PDA

View Full Version : Ēka iu ka shtyrė tė bėheni anėtar tė FD?


sunshine
29-12-07, 14:52
Hapa kėtė temė qė ti shoh arsyet dhe interesat e juaja qė i ndani me anėtarėt tjerė tė FD!
Personalisht, jam regjistruar duke menduar dhe shpresuar se sė bashku do i ndimojmė njėri tjetrit, pėr trajtimin e ēėshtjeve dhe problemeve, qė ne shqipėtarėve nė veēanti na preokupojnė!
Mendoj se dritarja e hapur e kėtij Forumi na gjen tė gjithė ne mė afėr njėri tjetri! Pėrmes kėsaj dritarje edhe largėsia fizike e shumė nga ne qė jetojmė nė mėrgim, duke shkruar pėr tema tė ndryshme, na afron dhe na bėn pjesė tė atdheut!
Edhe pse nganjėherė shumė polemizohet, sidomos nė temat politike, besoj thellėsisht se tė gjithė nga ne shpresojnė dhe ėndėrrojnė pėr njė tė ardhme mė tė mirė pėr tė gjithė shqiptarėt, kudo qė janė!
Ėshtė shumė e mirė dhe e natyrshme qė nuk kemi tė gjithė mendime tė njėjta, por shpresoj se nė tė ardhmen do jemi paksa mė tė kujdesshėm kur nuk na pėlqen mendimi i dikujt tjetėr!

Falenderoj nė veēanti ata qė kanė bėrė tė mundur hapjen e kėtij Forumi dhe shpresoj se do tė tregoni "Pse jeni anėtar tė Familjės Dardania"?

Me respekt nga Sunshine!

Zero Cool
29-12-07, 15:20
Un e jam bere anetare per 3 aresyje (fillisht kisha vetem 1):

1. U regjistrove me qellim qe ti mesoj Shqiptaret rreth komunikimit modern , ICT.
2. Kur i pashe funderrinat e fese, fillova me i kundershtu, edhepse edhe vet jam musliman, por kurrsesi nuk i pranoj kulturat harape si pjese e kultures sone.
3. Se fundit kur i shoh pacifistat te cilet nuk kan bere asgje per Kosoven dhe tani mundohen ti marrin frytin e qlirimtareve, me duhet ti kundershtoj energjikisht.

Keto pra jane aresyjet qe ende jam anetare i FD.________________
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif

Cia-Ferizaj
29-12-07, 17:09
jam ba me kalu kohen..........
me dasht dikend ........
me ja prish dikujna kur se ka mire.........
qeshtu qesi sene ........

Bjeshka1
29-12-07, 20:30
Perafersisht me Zero Cool. Mendoj se duhet te bejme tonen dhe te tregojme se kush jane ata qe frenojne perparimin. Kush eshte rreziku....E di qe mundesite i kam te kufizuara, por "gur, gur, behet mur".

BE LK
29-12-07, 22:04
Jam bere anetare i ketij forumi qe te mesoj e te mesojne!!

BE LK

4peace
30-12-07, 11:37
*

Pse kam ardhur ketu a?


Krejt 'fajet' i ka "Dilaveri".

Une forumet i kuptoj sikur dikur (mbase edhe sot) odat. Meqe, per fat te keq, gjat jetes sime kam pasur shume rralle rast te 'rri' neper oda, forumi m'u ka dukur si nje rast shume i mire, me mundesi edhe me te shumta... per te shkembyer mendime, njohuri, informata ndermjet veti. Edhe sot e kesaj dite forumin e konsideroj si odė. Mirepo, me gjitha ate qe permjet forumit ka mundesi me te shumta, vecanerisht komunikimi me bashkatdhetare nga te gjitha skutat e botes, krahas odave, ne forum s'ka rend, s'mund te mbahet rendi (megjithese ka moderim e moderatorė [mbajtes rendi])... eshte tejet veshtire te bisedohet pa pengesa.


Keshtu ka qene ne nje forum tjeter. Kane qene pengesat ato qe me kane shtyer te terhiqem nga ai forum. Megjithese une kam qene i angazhuar ne fusha tjera, 'Dilaveri' ne fusha tjera (kryesisht politikė), kisha pershtypjen se na ndante i njejti fat. I pata lexuar ca postime te tij (ishin kryesisht kacafytje me disa te marrė) keshtuqe me la pershtypje se eshte njeri i sinqerte. Nje dite, pasi e kishin hapur forumin dardania.de, 'Dilaveri' na beri thirrje te dalim ketu. Dola ketu me shprese se nuk do te jet sikur atje. Ne fillim vertete ka qene me mire ketu. Megjithate, per fat te keq, ne nderkohe, edhe ky forum eshte duke shkuar rruges se njejte.

Prapseprap, me duhet te jem i drejte e i sinqerte, megjithese ky forum (FD) eshte duke shkuar (sharruar) ne te njejtin drejtim, ky, sipas mendimit tim, ende eshte me cilesor se ai. Cilesine ia kane shtuar vecanerisht disa anetare te rinj e qe jane mjaft aktiv koheve te fundit.


Te mos e "shkretoj" me teper do ta lė me kaq.

Gjitha te mirat nga ana ime!


***

pirro
30-12-07, 18:20
Qysh jam kan tuj ndejt veq ka ardh njani ....se di cili, me doket zero cool ka qene edhe me SHTY edhe rash ne FD.

Fshatari
30-12-07, 19:00
Rastėsisht rash nė FD.
Rastėsisht kam lind;
rastėsisht jetoj;
Rastėsisht do tė pėrfundoj i ditė pa i bo za askujt.
I tmerrshėm asht rasti.

Zero Cool
31-12-07, 19:25
Qysh jam kan tuj ndejt veq ka ardh njani ....se di cili, me doket zero cool ka qene edhe me SHTY edhe rash ne FD.

ahahahahah sdi qka t`pruna qetu se :p therr mu ke bo ahahahahah (hec shko qite avatarin ton ;))_______________
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif

Artisti
01-01-08, 13:07
Eh Historia s'ka skeje,
tash me ja nis me kallxue
nuk mundem me perfundue
keshtu e ashtu prej atehere
pastaj vazhdon perhere


Isha ne Paltalk edhe shpesh sa degjoja muzike ne dhomen Argetimet ku isha edhe Moderatore me nikun skenderbeu8, lexoja faqe interneti te ndryshme.Pernjehere mu shfaq kjo faqe, ohhhhh mendova zbriti Zoti nje faqe nga qielli. Eh Zot he Zot mendova, sa i fuqishem qe je dhe njjerezve ju a don te miren. U regjistrova veq per pak, po kur lexoja shkrime fascinuese nga disa anetare te shkelqyeshem, vendosa ta beje vendin tim ketu.Nuk e harroje sa isha i emocionuar kur lazdrani me hapi temen e pershendetjeve, pastaj laliloli temen e paraqitjes personale, me rafetin rrishim bashke "online", u knaqshim duke komunikuar, me Diana007 ēdo mengjes ende pa i la syte takoheshim.

Ah qysh e kisha qendise edhe me tutje por kam frike mos pe lsho dikend Zemra hahahaha

Tash kush ka qene ne Paltalk, ka shansen me me njoft sepse ju tregova nikun qe e kam pase.


Jete te gjate sa malet ju deshiron

Artisti

Arkza
01-01-08, 13:13
Edhe mua Me Erdhi Radha te Shkruaj !!!
Ka Kohe qe E Lexoja F/D edhe pse smuja te Regjistrohem ! pak si Veshtir ishte Regjistrimi dhe nuk dija se si te Hyj ketu ! Fal nje Shoqeje timen u Regjistrova ketu !
Cila eshte Arsyja Thjesht me ka Plequ Disa Antaret e Kesaj F/D !!!

Pra Ju Them se Arsyja Ime eshte qe jam Ketu veq qe te Kaloj Kohen dhe ja Vlejti te Regjistrohem kam Shume Shoqe dhe Shkot shume te Merkullushum !!!

Per Juve shume Respekt Nga Arkza ! :wink:

LaCoStA
01-01-08, 18:52
Cia em thojke per qdo dite hajde more se shum mire eshte ....

