PDA

View Full Version : Qka ke pregadite per feste bajramit..??


selvija
19-12-07, 16:26
Qka keni pregadit sidomos femret per kete feste bajramit..

une per vete kam bere Bakllave e cila vet i kam T'hollue pet dhe me ka dal shum e mire...dhe nje tespishte( tatlije,,por qe te dyja me shum sherbet hmmm veq kur do shkrihme nj dite...:wink:
http://www.kepa.fi/kumppani/arkisto/2006_6-7/kuvat/koivunen_baklava.jpg

Cia-Ferizaj
19-12-07, 16:30
Qka keni pregadit sidomos femret per kete feste bajramit..

une per vete kam bere Bakllave e cila vet i kam T'hollue pet dhe me ka dal shum e mire...dhe nje tespishte( tatlije,,por qe te dyja me shum sherbet hmmm veq kur do shkrihme nj dite...:wink:
http://www.kepa.fi/kumppani/arkisto/2006_6-7/kuvat/koivunen_baklava.jpg

une skum prgatit kurgjo se tjeter kush pergatit ....veq erdha me hanger pak bakllave e me ba bajram me ty

me fat bajramin oj zoja e bakllaves ....hahahha

selvija
19-12-07, 16:35
une skum prgatit kurgjo se tjeter kush pergatit ....veq erdha me hanger pak bakllave e me ba bajram me ty

me fat bajramin oj zoja e bakllaves ....hahahhaqy qy mos mi shti gishtat njher se ti sakatoj ore djal qyre sherbeti qysh po ec njher edhe nese tu kan bere me sherbet lpij mir se hangre t'hollus kres ,,edhe pse je CIA spo ma nin hiq ,,:redface:

Hjr paq edhe ty edhe babes tane,,,:tongue::biggrin: qe doni me von jande kerkoni ...:wink:

Linka_pz
19-12-07, 16:36
Pershendetje, Selvije te uroj per temen !

Per festen e Bajramit si Zakonisht Bakllave dhe per sonte Hallev me molle ,grize ,arra qe eshte shume e mire !

selvija
19-12-07, 16:43
Pershendetje, Selvije te uroj per temen !

Per festen e Bajramit si Zakonisht Bakllave dhe per sonte Hallev me molle ,grize ,arra qe eshte shume e mire !
Flm Linka_pz..a sa te mir paske kete recept moj ..nuk paskem hanger asi hallve..une bej me ndryshe..kam recepin sikurishte kjo jotja qenka shum e mire..

Breshka
19-12-07, 17:20
ohhh qfar ere e mir bakllav po vjen edhe dy lloj hallve hmmm http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

*B*u*K*i*
19-12-07, 17:26
une skum prgatit kurgjo se tjeter kush pergatit ....veq erdha me hanger pak bakllave e me ba bajram me ty

me fat bajramin oj zoja e bakllaves ....hahahha


Selvija ahaha bakllaven e mir po e qitshe me bo me kerku a del e mir

selvija
19-12-07, 17:35
Selvija ahaha bakllaven e mir po e qitshe me bo me kerku a del e mirBan ban Buki po sdi..http://skins.hotbar.com/skins/mailskins/em/google_emoticons/emoti_132.gif a u ftofe...ose le pak me von mas darke ha sa te dushe....:smile:

Gjumashja
19-12-07, 18:58
shume cka.... do ju sherbej neser ketu... embelsirat e mia...:tongue:

Linka_pz
19-12-07, 20:35
Flm Linka_pz..a sa te mir paske kete recept moj ..nuk paskem hanger asi hallve..une bej me ndryshe..kam recepin sikurishte kjo jotja qenka shum e mire..


Po moj Selvi ,shume e mire behet valla ,,,nese e don receten pa problem do ta kesh !

