PDA

View Full Version : "Zonė e lirė" dhe Arian Ēani- budallakia vetė


rilinda
30-12-07, 18:05
Dikush e ka parė, e dikush nuk e ka parė kėtė emision nė krye me Arian Ēanin, e mė mirė e ka ai qė nuk e ka parė pasi qė asgjė tė menēur nuk ka kėtu.
Pasi e pash tek-tuk njė edicion tė kėtij emisioni, i shkruajta kėshtu Arianit:

[/EMAIL]
Sent: Sunday, December 23, 2007 12:29:09 AM
Subject: Program pėr 0 pikė.

Mbrėmė e kam pėrcjellur pak kėtė emision (pak, sepse nuk ka vlera).
Sidomos emisioni ku ka qenė i ftuar Valon Suma, shumė banal ka qenė. Turp pėr ty Ēani qė nuk e ke njė fije morali.
Po, po... pa moral, se po tė kishe bile pak moral nuk do tė thoje "shalėt e gruas sime."
__________________________________________________ _____

E ky "njeriu" ja se si mė ish pėrgjigjur:

Date: Thu, 27 Dec 2007 08:58:09 -0800
[EMAIL="[email protected]"] ([email protected])
Subject: CFARE BIBE !!!

To: [email protected] me mire per mua qe debile si puna jote e vleresojne me 0 pike emisionin tim...Vafsh ne djall o BIBE...ha ha ha ha ha ha ha...linda debiljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa ha ha ha ha ha ha linda BYTYCIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IK QIU ME MAJMUNIN..............


______________________________________________

Pastaj ia ktheva:

Nė televizion do tė ta shpalos "fytyrėn" tėnde me kėtė shkrim qė ma ke dėrguar.
Ėshtė dashur qė tė mė bindėsh se jam gabim e jo tė pėrgjigjesh nė kėtė mėnyrė. Ndoshta edhe pret ndonjė pėrgjigje kėshtu tė tillė siē mė je pėrgjigjur ti, ama nuk mund tė mė fusėsh nė kėtė grackė sepse nuk jam e kalibrit tėnd. Edhe pse jam shumė mė e re se ti, bile bile mund tė jem dhe vajza jote, njė fjalor i tillė nuk ėshtė pjesė e personalitetit tim.

Me kėtė fjalor qė e ke ti, ashtu edhe si e ke mbiemrin ĒANI, mė mirė e ke tė shkosh tė ēash dėrrasa sesa tė bėhesh pėrrallė nėpėr televizione, e ta shkatėrrosh edhe rininė me lloj- lloj fjalėsh.
__________________________________________________ _

Mė intereson dhe mendimi juaj. A e pėrcillni se ē'mendoni pėr "Zonė e lirė" dhe Arian Ēanin? Sa ėshtė emisioni i tij edukues e sa shkatėrrues? Sa jemi tė nevojshėm ne si popull pėr emisione tė tilla? A duhet qė njė fjalor i tillė tė jetė pjesė e njė gazetari?...

lyra2
30-12-07, 18:16
..ooo bre Rilindee ,po ai emision eshte ZONE E LIRE,vertet ka edhe asi shprehje ,por i tille edhe emisioni eshte ,nuk me duket mua ai aq "banal " sa me duken naive dhe te papjkeur mysafiret e tij,andaj aty vetem se e tregojne "pjekurine " mysafiret e tij te "nderuar"

Sy_kaltra
30-12-07, 18:50
Pershendetje rilinda dhe urime per temen..

Nuk di qfar te them per ket qe ty te paska ndodhur :-S

Un mendoj se emisioni eshte shum i qellum,Shum argetues,dhe shum i kohes..
Ajo eshte Zone e Lire,aty jan Fjalet e Lira,Aty jan Shprehjet e lira,Aty eshte liria e fjales,,,un personalisht shum argetohem me ate emisin,me ben te qeshem dhe te them te drejten menxi e pres kur dita e ta shiqoje..
Vet titulli i emisioni te len te kuptosh shume qka ( Eshte Zone e Lire ) ...
Nuk duhet mare gjithqka afer zemres sepse ai me teper i perket nje emisioni pa dorza mendoj un...

Si do qe te jet ,me pelqen shume dhe e percjelli vazhdimisht.

rilinda
30-12-07, 18:53
Zonė e lirė, ama edhe liria i ka kufinjtė e saj.