BE LK
01-01-08, 19:47
Cia em thojke per qdo dite hajde more se shum mire eshte ....
Ah ai i cias shume probleme po na hap.... hahahhahahahahahah

Cia-Ferizaj
01-01-08, 21:48
Ah ai i cias shume probleme po na hap.... hahahhahahahahahah
te pata thene mos gjuaj kot me kallash......se perndryshe do te kerkoj asistim ......

hahahhahahha

LaCoStA
04-01-08, 00:58
Ah ai i cias shume probleme po na hap.... hahahhahahahahahah
Spo guxon me nejt vet .... Me dy alltia edhe po tutet hahaha !!!

LaCoStA
04-01-08, 00:59
te pata thene mos gjuaj kot me kallash......se perndryshe do te kerkoj asistim ......

hahahhahahha
Shoki , qysh met asistu une ty kur ma ke marr edhe alltin tem hahahah

Cia-Ferizaj
05-01-08, 20:12
Shoki , qysh met asistu une ty kur ma ke marr edhe alltin tem hahahah

qyqy hajde se te jap njp prej depose se armatimit

legenda
06-01-08, 01:02
....kontributin tone mundemi ta japim ne kanale te ndryshme,,,e edhe ne VIRTUALE...


Rastėsisht rash nė FD.

....edhe UNE.


Rastėsisht kam lind;
rastėsisht jetoj;
Rastėsisht do tė pėrfundoj i ditė pa i bo za askujt.

....edhe UNE,mendoj....

I tmerrshėm asht rasti.

po,,,dhe MBRET I BOTES.

Linka_pz
06-01-08, 12:32
Rastesishte kam hy ne kete web....me pelqyen disa shkrime ...pastaj u bera edhe une anetare !

gazi-de
06-01-08, 12:48
ase vete nuke te di,hahahahahhah
F/D e kome njoft qy 2002,por antar u bera shume von 2006.
bjen pytja pse tashe,sepse nje kohe nuk kisha koh te mirem me virtalitetin,por keto vitet e fundit,koh e lire per mua eshte bollak,edhe dardania u be per mua nje pjes e jetes..................................

turisti
07-01-08, 00:20
Anetar jam rastesisht dhe do te jes derisa nuk vendosi me shkue,sepse ēdo gje ka fillim dhe mbarim........:smile:

Fshatari
07-01-08, 09:04
Anetar jam rastesisht dhe do te jes derisa nuk vendosi me shkue,sepse ēdo gje ka fillim dhe mbarim........:smile:

Rastėsisht Turisti, Linka-PZ, Legenda, Fshatari!

Rasti mė ka fascinue gjithėmonė po nuk di si ta definoj!
E gjithė faqja e dytė ishte mbushun me rast... ēka asht rasti ?!

BE LK
07-01-08, 11:22
Rastėsisht Turisti, Linka-PZ, Legenda, Fshatari!

Rasti mė ka fascinue gjithėmonė po nuk di si ta definoj!
E gjithė faqja e dytė ishte mbushun me rast... ēka asht rasti ?!
Rasti eshte nena e gjithckaje!!!

Pa e tepru me shume komente.

Ata qe thone rastesisht, se kane mare vesh se cdo fillim eshte rast, por si erdhi spo na e thone kete rast.

BE LK

Preshevar
07-01-08, 11:26
Titujt e temeve te reja ne faqen e par... dhe kur hyra ! Qka me pa ??? Uzbun :biggrin:

BE LK
07-01-08, 11:31
Titujt e temeve te reja ne faqen e par... dhe kur hyra ! Qka me pa ??? Uzbun :biggrin:
O preshevar cfar don me thene UZBUN........... se kam fillu me e lene shqipen!!!

Preshevar
07-01-08, 11:51
O preshevar cfar don me thene UZBUN........... se kam fillu me e lene shqipen!!!

tulluvin, viron, katastrof, ! Syt t'dhimshin me lexue !

Murgesha
07-01-08, 12:21
Rastėsisht Turisti, Linka-PZ, Legenda, Fshatari!

Rasti mė ka fascinue gjithėmonė po nuk di si ta definoj!
E gjithė faqja e dytė ishte mbushun me rast... ēka asht rasti ?!

"Rasti ėshtė Mbret"

(Loloku)

BE LK
07-01-08, 12:28
"Rasti ėshtė Mbret"

(Loloku)
Po mbreti kush ishte. Kete donim me gjete.!!??

Murgesha
07-01-08, 12:29
Po mbreti kush ishte. Kete donim me gjete.!!??

Nuk ka nevojė me e kėrku edhe shumė, kėtu e kemi.

Ėshtė Lazdrani.

BE LK
07-01-08, 12:36
Nuk ka nevojė me e kėrku edhe shumė, kėtu e kemi.

Ėshtė Lazdrani.
OK, pra Lazdrani,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Fshatari
07-01-08, 13:10
Nuk ka nevojė me e kėrku edhe shumė, kėtu e kemi.

Ėshtė Lazdrani.

Lazdran,

Duhet me na sqarue kush je, ēka je, ēfarė je ti qė vazhdon tė mbetesh aq hermetik dhe ushtron sharmin e padurueshėm te nji pjesė e forumistve.
Nji pėrgjigje duam!

Flm paraprakisht,
Fshatari

uck_aksh
09-01-08, 15:30
duke kerkuar ne internet disa shenime per dadranin kam hasur ne faqen www.dardania.de (http://www.dardania.de) dhe rastesish kam hyr qe te shoh se qka ka ketu per te hyr ne forum ishe i obliguar qe te regjistrohesh jam regjistruar po me nje nik tjeter dhe mbase hysha rrall e kam harruar nikun e pasin dhe ne tetor te 2004 jam regjistruar perseri me nikun uck_aksh dhe ketu kam takuar shum antar te cilet me fjalet dhe me keshillat e tyre shum me kan ndimuar qe te jem ai qe jam sod duke ju faleminderuar pikrisht dardanis dhe antareve te saj,

Cia-Ferizaj
12-01-08, 13:58
une qysh jam kan tu nejt.......tu lyp diqka rreth flamurit dardan .......hyna ne dardania.de edhe tu ec kum rreshqit e kum ra ne forum.....sot e kesaj dite sun po dal ma se ish grope e madhe

BE LK
12-01-08, 14:04
une qysh jam kan tu nejt.......tu lyp diqka rreth flamurit dardan .......hyna ne dardania.de edhe tu ec kum rreshqit e kum ra ne forum.....sot e kesaj dite sun po dal ma se ish grope e madhe
Mbreme per pak pate dal, po si duket te shtyne prap e re ne fund...........:d............hahahahahahahahaha

Cia-Ferizaj
12-01-08, 14:07
Mbreme per pak pate dal, po si duket te shtyne prap e re ne fund...........:d............hahahahahahahahaha

valla po bre BELK .......u pata mbush shum me neveri .isha gati te dal por ma terhiqen litarin e mbeta ne zgafelle.... hahahahah

DEA
13-01-08, 00:56
Nuk ka nevojė me e kėrku edhe shumė, kėtu e kemi.

Ėshtė Lazdrani.

E mbreteresha kush na ishte...........................

(Loloku)

Murgesha
13-01-08, 01:41
E mbreteresha kush na ishte...........................