Dardan Kastrati
19-12-07, 20:42
shume cka.... do ju sherbej neser ketu... embelsirat e mia...:tongue:
A doni te ma ruani mua do embelsira , se neser ndoshta sdo te jem ne forum............:smile:

L~Nora
19-12-07, 20:52
Qka keni pregadit sidomos femret per kete feste bajramit..

une per vete kam bere Bakllave e cila vet i kam T'hollue pet dhe me ka dal shum e mire...dhe nje tespishte( tatlije,,por qe te dyja me shum sherbet hmmm veq kur do shkrihme nj dite...
http://www.kepa.fi/kumppani/arkisto/2006_6-7/kuvat/koivunen_baklava.jpg
uhuhuh flokt salamadi a ncncn valla ja paske zanat :biggrin:jo flm une nuk jam per bakllaven tane :wink:po qiko sit delsh keshtu as kush nuk vjen me lyp :tongue:
shaka urime lokqi

gazi-de
19-12-07, 20:57
uhuhuh flokt salamadi a ncncn valla ja paske zanat :biggrin:jo flm une nuk jam per bakllaven tane :wink:po qiko sit delsh keshtu as kush nuk vjen me lyp :tongue:
shaka urime lokqi
ec moj mso diqka prej selvija qy,ani qysh vetem kqyre......ahahahah

L~Nora
19-12-07, 21:01
ec moj mso diqka prej selvija qy,ani qysh vetem kqyre......ahahahah


QY QY EDHE TI MU MESU NUK ESHTE MARRE BILLEM BILLEM KET GAJLLE M HEK GJDO BAJRAM

DritonPR
19-12-07, 21:02
kush do pare per bajram? :biggrin:

mentor*
19-12-07, 21:03
sen valla se se disha kur eshte

Cia-Ferizaj
19-12-07, 21:05
qu shkyme pc-ne edhe pergatit diqka se neser eshte bajrami

gazi-de
19-12-07, 21:07
QY QY EDHE TI MU MESU NUK ESHTE MARRE BILLEM BILLEM KET GAJLLE M HEK GJDO BAJRAM
jo moj nuse tu met bajrami ne paskin maru moj he medet,po shko te kusherin te meson diqka moj,se ajo nuk priton,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ha

Elina
19-12-07, 21:12
kush do pare per bajram? :biggrin:


Pregaditmi qaty nja 1000 Euro per Bajram,,,nuk po lypi shum a?:biggrin:E sa per teme...Sot tan dita me ka shku ne kuzhine ,,,kam pregadite tri lloje te embelsirave per neser.

Cia-Ferizaj
19-12-07, 21:29
Pregaditmi qaty nja 1000 Euro per Bajram,,,nuk po lypi shum a?:biggrin:E sa per teme...Sot tan dita me ka shku ne kuzhine ,,,kam pregadite tri lloje te embelsirave per neser.
qitnaj ti kqyrmi ok.........

mentor*
19-12-07, 21:32
qu shkyme pc-ne edhe pergatit diqka se neser eshte bajrami

poa hajt pro se pe shti nje veksh pasul hahhahahah ,ose po shkoj dikun per sill te bajrramit

kujna me ja nxan deren se

Sy_kaltra
19-12-07, 22:00
Tiramisu , rolat me keksa edhe tollumba :smile:

luckyman
19-12-07, 22:03
Se pari te pergezoj per temen Motrushe,shume teme e qelluar vendase.

SULTJASH,...QEBAPA,..:biggrin:

Linka_pz
19-12-07, 22:09
E paskam harruar edhe Tomlorizin ,qe eshte tradicionale
tek ne !

DritonPR
19-12-07, 22:16
Pregaditmi qaty nja 1000 Euro per Bajram,,,nuk po lypi shum a?:biggrin:E sa per teme...Sot tan dita me ka shku ne kuzhine ,,,kam pregadite tri lloje te embelsirave per neser.

a pranon kredit kart?

