PDA

View Full Version : Falenderoj stafin


Zero Cool
31-12-07, 16:12
Falenderoj stafin e FD per urimet e Vitit te Ri.
(Geen onderwerp)
Van: [email protected] ([email protected] (http://by119w.bay119.mail.live.com/mail/ApplicationMain_12.1.0069.1213.aspx?culture=nl-NL&hash=789014604#)) http://gfx2.hotmail.com/mail/w2/ltr/i_addcontact.gif Contactpersoon toevoegen (http://by119w.bay119.mail.live.com/mail/ApplicationMain_12.1.0069.1213.aspx?culture=nl-NL&hash=789014604#)

Verzonden:
maandag 31 december 2007 10:10:17

Aan:
[email protected]

Stafi i dardania.de, nė emėr edhe tė gjithė komunitetit, ju uron gėzuar Vitin e Ri 2008 ! Le tė jetė ky njė vit i mbarė qė ju sjell shėndet, paqe, dashuri e prosperitet nė jetėn tuaj dhe tė familjes suaj.
Sado peripeci qė tu ketė rezervuar jeta, jeni gjithmonė tė
mirėpritur nė dardania.de

Me respekt,

Stafi www.dardania.de (http://www.dardania.de) ________________http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/ZeroCoolpb.gif

lyra2
01-01-08, 13:18
I uroj dhe falenderoj moderatoret per punen qe po bejne dhe komunikimin qe po na e bejne te mundur. Zoti i bekofte!
Puna e tyre nuk eshte e lehte, sepse ne shume here jemi te mire,te embel, tekanjoz por dhe prepotent ndonjeher.;)

Shume urime moderatoreve dhe anetareve te FD.....

Artisti
01-01-08, 13:25
Falenderoje Stafin qe me " beri " Moderatore te :

Feja e Shqiptarit
Mesime nga Kurani
Mesime nga Bibla


Ohhh ohhhh tash ja filloje une punes se shume kam me punue hahahahahahha.

luckyman
01-01-08, 15:41
I uroj dhe falenderoj moderatoret per punen qe po bejne dhe komunikimin qe po na e bejne te mundur.Zoti i bekoft!
Puna e tyre nuk eshte e lehte, sepse ne shume here jemi te mire,te embel, tekanjoz por dhe prepotent ndonjeher.;)

Shume urime moderatoreve dhe anetareve te FD.....I bashkangjitem edhe une keti postimi!!

zoti e bekoft Murgeshen
zoti e bekoft Bond
zoti e bekoft Klintonin
zoti e bekoft Kosoven
zoti e bekoft Toni Blear

tung luckyman :biggrin:

Arkza
01-01-08, 16:59
E Flm............. Bond ! e Din ai se Pse ! (Y)

jadore
25-01-08, 22:26
Falenderoje Stafin qe me " beri " Moderatore te :

Feja e Shqiptarit
Mesime nga Kurani
Mesime nga Bibla


Ohhh ohhhh tash ja filloje une punes se shume kam me punue hahahahahahha
.


une kishe po e falenderon Forumin qe e nxorri jadoren kendej pari ...mes jush..

Pupi
25-01-08, 22:31
I bashkangjitem edhe une keti postimi!!

zoti e bekoft Murgeshen
zoti e bekoft Bond
zoti e bekoft Klintonin
zoti e bekoft Kosoven
zoti e bekoft Toni Blear

tung luckyman :biggrin:
Ha, hahahaha
Zoti u bekoft mer pse jo!
Nejse me njė tė falimenderit mendoj qė kishte mjaftuar!
Ja p.sh. Unė falenderoj zotshpillėkun me durimin qė kan me mua. (nganjėher kuptohėt!)

Artisti
26-01-08, 00:55
une kishe po e falenderon Forumin qe e nxorri jadoren kendej pari ...mes jush..


Kur e kam permend Stafin, kam mendue edhe ne ty, bile ne numrin tend te telefonit, nuk po me hjeket mendesh hhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaahahahahaa

.

Zero Cool
26-01-08, 02:13
Kur e kam permend Stafin, kam mendue edhe ne ty, bile ne numrin tend te telefonit, nuk po me hjeket mendesh hhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaahahahahaa


.
qy mos ma nguc dashnoren :p

Artisti
26-01-08, 12:07
qy mos ma nguc dashnoren :p


A po mendon mos mi replikue me apo qysh hahahahahhahaha


trego pak me shume ta beje per hajr vlla

.

jadore
27-01-08, 12:37
Kur e kam permend Stafin, kam mendue edhe ne ty, bile ne numrin tend te telefonit, nuk po me hjeket mendesh hhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaahahahahaa


.


a kurqysh hiq nuk eshte ka te hjeket-a, hajt bre se ta jap nr e telefonit te Forumit tekefundit .. thirrem .. thuj po me duhet jador, dhe ta kalojne linjen ....ha, hahaha ..

hej Zero , dashnore , eshte fjal qe e ka perdor koha e mames teme , femer thuj .. e nima ku ishe ti ma heret ...!!!

