PDA

View Full Version : Politikani mė i suksesshėm nė trojet shqiptare??


BE LK
22-12-07, 18:04
Te nderuar forumist nuk me pelqen te hap tema por me shuem me pelqen me bisedu ne ato qe i gjaj hazer. por thjashe ta provoj dhe ta hap nje.

Te japim mendimin tone kush jane Politikanet me rputacionin me te mire si kombetar, patriotik dhe ne aspektin e menzxhimit te shtetit kur ai ka qene ne pushtet.

kisha deshiren te jepen mendimet per te gjithe ata politikan qe jane gjalle dhe aktual ne politike. duke perfshire emra nga Shqiperia Kosova dhe shqipetaret ne Maqedoni.

Shpresoj mos te kalojn me shume se 6 emra pa dasht me u zgjeru shume.

nuk e di nese ekziston nje teme e tille por nese ekziston fshijeni.

BE LK

sunshine
22-12-07, 23:33
Nuk ka tė tillė ndėr shqiptarė!
Kombėtar e patriotik, zero!
Po tė ishte tema "Gėnjeshtarė, qyqarė, demagog e shpirtshitur", nuk do i zėnje faqja!

xhon
23-12-07, 08:30
Ka ka, sa tė dush, por nuk ju vjenė rendi.

Pupi
23-12-07, 09:29
6 Emra, Ti si duket paske caktuar "lideret" tu ?

Nuk e kam tė ēart "mė tė suksesėshmit"?

Nga mėnyra se si unė ,,Mė tė suksesėshmit" pėr dekaden e fundit tė qart e kam, do veqoja:

Nga Shqipėria: Sali Berishen njė Poltikan qė mbijetoji me palla kopalla, duke i shitur qytetarit "patriotizėm" qė gjithėsecilėn herė arriti t'ia mbjellė nė mendje.
Fatos Nano, Njė politikan i zhdėrvjell si macja, qė pėrkunder tė gjithave se hudhen pėr toke.
Ky i ngjan mė shumė njė Poezie tė Ēajupi (nė mos paqa harruar nga kush) ku thot:
Jam sulltan mbret i vertet
Shokė tė tjer s'kam ndė jetė
Vrava preva e shkretova
Botėn me gjakė e mbulova
Pėr ti shtuar. Dhe tė gjitha i mbijetova !

Pandeli Majko: Rrespekt nga ana ime.

Nga Kosova:

Ish lideri i LDK-s njėherit Kryetar shteti (Shteti, sepse unė kurrė nuk kam dyshuar nė shtetėsin e Kosovės) Dr. Ibrahim Rugova.
Njė njeri me tipare tė veqanata, dikush do tė thoshte me shumė fytyra.

Ky poashtu mė kujton njė anekdot nga njė bised ,,Mbreti dhe i varfėri":

Po ti sjell dy Dejsh (Dejsh-Dashi. Ishte fjala pėr kėshilltarėt ministra pran mbretėris).
A do din ti qethėsh ?
Ti qeth e stėrqethė,
Dhe gjallė ti n'shoj!

Nga Ilirida:

Arbėr Xhaferri:
Njė Politikan dhe njė analist poashtu i zhdėrvjellė, tepėr i drejtpėrdrejt pėr tė patur suksese nė politik (Ky mė shumė ka ngjashmėri me Regjep Qosjen).

Harrova dikė ?
Jo nuk harrova, tė gjithė tė tjerėt veprojn me direktiva!

E me alete tė huaja dhėndėrr nuk hyhet!

BE LK
23-12-07, 12:24
Atehere po i them ca emra dhe une.

Sali Berisha
Fatos Nano
Pandeli Majko

Hashim Thaqi
Veton Surroi

Arber Xhaferri

Kato jane disa emra qe une mendoj se duhette vendosen kush ka te tjere le te urdheroi ?

BE LK
23-12-07, 12:30
6 Emra, Ti si duket paske caktuar "lideret" tu ?

Nuk e kam tė ēart "mė tė suksesėshmit"?

Nga mėnyra se si unė ,,Mė tė suksesėshmit" pėr dekaden e fundit tė qart e kam, do veqoja:

Nga Shqipėria: Sali Berishen njė Poltikan qė mbijetoji me palla kopalla, duke i shitur qytetarit "patriotizėm" qė gjithėsecilėn herė arriti t'ia mbjellė nė mendje.
Fatos Nano, Njė politikan i zhdėrvjell si macja, qė pėrkunder tė gjithave se hudhen pėr toke.
Ky i ngjan mė shumė njė Poezie tė Ēajupi (nė mos paqa harruar nga kush) ku thot:
Jam sulltan mbret i vertet
Shokė tė tjer s'kam ndė jetė
Vrava preva e shkretova
Botėn me gjakė e mbulova
Pėr ti shtuar. Dhe tė gjitha i mbijetova !

Pandeli Majko: Rrespekt nga ana ime.

Nga Kosova:

Ish lideri i LDK-s njėherit Kryetar shteti (Shteti, sepse unė kurrė nuk kam dyshuar nė shtetėsin e Kosovės) Dr. Ibrahim Rugova.
Njė njeri me tipare tė veqanata, dikush do tė thoshte me shumė fytyra.

Ky poashtu mė kujton njė anekdot nga njė bised ,,Mbreti dhe i varfėri":

Po ti sjell dy Dejsh (Dejsh-Dashi. Ishte fjala pėr kėshilltarėt ministra pran mbretėris).
A do din ti qethėsh ?
Ti qeth e stėrqethė,
Dhe gjallė ti n'shoj!

