PDA

View Full Version : Me Mire Nje Mik / E Apo Nje Thesar ???


Sy_kaltra
08-12-07, 22:34
Nuk E Di A egziston nje Teme e tille ,Por Thjesht Jame Kurioze Te Lexoja Opinionet e Juaja...Me Mire Nje Mik / E Apo Nje Thesar ???

Un personalisht mendoj me mire nje mik/e sepse thesari iken e vjen kurse miku mbetet pergjithmone brenda teje....

luan_i
08-12-07, 22:37
"Nuk ka thesar m t madh dhe m t pasur se sa thesari MIK".

Guri i madh
09-12-07, 01:42
Nuk E Di A egziston nje Teme e tille ,Por Thjesht Jame Kurioze Te Lexoja Opinionet e Juaja...Me Mire Nje Mik / E Apo Nje Thesar ???

Un personalisht mendoj me mire nje mik/e sepse thesari iken e vjen kurse miku mbetet pergjithmone brenda teje....kan ndryshue kohnat hhhhaaa tani mundemi me than se tyneher ma vleft ka pas nji mik se nji thesar

Albaner
09-12-07, 02:08
Me mir ni mik po me kqyr holl e holl skish qen keq edhe thesari ;)

Loading
09-12-07, 02:25
Ma mir Nje Gruu ... qka osht bur Kjo thesar shkruni SHQIP !!

Albaner
09-12-07, 03:23
Ma mir Nje Gruu ... qka osht bur Kjo thesar shkruni SHQIP !!

Se kupton ti shqipen!! ani me dit kta se je koleg i imi marre :p~

aLbaChiCk
09-12-07, 04:03
Ma mir Nje Gruu ... qka osht bur Kjo thesar shkruni SHQIP !!

Thesar = qyp me pare :biggrin:

Loading
09-12-07, 04:08
AlbachiK t`kisha marr ty tybe as Thesari as naj Mik ..:D

Loading
09-12-07, 04:10
AlbachiK t`kisha marr ty tybe as Thesari as naj Mik ..:D

Loading
09-12-07, 04:10
AlbachiK t`kisha marr ty tybe as Thesari as naj Mik ..:D

Buqja_ch
09-12-07, 10:14
Jo nj thesar ,por gjith thesart e botes nuk do t kishni
vleft sa ta kesh ni mik t zemres .......

N kto koh sht vshtir pr disa t kem ndoi thesar t`qmuar
po aq m vshtir t gjesh ni mik !!! q sht e mbetet Mik

Linka_pz
09-12-07, 10:19
Nje mik te mire, kurr nuk do ta kisha ndrruar me thes-ar!

.....edhe pse sot veshtire eshte te gjendet nje mik i mire !

Pupi
09-12-07, 10:28
,,O Miq t mij, nuk ka Miq", andaj m jep mua Thes-arin, ti bie s'paku fukarallekut shqelma:wink: !
Ose :
Pr t patur nj Mik t mir, duhesh q t jesh n gjendje t din se 'sht miqsia(t'jesh vet Mik i mir).

selvija
09-12-07, 12:37
Tyben spo di jam met as andej as kendej...cilem me zgjithe....veq mu kujtu nje fjale tek pershendetjet ,,buqja me tha se nuk pruna dhurata por nje mpuqjee ,,,edhe mua me shkoj goja thash auuu buqe me kush don diq te bukur per mua nje mpuqjee se dhuratat jesin ne dollap...edhe tash po zgjidhi pa hamnedje se nje MIK se thesarin ne dollap ose me shkatrron ate qe kam deri tash...NJE MIK...si une qeshtu,,,jo ma ndryshe hahah...:smile:

Loading
09-12-07, 13:21
Buqja paske fol si Burrat tash t`lumt :D

Dardan Kastrati
09-12-07, 13:38
Kur ke te besh me dika te dendur si eshte nje gur natyror apo nje mur i ndertuar nga njerez inteligjent, puna qendron .... Kush ka nje mik ka nje thesar. ...

aLbaChiCk
09-12-07, 13:51
Normal se eshte me mir me pas nje mik por ne dit te sodit eshte veshtir me gjet ashtu mik.Sot si thojn nje fjal kur ki qura e qurana ki miq e jarana :biggrin:

Sy_kaltra
09-12-07, 13:57
Ju faleminderit per pjesmaren ne bisedime te gjitheve :wink:

LuLjaa
09-12-07, 14:41
Ju faleminderit per pjesmaren ne bisedime te gjitheve :wink:

Tema mbyllet a po ..:biggrin: qe i paske falenderu haha

Jaa tybe ma mire nje Mik, po ku me gjet se qasi Miku t'mire hehe

Sy_kaltra
09-12-07, 14:43
Tema mbyllet a po ..:biggrin: qe i paske falenderu haha


Jaa tybe ma mire nje Mik, po ku me gjet se qasi Miku t'mire hehe

Jo mori qfarte,po i falenderova ne pergjitsi per pjesmarje,se me ju hy ren ketu kaniher gjanat komplikohen hahahahahha ...