(Loloku)

Moj Loloku burr me mustaqe me duket se eshte!!!!!

selvija
13-01-08, 11:13
Rasesisht hyra kerkova nje ngjarje dhe gjeta mu ne kete faqe te Dardanise..
dhe pas pak me shtyri te jes PRINCI sapo gjetur ketu ne dardani...Princi mi me iku...
por kam shoqri te mrekullushem ketu...

ju lus qe mos ma fshini kete postim se disave ju dhamin syte nese shofin...:cool:

Zero Cool
13-01-08, 12:51
Rasesisht hyra kerkova nje ngjarje dhe gjeta mu ne kete faqe te Dardanise..
dhe pas pak me shtyri te jes PRINCI sapo gjetur ketu ne dardani...Princi mi me iku...
por kam shoqri te mrekullushem ketu...

ju lus qe mos ma fshini kete postim se disave ju dhamin syte nese shofin...:cool:


ahahahahahah flm qe me quan PRINC :biggrin:

aLbaChiCk
13-01-08, 13:12
Edhe un kam ardh valla shkaku i princit e edhe mu me iku po tash kam ra ne hall a mi thon edhe un vlla si tjerat a jo :biggrin:

Zero Cool
13-01-08, 13:14
Edhe un kam ardh valla shkaku i princit e edhe mu me iku po tash kam ra ne hall a mi thon edhe un vlla si tjerat a jo :biggrin:


ahahahahahahah ta ha loqken ty, edhe ti mbane princ a ? kiss @ll over u

aLbaChiCk
13-01-08, 13:20
ahahahahahahah ta ha loqken ty, edhe ti mbane princ a ? kiss @ll over u


Qy qy pisi e pse mos met bo princ edhe une? bash un kam te drejt met bo princ se te kam shiju live qy kissss back hunny

selvija
13-01-08, 13:22
ahahahahahah flm qe me quan PRINC :biggrin:
Hahaha jo ty te kam vllaqko e din ti mire pse....ti me ke shty ketu qka erdhi deri ketu fajet do mbash ti...faji yt pse kam hy,,vllqko..:biggrin:

gjini
16-01-08, 10:14
Pse a duhet me tregu pse kemi hy ketu a?
valla nuk me ka shty kerkush po vetem jom hy dhe ate pa me majt askush jom hy dhe kam ndejt mire aty ketu kom shkarravit nganjehere me keta fetaret i kom pas shti muhabetet fell por u tuta e ika pre xhamise e dola ne rruge se e ndieva veten ma te sigurt dhe tash po shiqoj pas gerdhit se qka po bahet .
E kom vendos mos me u perzi ma as aty dhe as te grat spo shkoj ma se me rrejten njeher than dojme me te martue e prita gati nje vjet dhe kurgja une prap vejan se evjan.

Kaq, mos mendon dikush qe aj me ka shty se vete ka ra .! ....

Pupi
06-04-08, 10:34
Ėshtė"Dashuria e par"qė nuk harrohėt,Apo edhe....

mu kėto tė mendime tė shfaqura nė shkronja na bė'kan tė ndihemi vėrtetė "ata qė jemi" kėtij fenomeni edhe sot e asajė dite ngase u regjistrova nuk i'a dola ti'a gjejė fillin.
Por dijė qė ēdo ditė e mė tepėr arrij tė zbuloj vehten (mu nga kėto shkronja "anonime").
At'her del qė pse hyra nuk e dijė saktėsisht, por pse mbeta mesiguri(se po) qė e dijė!

emine
06-04-08, 10:36
se nuk munda me lexu disa tema(pa u regjistru),bana e hyna ne to meta gjygym,,,,

Pupi
06-04-08, 10:40
se nuk munda me lexu disa tema(pa u regjistru),bana e hyna ne to meta gjygym,,,,
Aha, D.m.th. pėr ty nuk qenka"dashuria" e parė FD-ja, apo ke filluar ta njohėsh vetvehten!
(Sorry, pėr kėtė koment emine, nuk ka qėllim tė keq)

emine
06-04-08, 10:42
Aha, D.m.th. pėr ty nuk qenka"dashuria" e parė FD-ja, apo ke filluar ta njohėsh vetvehten!
(Sorry, pėr kėtė koment emine, nuk ka qėllim tė keq)


e prah ,nuk mund te dashurohem ne shiqim te pare:P hahahhahhahah

teutaA
05-06-08, 07:18
Pse a duhet me tregu pse kemi hy ketu a?
valla nuk me ka shty kerkush po vetem jom hy dhe ate pa me majt askush jom hy dhe kam ndejt mire aty ketu kom shkarravit nganjehere me keta fetaret i kom pas shti muhabetet fell por u tuta e ika pre xhamise e dola ne rruge se e ndieva veten ma te sigurt dhe tash po shiqoj pas gerdhit se qka po bahet .
E kom vendos mos me u perzi ma as aty dhe as te grat spo shkoj ma se me rrejten njeher than dojme me te martue e prita gati nje vjet dhe kurgja une prap vejan se evjan.

Kaq, mos mendon dikush qe aj me ka shty se vete ka ra .! ....

hahahahhaah keq te paskan rrejt:smile:

lovely
05-06-08, 18:39
mu ma qoi nje link nje shoqe prej Kosove, me tha hyn lexo qitu sa sene interesante kish... pikrisht te filozofia mesap o kan.. edhe hina une e s dita me dal mo kurr qyqja :frown: :biggrin:

niemand
06-06-08, 16:14
Politika.. zgjedhjet..

Alkimisti_ch
07-06-08, 22:51
Deshira per te shkembyer mendime me bashkekombasit e mi anekend botes dhe per tu njohur me mendimet e tyre akoma pa i njohur e pa i pare ata. Thjesht edhe per te qen pjese aktive e revolucionit te internetit qe ka ber nje kthese te madhe per sa i perket mundesise se komunikimit me karaktere te ndryshme e qe nje mundsi te tille ne kushtet normale (pa internet) do te ishte e paimagjionushme.

Abetare
09-06-08, 20:00
Xuki mė shtyri e tash ai duhet me mė shty prapė pėr me dalė ...?

gjini
10-06-08, 13:35
hahahahhaah keq te paskan rrejt:smile:


Oj teutA nuk me kan rrejt ata po ja kom leshue vetit mjekerr dhe jom ba si aj djali qe e thirrke baben :
O babe e nxona hajnini,
baba: mbaje me baben,
Djali: po spo muj me e mbajt,
baba: leshoje pra ,
djali: Po une pe leshoj po ky spo me leshon mua tash.......!

lyra2
10-06-08, 13:40
..nje mike adhuruese e poezive,me tha ,kyqu lexo poezi dhe kalo kohen e lire,mbeta tash deri te vie te me thote ajo MJAFT U BE....:)

ShEjToNkA
25-08-08, 22:27
... phaaaa sa kalbėllaku koka kur thojnė gratė gjylponėn spaske ku me lėshu ...sa lazdrani sa murgesha sa barbaroza sa honesty sa cool _boy sa vera sa genta sa aferdita sa naki phaaaa u lodha tuj permend sa engjellusha thash me vete veq shejtonka po mungojka....
</p>

Cka mė shtyri????????

Citova disa fjalė nga prezentimi im, ku edhe ishte shkrimi i parė qė plasova ne FD. Dhe ky shkrim sa do pak tregon pse hyra dhe pse erdha. Asaj kohe isha fillestare ne forume, isha ne disa ku sot as nofkat s'i kujtoj dot. Njė natė hulumtoja tė lexoja dic dhe klikova ne diskutime, ishte hera e pare ai klikim ne disktuime te dardanisė. Fillova dhe lexoja aty-ketu dhe shkrimet qe lexoja ishin aq tė mira dhe tė kėndshme po aq edhe te vlefshme dhe te pushonte syri ne ato shkrime. Vazhdova leximin atė natė thuje se gjerė nė mengjes.Pas asaj nate hyja ndonjehere sa per te lexuar, shkoj njė muaj ashtu. Njė natė thash, pse nuk regjistrohem!? Ua kisha zili anėtarve qė shkruanin ketu qoftė nė diskutime shoqėrore apo argetuese qė palosnin me shkronja tė tyre nė kėtė vend te mrekullueshem.

Vendosa dhe u regjistrova, dhe asgje s'ka qenė rastėsi qė unė ceka qė nė shkrimin e parė ata anetar, ngase ata autor ishin mė sė shumti aktiv asaj kohe dhe gjithsecili posedonin njė bagazh tė tėrė njohurish ku edhe kishin njė vecanti nė vehte gjithė se njėri nė shkrimet e tyrė cilsore dhe kualitative nė cdo lėmi. Kishte mjaft shkrime te mirėfillta dhe gjithcka shkonte per mrekulli dhe ishte cdo gjė ne nivel.