.. une i falenderoj shume e shume antaret ... koleg , hahah . mu kujtu deshtet e nuk me deshtet kolege ,.. ju kam ra hise valla...

Zero Cool
27-01-08, 21:52
hej Zero , dashnore , eshte fjal qe e ka perdor koha e mames teme , femer thuj .. e nima ku ishe ti ma heret ...!!!
Ku ka femer sot bre ? dashnore tkam edhe pik a po te vjen marre me kallxu haptas a :p

PS: ma heret isha ne udhetim :)

jadore
09-02-08, 00:43
Ku ka femer sot bre ? dashnore tkam edhe pik a po te vjen marre me kallxu haptas a :p

PS: ma heret isha ne udhetim :)

m'fal ,nuk e kam fsheh djal ,thjeshte nuk mu ka kujtu se....(hahah)
po-a.. ishe ..!!! rri pra tash ti se kete radh po marr rruge vetem ..
te pershendes Zero coll..

aLbaChiCk
09-02-08, 09:20
m'fal ,nuk e kam fsheh djal ,thjeshte nuk mu ka kujtu se....(hahah)
po-a.. ishe ..!!! rri pra tash ti se kete radh po marr rruge vetem ..
te pershendes Zero coll..


Ku ka femer sot bre ? dashnore tkam edhe pik a po te vjen marre me kallxu haptas a :p

PS: ma heret isha ne udhetim :)
__________________


a nuk asht edhe ky Chit-chat? pse si fshini kto postime a?uuuuu nime harrova se ktu krejt me te njofshem shkon e kjo jadorja moderatore asht e kta guxojn me bo chit-chate ktu :redface:

gazi-de
18-02-08, 21:46
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=24121&page=2

Faleminderit!

Guri i madh
23-02-08, 13:35
shum me vend keni veprue qe i keni fshie ato shkrime ofenduse ju lumt jeni shum te mir


ju uroj pun te mbar

Fshatari
23-02-08, 16:28
shum me vend keni veprue qe i keni fshie ato shkrime ofenduse ju lumt jeni shum te mir


ju uroj pun te mbar

Me kėto falenderime e lajka t'Obiliēit, shumė shpejt ke me u bo moderator i ri i forumit o guri i madh!
Edhe sherri e urata i kanė "uart" hiē pa sherr punė tė mbarė stafit e kėshtu u promovuaen nė moderator. Bile prej dje puna nź forum u bo edhe ma e mbar!
Edhe tu tė uron promovim tė mbarė fshatari!

Fshatari
23-02-08, 17:00
Falenderoj stafin qe me paskan moderatore. Po pse nuk po mundem me i editu edhe shkrimet e te tjerve po veq te miat?

Super po ndihem keshtu. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon14.gif
Urime edhe ty Deshira se veē sa e pash se ishe bo edhe ti moderatore.
Tė Dėshir-a-on shumė sukses fshatari!

PS: Gati harrova : komplimentet e mia nuk janė gratis. A kishe mujt me i than Gurit me ma huezue traktorin pėr nja 2-3 ditė se kam me e lavrue nji arė ?!
Pres pėrgjigjėn e dėshiruar!

jadore
23-02-08, 17:10
Urime edhe ty Deshira se veē sa e pash se ishe bo edhe ti moderatore.
Tė Dėshir-a-on shumė sukses fshatari!

PS: Gati harrova : komplimentet e mia nuk janė gratis. A kishe mujt me i than Gurit me ma huezue traktorin pėr nja 2-3 ditė se kam me e lavrue nji arė ?!
Pres pėrgjigjėn e dėshiruar!
fshatri ,Sarkozy-ne sot e ke andej nga agrokultura e vendit , lere gurin se ka tjeret ne radhe te ju ndihmoje ,,,
....... une falenderoj stafin per mundesine e editimit qe ju dha antareve, nje rruge dhe shume pune thote mama jeme , e mbi te gjitha shpresoje qe vetedijesohen ne vetekritike gjate komunikimit ....
jadore me misjon ne diaspore::(hhaha)