Keshtu qe faleminderit edhe prej teje :biggrin:

LuLjaa
09-12-07, 14:46
Aha une pasna mendu dallash m'fal se pi gjumit nashta edhe s'po di ka me fol :D

ani bi sps, hajt se une vi apet qeshtu foli ka ni here ka tum teket :D

gazi-de
09-12-07, 17:44
Miku besoj,se thesaret shkojn e vine,kurse miku i mire mbetet gjithe.......

luckyman
09-12-07, 20:30
.....te dyjat jon te mira (MIKU dhe THESARI),...nese nuk ke Lek eshte shume zore ta beshe dikend MIK(sot per sot),...edhe nese nuk ke MIQ eshte shume zore ta bejsh nje qyp me lira :biggrin:,...."Une jome per fifty fifty",.

Paradox_13
09-12-07, 20:41
.....te dyjat jon te mira (MIKU dhe THESARI),...nese nuk ke Lek eshte shume zore ta beshe dikend MIK(sot per sot),...edhe nese nuk ke MIQ eshte shume zore ta bejsh nje qyp me lira :biggrin:,...."Une jome per fifty fifty",.

Jo sot pore kaher eshte then se;" po nuk pate qura e qurana,nuk ke miqe e as jarana"....prandaj kot ja bajm qefin vetes edhepse e dime se i rralli te behet mik pa patur nje qik interesi....

Pupi
09-12-07, 20:47
Jo sot pore kaher eshte then se;" po nuk pate qura e qurana,nuk ke miqe e as jarana"....prandaj kot ja bajm qefin vetes edhepse e dime se i rralli te behet mik pa patur nje qik interesi....
Aaaaaah! qe ke goditur Paradox.
Problemi eshte se duket te kete te pakt te pranojn realitetin eri(te hidhur) nder Shqiptaret.
Dikur vertet ishte keshtu, por gjerat kan ndryshuar (ne te mire apo ne te keq, ja lem kohes)!
Nga kjo del: Mjep/t`kesh nje thes-ar = Ke nje thes Miqesh!

Virti
10-12-07, 01:23
thes me arra a? :biggrin:

LuLjaa
10-12-07, 01:28
Ja me gshtaja ma mire qyy :D

Virti
10-12-07, 01:39
ani de se edhe arrat na duhen qyyyyy :s

LuLjaa
10-12-07, 01:40
Po, po mire e ki ani tash per Bajram per Bakllav :)

Buqja_ch
10-12-07, 01:43
Ju dy m lart folni m serioz ..se po du ta di knd e doni..Mikun a thesarin

Virti
10-12-07, 01:45
ti Buqe a ke kallxu a?

LuLjaa
10-12-07, 01:53
Ju dy m lart folni m serioz ..se po du ta di knd e doni..Mikun a thesarin

Une ma nalt kam than Mikun mojj a 100 here duhet me kallxu a :D
ja tash ve hajgare du me ba se serioz s'di me fol e din ti :biggrin:

Buqja_ch
10-12-07, 01:53
ti Buqe a ke kallxu a?


Po Virti a se ke lexue a ????

E dua ni Mik ..edhe me gjith thesaret e botes nuk do ta ndrroja .......

Virti
10-12-07, 01:54
Po Virti a se ke lexue a ????

E dua ni Mik ..edhe me gjith thesaret e botes nuk do ta ndrroja .......
nese nuk kallxon, cilin mik, po mbetet si e pergjysmuar disi... :biggrin:

Buqja_ch
10-12-07, 02:05
nese nuk kallxon, cilin mik, po mbetet si e pergjysmuar disi... :biggrin:


Me shum dshir do tja shnoi emrin e ati Miku ,por sdu t dal nga tema ahhahaha

Virti
10-12-07, 02:13
Me shum dshir do tja shnoi emrin e ati Miku ,por sdu t dal nga tema ahhahaha
hahaha ani se po e hapi nje teme enkas per emra... :biggrin:

Lona
10-12-07, 11:08
Nje mike perplot me thesar...