( Ata anėtar njėherit ishin edhe tė gjithė staf drejtues, dhe i pata pėrmend qė t'i marr pak mė tė mirė qė nė rast sherreve mos tė mė qortojn ghagaghagha. Aty per aty me lindi edhe ideja e nofkės pasi qė kishte nofka karaktersitike dhe interesante, mendova se vec njė shejton po ju mungonte. Pata ardh dhe mirė mė paten prite, ani pse nje kallabllėk sherre ua pata sjell ( jo une por ardhja ime). hahahahah )

Me tėrė kėtė cka shkruajta, dhe po me atė citim, desha t'ju tregoj se cka mė shtyri asaj kohe tė regjistrohem nė FD. Ishin pra ata anėtar qė asaj kohe me shrkimet e tyre bėnin dardanin tė shkelqej nė mėnyrėn me dinjitoze dhe kualitative, Ku cdo gjė ishte nė nivelin me te lart qe mund te jete!

Jana
25-08-08, 22:48
Asgje e veqant....
Ka qen rastesi duke i kerku disa Poezi ne Internet edhe nder disa Faqe ishte edhe kjo...dhe vendosa me u regjistru edhe nuk pendona ....

Oqeani
25-08-08, 22:50
Me ka propozuar nej shoqe qe te vi ktu ...

LuLjaa
26-08-08, 23:47
Me ka propozuar nej shoqe qe te vi ktu ...

Pse s'po kallxon qe une :biggrin:

E une kam ardh vet, n'fillim mu ka dok shume i pshtjellt veē thash hajt ta provoj se a muj me nejt ketu a jo , edhe qe nime meta kerkun ma shume se ketu
Kur shoqeria eshte e mire atehere qysh mos me ardh,, keshtu pra
Ju pershendes tonve , respekt nga une njerėzz

Oqeani
26-08-08, 23:51
Pse s'po kallxon qe une :biggrin:

E une kam ardh vet, n'fillim mu ka dok shume i pshtjellt veē thash hajt ta provoj se a muj me nejt ketu a jo , edhe qe nime meta kerkun ma shume se ketu
Kur shoqeria eshte e mire atehere qysh mos me ardh,, keshtu pra
Ju pershendes tonve , respekt nga une njerėzz


Ani de lem se pata me kallxue me vone , edhe ti nime !!!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Arkza
27-08-08, 13:13
Edhe mua Me Erdhi Radha te Shkruaj !!!
Ka Kohe qe E Lexoja F/D edhe pse smuja te Regjistrohem ! pak si Veshtir ishte Regjistrimi dhe nuk dija se si te Hyj ketu ! Fal nje Shoqeje timen u Regjistrova ketu !
Cila eshte Arsyja Thjesht me ka Plequ Disa Antaret e Kesaj F/D !!!

Pra Ju Them se Arsyja Ime eshte qe jam Ketu veq qe te Kaloj Kohen dhe ja Vlejti te Regjistrohem kam Shume Shoqe dhe Shkot shume te Merkullushum !!!

Per Juve shume Respekt Nga Arkza ! :wink:Hhahahahahahhahahahahah Jma knaqe tu kesh me kete Postim timen Fillestare !!!
Kam mendu qe s'kam shkru kete teme hala jo por paskam shkru ... :biggrin: :biggrin:
Phu phuu mos po i bie Vetit msysht se sa e but po me duket ky Postim ne Krahasim me Posimet te sotit !!! :biggrin: :rolleyes:
Nejse Kam Harru te shtoj se hala pa u Rregjistru me Kujtohet Nickat edhe te Tjetret qe nuk jan me !

SANTANA-29
27-08-08, 13:30
Lojtari i ka fajet ------:tongue:

jadore
27-08-08, 13:31
Lojtari i ka fajet ------:tongue:
edhe ty te paska marr ne qaf-a..!!

SANTANA-29
27-08-08, 13:35
edhe ty te paska marr ne qaf-a..!!

hahahahahahha,,nuk jam vetem une po me doket ...hahahahahahahaahah:tongue:

e_martumja
27-08-08, 13:35
rrasisht jam regjistru, ishte forumi i pare, qaq naive qe isha jam rregjistrru me emer dhe mbiemer te vertet hahahah

Murgesha
27-08-08, 13:37
rrasisht jam kyq, ishte forumi i pare, qaq naive qe isha jam rregjistrru me emer dhe mbiemer te vertet hahahah

Shpresoj se nuk je penduar hahahahaahahahahahah. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

e_martumja
27-08-08, 13:46
Shpresoj se nuk je penduar hahahahaahahahahahah. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gifjo aspak veq kaniher ju kan shku rrobt qe m'keni lon pa gjume ahhhahahahha

Murgesha
27-08-08, 13:55
jo aspak veq kaniher ju kan shku rrobt qe m'keni lon pa gjume ahhhahahahha


Ha,hahahahahahahaahahha edhe nėse na kan shku ndasht, jemi kėnaq tėrė kohėn e ajo na mbetet http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

e_martumja
27-08-08, 14:00
Ha,hahahahahahahaahahha edhe nėse na kan shku ndasht, jemi kėnaq tėrė kohėn e ajo na mbetet http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gifvertet ka qen nje faz qe menxi pritsha mu kyq tani disi jam ngi ndoshta ahahahahah


Murgesha po te pershendes me Mahmutin qe te pelqen shume ahahhaha

http://fr.youtube.com/watch?v=CujgxhP8yps&NR=1

romansa
27-08-08, 14:12
...nje vit me pare isha regjistru me nje forum tjeter..ishte hera e pare..edhe mezi i msova disa rregulla..ne forum pata hy bile hiq pa u prezantue...por ai forum sdi pse u mbyll..e duke shfletuar neper forume...kety mu duk forum me i gjalle..dhe u regjistrova...

Murgesha
27-08-08, 14:16
vertet ka qen nje faz qe menxi pritsha mu kyq tani disi jam ngi ndoshta ahahahahah


Murgesha po te pershendes me Mahmutin qe te pelqen shume ahahhaha

http://fr.youtube.com/watch?v=CujgxhP8yps&NR=1


Oj e Martume kqyrė edhe niherė e bima kha Mahmutin se kėtu tybe mkan dal do qė po folin gjermonisht e kurgjo s`po i marr vesh hahahaahahahahahahah

selvija
27-08-08, 15:59
Qka me shtyni hmmm pata rast ta shof kete forum para se me qen kjo faqe qe eshte dhe aty kam lezuar shpesh por kur deshirova te regjistrohna kjo faqe u mbyll ne perparimin e projketit te ri,,,edhe me pas nje kohe qe u hap tentova te hy se me interesoj nje tem qe kishin qit per Sinan vllasaliun dhe Mihrije Braha,,dhe prap tentova te regjistrohem por kot nuk pranon kodin me plas,,,dhe ato dit ishte Zero Cool ne PC tim diqka tuj rregullu dhe propozova qe nese mundet te me regjistroj tentova disa nika por ishin te nxon ket dhe si me erdh idea Selvija as vet se di ,,,

dhe dhe postimi im i pare ishte TE..PA cezurat hahahha qe edhe sot qeshi kur me bie ndermend per ate postim ,,se fare nuk kisha haber se ku te postoj a ku te shkruaj,,:biggrin:

shega
29-08-08, 02:02
Temat e shumta, si dhe menyra e argetimit ne ket forum me shtyn te jem edhe une pjes e tij.
Mir se ju gjeta.

teutaA
30-12-08, 10:30
me mbyt kohen e kot edhe shkrimet e disa antarve te pjekur tek diskutimet shoqerore dhe politika por me kohen disa antar e bon bajat me fyerjet e tyre kshtu qe nuk shkruaj me atje edhe rrall lexoj tash ne kto tema

Jana
30-12-08, 17:14
Kurreshtja....

Urata
07-01-09, 06:47
Shpresoj se nuk je penduar hahahahaahahahahahah. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif


...Murgesha dhe Barbaroza m'paten thye qafen!

Murgesha
07-01-09, 22:27
...Murgesha dhe Barbaroza m'paten thye qafen!


Hajt se ste ka ra keq oj e urume.