PO ku je oj Elina, qe sa tu te prit ty mos po hi knena po kerkah sje

Agolli
19-12-07, 22:18
Krem karamel dhe camembert..per avec, konjak ''Skenderbeg'' :cool: :tongue:

luckyman
19-12-07, 22:19
E Tomlorizin ,hahahahahahahahahah e ēka mke qite me kesh,..hahahahahah:biggrin:

LuLjaa
20-12-07, 04:27
Qe keto pi la ketu, kur te vini i merrni se per Bajram i kam qit..

http://arla.msn.se/Images/RecipeImages_270/15290.jpg

Ju bofshin mire,, edhe pak ore na vjen Bajrami

E Urime gjithveee .... se atje me la ngjys te pershendetjet nuk me bani ma s'di pse :)

Linka_pz
20-12-07, 10:39
hahahahahahahahahah e ēka mke qite me kesh,..hahahahahah:biggrin:Po de ,,,pse a nuk ke ngren kurr a .....ku po jeton ti ?!

Hahahhahahha

Luana
20-12-07, 21:52
Une nuk jam lodhe hiq per bajram se mi ka bo vjehrra :biggrin:

Peja-Boy
14-09-09, 16:04
Jem ka bojm Parapergaditje ... Pare per Kosove hahahahahaha

Urata
14-09-09, 18:13
Jem ka bojm Parapergaditje ... Pare per Kosove hahahahahaha

metem tu bo per tjeret, kurre per vete...!

shfletuesi_
14-09-09, 18:18
Bakllaven tu e t'hollue jan sot ja kan nis , kshtu

Bakllava
Pjeshka
Torte -sja di emrin
torte- sja di emrin
Torte- sja di emrin
Torte kete torte ma kana shume tyben eshte ngapak si e thart ka pak lemon hmmmmm

Urata
14-09-09, 18:25
Bakllaven tu e t'hollue jan sot ja kan nis , kshtu

Bakllava
Pjeshka
Torte -sja di emrin
torte- sja di emrin
Torte- sja di emrin
Torte kete torte ma kana shume tyben eshte ngapak si e thart ka pak lemon hmmmmm

kush po t'hollon e gatuen o shfletues....?:wink:

pirro
14-09-09, 18:27
Gjumani edhe mu naj cope qesajde kur te vjen koha heej

shfletuesi_
14-09-09, 18:29
kush po t'hollon e gatuen o shfletues....?:wink:

A po pyet seriozisht apo vetem kshtu hajgare si gjithe qe ban ti - Ta di qe pergjigjia te jet serioze apo humoristike.

Urata
14-09-09, 18:35
A po pyet seriozisht apo vetem kshtu hajgare si gjithe qe ban ti - Ta di qe pergjigjia te jet serioze apo humoristike.

pasha krejt cka kam seriozisht t'kam vete...! me mungon kjo koha e t'hollimeve e, e gatimeve festore...! asgje si dore e Nenes qe gatuan nuk shijon...! kam 15 vite qe kam malle ...

shfletuesi_
14-09-09, 18:44
pasha krejt cka kam seriozisht t'kam vete...! me mungon kjo koha e t'hollimeve e, e gatimeve festore...! asgje si dore e Nenes qe gatuan nuk shijon...! kam 15 vite qe kam malle ...

Eh bukur pra.

Bakllavane e gatuan Nena kurse me te tjerat miret kunata per ndryshe nusja vellaut dihet une punen kryesore e bej te gjithe harqin ua siguroj une :biggrin:

pirro
14-09-09, 18:45
Eh bukur pra.

Bakllavane e gatuan Nena kurse me te tjerat miret kunata per ndryshe nusja vellaut dihet une punen kryesore e bej te gjithe harqin ua siguroj une :biggrin:

Aaaaa bre shfletues me dal me ble hargj edhe me e gjujt berllogun mu kane bo thi hahahahahahaa

shfletuesi_
14-09-09, 18:51
Aaaaa bre shfletues me dal me ble hargj edhe me e gjujt berllogun mu kane bo thi hahahahahahaa

O pirro ta besoj me quan nje dite me ble bajagi kogja do harq per shpi hahaha.Thash me vete hajt po shkoj ne -interex- ksaj radhe shkova aty sdisha mi gjet e veq u sillsha me kish pas pa nje punetore qe s'jam ka i gjej edhe me tha a mundem met ndihmu diqka, i thash jo diqka po shume qka , ja nxerra prej gjepit listen me sene e ti kena qepu me ta bashk i mbushem tyben ma mire se ne Forum Bajshim llaf - hahahahahhahahaha-