Diana007
10-12-07, 13:55
Nje thesar :biggrin: , po je i pasur ke edhe miq, koheve te sotit u be bota kret INTERES :rolleyes: :biggrin:

Perndryshe nje MIK eshte me i shtrejt se cdo gje tjeter ......

Naki
10-12-07, 15:35
Te dyjat s bashku do t ishin ideale,Nj MIK i mir n kuptimin e fjals pr veq partneritetit reciprok t sinqert do t ofronte/ndante kur ka nevoj edhe pr thesar apo t mira materiale.

turisti
10-12-07, 17:23
Nuk E Di A egziston nje Teme e tille ,Por Thjesht Jame Kurioze Te Lexoja Opinionet e Juaja...Me Mire Nje Mik / E Apo Nje Thesar ???

Un personalisht mendoj me mire nje mik/e sepse thesari iken e vjen kurse miku mbetet pergjithmone brenda teje....

Votoj per MIKUN ,sepse - thesari m i madh eshte miku i sinqert - .

TURISTI.

vjeshta
10-12-07, 20:44
Ma mire nje mik qe e ka nje thesar dhe 2 kg dinamit ......http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Pupi
10-12-07, 20:47
Ma mire nje mik qe e ka nje thesar dhe + 2 kg dinamit ......http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Mir mir po ky dinamiti pse?

LOJETARI
10-12-07, 20:50
Me rndsi mos me qen pa t dyt .Ndrsa q t dy alternativat edhe vetmas shkojn .Si njri edhe tjetri t hapin rrug .!!!!!!!!

vjeshta
10-12-07, 21:02
Mir mir po ky dinamiti pse?

Per me e vu ne perdorim thesarin me duhen edhe 2 kg dinamit .http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Pupi
10-12-07, 21:05
Per me e vu ne perdorim thesarin me duhen edhe 2 kg dinamit .http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif
Jo mer vlla (gjakovart si dallojn fort mashkull a femer) po s'kan than kote, femra e shtin dreqin n'gastare.

vjeshta
10-12-07, 22:15
Jo mer vlla (gjakovart si dallojn fort mashkull a femer) po s'kan than kote, femra e shtin dreqin n'gastare.


Nuk jam femer une ..............hhahaha,,http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Domira
11-12-07, 10:55
Ende nuk kam pa se dikush zgjedh mikun/en para thesarit:smile: .

Paradox_13
11-12-07, 11:41
Ende nuk kam pa se dikush zgjedh mikun/en para thesarit:smile: .

Apo se paku te zgjedhe mike ate qe nuk ka thesar....

Gjumashja
11-12-07, 11:50
mendoj qe me mire eshte nje mik i vertete.... thesar po kemi boll...:biggrin:

Sy_kaltra
11-12-07, 20:11
Nje thesar,se nje mik e kam :tongue:

Domira
11-12-07, 23:29
Apo se paku te zgjedhe mike ate qe nuk ka thesar....

Ashtu eshte ne te shumten e rasteve Paradox_13..................

Abetare
12-12-07, 15:56
Te dyjat mundsisht por Thesari sht i paarritshem qysh pom doket kshtu po qendroj tek Miqsia ...

egi
12-12-07, 21:08
qka dmth thesar :rolleyes: e para here qe ndiva per kete fjal

selvija
12-12-07, 21:21
Me nje Mik qe pata nuk kisha ndrrue as me nje qyp me lira,,
http://www.metmuseum.org/toah/images/h3/h3_2003.378.jpg

Pupi
12-12-07, 21:29
Nuk jam femer une ..............hhahaha
Nuk je Femer ?
Phuuuh marre t'koft.
Largom zot prej teje!
:tongue::tongue::tongue::tongue:.................. ................................

lazdrani
13-12-07, 12:35
Kryesorja thesari te jete se Mike e Mikatesha sa te duash pastajhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Naki
13-12-07, 22:12
Kryesorja thesari te jete se Mike e Mikatesha sa te duash pastajhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Nuk e besoj thesari luan tek ti nj rol kyq,t njoh shum mir edhe prgjigjja sht e lazdruar.