Deri tash sigurisht tu ka shendosh qafa, dhe je bind qe kemi pas te drejte ateher hahahaahahahahahahahahahahahahah

e_martumja
07-01-09, 22:28
Mu msu me shkrujt shqip ahahahahha

emine
08-01-09, 00:39
me than qe ka dashnija ktu,erdha me jau vjedh.....:rolleyes:


Une kam shenu edhe dikund,ktu askush nuke me ka pru,ka disa vite qe e di ket faqe,pash qe ka tema interesante,,,dhe vetmja arsye pse jam hy ketu ka qen leximi,pastai mbeta dhe ja ku jam,,,,,ne mesin e betejes.....

jadore
08-01-09, 15:12
me than qe ka dashnija ktu,erdha me jau vjedh.....:rolleyes:


Une kam shenu edhe dikund,ktu askush nuke me ka pru,ka disa vite qe e di ket faqe,pash qe ka tema interesante,,,dhe vetmja arsye pse jam hy ketu ka qen leximi,pastai mbeta dhe ja ku jam,,,,,ne mesin e betejes.....

ty zemra tu gezofte , merri krejte dashnija e simpatijat e mija po ti fali edhe ate vetem qe te kam gjakovare e plus asaj qe boll carice je ....

tash e pabesushme por e vertet , ratesishte jam regjistru edhe ate vetem per mendimet e nje nicku ketu qe sinqerishte as sot e kesaj dite nuk e di si quhet e as si duket ,e as qe dua te dij e njoh per te vetmen arsyetim se vetem ne komunikimin virtual besoj qe jam vetevetja dhe kjo me mjaftone .pra ska paragjykime komplekse etje .. eshte fakt, eshte personi qe edhe pas kaq kohe mbet personi anonim me i respektuar dhe vlersuar nga ana ime ne boten virtuale , person qe ka vend dhe merite te veqante fal menyres se komunikimit dhe karakterit te tij ..mik e pranoj je i veqante dhe ate fal trurit qe dine aq pozitivisht ta angazhosh..respekt .
nuk e di ne realitet kush eshte , por them me bindje qe mekate eshte qe nuk kemi njerze te tille me shume si Ai ne mesin tone ...
tash qe mos te ju mbet hatri tjereve antare ,te gjithe qe ketu kam njohur dhe komunikoj besoj qe dhe realishte ju kam deshmuar qe vertet vleni dhe prandaj ju respektoj ..por ai ka vend te veqante
p.s.
kuku e di qe tash kurreshja ka me ju mbyt kush koka athu ai , une nuk e kam problem mund ta prezentoj ,mbet e drejte e lirise se tij done kete apo jo..!!kete shkrim nuk e postova qe te ju tregoj sa njohim por te ju deshmoj qe ja vlen te njohesh ...

SANTANA-29
08-01-09, 15:16
ty zemra tu gezofte , merri krejte dashnija e simpatijat e mija po ti fali edhe ate vetem qe te kam gjakovare e plus asaj qe boll carice je ....

tash e pabesushme por e vertet , ratesishte jam regjistru edhe ate vetem per mendimet e nje nicku ketu qe sinqerishte as sot e kesaj dite nuk e di si quhet e as si duket ,e as qe dua te dij e njoh per te vetmen arsyetim se vetem ne komunikimin virtual besoj qe jam vetevetja dhe kjo me mjaftone .pra ska paragjykime komplekse etje .. eshte fakt, eshte personi qe edhe pas kaq kohe mbet personi anonim me i respektuar dhe vlersuar nga ana ime ne boten virtuale , person qe ka vend dhe merite te veqante fal menyres se komunikimit dhe karakterit te tij ..mik e pranoj je i veqante dhe ate fal trurit qe dine aq pozitivisht ta angazhosh..respekt .
nuk e di ne realitet kush eshte , por them me bindje qe mekate eshte qe nuk kemi njerze te tille me shume si Ai ne mesin tone ...
tash qe mos te ju mbet hatri tjereve antare ,te gjithe qe ketu kam njohur dhe komunikoj besoj qe dhe realishte ju kam deshmuar qe vertet vleni dhe prandaj ju respektoj ..por ai ka vend te veqante
p.s.
kuku e di qe tash kurreshja ka me ju mbyt kush koka athu ai , une nuk e kam problem mund ta prezentoj ,mbet e drejte e lirise se tij done kete apo jo..!!kete shkrim nuk e postova qe te ju tregoj sa njohim por te ju deshmoj qe ja vlen te njohesh ...

Kush ashte mori ai tipi...hahahahahhaa,,,:tongue:

romansa
08-01-09, 15:25
rastesisht jame regjistruar...ne fillim kur e pashe qe ka shume anetare te regjistruar,thash me vehte ,mua kurr spome vika rendi te shkruaj,por kryesorja ne fillim ishte te lexoj...tash ndjehem krejtesisht ndryshe,me duket se jame me nje shtepi te madhe ku banojne shume anetere,qe secili kontribon ne menyren e vet

turisti
10-01-09, 20:00
ty zemra tu gezofte , merri krejte dashnija e simpatijat e mija po ti fali edhe ate vetem qe te kam gjakovare e plus asaj qe boll carice je ....

tash e pabesushme por e vertet , ratesishte jam regjistru edhe ate vetem per mendimet e nje nicku ketu qe sinqerishte as sot e kesaj dite nuk e di si quhet e as si duket ,e as qe dua te dij e njoh per te vetmen arsyetim se vetem ne komunikimin virtual besoj qe jam vetevetja dhe kjo me mjaftone .pra ska paragjykime komplekse etje .. eshte fakt, eshte personi qe edhe pas kaq kohe mbet personi anonim me i respektuar dhe vlersuar nga ana ime ne boten virtuale , person qe ka vend dhe merite te veqante fal menyres se komunikimit dhe karakterit te tij ..mik e pranoj je i veqante dhe ate fal trurit qe dine aq pozitivisht ta angazhosh..respekt .
nuk e di ne realitet kush eshte , por them me bindje qe mekate eshte qe nuk kemi njerze te tille me shume si Ai ne mesin tone ...
tash qe mos te ju mbet hatri tjereve antare ,te gjithe qe ketu kam njohur dhe komunikoj besoj qe dhe realishte ju kam deshmuar qe vertet vleni dhe prandaj ju respektoj ..por ai ka vend te veqante
p.s.
kuku e di qe tash kurreshja ka me ju mbyt kush koka athu ai , une nuk e kam problem mund ta prezentoj ,mbet e drejte e lirise se tij done kete apo jo..!!kete shkrim nuk e postova qe te ju tregoj sa njohim por te ju deshmoj qe ja vlen te njohesh ...

Ashtu dhe mendova...................

shfletuesi_
10-01-09, 20:30
Po me interesoj diqka edhe u regjistrova e kerkova Ashashin e dardanis... me spo mund te largohem...

lyra2
10-01-09, 21:11
ty zemra tu gezofte , merri krejte dashnija e simpatijat e mija po ti fali edhe ate vetem qe te kam gjakovare e plus asaj qe boll carice je ....

tash e pabesushme por e vertet , ratesishte jam regjistru edhe ate vetem per mendimet e nje nicku ketu qe sinqerishte as sot e kesaj dite nuk e di si quhet e as si duket ,e as qe dua te dij e njoh per te vetmen arsyetim se vetem ne komunikimin virtual besoj qe jam vetevetja dhe kjo me mjaftone .pra ska paragjykime komplekse etje .. eshte fakt, eshte personi qe edhe pas kaq kohe mbet personi anonim me i respektuar dhe vlersuar nga ana ime ne boten virtuale , person qe ka vend dhe merite te veqante fal menyres se komunikimit dhe karakterit te tij ..mik e pranoj je i veqante dhe ate fal trurit qe dine aq pozitivisht ta angazhosh..respekt .
nuk e di ne realitet kush eshte , por them me bindje qe mekate eshte qe nuk kemi njerze te tille me shume si Ai ne mesin tone ...
tash qe mos te ju mbet hatri tjereve antare ,te gjithe qe ketu kam njohur dhe komunikoj besoj qe dhe realishte ju kam deshmuar qe vertet vleni dhe prandaj ju respektoj ..por ai ka vend te veqante
p.s.
kuku e di qe tash kurreshja ka me ju mbyt kush koka athu ai , une nuk e kam problem mund ta prezentoj ,mbet e drejte e lirise se tij done kete apo jo..!!kete shkrim nuk e postova qe te ju tregoj sa njohim por te ju deshmoj qe ja vlen te njohesh ...
..kuku jadore ,kush eshte ai moj ??;)

jadore
10-01-09, 22:41
..kuku jadore ,kush eshte ai moj ??;)

.. ti jo..! rri rehat ,a e pa qe thash Ai
hahahhhahaa, o pasha kryt e mames qe sa nuk e kam pa , pa thone ai vet qe po, une sypozoj jam Ai qe zhadorja e respekton , une nuk guxoj ..
ka ndeshkim ligji po privove apo publikove lirine e praivetsise se tjetrit .. ja une shkoj kornfrom ligjeve ..nuk rrezikoj-a..