Qika_DugagjiniT
14-09-09, 18:54
Gjumani edhe mu naj cope qesajde kur te vjen koha heej

Ty ta gjuj une:tongue:

Ka vakt per bajram edhe pak se prishen deri atuher

pirro
14-09-09, 18:56
O pirro ta besoj me quan nje dite me ble bajagi kogja do harq per shpi hahaha.Thash me vete hajt po shkoj ne -interex- ksaj radhe shkova aty sdisha mi gjet e veq u sillsha me kish pas pa nje punetore qe s'jam ka i gjej edhe me tha a mundem met ndihmu diqka, i thash jo diqka po shume qka , ja nxerra prej gjepit listen me sene e ti kena qepu me ta bashk i mbushem tyben ma mire se ne Forum Bajshim llaf - hahahahahhahahaha-

hahhahhahhahahahahhahahahaaaa aaaa bre MSN u kane desht me ja lyp hahahahahahaha

pirro
14-09-09, 18:56
Ty ta gjuj une:tongue:

Ka vakt per bajram edhe pak se prishen deri atuher

Oooo ty te kom ma te miren ... loqk te kom ty, pshtjelli mire e me FEDEX mi qon

shfletuesi_
14-09-09, 18:59
hahhahhahhahahahahhahahahaaaa aaaa bre MSN u kane desht me ja lyp hahahahahahaha

Jo bre a je normal ti ka i lypi MSN une kur e kisha mundesin mi lyp ma shume hahahahhahahahahahahahhaha sen s'qenka puna yte. Ne fund i thash me fal qe te mora kohe jo tha faleminderit se ku me dite tash ku isha e qka isha tu palu.

Qika_DugagjiniT
14-09-09, 19:04
Oooo ty te kom ma te miren ... loqk te kom ty, pshtjelli mire e me FEDEX mi qon

E me ta pshtell athu a pet vika direkt te ti a? ahahahahahhaah
edhe une ty tkom mat mirin

luckyman
14-09-09, 21:13
Mantija,..Sultjash,...Speca t`bushum me mish.. edhe me pi *Salep*

aLbaChiCk
14-09-09, 21:14
Mantija,..Sultjash,...Speca t`bushum me mish.. edhe me pi *Salep*

ku e pate shpijen ti lucky :biggrin:

Virti
14-09-09, 21:19
... buke simite. :cool:

lovely
14-09-09, 21:34
i kom la tepijat nihere, nestra po ia nisi bakllaves kysmet :P

emine
14-09-09, 21:36
pulen e shfletuesit e kam lidhe per kome,per bajram du me ba meze:tongue:

Adi-gjk
18-09-09, 19:43
Tollumba. :biggrin:

Qika_DugagjiniT
18-09-09, 20:07
Tollumba. :biggrin:

kta gjakovart sdin tjeter shka veq tulluma edhe mi pa shumaca jan sikur tulluma haahahah

halla e madhe
19-09-09, 19:52
[quote=Qika_DugagjiniT]kta gjakovart sdin tjeter shka veq tulluma edhe mi pa shumaca jan sikur tulluma haahahah[/q

halla e madhe
19-09-09, 19:53
kta gjakovart sdin tjeter shka veq tulluma edhe mi pa shumaca jan sikur tulluma haahahah

uh moj qike,mos i hongsh dy bajrama nje vend ho!:biggrin:

Luana
19-09-09, 20:26
Edhe pse jam tepėr e nxėn me punė prap pėr festėn kam pregatit ..bakllavė , kadaif dhe njė torte me qershija .:wink: kurse hallvėn e kam bėr pėr natėn e madhe , me arra dhe kokos ..!

teutaA
19-09-09, 21:19
Edhe pse jam tepėr e nxėn me punė prap pėr festėn kam pregatit ..bakllavė , kadaif dhe njė torte me qershija .:wink: kurse hallvėn e kam bėr pėr natėn e madhe , me arra dhe kokos ..!

hallven me arra e kokos qysh e ke qit moj

vjeshta
19-09-09, 22:13
Bakllave ,haxhimaklla ,syltiash ,biskota me lajethi ,ndersa hallven ma solli kunata .