BE LK
31-12-07, 10:44
Dikush e ka parė, e dikush nuk e ka parė kėtė emision nė krye me Arian Ēanin, e mė mirė e ka ai qė nuk e ka parė pasi qė asgjė tė menēur nuk ka kėtu.
Pasi e pash tek-tuk njė edicion tė kėtij emisioni, i shkruajta kėshtu Arianit:

From:
To:
Sent: Sunday, December 23, 2007 12:29:09 AM
Subject: Program pėr 0 pikė.

Mbrėmė e kam pėrcjellur pak kėtė emision (pak, sepse nuk ka vlera).
Sidomos emisioni ku ka qenė i ftuar Valon Suma, shumė banal ka qenė. Turp pėr ty Ēani qė nuk e ke njė fije morali.
Po, po... pa moral, se po tė kishe bile pak moral nuk do tė thoje "shalėt e gruas sime."
__________________________________________________ _____

E ky "njeriu" ja se si mė ish pėrgjigjur:

Date: Thu, 27 Dec 2007 08:58:09 -0800
From:
Subject: CFARE BIBE !!!


To: [email protected] me mire per mua qe debile si puna jote e vleresojne me 0 pike emisionin tim...Vafsh ne djall o BIBE...ha ha ha ha ha ha ha...linda debiljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa ha ha ha ha ha ha linda ...................................______________________________________________

Pastaj ia ktheva:

Nė televizion do tė ta shpalos "fytyrėn" tėnde me kėtė shkrim qė ma ke dėrguar.
Ėshtė dashur qė tė mė bindėsh se jam gabim e jo tė pėrgjigjesh nė kėtė mėnyrė. Ndoshta edhe pret ndonjė pėrgjigje kėshtu tė tillė siē mė je pėrgjigjur ti, ama nuk mund tė mė fusėsh nė kėtė grackė sepse nuk jam e kalibrit tėnd. Edhe pse jam shumė mė e re se ti, bile bile mund tė jem dhe vajza jote, njė fjalor i tillė nuk ėshtė pjesė e personalitetit tim.

Me kėtė fjalor qė e ke ti, ashtu edhe si e ke mbiemrin ĒANI, mė mirė e ke tė shkosh tė ēash dėrrasa sesa tė bėhesh pėrrallė nėpėr televizione, e ta shkatėrrosh edhe rininė me lloj- lloj fjalėsh.
__________________________________________________ _

Mė intereson dhe mendimi juaj. A e pėrcillni se ē'mendoni pėr "Zonė e lirė" dhe Arian Ēanin? Sa ėshtė emisioni i tij edukues e sa shkatėrrues? Sa jemi tė nevojshėm ne si popull pėr emisione tė tilla? A duhet qė njė fjalor i tillė tė jetė pjesė e njė gazetari?...


E nderuar Rilinda. nuk me habit kjo metode e te foluri e atij njeriu. Une e njoh dhe personalisht ate dhe po ju them me sinqeritetin me te madh, se kam shetit shume vende te botes kam pare amerikan e kinez japonez e arab nga me te ndyrit, nga me injorantet e kesaj bote, nga debilet se servilet me te medhejn qe per mendimin tim thoja shyqir qe ne shqiperi nuk ka njerez te tille. Kam pire kafe me ate nje ri dhe ai me nxorru nga mnedja gjith injorantet e botes dhe mashtruesit e saj. Ai eshte njesh per keto gjera.

Emisioni Zone e lire nuk eshte gje tjeter vetem se nje fryme e ketij njeriu te pa pershkrueshem. Aty shikon Lloj Lloj Prostitutash nga e gjithe bota dhe biles na i kan qejf dhe ca nga serbia qe dalin ne televizionet tona nudo dhe na perdridhen para kamerave.
Emision Kurvash dhe Kurvaresh keshtu e pershkruaj une kete, dhe udhehiqet nga nje Kurvar si arjan cani.

Rinia Shqipetare nuk ka nevoje me pa By.... e kurvave serbe dhe nga monte negro. por i duhet nje kulture dhe nje emancipim ndryshe.!!!!

Ky njeri eshte i martuar dhe me kalamaj biles, dhe kapet nga paparacet me kurvat e venius (pub ne tirane), Ky eshte emancipime qe cekim ketu.

ne qofte se ndonjerit nuk i pelqen ta shikoj dhe njehere kete, POr do shikoj se si ky zagar kafshon dhe puthen me afsh te gjitha femrat qe futen atje.

Kush e ka para kur ka qene Johona Sopi ate emision, dhe te vij te flas me mua e te shikoj sjelljen e tij.

Turp be kombin tone qe ka njerez te tille dhe emisione qe drejtohen nga fryma e ketyre.