Fshatari
23-02-08, 17:28
fshatri ,Sarkozy-ne sot e ke andej nga agrokultura e vendit , lere gurin se ka tjeret ne radhe te ju ndihmoje ,,,
....... une falenderoj stafin per mundesine e editimit qe ju dha antareve, nje rruge dhe shume pune thote mama jeme , e mbi te gjitha shpresoje qe vetedijesohen ne vetekritike gjate komunikimit ....
jadore me misjon ne diaspore::(hhaha)
Sarkozyt as dorėn nuk ia jap pėr agrikulturė se kźtė punė e kryej qe 35 vjetė atje ku jetoj. Kurse sa pėr "bjondet" (e pash diku kėtu nji temė lidhur me bjondet qė natyrisht jo vetėm se janė super inteligjente, tė bukra e shumė sharmante... e si tė tilla tė parezistueshme), kryetari francez asht i pashoq! A e pat Carla Brunin !
Ua ka ftof francezve!

selvija
23-02-08, 18:01
Qysh more e krejt u moderut,cncncnc qe sa koh jam tuj ja lyp Bondit----edhe kurgjo e do veq kur pikun nga qjelli...behen me te fanshem,,hat hat Baca Bondiiiiiiiii...

Fashatr ti dhe une si kemi mbush krejt pullat zaher per me udheheq dikemd hahahaha:biggrin:
duhet me pune shum kete drejtim...:wink:

Fshatari
23-02-08, 18:09
Qysh more e krejt u moderut,cncncnc qe sa koh jam tuj ja lyp Bondit----edhe kurgjo e do veq kur pikun nga qjelli...behen me te fanshem,,hat hat Baca Bondiiiiiiiii...

Fashatr ti dhe une si kemi mbush krejt pullat zaher per me udheheq dikemd hahahaha:biggrin:
duhet me pune shum kete drejtim...:wink:

Po, po! Bile edhe stafi mė ka thanė se "kam shumė punė pėr tė bėrė" para se..., etj!
Po shqyr zotit qė po mi poston disa bukuri qė po m'ngushllojnė e po ma qetėsojnė zemrėn se...!

selvija
23-02-08, 18:12
Po, po! Bile edhe stafi mė ka thanė se "kam shumė punė pėr tė bėrė" para se..., etj!
Po shqyr zotit qė po mi poston disa bukuri qė po m'ngushllojnė e po ma qetėsojnė zemrėn se...!Paj Fshatr jemi met tash me ngushllu njri- tjetrin qashtu qysh mundemi,,masi spo na japin qka me bo....:biggrin: haj se na knqemi ma shum gajle mos ki rrim ma shlire...:biggrin:

jadore
23-02-08, 18:15
Qysh more e krejt u moderut,cncncnc qe sa koh jam tuj ja lyp Bondit----edhe kurgjo e do veq kur pikun nga qjelli...behen me te fanshem,,hat hat Baca Bondiiiiiiiii...

Fashatr ti dhe une si kemi mbush krejt pullat zaher per me udheheq dikemd hahahaha:biggrin:
duhet me pune shum kete drejtim...:wink:

Selvije ,hajde fashatr - i , edhe nese ankohet kuptohet , po ti-se...
a ke harru-a, nen nick te shkruan prinCess e Dardanise, e princesat nuk punojne mori.. shuj mos lyp mo pune ,se po te ndjeu kush mendon qe je princess false ...
te pershendes , ju pershendes..

selvija
23-02-08, 18:27
Selvije ,hajde fashatr - i , edhe nese ankohet kuptohet , po ti-se...
a ke harru-a, nen nick te shkruan prinCess e Dardanise, e princesat nuk punojne mori.. shuj mos lyp mo pune ,se po te ndjeu kush mendon qe je princess false ...
te pershendes , ju pershendes..JO Jodra veq pata me ju provue juve se qka se nuk due me prish thonjet e Princesses ,,nuk jam mesue une pastru fshij,,kam mbikqyreset qe me flladiten perkujdesen me rujan si nje gote kristalet,,,esteferullah une me hy ne ate loje....sme lejon Princi..me ju lodhe Princessa...:wink: :tongue:

gazi-de
10-04-08, 19:42
Gėzuar Ditėlindjen nga Dardania.de
Von: Dardania.de ([email protected] (http://bl121w.blu121.mail.live.com/mail/ApplicationMain_12.4.0080.0327.aspx?culture=de-DE&hash=218614912#))
An:gazi.
gazi-de,

Stafi www.dardania.de (http://www.dardania.de) ju uron ditėlindjen !

Gjithė tė mirat,
dardania.de
.................................................. ............Flm edhe une ju uroj pune te mbare te ardhmen,ju pershendes me plote respeket...
gazi-de

jadore
29-06-11, 00:40
sa interesant mu duk kur e pash qe paska pas nje teme te tille ..!
.. hiq se di , me tingelloj si te jete ne gjuhe te huaj , ate ndjesi me dha ...