DEA
19-09-09, 22:22
Bakllave ,haxhimaklla ,syltiash ,biskota me lajethi ,ndersa hallven ma solli kunata .

Prejkahit vjen allahile, se qeto haxhimakllat kurr si pasna ni!p.s. a mi run ne friz edhe do qisishne...?

vjeshta
19-09-09, 22:24
Prejkahit vjen allahile, se qeto haxhimakllat kurr si pasna ni!p.s. a mi run ne friz edhe do qisishne...?

Prej Peje ...:biggrin:


Ps: eshte ne friz edhe nje tave qisishne ...:wink:

Jana
20-09-09, 13:33
Bakllvaen...e ka pergadit Nena...por edhe une i kam ndimu...dhe
Dy Embelsira...

Diana007
20-09-09, 14:34
Prejkahit vjen allahile, se qeto haxhimakllat kurr si pasna ni!p.s. a mi run ne friz edhe do qisishne...?

Edhe un pakem dshir me dit kete haxhimaklla qka o , kur ta bjen Vjeshta ty , mos harro edhe mu me maru pak ta shoh qka eshte :wink:

Peja-Boy
20-09-09, 18:01
Me pa pas per Kon me pergadit kisha Pergadit ... e skom pergadit asgjo !!

emine
20-09-09, 18:52
kursend ske ajo qka kam pergadit,qka ke berdhogu qe hjeka deri tani:rolleyes:

pirro
20-09-09, 18:53
Me pa pas per Kon me pergadit kisha Pergadit ... e skom pergadit asgjo !!

Nipash te ka ra dashnia ne kry sdi cka te koft ty ha dee.

Peja-Boy
20-09-09, 18:54
Nipash te ka ra dashnia ne kry sdi cka te koft ty ha dee.

O Mos me kon Dashnia Kaher ja kisha Msy Donaut !!!

Qika_DugagjiniT
20-09-09, 21:16
Me pa pas per Kon me pergadit kisha Pergadit ... e skom pergadit asgjo !!

pregadit mara se une vi ku ka omelsina se mi konda shum:tongue:


une kurrgjo skom pregdit se e kum nonen e nuset e vllaznive

Linka_pz
20-09-09, 21:18
Embelsira te ndryshme ,si zakonisht .

Peja-Boy
20-09-09, 21:23
pregadit mara se une vi ku ka omelsina se mi konda shum:tongue:


une kurrgjo skom pregdit se e kum nonen e nuset e vllaznive

E Lumja Ti ... Hajde kur te duash se ta Mbushi Türkische Bakllava Tanirin hahahahahahahha

Jana
24-11-09, 17:18
Bakllav pi di...amo per torte s'kam vendos q'fare mi bo...

LaCoStA
24-11-09, 17:22
Une neser ko mi qit nja dy bakllava, e masneser nja 2 torte :smile:

jEtA_1
24-11-09, 17:36
Per momentin asgje pasi qe embelsira pregatiti gjithnji dhe asnjiher nuk ndodh te mos kem embelsir ne frigorifer pasi qe bashkeshorti ime i hane shume kshtu qe kur te vjen ni dit para bajramit beje ndonji embelsir dhe si zakonisht dreken me te gjitha si eshte zakoni

Peja-Boy
24-11-09, 17:45
:frown::frown::frown::frown::frown:

Fshatari
24-11-09, 17:50
as une s'kam pergatit kurgjo hiē veē Narimane-i ma ka premtue i cope bakllave t'Algjerise!

lovely
24-11-09, 19:07
as une s'kam pergatit kurgjo hiē veē Narimane-i ma ka premtue i cope bakllave t'Algjerise!