BE LK

BE LK
31-12-07, 10:55
..ooo bre Rilindee ,po ai emision eshte ZONE E LIRE,vertet ka edhe asi shprehje ,por i tille edhe emisioni eshte ,nuk me duket mua ai aq "banal " sa me duken naive dhe te papjkeur mysafiret e tij,andaj aty vetem se e tregojne "pjekurine " mysafiret e tij te "nderuar"
Pershendetje rilinda dhe urime per temen..

Nuk di qfar te them per ket qe ty te paska ndodhur :-S

Un mendoj se emisioni eshte shum i qellum,Shum argetues,dhe shum i kohes..
Ajo eshte Zone e Lire,aty jan Fjalet e Lira,Aty jan Shprehjet e lira,Aty eshte liria e fjales,,,un personalisht shum argetohem me ate emisin,me ben te qeshem dhe te them te drejten menxi e pres kur dita e ta shiqoje..
Vet titulli i emisioni te len te kuptosh shume qka ( Eshte Zone e Lire ) ...
Nuk duhet mare gjithqka afer zemres sepse ai me teper i perket nje emisioni pa dorza mendoj un...

Si do qe te jet ,me pelqen shume dhe e percjelli vazhdimisht.

Nje pyetje kisha e e shikoni shpesh kete emision apo vetem noj here.

se po me quditni.

Sy_kaltra
31-12-07, 13:53
Nje pyetje kisha e e shikoni shpesh kete emision apo vetem noj here.

se po me quditni.

Per deri sa kam postu lidhur me kete tem,normal qe e percelli edhe jam ne rrjedha te ketij emisioni...
Mirpo ky eshte mendimi im mua me pelqen dhe e shikoj,por un respektoj mendimin e atyre qe jan kunder ketij emisioni,,shijet e njerezve jan te ndryshme a!

lyra2
31-12-07, 18:20
Nje pyetje kisha e e shikoni shpesh kete emision apo vetem noj here.

se po me quditni.
Jo ,nuk e shikoj shpesh ,por e di emisionin.Nuk e vlene te debatohet rreth tij ...

Gjumashja
01-01-08, 01:32
personalisht nuk e percjelli kete emision... teper i ulte me duket moderatori, edhe pse emisioni ka emrin "zone e lire'' mendoj qe shume sende duhet te cenzurohen... ose fare te mos ekzistojn emisione te tilla...

LABI
01-01-08, 17:52
Arian Qani eshte i pa paree , mirepo edhe idiot fare...

E ndersa vete karakteri i emisionit e bene te tille qe ai me idiotesine e tij ta provoj nivelin e ulet te disa mysafireve te tij (sidomos barbikave ) ... qe i qon ne regllazhe pas emisionit ... :biggrin:

BE LK
01-01-08, 19:19
Per deri sa kam postu lidhur me kete tem,normal qe e percelli edhe jam ne rrjedha te ketij emisioni...
Mirpo ky eshte mendimi im mua me pelqen dhe e shikoj,por un respektoj mendimin e atyre qe jan kunder ketij emisioni,,shijet e njerezve jan te ndryshme a!
Po sy kaltrushe.

Por Shijet jane te ndryshme.

Por jo te perdhosesh popullin dhe bashkekombast e tu dhe tu besh jehone grekeve e serbeve.!!!!

Tung te pershendes.

BE LK

BE LK
01-01-08, 19:20
Jo ,nuk e shikoj shpesh ,por e di emisionin.Nuk e vlene te debatohet rreth tij ...
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Ok ketu kemi zene.

valiii
09-03-08, 00:38
http://www.xenini.com/arian-qani.jpg
Idi Ariane Ēeni ko te jebe, moze Kosovo i bez tebe.
Textin ndoshta Ariani nuk ka me kuptu, por as une nuk po e kuptoj ato.

__________________________________________________


fotoja origjinale (http://www.xenini.com/arjan-cani.jpg) me textin - ketu ( http://www.xenini.com/arjan-cani.jpg )

valiii
09-03-08, 00:41
http://www.xenini.com/arjan-cani.jpg

rilinda
10-03-08, 22:51
Ja edhe disa mendime lidhur me kėtė "njeriun":

