PDA

View Full Version : Programim C#.net


enesi_21
05-12-07, 08:30
Se pari pershendetje per ju forumista.

E hapa kete tem meqe me duket se tashme eshte shekulli i programimit dhe i kompjuterikes si dhe ne trojet shqiptare eshte nje gje e cila veq dita dites po rritet dhe po popullarizohet me shume.

E desha te dije se a ka dikush qe merret me programim dhe nese ndokush kish pas ndonje problem qe kishim mujte me e zgjidhe.

Pershendetje enesi_21

enesi_21
05-08-08, 08:02
Qe njė program i vogel dhe i thjeshtė pėr fillestarėt ne C# 2008 "Hello_World"
shpresoj se do ju pelqej.

uck_aksh
05-08-08, 14:25
Qe njė program i vogel dhe i thjeshtė pėr fillestarėt ne C# 2008 "Hello_World"
shpresoj se do ju pelqej.
ja i ke ketu disa
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25256

uck_aksh
05-08-08, 15:21
hap Pop Up

uck_aksh
06-08-08, 02:02
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/albaniapirat.gif

enesi_21
06-08-08, 07:14
ja i ke ketu disa
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25256

Besoj se ka dallim ne mes VB.NET dhe C#, ato qe i ke postu ti jane ne VB kurse une kam postu ne C#

me t'mira, enesi_21

enesi_21
06-08-08, 07:23
hap Pop Up

Qekjo ska lidhje me C# ....

enesi_21
06-08-08, 07:37
Nje program i thjeshte per OEM INFO.

Ndoshta dikujte i ka ra qe kur shkon me te djathten e mausit mbi "my computer" dhe pastaj "properties" paraqitet nje foto dhe pastaj do te dhena ashtu si ka deshire shfrytezuesi.

Ky program eshte bere me C#

me t'mira enesi_21

uck_aksh
07-08-08, 14:59
Nje program i thjeshte per OEM INFO.

Ndoshta dikujte i ka ra qe kur shkon me te djathten e mausit mbi "my computer" dhe pastaj "properties" paraqitet nje foto dhe pastaj do te dhena ashtu si ka deshire shfrytezuesi.

Ky program eshte bere me C#

me t'mira enesi_21
nese don te punosh vet ja po ta jap linkun ku mundesh te besh shkarkimin e ketyre programeve
TE PUNOSH VET JO TE MARRESH TE GATSHE NGA INTERNETI
JA KLIKO KETU DHE MERRI PROGRAMET
1.Visual Basic 2008
2. Visual C# 2008
3. Visual Web Developer 2008
4 Visual C++ 2008
5. SQL SERVER 2005
SHKARKO (http://msdn.microsoft.com/fr-fr/express/aa975050.aspx)

uck_aksh
08-08-08, 00:17
ja nje e thjesht se nuk po kam koh me nejt ne computer kjo esht e punuar me C# esht nje foto si ta hap folderin hapet nje faqe ku si ta zmadhon me maus faqen rritet edhe foto
http://www.2shared.com/file/3723936/a2ef24f5/uck.html

enesi_21
08-08-08, 07:21
nese don te punosh vet ja po ta jap linkun ku mundesh te besh shkarkimin e ketyre programeve
TE PUNOSH VET JO TE MARRESH TE GATSHE NGA INTERNETI
JA KLIKO KETU DHE MERRI PROGRAMET
1.Visual Basic 2008
2. Visual C# 2008
3. Visual Web Developer 2008
4 Visual C++ 2008
5. SQL SERVER 2005
SHKARKO (http://msdn.microsoft.com/fr-fr/express/aa975050.aspx)

Une koleg i bej vet keto programe dhe nuk i kopjoj dhe i kam te instalume te gjitha keto prograne apo me mire me thene paketen e ketyre Visual Studion. te gjitha qka i kam postu ketu i kam bere vet.

Ti mbrojme prodhimet vendore.
me t'mira enesi_21

enesi_21
08-08-08, 07:23
ja nje e thjesht se nuk po kam koh me nejt ne computer kjo esht e punuar me C# esht nje foto si ta hap folderin hapet nje faqe ku si ta zmadhon me maus faqen rritet edhe foto
http://www.2shared.com/file/3723936/a2ef24f5/uck.html

Qet qka ke bere ti me kish ardhe marre me e postu ketu ne forum, per te cilin nuk kerkohet asnje rresht dhe me mire me thene asnje shkronjt kod i shkruar, thjeshte nje property Anchor e bane ne te gjitha anet edhe u kty.

me t'mira. enesi_21