Nga Ilirida:

Arbėr Xhaferri:
Njė Politikan dhe njė analist poashtu i zhdėrvjellė, tepėr i drejtpėrdrejt pėr tė patur suksese nė politik (Ky mė shumė ka ngjashmėri me Regjep Qosjen).

Harrova dikė ?
Jo nuk harrova, tė gjithė tė tjerėt veprojn me direktiva!

E me alete tė huaja dhėndėrr nuk hyhet!
i nderuar Pupi.une nuk kam caktu lideret e mi dhe une thjesht nje mendim dhashe per numrin nese dikush don me vendos 10 une gati jam.!

Me fjalen me te sukses'shem kuptoj ato qe na kane mashtruar me shume kane hypur ne pushtet me votat tonadhe kane punuar e skane punuar ashtu siq duhet.

u morem vesh besoj.

BE LK

Zero Cool
23-12-07, 15:01
Paj sa i perket lidereve politik Kosovare, nuk ka dyshim se me te suksesshmit jane lideret e rinje (dmth ata te PDK-se), kurse ma te pasukseshmet jane pleqt e LDK-se te cilet perpos rrafjeve dhe skandaleve, qe i ban mes veti, tani ja kan nis edhe me u akuzu per hajnit qe i kan bere vite me rradhe.

Per lideret e trojeve tjera Shqiptare nuk kam njohuri edhe aq, keshtu qe po e le te shkruajn ata qe i perkasin atyre trevave.

BE LK
26-12-07, 15:42
Paj sa i perket lidereve politik Kosovare, nuk ka dyshim se me te suksesshmit jane lideret e rinje (dmth ata te PDK-se), kurse ma te pasukseshmet jane pleqt e LDK-se te cilet perpos rrafjeve dhe skandaleve, qe i ban mes veti, tani ja kan nis edhe me u akuzu per hajnit qe i kan bere vite me rradhe.

Per lideret e trojeve tjera Shqiptare nuk kam njohuri edhe aq, keshtu qe po e le te shkruajn ata qe i perkasin atyre trevave.
Zero cool te falenderoj per pergjigjen por nese eshte e mundur me konkret. me ndonje emer do ishte me mire.


me respekt BE LK

pirro
26-12-07, 15:50
Mendoj qe fatkeqsisht Shqiptaret nuk kane pasur nje politikan-qeveritar qe mund te thuhet i suksesshem. Kete e them duke u bazuar ne ate qe nje politikan i sukseshem e qon vendin e vet perpara e integron ne struktura te ndryshme , ne rastin e Kosoves ne struktura euro-atlantike dhe ne BE. Duke i marr parasysh keto asnje nga politikanet tane nuk e kane bere kete. Ata qe jan perpjkeur mendoj qe jane keta (sipas meje) Ibrahim Rugova KS. Hashim THaqi KS Veton Surroi KS Ndersa nga maqedonia mendoj qe eshte vetem Arber Xhaferi. Nga shqiperia mendoj eshte eshte Sali Berisha.

Cia-Ferizaj
27-12-07, 19:12
edi rama
enver hoxhaj
esat stavilevci
arsim bajrami

BE LK
29-12-07, 14:54
edi rama
enver hoxhaj
esat stavilevci
arsim bajrami
CIA ferizaj Po enveri cfar don aman se ka vdek me duket. hahahahah

Cia-Ferizaj
29-12-07, 15:51
CIA ferizaj Po enveri cfar don aman se ka vdek me duket. hahahahah

kadal he burre se skeni veq ju Enver Hoxhe qy...... eshte nje ne Kosove edhe shum i menqur ENVER HOXHAJ jo HOXHA

BE LK
29-12-07, 16:08
kadal he burre se skeni veq ju Enver Hoxhe qy...... eshte nje ne Kosove edhe shum i menqur ENVER HOXHAJ jo HOXHA
hahahahhaahhaahh. me fal se kujtova per kete diktatorin tone. me fal hahahahahhah

Cia-Ferizaj
29-12-07, 17:03
hahahahhaahhaahh. me fal se kujtova per kete diktatorin tone. me fal hahahahahhah

hmmmmmm mu ke pas doke njeri i menqur......por shpesh je tu bere gabime

hahahaha ..... kujdes !!!

Dardan Kastrati
29-12-07, 17:39
Tek PDK-ja Enver Hoxhaj
LDK-ja Sabri Hamiti
LDD-ja Lulzim Zeneli
AAK-ja Genc Merlaku
Ne Shqiperi per mendimin tim eshte Pandelo Majko ,Genc Pollo .Jozefina Topalli ,fatmir Mediu ...

pranveruesi
26-01-08, 22:36
...me i mire nder te miret e botes Shqipetare ka qene i ndjer i madhe
UKSHIN HOTI....

...e pas ti ka do po nuk kane vleren Intelektuale dhe njerzore te tij ai UKSHIN HOTI eshte fenari drita lartesia me e mundshme e te qenit Politikan dhe poletiologe,
tani ka shyqyre qe ka te mire se ndrysh do ishte nje katastrofe per ne...

kemi
1. Gjarperin Hashime Thaqin
2. Celikune Fatmir Limen
3. Bamir Topin
4. Pandeli Majkon
5. Ali Ahmetin
6.Arber Xhaferin
7. Albin Kurtin