Zana_ch
10-01-09, 23:00
ty zemra tu gezofte , merri krejte dashnija e simpatijat e mija po ti fali edhe ate vetem qe te kam gjakovare e plus asaj qe boll carice je ....

tash e pabesushme por e vertet , ratesishte jam regjistru edhe ate vetem per mendimet e nje nicku ketu qe sinqerishte as sot e kesaj dite nuk e di si quhet e as si duket ,e as qe dua te dij e njoh per te vetmen arsyetim se vetem ne komunikimin virtual besoj qe jam vetevetja dhe kjo me mjaftone .pra ska paragjykime komplekse etje .. eshte fakt, eshte personi qe edhe pas kaq kohe mbet personi anonim me i respektuar dhe vlersuar nga ana ime ne boten virtuale , person qe ka vend dhe merite te veqante fal menyres se komunikimit dhe karakterit te tij ..mik e pranoj je i veqante dhe ate fal trurit qe dine aq pozitivisht ta angazhosh..respekt .
nuk e di ne realitet kush eshte , por them me bindje qe mekate eshte qe nuk kemi njerze te tille me shume si Ai ne mesin tone ...
tash qe mos te ju mbet hatri tjereve antare ,te gjithe qe ketu kam njohur dhe komunikoj besoj qe dhe realishte ju kam deshmuar qe vertet vleni dhe prandaj ju respektoj ..por ai ka vend te veqante
p.s.
kuku e di qe tash kurreshja ka me ju mbyt kush koka athu ai , une nuk e kam problem mund ta prezentoj ,mbet e drejte e lirise se tij done kete apo jo..!!kete shkrim nuk e postova qe te ju tregoj sa njohim por te ju deshmoj qe ja vlen te njohesh ...


uuuupssssssaaaaaaaa a mos i shpalle dashni moj ...........kuku nana e vakive je edhe ti krjet e karrabethon valla si me kon e mahelles geqarve :biggrin:


maje moj ne zemer e mos e kellzo se maleUne kam hi rastesisht e pom doket se nuk jam zhgenjye se ne FD takova njerz qe me te vertet ja vlen me i lexue shkrim qe ata/ato i shkrujn......pastaj me shkru me shoqni edhe me pervetsua pak ma shum gjuhen shqipe .....fakti se ktu ne FD qe mka dhon perkrahje per me shku jan disa antar/e....nuk po permendi emra por e din vet secili se ken e kam mik apo mike.


Por ne pergjisi FD me pelqen shum.

jadore
10-01-09, 23:18
uuuupssssssaaaaaaaa a mos i shpalle dashni moj ...........kuku nana e vakive je edhe ti krjet e karrabethon valla si me kon e mahelles geqarve :biggrin:


maje moj ne zemer e mos e kellzo se maleUne kam hi rastesisht e pom doket se nuk jam zhgenjye se ne FD takova njerz qe me te vertet ja vlen me i lexue shkrim qe ata/ato i shkrujn......pastaj me shkru me shoqni edhe me pervetsua pak ma shum gjuhen shqipe .....fakti se ktu ne FD qe mka dhon perkrahje per me shku jan disa antar/e....nuk po permendi emra por e din vet secili se ken e kam mik apo mike.


Por ne pergjisi FD me pelqen shum.

jo zanushka ncuk cfarti e Gerqarve moj , e mehalles se Hadumit , andej nga nuk ke qahre pa kalu as ti ..,
po thu qe male-a, jo zemer motiiii kam kalu une emocionet e moshes tende ..
nima kush te pat pru ty tha ..!!!

Konti1
10-01-09, 23:20
Qe qka o puna e femrave... kur po thom krejt jon ni gjen si buqja e ilazit, gjumi si nxen pa e dit me men lujn....

Tani um thojn, mos i shti tona ni thes, jo ne thes edhe mu gfjue ne sitnic valla

DEA
10-01-09, 23:29
Deshira..........................

Oqeani
10-01-09, 23:31
Luljaa ...

romansa
10-01-09, 23:34
veht nrastesisht duke kerkuar forume,e mbeta ketu

Oqeani
10-01-09, 23:35
veht nrastesisht duke kerkuar forume,e mbeta ketu

Pse ku dashte me shkuar ?http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Zana_ch
10-01-09, 23:37
jo zanushka ncuk cfarti e Gerqarve moj , e mehalles se Hadumit , andej nga nuk ke qahre pa kalu as ti ..,
po thu qe male-a, jo zemer motiiii kam kalu une emocionet e moshes tende ..
nima kush te pat pru ty tha ..!!!

un kam hy vet moj ......por jan disa antar qe me kan prekrah ne fillim edhe mkan dhon kurajo me shkru dmth me vazhdue ......hmmma deshte me dit moj ...hajt se edhe ti je njera nder ta te kam kujshike per qeff

ani de kur tvi kah mohalla jote nalna te ameltorja e vjen edhe ti edhe hajm akullore e pijm bozee e bajm muhabet

LOJETARI
10-01-09, 23:41
un kam hy vet moj ......por jan disa antar qe me kan prekrah ne fillim edhe mkan dhon kurajo me shkru dmth me vazhdue ......hmmma deshte me dit moj ...hajt se edhe ti je njera nder ta te kam kujshike per qeff

ani de kur tvi kah mohalla jote nalna te ameltorja e vjen edhe ti edhe hajm akullore e pijm bozee e bajm muhabet

Mua zanat e Malit ,............

Zana_ch
10-01-09, 23:53
Mua zanat e Malit ,............jo mer j o ........ani a i zune ,.........

Urata
11-01-09, 04:39
Lojtari i ka fajet ------:tongue:

edhe ty te paska marr ne qaf-a..!!

bre, ēka i ishte "rrite" mendja LOJETARIT...:wink:

jadore
11-01-09, 16:08
bre, ēka i ishte "rrite" mendja LOJETARIT...:wink:

..e kush tjeter pos Urates mund ti takoj kurora e antares Diva per intelekt zgJuarsi dhe gjeturi ..respekt mike e vequar ,eshte kenaqesi te kemi me shume te tilla si ti ne mesin tone ..

po eshte e vertet eshte nicku Lojetari , nick dhe person virtuale qe ze vend te posaqem tek bindjet e mija nga shoqerine virtuale e krijuar

fal mendjes se tij u regjistrova dhe mbeta ketu ..
p.s
tash a duhet ti tregoj edhe tjeret ndaj te cileve kam konsiderate te veqante dh vetja me duket e ceket para tyre ,apo e le me kaq... hahahaha

LABI
11-01-09, 18:42
Asgje e vecant ; askush i/e vecant !!

Nuk tejkalon shpjegimin , kauzalitetin e spontanitetit .

Murgesha
12-01-09, 01:10
Dardanine e pare nuk e kam dite kurr qe egziston e une rastesisht erdha ne ket faqe (Dardanine e dyte).

Jam murgesha e erdha per badihava kohe, keshtu diqka ka qen shkrimi i pare.