Ma-Origano
14-12-07, 18:49
Buqja paske fol si Burrat tash t`lumt :D
Un mendoj se thesari nuk te duhet gje neqoftse ske asnje mike prandaj eshte me mire te kemi nje mike se shume thesare.Me mire eshte njeri ne soqeri pa thesar se pa shoqeri me thesar ky eshte mendimi im mendoj se edhe tjeret e kane mendimin keshtu!

SANTANA-29
15-12-07, 00:08
Natyrisht se nje mik ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:smile:

Ma-Origano
15-12-07, 18:10
shum mire eshte te kesh nje mike se thesarine!

Ma-Origano
15-12-07, 18:10
ste duhet gje thesari neqoftse ske asnje mik.

Domira
15-12-07, 19:36
Me keqardhje por ata per te cilet kammendu se me shume e cmojne nje mik se sa thesarin, me kane zhgenjyer pak...

Mal-sori
16-12-07, 02:13
Tani me nuk ekiston kjo moto une mendoi keshtu

Pupi
16-12-07, 08:20
H mo si mbeti, Miku apo Thesari ?

pirro
16-12-07, 16:21
mas se miri me e pas nje gjysme thesari dhe nje gjysme miki

Sy_kaltra
16-12-07, 16:58
Mas miri me pas nji Dashni,as mik e as thesare :tongue:

Mal-sori
16-12-07, 17:53
Mas miri me pas nji Dashni,as mik e as thesare :tongue:

Ketu jam dakorte po e pate dashnin ngat veti ajo eshte thesar e krejt http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Sy_kaltra
16-12-07, 17:54
Ketu jam dakorte po e pate dashnin ngat veti ajo eshte thesar e krejt http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Po de ,un po ju kallxoj ketyne,po nuk pom besojn keta :biggrin:

Murgesha
16-12-07, 18:08
Kush ka nj mik ka nj thesar,
Kush ka nj thesar si plas m pr mikun....

halla e madhe
16-12-07, 18:20
thesar s'patem kurr, pa miq mos na lashte zoti:biggrin:

gazi-de
17-12-07, 10:50
Mas miri me pas nji Dashni,as mik e as thesare :tongue:
edhe une jom i mendimit tend,vetem dashnin mundesh me hum lete,e me nuk vjen..
vetem kan per ca njerze te perbashket,sepse thesre shokoj e vin edhe dashniat,*.......hahah

*B*u*K*i*
19-12-07, 17:29
Sy kaltra miku i mir vlen sa shum thesar ateher ma mir nje mik te mir

GURI SYLAJ
22-12-07, 09:43
Kur e ke nje thesar "miqe" ke me thes por mike qe vlen edhe me shume se nje thesar eshte ai qe miqesin as nuk e bene e as nuk e prishe per thesar.................!

~AmaZonA~
22-12-07, 12:41
Miku shte vet thesar...............................

Arkza
22-12-07, 13:01
Miku shte vet thesar...............................Te Lumt Vendase se Deri Tash asnje domethajne deri tash nuk lexova te Plequre per veq nga ti !!! (Y)

Cia-Ferizaj
22-12-07, 22:38
me mir nje thesar se mik ( se kur te kesh thesare boll ) ke edhe miq boll
eshte kohe e interesit ......

korabd
25-12-07, 10:45
Ju te gjithe po thuni se nje mik asht gjithqka ehh blablablka po miku munet me shku lehte sikur thesari ama kur ta ke nje thesar ateher mundesh me bo gjithqka mundesh me u knaq me jeten me te vertet.Sipas disa personave te kesh para eshte keq une mundja me thone se tek kete njerez asht nje semundje psikologjike sepse zoti kur e krijoj token aii i dha edhe bukurine qe njerezit ta dijne ta qmojne kshtu qe po te kesh para nuk eshte keq me para mundesh me taku shume njerzi te rinj me bo shume miq por une nuk po them qe paraja duhet te nja dominoj jeten po p thom seska asgje te keqe po te jesh i pasur.

vjeshta
09-02-08, 00:01
Krejt m'varet se Sa ka ne ate thesar ...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

gazi-de
21-02-08, 20:59
Mik po u be veshtir te gjeshe se,mik te beses....!

Estella
21-02-08, 21:01
kurgjo spo du hiqqqqqqqqq....................................... ............

Pupi
21-02-08, 21:10
Ka koh q mendoja q nj thes'ar i bjen edhe miqt e shumt.
Ka koh gjithashtu q prdit e m tepr po bindem q gabim e kisha!