vete a ka edhe ravani bre :P

Kaqanikasja
24-11-09, 19:10
BAKLLAVA

Abetare
24-11-09, 19:53
Kam me shku nė shitore t'turkut kam me ble bakllava lloj-lloj , petė t'piqta pėr pite etj etj , pse a po lodhna vetė me gatu a se pak po kam punė ...

selvija
24-11-09, 21:19
Kam me shku nė shitore t'turkut kam me ble bakllava lloj-lloj , petė t'piqta pėr pite etj etj , pse a po lodhna vetė me gatu a se pak po kam punė ...Abetare une h'ollove bakllave ke ftes per bajram ebelzo se ka dal

Fshatari
25-11-09, 12:02
vete a ka edhe ravani bre :P
Te gjitha t'mirat ia ka fal perendia asaj 26 vjeēareje: me bukuri, menēuri, shtat per merak, inteligjence: krejt bakllave e ravani asht!

lovely
25-11-09, 12:38
Te gjitha t'mirat ia ka fal perendia asaj 26 vjeēareje: me bukuri, menēuri, shtat per merak, inteligjence: krejt bakllave e ravani asht!

nuk e pasna dit qe ravania osht e mecme, inteligjente , etj etj :biggrin:

Shkodranja
25-11-09, 13:01
NJE TORTE POR DO TA NDAJ ME SHOQET E MIA PASI JAM VETEM.......AH KU KURBETI....................

pirro
25-11-09, 13:18
NJE TORTE POR DO TA NDAJ ME SHOQET E MIA PASI JAM VETEM.......AH KU KURBETI....................

Edhe naj shok ska gajle me qene pjesamrres aty ne ngrenje

flutra
25-11-09, 13:37
Hiq se di qka ka me pregadite turku i ....

Fshatari
25-11-09, 13:40
Hiq se di qka ka me pregadite turku i ....
Ani, po presim! po ti mos harro me na qit qitu naj cope bakllave te turkut...!

deti_om :-)
25-11-09, 13:42
Hiq se di qka ka me pregadite turku i ....

qohu mori maro vet diēka se turku shum shtrejt s'ka llogari :rolleyes:

thellenza
25-11-09, 14:15
Une kurgje veq nona jem ja nis me t'hollu bakllaven... nodoshta boj me mire dhe e perzij neser nje qatu:tongue:

Xuki
25-11-09, 15:09
Kysmet, Raclette me suxhuk do tė kena...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


http://www.kitchencritic.co.uk/upload/2007/06/t-fal-raclette.jpg

e_martumja
25-11-09, 15:20
Kysmet, Raclette me suxhuk do tė kena...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


http://www.kitchencritic.co.uk/upload/2007/06/t-fal-raclette.jpgSinqerisht edhe une kam ftu musafir te shtunden Raclette por me grill mish viqi :biggrin: Ma mire se suxhukiiii ahahahah


ps: pershendetje Xuki

Xuki
25-11-09, 16:26
Sinqerisht edhe une kam ftu musafir te shtunden Raclette por me grill mish viqi :biggrin: Ma mire se suxhukiiii ahahahah


ps: pershendetje Xuki

hahahhahahahhaaa.....po edhe unė kam mysafir...nuk kam mendu ēka ėshtė ma mirė, por ēka ėshtė ma leht! tash me 4 fėmi po duhet me kqyrė pak hahahahhahahaha


PS: Pėrshėndetje edhe pėr ty dhe kqyrė se pe djeg mishin palidhje!!

rafet llapjani
25-11-09, 16:52
Sinqerisht edhe une kam ftu musafir te shtunden Raclette por me grill mish viqi :biggrin: Ma mire se suxhukiiii ahahahah


ps: pershendetje Xuki

qy ma mire se suxhuki pash kuranin mos ja nxirr funin oj e_martumja o pa suxhuk ase vot sun i ferkon a fergon qysh po thojn ne gjuh gramatiqki ahgaghahgaghaaghaghaaghaghaghaaghaghaghaaghagh

selvija
25-11-09, 17:09
Mos hani vo e zugjuk per bajram,, po embelzohui qete dit sado pak

rafet a ke bo naj kile t'lyn se me kish vy qetu pak?

rafet llapjani
25-11-09, 17:12
Mos hani vo e zugjuk per bajram,, po embelzohui qete dit sado pak

rafet a ke bo naj kile t'lyn se me kish vo qetu pak?