Per fillim as qe pata menduar se do te rri kaq shume ketu. Prisja te rregullohej forumi ku isha anetare e rregullt, por me mbajti inati ndaj disave qe ne nikun Murgesha nuk shifnin nje person si ata vet, po nje person qe duhet te ndihmohet per ē`murgėrim, e kjo ka qen arėsyeja pse fillova tė luftoj me stupc qė nga fillimi.
Mė vonė krijova miqėsi tė shumta, i falėnderoj tė gjithė ata qė nė mua kan par njė person me tė cilin mund tė bisedohet, qeshet e qahet. Gjithashtu falėnderoj edhe ata qė kurr nuk pushuan sė shari Murgeshėn si nik ( e jo person se as qė mė kanė njoftė ndojherė me e ditė se ēka po shajnė), se fundja nuk mė kan sharė mua po kan treguar karakterin e vet tė dobėt...

Sa mė ka mbajt shoqėria e mirė nė kėtė forum, aq mė shumė mė ka mbajt inati ndaj atyre qė nuk kan dashtė tė jem kėtu, dhe ja ku jam sot e kėsaj dite nė mes jush, si pėr ata qė mė dojnė ashtu edhe pėr ata qė smė donė.

E dua Dardaninė qė padashur vet, mė ėshtė bėrė pėrditshmėri, po edhe mė shumė i dua miqtė e shumtė qė kam zėnė kėtu, ku disa prej tyre kam pas nderin ti takoj e njof.
Takimet me ta nuk mė kanė zhgėnjyer, pėrkundrazi mė kan shtu besimin qė nė kėtė mjedis ka njerėz tepėr tė mirė e tė sinqertė.


Murgesha!

Urata
12-01-09, 06:54
..e kush tjeter pos Urates mund ti takoj kurora e antares Diva per intelekt zgJuarsi dhe gjeturi ..respekt mike e vequar ,eshte kenaqesi te kemi me shume te tilla si ti ne mesin tone ..

po eshte e vertet eshte nicku Lojetari , nick dhe person virtuale qe ze vend te posaqem tek bindjet e mija nga shoqerine virtuale e krijuar

fal mendjes se tij u regjistrova dhe mbeta ketu ..
p.s
tash a duhet ti tregoj edhe tjeret ndaj te cileve kam konsiderate te veqante dh vetja me duket e ceket para tyre ,apo e le me kaq... hahahaha


Per te gjithe ata qe e kane takue jadore, dhe ata t'cilet enderrojne/shpresojne ta takojne nje dite , vetem kujtoni fjalet dhe look-un e saj dhe e gjitha qe duhet t'ju klikoj ne mendje eshte: ARKITEKTE...! brenda 'kornizave' te fjales VEQANT, ulesh ti mike..!

pike referimi e vazhdimesis sime t'jem prezente me lexim/shkrim ketu n'dardani jane fjalet/mendimet tuaja dhe te disa tjereve...!

Konti1
13-01-09, 01:37
Pash Allahun e madh mos mu idhnoni a..

Veq si teper po rrospillohni qitu ne kete teme, tu fol mire secili per tjetrin, jo kshtu jo ashtu...

Pai lene kit pune bre njeri, erdha se em tha ky kjo ajo anj knej.......

phiiiiiiiiiiiiiiiii qe um kan lshue nervat spo muj duroj hiq, ani ka xigliten me gramatik ktu kili mili lene kit far pune

Skyfter
15-01-09, 13:12
Inxhet :biggrin:

Urata
15-01-09, 18:51
Inxhet :biggrin:

mos maro fjale qy! une nigova qe "Penelope" ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...qashtu emine ka thone, jo une!

emine
15-01-09, 19:11
mos maro fjale qy! une nigova qe "Penelope" ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...qashtu emine ka thone, jo une!

shfletusi breh nget mas asaj qy mos i pshtjello nikat pash kulet e emine;)

emine
15-01-09, 19:11
Pash Allahun e madh mos mu idhnoni a..

Veq si teper po rrospillohni qitu ne kete teme, tu fol mire secili per tjetrin, jo kshtu jo ashtu...

Pai lene kit pune bre njeri, erdha se em tha ky kjo ajo anj knej.......

phiiiiiiiiiiiiiiiii qe um kan lshue nervat spo muj duroj hiq, ani ka xigliten me gramatik ktu kili mili lene kit far pune


aggagagaggagaggagagagagagaggagagag

LOJETARI
15-01-09, 19:12
shfletusi breh nget mas asaj qy mos i pshtjello nikat pash kulet e emine;)

Emine ,a je lodhe ?

Penelope
15-01-09, 19:18
shfletusi breh nget mas asaj qy mos i pshtjello nikat pash kulet e emine;)

kush po ngajka mas kujt qety? a mu dok a me permendi dikush?:biggrin:

emine
15-01-09, 19:19
kush po ngajka mas kujt qety? a mu dok a me permendi dikush?:biggrin:

o breh te ni tem,i kam than urates se shfletusi marone ka te njek mas ty,,,tash kjo shkep fjal:rolleyes:

une se sdi pos qe e kam vrejt se ne cdo postim tendin kce aj si knus:tongue:

Penelope
15-01-09, 19:23
o breh te ni tem,i kam than urates se shfletusi marone ka te njek mas ty,,,tash kjo shkep fjal:rolleyes:

une se sdi pos qe e kam vrejt se ne cdo postim tendin kce aj si knus:tongue:


hahaha Emine, jo se paskam verejte hiq:biggrin: ..po na veq llaf po bojna moter..

emine
15-01-09, 19:27
hahaha Emine, jo se paskam verejte hiq:biggrin: ..po na veq llaf po bojna moter..


pasha motren e ke vrejt forte mire:smile:kure une e am vrejt en tan ket lufte ,e ti qysh jo me ate menje te kfjellt cdo fjal e levizje kendeje everen ti:smile:


mu kerkush sme ka pru qetu,se e kisha vra sote per sote:tongue:

Penelope
15-01-09, 19:35
pasha motren e ke vrejt forte mire:smile:kure une e am vrejt en tan ket lufte ,e ti qysh jo me ate menje te kfjellt cdo fjal e levizje kendeje everen ti:smile:


mu kerkush sme ka pru qetu,se e kisha vra sote per sote:tongue:


hahahahhaaaaaa...jo ishalla, shyqyr qe smundemi me hy ktu fizikisht se krejt me kallashnikova pom doket ..iti bile i kishe qu poshte mashkujt Emineee...ahahaha

emine
15-01-09, 19:38
Emine ,a je lodhe ?

JO FORT JO
:tongue:

http://www.lachstation.de/images/256_20354_lustig_16.jpg

shfletuesi_
15-01-09, 20:39
JO FORT JO
:tongue:

http://www.lachstation.de/images/256_20354_lustig_16.jpg

Oj qike qyqja e nates a po e sheh qysh je ba si skarep si shtapiq mos maj diet kishe vin e trupit po ha buke se me ket trup qe paske as kulet ste rrijn mire...

LOJETARI
15-01-09, 21:26
JO FORT JO
:tongue:Oj mine , pashe zotin cila je ti ne qit foto ????

teutaA
15-01-09, 21:54
rasisht kam lexu gjith ne ket faqe edhe me kan pelqy shkrimet e shum antarve e me se shumti me ka pelqy qe ne ket forum kishte te antarsuar nje gjenerat te pjekur ne mosh dhe ne mendje si te them me eshte duk forum serioz edhe ndoshta ka qen i vetmi vend ku kam mujt me pa deri ku kan arrit shqiptarhanja e qushtu tani jam regjistru dhe kam vendos me shkru kur e kam pa qet Lovelin qe kurr goja sju nalke hahahah se me kta tjert sguxojsha me repliku se shum high mu dokshin:smile:

Estella
15-01-09, 22:03
N'kete forum jam pas regjistru moti,veq se skom pas shkru asnjehr se me nik diqka kom pas problem sem bojke edhe pata lan mo... e masnej mu tek prap me ardh erdha....

Honesty^uk.
16-01-09, 19:26
Honesty^uk. (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=14145)
KoordinatoRAnėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: LONDON
Postime: 12,095
http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/im_icq.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1562951#) http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/im_aim.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1562951#) http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/im_msn.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1562951#) http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/im_yahoo.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1562951#)

PostimeTotali Postimeve: 12,095 (6.55 postime nė ditė)


Njohja qe kisha krijuar me Murgeshen, Barbarozen dhe disa te tjere
nga nje forum tjeter me shtyri qe edhe une te anetaresohesha ketu.