Trina_1
09-12-08, 19:04
Thesar :biggrin: se tani ke edhe miq :wink:

Loloku
22-11-10, 23:57
... Nje rruze e kaltert!

ShEjToNkA
22-11-10, 23:58
... Nje rruze e kaltert!

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha haahahahahahahaaaaaaaaaa

emine
23-11-10, 08:42
Miqte jane shume te rendesishem po sdite ti mbajsh munde ti kesh nje dite armiq,po ashtu thesaret dhe suksesi jane shume here shkas qe edhe miqte te behen armite e tu,ne jete eshte vetem ajo cfare ke ti dhe cfare ti mbane me vehte,gjithqka munde te ket vlere dhe munde te zbehet e vetmja qka mbetet tek ne eshte vetvetja ,ajo duhet te ruhet si thesar ,qofshin miqte apo edhe ne qofte se behemi me thesare,po nuke je njeri asgje rreth teje ska asnje rendesi,mvaret krejt prej njeriut me cfare syri shikone njerizit dhe boten qe rrethone

Fshatari
23-11-10, 08:57
Kane nise me me bezdise edhe qita miqe te shumete qe kam!Masi na paskeni dhane shansin me zgjedh, une po e marre thesarin e po ju le miqte...!

tipi engjellor
23-11-10, 10:01
Valla me pas nje thesar ka mundesi qe e humb e me pas nje mike ndoshta me qendron gjate

roadrunner
23-11-10, 10:06
nje mik/e e ndershme, per kohet e veshtira eshte si te gjesh nje thesar...

Hajra
23-11-10, 10:17
Ma se miri nje thesar me nji Mike hahahah..garnitur.

Diana007
24-11-10, 19:23
... Nje rruze e kaltert!


Psha Zotin ta kam kthy rruzen :biggrin:

Gentiani
24-11-10, 19:45
ncuk, edhe ashtu nuk ekziston asnjeri prej dyjave, keshtu qe...:wink:

Oqeani
24-11-10, 19:49
Thesar bre - ka po mundoheni aq shume - shoku vjen e shkon !!!

A po ju vjen marre me trguar se jeni materialista/e - !!!
Ani se boll shoke kemi- per thesar jemi ne zor !

Peja-Boy
26-11-10, 21:18
Normal se eshte me mir me pas nje mik por ne dit te sodit eshte veshtir me gjet ashtu mik.Sot si thojn nje fjal kur ki qura e qurana ki miq e jarana :biggrin:


Bash kesh ka e them kete po pritosha me shkrujt hajt thash mos pe gjej dikund ...hahahahaha Me pas Thesar bon miq sa te duash,e ata qe kan thon nje mik me jau qit thesarin perpara pasha besen en 333 e qojn mikun hahaahaha...

Guri i madh
26-11-10, 21:46
me pas nji mik kurr nuk mundesh me tubue as nji kg ar e me pas nji thes me ari i kie 100 miq


une po flas ashtu si esht sot

Suelaa
27-11-10, 20:29
Nuk asht keq me i pase te dyja.:biggrin:

Fshatari
27-11-10, 20:33
Nuk asht keq me i pase te dyja.:biggrin:
Ajo qe lyp te dyjat mbetet pa asnjeren, as tjetren! Ajo qe lyp thesarin, i fiton te dyjat!

DEA
28-11-10, 22:58
Miku i mire eshte thesari!

Antika
29-11-10, 09:42
Miku i mire eshte thesari!

A vjen miku i mire nese s'ke "thesar" ?!

Hajra
29-11-10, 09:57
A vjen miku i mire nese s'ke "thesar" ?!

sigurisht qe po per ndryshe nuk do te quhej miku i mire.

lovely
29-11-10, 17:30
100 thase me mi dhane s kan qka m vyjn kur nuk jan t hajrit :biggrin:

SANTANA-29
29-11-10, 17:36
100 thase me mi dhane s kan qka m vyjn kur nuk jan t hajrit :biggrin:


qka ki ti met qit Hajret diqka shum po livritni ,hajra aty hajra ktu ,qka u ba puna tregona,,hahahahahahahahahahahahahahh:biggrin:

lovely
29-11-10, 17:44
qka ki ti met qit Hajret diqka shum po livritni ,hajra aty hajra ktu ,qka u ba puna tregona,,hahahahahahahahahahahahahahh:biggrin:


qka ki ti se, me mu e me Hajren? na robota nuk jena, livritum edhe fort bile hahahahahahahahahahahaa :P