Jo une po pres nashta po del kush me ba sevap per ket bajram najkush me naj omelcin po ncuk shum tahmaqare ktu po doken ahaahahahaahahaahaha

selvija
25-11-09, 17:17
Jo une po pres nashta po del kush me ba sevap per ket bajram najkush me naj omelcin po ncuk shum tahmaqare ktu po doken ahaahahahaahahaahahaQe rafooo prej bakllaven me durt e mija bile,,,nje haje qetash e do le pak me von:wink:

rafet llapjani
25-11-09, 17:19
Qe rafooo prej bakllaven me durt e mija bile,,,nje haje qetash e do le pak me von:wink:

a bon mjedisin se kom qef shum ne mjedis o tu lumshin ty durt flm ahahaahahahaahh

Fshatari
25-11-09, 17:22
a bon mjedisin se kom qef shum ne mjedis o tu lumshin ty durt flm ahahaahahahaahh
Qe ku i shkojne ketij ment menjehere te mjedisi 0!

selvija
25-11-09, 17:25
a bon mjedisin se kom qef shum ne mjedis o tu lumshin ty durt flm ahahaahahahaahhJo rafet duhet me ja nis nga skaja e pastaj kalon me mes se per ndryshe i del sherbeti menijerrr..:biggrin:

qyre Fshatarit ku i shkon vend fiqiri sa rrok met paren ahahah ,:biggrin: se prishet bakllava

rafet llapjani
25-11-09, 17:26
Qe ku i shkojne ketij ment menjehere te mjedisi 0!

Fshatar balit kallxoj ti kushes ku ja kishe nis ti ne skej aaaaaaaaaaa ahahahaahahahaah

Fshatari
25-11-09, 17:38
Fshatar balit kallxoj ti kushes ku ja kishe nis ti ne skej aaaaaaaaaaa ahahahaahahahaah
Thuhet qe duhet me ia nis "n'skaja" se i del sherbeti ne mes, qysh po thot edhe selvija, e pastaj i gjuhesh mesit me sherbet: pra, separi pikave te ndieshme neper skaje e pastaj e sulmon drejt qendren!

rafet llapjani
25-11-09, 17:46
Thuhet qe duhet me ia nis "n'skaja" se i del sherbeti ne mes, qysh po thot edhe selvija, e pastaj i gjuhesh mesit me sherbet: pra, separi pikave te ndieshme neper skaje e pastaj e sulmon drejt qendren!

aahahahahahahahahahhahah o fshatar ani i del sherbeti hahahaah o vallahi ti ustah na ne llap jena msue maspari me ja rras duet mejdisit se thojn skejeve mos po qaraveshet ahgaghaaghaghahgaaghaghaghaghaaghaghahgaghaghahagh ghaaghahgaghaghaaghaghaghaagh

premium
25-11-09, 23:28
kom pregadit kundrat :biggrin: kom gllancirat .. mu kqyrėn en ta ;)

halla e madhe
27-11-09, 15:27
Dreka e Kurban Bajramit!

Paragjella: supe me zarzavate te reja dhe copeza mishi te vicit

Gjella kryesore;shniclla te vicit te ferguara me pilav dhe sallate te gjelbert

embelsira;syltjash,bakllave te shpejt me arra dhe braunies:smile:

Fshatari
27-11-09, 16:57
Dreka e Kurban Bajramit!

Paragjella: supe me zarzavate te reja dhe copeza mishi te vicit

Gjella kryesore;shniclla te vicit te ferguara me pilav dhe sallate te gjelbert

embelsira;syltjash,bakllave te shpejt me arra dhe braunies:smile:
Per merak na qenka ky meny. Vetem ftesa po i mungojka!