Te nderuar anetare te alb-shkences,
i kam ndjekur keto artikujt e Arian Canit si dhe diskutimet e juaja ketu ne alb-shkenca.
Nese ndonjeri do te shihte emisionet e Arian Canit ne tv Vision Plus ashtu sic kam pare une disa prej tyre mendoj se nuk do te befasohej nga kjo lloj gjuhe qe ai shprehet ne e-mailat e derguar anetareve te ketij klubi.
Keto emisione ku ai ka marre ne interviste edhe njerez te shquar si ate kengetarin e Bello Dupnes apo Zucharon ku i pyeste nese do te kishin deshire te shkonin me vajza shqiptare, apo pyetje te tjera banale te kesaj natyre, qe me thene te drejten te nakatosin stomakun.
Ky njeri me ka lene gjithmone nje shije te keqe dhe me ka skandalizu disa here me pyetjet e pergjigjet ne emisionin e tij te "famshem" "Zone e lire".
Por c'fare me ka bere pershtypje eshte vleresimet e larta qe ka marre nga mediat greke kur mori ne interviste ate greken e pasur qe ishte martuar me nje fshatar nga fshatrat e lezhes dhe tani jane te ndare.
Te jete kjo nje rastesi thashe me vete? Vertet e njohin mediat greke kaq mire median shqiptare perderisa japin mendime dhe vleresime kaq te larta vetem per Arian Canin?
Nuk zgjati as nje jave dhe ja artikulli i Arian Canit "po mua perse duhet te me vije keq per serbet?"
Dhe ideja per ta krahasuar kete me Dropullin me thene te drejten me duket shume budallaqe.
Megjithate gazetari me 'pervoje shume te madhe' me 'diapazon te gjere' e 'shume modern' Arian Cani mendoj se e dine se c'fare po ben.
Pergjigja qe ky "gazetar me kulture" sipas grekeve i jep nje atdhetari te tij nga kosova te indinjuar nga artikulli i tij eshte jo vetem skandaloze por mbart me vete edhe rreziqe te tjera. Prandaj mendoj une eshte e nevojshme qe jo vetem te bombardojme posten e tij elektronike por gjithashtu ketij njeriu duhet ti nxirret boja edhe ne mediat shqiptare e te detyrohet te kerkoje falje jo vetem per artikullin skandaloz por edhe bashkeatdhetareve te tij qe ka ofenduar po ashtu ne menyre skandaloze.
Agron Zekthi


_________________________________________________


Ky njeri definitivisht nuk e njeh historine...se pari Kosova ishte njesi konstituive e federates Jugoslave..Jugoslavi me nuk ka...e dyta nuk paska pase degju sa duket cka ka bere regjimi i Millosheviqit shqipetareve te kosoves......nuk e din se nuk ka lexu...e as qe i kane interesu sa po shifet...se pari lexo arian cani e pastaj fol....kur ta njohesh vuajtjen e popullit tand do te mund ti ndihmosh edhe popujve tjere dhe ta bashkevuash dhembjen e tyre..kur e shkel tendin i shkel te gjithe...

Agimi

~AmaZonA~
14-03-08, 15:41
Nuk e di kush ka nerva dhe durim me percjell emisonin e Arian Canit i cili tan kohen perserit Ledio Ledio, une as njė here nuk kam pasur durim ta percjell mė gjet se 10 minuta me duket emison koti....

Linka_pz
14-03-08, 20:08
Dikush e ka parė, e dikush nuk e ka parė kėtė emision nė krye me Arian Ēanin, e mė mirė e ka ai qė nuk e ka parė pasi qė asgjė tė menēur nuk ka kėtu.
Pasi e pash tek-tuk njė edicion tė kėtij emisioni, i shkruajta kėshtu Arianit:

From: Rilinda Bytyēi <[email protected]>
To: [email protected]
Sent: Sunday, December 23, 2007 12:29:09 AM
Subject: Program pėr 0 pikė.

Mbrėmė e kam pėrcjellur pak kėtė emision (pak, sepse nuk ka vlera).
Sidomos emisioni ku ka qenė i ftuar Valon Suma, shumė banal ka qenė. Turp pėr ty Ēani qė nuk e ke njė fije morali.
Po, po... pa moral, se po tė kishe bile pak moral nuk do tė thoje "shalėt e gruas sime."
__________________________________________________ _____

E ky "njeriu" ja se si mė ish pėrgjigjur:

Date: Thu, 27 Dec 2007 08:58:09 -0800
From: [email protected]
Subject: CFARE BIBE !!!
To: [email protected] aq me mire per mua qe debile si puna jote e vleresojne me 0 pike emisionin tim...Vafsh ne djall o BIBE...ha ha ha ha ha ha ha...linda debiljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa ha ha ha ha ha ha linda BYTYCIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IK QIU ME MAJMUNIN..............

