/koha/images/stories/expresslive/50_cent_01.jpg


Ndonėse biletat pėr koncertin janė shitur tė gjitha brenda nėntė orėve pėrpara koncertit nė tregun e zi ēmimi pėr njė biletė ka arritur deri nė 40 euro. Mirėpo ka pasur edhe tė tillė qė kanė arritur tė hyjnė nė stadium pa pasur biletė. Kjo mund tė na bėj tė mendojnė se siguria nuk ka qenė edhe aq nė nivel ndonėse pėr sigurinė sipas burimeve zyrtare janė pėrkujdesur 500 gardianė tė sigurimit dhe 200 policė.
Koncerti ėshtė pėrcjellė nga dhjetėra media ndėrkombėtare dhe vendore.
Titujt e raporteve kanė qenė nga mė tė ndryshme. Nė numrin e sotėm tė sė pėrditshmes ‘Koha Ditore’ shkruan “50 cent “ngroh” adhuruesit e mėrdhirė kosovarė”, agjencia e lajmeve Reuters, “50 cent performon “lajv” nė qytetin i cili pritet tė jetė kryeqyteti i shtetit mė tė ri nė botė” ndėrsa AP “50 cent performon nė Kosovė nė vizitėn 10 orėshe”.

Mbrėmja ėshtė pėrmbyllur me njė shou fishekzjarrėsh.

rilinda
18-12-07, 22:55
A me jelek antiplumb paska kėnduar a? :rolleyes:

Urata
22-01-08, 15:19
cka osh ka lyp ky rod gabeli atje?

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
qellova ne Kosove kur erdhen keta pantolldeshtit e leckamanat dhe une kam pague njerin 50 euro veq mos me shku mi pa keta qelbaniket...!

jadore
22-01-08, 15:48
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
qellova ne Kosove kur erdhen keta pantolldeshtit e leckamanat dhe une kam pague njerin 50 euro veq mos me shku mi pa keta qelbaniket...!


!!!!
.. si komentohet kjo Urata,
per mendimin tim ,plotesishte imponim i ushtruar ndaj tjetrit..dhe ate permes mitos..

natyra
23-01-08, 01:00
shuni more mos fyeni, se kengtari 50 cent,na ishte nga Amerika

Mbr

legenda
23-01-08, 12:24
.....cdo YLL i filmit apo i muzikes me popullaritet boteror,,,qe viziton Prishtinen ( Kosoven),,,eshte per ne nder,pasi ajo vizite ka jehone ne bote....une vet kam lexuar ne shtypin gjerman ,ku shkruan se:

-"....eshte ba me se e zakonshme qe YJE nga HOLIVUDI ,ta vizitojne Kosoven,...te cilet zakonishte kthehen dhe vizitojne ushtaret e KFOR-it..." -pra ne vetem se kemi dobi nga keto vizita,te cilat jo rrallehere kane prapavija politike...me kete deshmohet se ne jemi MIQ me AMERIKANET,...

sa i perket 50 CENT,,,eshte njeri nder reperet me te njohur ne bote,,,qe une vetem pse nuk isha ne Prishtine ,se kurre nuk e kisha leshuar koncertin e Tij,dhe at atmosfere magjepse ne Prishtine,...te ceki se 50 cent,ne ballkan zgjodhi dy vende se ku te mbaj koncert:

ne KOSOVE ,dhe
KROACI

....dhe,,,pse gjeneratat e reja ne Kosove te mos iu bashkangjiten simotrave tjera neper bote,dhe te kane mundesine te ndjekin koncerte ne nivel boteror,...apo ende duhet te vuajne per shkak te situates se sterrende me vite te ne...????


ATA / ATO qe ofendojne dhe shajne pa kursim te tjeret,i kisha lut te kene pak kujdes kur shfaqin racizmin e tyre,...cdo zhaner i muzikes i ka adhuruesit e vet.

....shpresoj se ne te ardhmen edhe shume e shume YJE tjere te vizitojne KOSOVEN.

DritonPR
23-01-08, 18:28
.....cdo YLL i filmit apo i muzikes me popullaritet boteror,,,qe viziton Prishtinen ( Kosoven),,,eshte per ne nder,pasi ajo vizite ka jehone ne bote....une vet kam lexuar ne shtypin gjerman ,ku shkruan se:

-"....eshte ba me se e zakonshme qe YJE nga HOLIVUDI ,ta vizitojne Kosoven,...te cilet zakonishte kthehen dhe vizitojne ushtaret e KFOR-it..." -pra ne vetem se kemi dobi nga keto vizita,te cilat jo rrallehere kane prapavija politike...me kete deshmohet se ne jemi MIQ me AMERIKANET,...

sa i perket 50 CENT,,,eshte njeri nder reperet me te njohur ne bote,,,qe une vetem pse nuk isha ne Prishtine ,se kurre nuk e kisha leshuar koncertin e Tij,dhe at atmosfere magjepse ne Prishtine,...te ceki se 50 cent,ne ballkan zgjodhi dy vende se ku te mbaj koncert:

ne KOSOVE ,dhe
KROACI

....dhe,,,pse gjeneratat e reja ne Kosove te mos iu bashkangjiten simotrave tjera neper bote,dhe te kane mundesine te ndjekin koncerte ne nivel boteror,...apo ende duhet te vuajne per shkak te situates se sterrende me vite te ne...????


ATA / ATO qe ofendojne dhe shajne pa kursim te tjeret,i kisha lut te kene pak kujdes kur shfaqin racizmin e tyre,...cdo zhaner i muzikes i ka adhuruesit e vet.

....shpresoj se ne te ardhmen edhe shume e shume YJE tjere te vizitojne KOSOVEN.

ki respekt nga une, pasi edhe une jam yll nga ju es ej, do vij te ju vizitoj veres hahahha

legenda
23-01-08, 18:41
....wooowww,,,

a ta jap adresen,ahahaaaa...


p.s. shpresoj te qelloj ne Pr. edhe Une,qe mos te me shpetoj vizita e nje YLLI.....

ki respekt nga une, pasi edhe une jam yll nga ju es ej, do vij te ju vizitoj veres hahahha

Elina
23-01-08, 18:47
....wooowww,,,

a ta jap adresen,ahahaaaa...


p.s. shpresoj te qelloj ne Pr. edhe Une,qe mos te me shpetoj vizita e nje YLLI.....

Legenda a ben edhe mu me ma dhene adresen :tongue:

DritonPR
23-01-08, 18:53
....wooowww,,,

a ta jap adresen,ahahaaaa...


p.s. shpresoj te qelloj ne Pr. edhe Une,qe mos te me shpetoj vizita e nje YLLI.....


ok pra, fansat e mi do keni rastin te me takoni, dhe do ju jap autobiografin hahah

adresen ja jep ambasadores tim per ne prishtine, Elines haha