Urata
17-01-09, 04:44
shfletusi breh nget mas asaj qy mos i pshtjello nikat pash kulet e emine;)

"pshtjellaqe", "m'pshtjelle" edhe mue qy! me ni vend ti ke pshtjell Skyfterin n'vend t'shfletuesit, qe t'vete Skyfter...!!! per shfletuesin e dij moti, qy...une menova qe edhe Skyfter!!! ...mos "pshtjello" ma se une ty t'besoj!:wink: :smile: :tongue:

ps: emine, edhe LOJTARI po "pshtjellohet" si shume mbas teje ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!

shfletuesi_
17-01-09, 09:49
Lej pshtjellimet ti po trego qka te ka shty te regjistrohesh ne Fakultetin e Dardanis

Skyfter
17-01-09, 18:06
"pshtjellaqe", "m'pshtjelle" edhe mue qy! me ni vend ti ke pshtjell Skyfterin n'vend t'shfletuesit, qe t'vete Skyfter...!!! per shfletuesin e dij moti, qy...une menova qe edhe Skyfter!!! ...mos "pshtjello" ma se une ty t'besoj!:wink: :smile: :tongue:

ps: emine, edhe LOJTARI po "pshtjellohet" si shume mbas teje ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa u knaqa tuj kesh me stil palidhje :biggrin: ....

Skyfteri nuk esht regjistru ne ket forum mu pshtjell neper dimija te inxheve e as te qikave e besa as nuk jam regjistru me nxan noj byth"ppiiiipppp"( na mbyti cenzura :biggrin: ) .... kam ku pshtjellna un mos ja baj gajlen ti Skyfterit :cool: ha, ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa aaa ...

Nime cka i bot Kotit1, ku mbet aj "namuzlia"??

emine
17-01-09, 19:16
"pshtjellaqe", "m'pshtjelle" edhe mue qy! me ni vend ti ke pshtjell Skyfterin n'vend t'shfletuesit, qe t'vete Skyfter...!!! per shfletuesin e dij moti, qy...une menova qe edhe Skyfter!!! ...mos "pshtjello" ma se une ty t'besoj!:wink: :smile: :tongue:

ps: emine, edhe LOJTARI po "pshtjellohet" si shume mbas teje ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...!


Mfal moter,se kokan ba hor:rolleyes: ,,,,lojatri ma mes meje,,,,,mas eminese kerkush valla,vetem kan fjale fyese,se jan bind qe jam mashkull,edhe kan te drjete mashkull jam valla:biggrin:
ps,ma bani hallall gr e qika se kshu ashtu jam ne anen tuj;)

Urata
18-01-09, 05:02
Mfal moter,se kokan ba hor:rolleyes: ,,,,lojatri ma mes meje,,,,,mas eminese kerkush valla,vetem kan fjale fyese,se jan bind qe jam mashkull,edhe kan te drjete mashkull jam valla:biggrin:
ps,ma bani hallall gr e qika se kshu ashtu jam ne anen tuj;)

Vitin 2009-nte e kam fillue n'dardani, duke lexuar/shkruar me emine...! mbare e kam nise kete vit, vetem me te qeshura...!

Dronofillen, e falenderoj shume...!

emine
18-01-09, 09:45
Vitin 2009-nte e kam fillue n'dardani, duke lexuar/shkruar me emine...! mbare e kam nise kete vit, vetem me te qeshura...!

Dronofillen, e falenderoj shume...!


mashkull bijo jam hahahhahhhahahahhahahahah,a per qata s'po me qaf mo a :P

qaf loqko

Action
18-01-09, 10:44
Kulet e Emines... :biggrin:

emine
18-01-09, 10:47
Kulet e Emines... :biggrin:


qy qy,a jo opangat a:biggrin:

Dushku
18-01-09, 12:55
Hiq pa shtyrje valla.....mua mė tėrhoq veq njė nofk....dhe e falėnderoj ;)

~AnnA~
18-01-09, 19:44
Me bene ftese(me rekomanduan per kete forum) ...hyra,me pelqej dhe fillova te aktivizohem...

shfletuesi_
18-01-09, 19:45
Me bene ftese(me rekomanduan per kete forum) ...hyra,me pelqej dhe fillova te aktivizohem...

Jo ftesa si ty edhe une do pranoja me gj ithe qejf...Ah sikur t'isha Djal...

Albonita
19-01-09, 22:36
Kishte nje koh te gjat se Lexoja ne ket forum..!

Edhe nje dit isha ka lezoja..edhe thash pse nuk regjistrona edhe une..

ne felim jam ndi si e huja..po tani vertet ndihem shum miree...se knaqem..shum me shoqrin s ekam ketu.!

edhe ky asht Forumi shqiptar i par per mua se jam regjistrua..!

Thjesh vet mendja ime me ka shty te regjistrohem ketu ne Dardania..!

Peja-Boy
21-01-09, 11:45
Kishte nje koh te gjat se Lexoja ne ket forum..!

Edhe nje dit isha ka lezoja..edhe thash pse nuk regjistrona edhe une..

ne felim jam ndi si e huja..po tani vertet ndihem shum miree...se knaqem..shum me shoqrin s ekam ketu.!

edhe ky asht Forumi shqiptar i par per mua se jam regjistrua..!

Thjesh vet mendja ime me ka shty te regjistrohem ketu ne Dardania..!


Hahaha Trego se te kam shty une :P

~AnnA~
21-01-09, 11:51
Jo ftesa si ty edhe une do pranoja me gj ithe qejf...Ah sikur t'isha Djal...
hahahah
e pse,cfare ftese mendon qe ka qene? apo mos calle e imagjinon ftese ne kornize te arte!! :smile:
jeni ju(antaret) qe me frymezoni te vezhdoj dhe me tej ketu...

shfletuesi_
21-01-09, 12:11
hahahah
e pse,cfare ftese mendon qe ka qene? apo mos calle e imagjinon ftese ne kornize te arte!! :smile:
jeni ju(antaret) qe me frymezoni te vezhdoj dhe me tej ketu...


shaka pak... e mire je ti per bes...

Arkza
21-01-09, 12:39
Kishte shume kohe me moti , se kur kisha kohe te lir e lexoja diqka diqka , edhe pse s'mujsha te regjistrohem pas nje kohe te gjate edhe ate Fal Shoqes time Lules :D
Dhe jam ketu pa kurrfare Interesi , keshtu shqip e shkrut e Kaloj kohen e lir qe e kam ne Pune :P:D

Guri i madh
21-01-09, 18:30
une jam regjistrue veq me replikue me arkazense pushim e kam ter dimrin

kelmendassi
21-01-09, 23:53
Une jame regjietru per tu ber antar i nje forumi qe kam shum respekt per te,dhe njerzit qe kontribojn ne ket forum.Edh e pse e e di se ndoshta nuk do te jem shum aktive per arsye se edhe nuk kom shum kohe ,por e di se se disa artikuj nuk do ti le pa i lexuar sidomos ata te Gurit te madhe dhe te tjerve qe jan per afersisht ne te njejten vije. pershendetje per te gjithe antaret e keti forumi

Arkza
22-01-09, 10:26
une jam regjistrue veq me replikue me arkazense pushim e kam ter dimrinUhuuuu e Pse me Arkezen ??? Kur ti je Regjistru shume me heret se une 28-08-05 Ndresa une 07 !?

selvija
22-01-09, 11:22
Po se di njeher hyra si per hajgare,,e tash po tju mshoj perime..:biggrin:

Albonita
22-01-09, 19:47
:eek: Hahaha Trego se te kam shty une :P


Mem Pas shty ti ku me dite ku isha Sonte ..hahahah

Po pasna harrue met Permend Se ti je ai se me ki ber te jam ketu ..:biggrin: :tongue:

Guri i madh
23-01-09, 21:53
Uhuuuu e Pse me Arkezen ??? Kur ti je Regjistru shume me heret se une 28-08-05 Ndresa une 07 !?
me fal po i ngatrroj vitet edhe une si hasha aj tregonte per ngjarjet e vitit 1968 a ne at vit ka linddiqysh edhe une jam mbush me halicinacione