______________________________________________

Pastaj ia ktheva:

Nė televizion do tė ta shpalos "fytyrėn" tėnde me kėtė shkrim qė ma ke dėrguar.
Ėshtė dashur qė tė mė bindėsh se jam gabim e jo tė pėrgjigjesh nė kėtė mėnyrė. Ndoshta edhe pret ndonjė pėrgjigje kėshtu tė tillė siē mė je pėrgjigjur ti, ama nuk mund tė mė fusėsh nė kėtė grackė sepse nuk jam e kalibrit tėnd. Edhe pse jam shumė mė e re se ti, bile bile mund tė jem dhe vajza jote, njė fjalor i tillė nuk ėshtė pjesė e personalitetit tim.

Me kėtė fjalor qė e ke ti, ashtu edhe si e ke mbiemrin ĒANI, mė mirė e ke tė shkosh tė ēash dėrrasa sesa tė bėhesh pėrrallė nėpėr televizione, e ta shkatėrrosh edhe rininė me lloj- lloj fjalėsh.
__________________________________________________ _

Mė intereson dhe mendimi juaj. A e pėrcillni se ē'mendoni pėr "Zonė e lirė" dhe Arian Ēanin? Sa ėshtė emisioni i tij edukues e sa shkatėrrues? Sa jemi tė nevojshėm ne si popull pėr emisione tė tilla? A duhet qė njė fjalor i tillė tė jetė pjesė e njė gazetari?...Oj ,vendase JE E PAPAME ,ku te bien ndermend keto tema ...
E shof ndonjehere kalimthi duke kerkuar me telekomande programe ,edhe ndalem e shof se si i provokon misafiret ai ..
.....ahaahhah, karakteristik e ketij emisioni me duket ....
Ai /ata paguajne publikune More ,,,,kur u thote ai ,he duartrokitjet ,he, me se ju paguajme ne .....
Po edhe s`me duket aq ai banal sa me duken misafiret qe i qete ne pozita /nivele te ndryshme ....

Mendimi im ....

rilinda
15-03-08, 13:03
Mysafirėt e tij janė edhe mė tė kėqinj se ai me vetė faktin qė pranojnė tė jenė pjesė e atij emisioni dhe pranojnė tė kenė kontakt me kėtė tė degjeneruar.

Gjumashja
16-03-08, 08:14
rilinda e paske cek shume mire... edhe mendoj qe nuk ja vlen me diskutu per te...!!

vjeshta
05-04-08, 22:49
Ne televizionet private transmetohet ajo se qka shikohet me shume dmth ,emisionet vleresohen nga treguesi i shikueshmeris (ndegjueshmeris ),e jo nga ajo se qfar vlera edkative -shoqerore dergon ai emision dhe per kete njejten aresye vjen edhe sponzorizohet !!

E ne ditet e sotit qka shikohet me shume ??
Shikohet ajo se qka ban buje ,skandale ,ndryshueshmeri ,thashetheme ,pra ajo qka nuk ka te baj apo qka nuk ndodhe ne perditeshmerin tone ,se po te ishte ndryshe nuk do te hapej as nje teme e till ketu dhe per te .


Ps: E gjitha qka di rreth ketij emisionit eshte nga shkrimet ketu .

LABI
06-04-08, 17:32
Ne televizionet private transmetohet ajo se qka shikohet me shume dmth ,emisionet vleresohen nga treguesi i shikueshmeris (ndegjueshmeris ),e jo nga ajo se qfar vlera edkative -shoqerore dergon ai emision dhe per kete njejten aresye vjen edhe sponzorizohet !!

E ne ditet e sotit qka shikohet me shume ??
Shikohet ajo se qka ban buje ,skandale ,ndryshueshmeri ,thashetheme ,pra ajo qka nuk ka te baj apo qka nuk ndodhe ne perditeshmerin tone ,se po te ishte ndryshe nuk do te hapej as nje teme e till ketu dhe per te .


Ps: E gjitha qka di rreth ketij emisionit eshte nga shkrimet ketu .


Ja dhe nje lajm SENSACIONAL , SKANDALOZ ... qe ka te beje me opinionin e Arian Ēanit rreth qendrimeve dhe opinioneve te tij lidhur me pavaresimin e Kosoves.

Arian Cani , shqiptari me konfesion ortodoks shpreh keqardhjen pse KOSOVA JU ANEKSU ( ju shkput ) Serbise ?!LESHOJ NJE KOMUNIKAT ARREST - NDESHKIMI - PER KETE SERBOFILE

ARIAN ĒANI - WANTED DEAD

PRICE 1 $$