PDA

View Full Version : Festivali i 46-tė i RTSH-ės


rilinda
18-12-07, 17:29
Derisa po e pėrcillja kėtė festival, deri nė momentin kur nuk dolėn nė skenė Flaka dhe Doruntina, thash: "kėngė tė mira disa nga kėto qė kėnduan, ama pėr nė Eurosong nuk ishte asnjėra."
Jemi dėshmitar qė gjithnjė nė Eurosong kanė fituar kėngėt mė tė "ēorodituara". Eurosong-u nuk ėshtė njė festival ku pėrparėsi ka balada. E ato qė e ndezėn sallėn ishin vajzat kosovare me kėngėn "Jeta kėrkon dashurinė."
Sinqerisht mu prish disponimi kur u dhanė rezultatet pėrfundimtare e kėnga qė e meritoi nuk triumfoi...

Tani i lexova dhe disa komente nė faqen e RTSH-ės... shumica e atyre qė kishin komentuar ishin kundėr vendimit tė jurisė... thėnė mė mirė kundėr Gjergj Xhuvanit dhe Alban Skėnderaj.


Mė bėrė pėrshtypje dhe shkrimi i njė vajze me emrin Linda kishte shkruar: "qe kur perfundoi alban skenderaj ne fund te pusit? jeni juve bashkatdhetaret tane qe keni bertitur me te madhe qe kenga duhet te dalen nga top fest per ne eurovizion. festivali ishte ne permasat qe i takon dhe KENGA E MREKULLUESHME! juve qe thoni keto gjera cojeni doruntinen ne evropian permes festivalit nese ekziston ne kosove! ne tirane e vendosim vete se ke duam te na perfaqesoje!!! urime dhe nje here festivalit!!!"

Sa cinike! Tani themi se jemi njė komb, e shpresojmė pėr njė Shqipėri Etnike!!!
Tani qė fitoi "KĖNGA E MREKULLUESHME", na mbetet tė shohim se a do tė arrijė tė hyjė nė finale!!!
Edhe pėr mua (sikurse pėr shumicėn e popullatės), Alban Skėnderaj pėrfundoi nė fund tė pusit para dy netėsh, pas "atentatit" qė bėri, se fytyra nuk ėshtė njė hekter, e po u ndot vėshtirė ėshtė qė tė pastrohet...

legenda
18-12-07, 23:22
http://www.gopetition.com/petitions/against-olta-boka-representing-albania-in-eurovision-2008.html (http://www.gopetition.com/petitions/against-olta-boka-representing-albania-in-eurovision-2008.html)

Description/History:
(Scroll down for English Version!)

16 Dhjetor, 2007

S'eshte edhe aq e pabesueshme, por ja ku jemi serish ne te njejtin vend per te firmosur nje peticion kundra nje padrejtesie tjeter.

Nuk ka nevoje per shume detaje ne kete rast, sepse e dini mire se per c''fare behet fjale!

Kenga e pozicionuar ne vend te dyte ne FIK 2007 eshte fituesja e vertete! Alban Skenderaj dhe Gjergj Xhuvani kane njollosur festivalin me korrupsionin e tyre.

Firmosni kete peticion nese mendoni qe votat e tyre duhen investiguar dhe diskualifikuar. Firmosni nese mendoni se kenga fituese eshte JETA KERKON DASHURI.


http://www.youtube.com/watch?v=uPC6sW8rVnc (http://www.youtube.com/watch?v=uPC6sW8rVnc)

--------------------------------------------------------------------------------------

.....personalishte,kjo kenge nuk me la pershtypje,,,mirpo ata qe mendojne se eshte bere padrejtesi,munden te firmosin ne peticionin larte.

legenda
18-12-07, 23:23
http://www.gopetition.com/petitions/against-olta-boka-representing-albania-in-eurovision-2008.html (http://www.gopetition.com/petitions/against-olta-boka-representing-albania-in-eurovision-2008.html)

Description/History:
(Scroll down for English Version!)

16 Dhjetor, 2007

S'eshte edhe aq e pabesueshme, por ja ku jemi serish ne te njejtin vend per te firmosur nje peticion kundra nje padrejtesie tjeter.

Nuk ka nevoje per shume detaje ne kete rast, sepse e dini mire se per c''fare behet fjale!

Kenga e pozicionuar ne vend te dyte ne FIK 2007 eshte fituesja e vertete! Alban Skenderaj dhe Gjergj Xhuvani kane njollosur festivalin me korrupsionin e tyre.

Firmosni kete peticion nese mendoni qe votat e tyre duhen investiguar dhe diskualifikuar. Firmosni nese mendoni se kenga fituese eshte JETA KERKON DASHURI.


http://www.youtube.com/watch?v=uPC6sW8rVnc (http://www.youtube.com/watch?v=uPC6sW8rVnc)

sunshine
19-12-07, 00:21
Kjo ėshtė me tė vėrtetė e pakuptueshme! Nuk ka nevojė Shqipėria tė prezantohet nė Eurosong me njė kėngė tė stilit TaTu, nga Rusia, kėshtu ishte pėr mua kėnga "Jeta kėrkon dashuri"!
E kam pėrcjellur me vėmendje dhe mendoj se kėnga qė e ka merituar edhe ka fituar.

http://www.youtube.com/watch?v=18Djh_Mc-c0

Nė vend qė tė mbėshtetet kėnga fituese, tash ngriten njerėz nė peticion kundėr saj! Kjo ndodh vetėm tek ne shqipėtarėt, pa marrė parasysh asaj se dy anėtarėt e fundit e kanė bėrė me apo pa qėllim vlerėsimin!

legenda
19-12-07, 14:33
....te njejtin mendim ndaj me JU,,,mirpo edhe kenga fituese nuk me duket e nivelit nderkombetar,,,nuk di pse artistet e vertete po fshehen.....
Kjo ėshtė me tė vėrtetė e pakuptueshme! Nuk ka nevojė Shqipėria tė prezantohet nė Eurosong me njė kėngė tė stilit TaTu, nga Rusia, kėshtu ishte pėr mua kėnga "Jeta kėrkon dashuri"!
E kam pėrcjellur me vėmendje dhe mendoj se kėnga qė e ka merituar edhe ka fituar.

http://www.youtube.com/watch?v=18Djh_Mc-c0

Nė vend qė tė mbėshtetet kėnga fituese, tash ngriten njerėz nė peticion kundėr saj! Kjo ndodh vetėm tek ne shqipėtarėt, pa marrė parasysh asaj se dy anėtarėt e fundit e kanė bėrė me apo pa qėllim vlerėsimin!