Zero Cool
29-06-11, 13:28
sa interesant mu duk kur e pash qe paska pas nje teme te tille ..!
.. hiq se di , me tingelloj si te jete ne gjuhe te huaj , ate ndjesi me dha ...

Mos mat me kandar tėnd, thojshin pleqt tynihere :tongue:


ps: ka edhe anėtarė tė cilėt falėnderojnė si psh inicuesi i kėsaj teme :tongue:


http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSsYOts36r2YS6D7y0w7b3cAUpyNa-gkr4Pk_GOfzGLEKAePmdD

~AnnA~
29-06-11, 16:42
Zero Cool, une kujtova qe mos te kene vene moderator e po falenderon stafin qe votuan Pro :smile:
Thash me veti "si nuk kam marre vesh une", se une ashtu jame, cdohere gjerat me vonese i kuptoj (i marr vesh) :)

jEtA_1
29-06-11, 16:55
E falenderoj stafin e Www.Dardania.de (http://Www.Dardania.Com) qe na mundsoj te kemi disa moderator cilesor ku ne si antar te ketij forumi ta kemi me te leht komunikimin mes vete lavdatat e mija shkojn per giovanni dhe ~AnnA~ qe deri me tani kam vrejtur se jan shume cilesor dhe mikprites me respekt te veqant per ju jEtA_1

~AnnA~
29-06-11, 17:01
E falenderoj stafin e Www.Dardania.de (http://Www.Dardania.Com) qe na mundsoj te kemi disa moderator cilesor ku ne si antar te ketij forumi ta kemi me te leht komunikimin mes vete lavdatat e mija shkojn per giovanni dhe ~AnnA~ qe deri me tani kam vrejtur se jan shume cilesor dhe mikprites me respekt te veqant per ju jEtA_1

Te falenderoj sinqerisht jeta per vleresim...

Zero Cool
29-06-11, 17:07
Zero Cool, une kujtova qe mos te kene vene moderator e po falenderon stafin qe votuan Pro :smile:
Thash me veti "si nuk kam marre vesh une", se une ashtu jame, cdohere gjerat me vonese i kuptoj (i marr vesh) :)

epo edhe i fundit me qene nganjehere eshte mire, sepse :

kush qeshet i fundit, qeshet me se embli .... :smile:

panta_rhei
29-06-11, 17:56
edhe une gjithashtu sikurse te tjeret poashtu me sinceritet dhe gjithashtu me respekt siq edhe u cek me lart nga parashkruesit e respektuar dhe te nderuar e ndjeva se edhe une gjithashtu sikurse te tjeret poashtu me sinceritet dhe gjithashtu me respekt siq edhe u cek me lart, se me duhet te falenderoj stafinn po me pietet te falenderoj vecanerisht, posaqerisht, special, ne menyre te vecante dhe ekstra noderatoren e nderuar dhe shume te respektuar qe gjithandej neper forum reflekton dituri, shkathtesi, gjenialitet, sinceritet, diskutim te forte, diskutim shume terheqes, atraktiv e te shkelqyeshem sic edhe u cek nga parashkruesit me lart ne kete teme shume te qelluar qe edhe u potencuan poashtu nga parashkruesit me lart ky theksim: ~AnnA~

emine
29-06-11, 18:00
Falemnderoi stafin
qe lejone nje person te futet deri me 3-4 nika
Qe tolerone tema budallica
qe nuk merr kohe me ne fund te fshij tema te cillat jan te hapuna me te njejtin kuptim deri ne 3 her ,

qe nuk veren disa shenime pa krype

ps,e qeshtu ma bani hallall se smujta me ju falemnderu ndryshe,

jadore
29-06-11, 18:03
Falemnderoi stafin
qe lejone nje person te futet deri me 3-4 nika
Qe tolerone tema budallica
qe nuk merr kohe me ne fund te fshij tema te cillat jan te hapuna me te njejtin kuptim deri ne 3 her ,

qe nuk veren disa shenime pa krype

ps,e qeshtu ma bani hallall se smujta me ju falemnderu ndryshe,

..faliminderit dhe nga ti Emine , qe na kupton se sa te zite e ullirit e hjekim ..
sinqerishte faliminderit

Antika
29-06-11, 18:08
..dhe ju parashkrueset e mia;).Mendoni qe,me tema aq te menēura dhe me nje asi "cenzure" ne shkrime do keni kete numer aq te madh nofkash aktive?!!!!!:biggrin:

Murgesha
29-06-11, 18:11
Falenderoj, falenderuesit e mesiperm per falenderim ndaj stafit :biggrin:

Dhe mua s“me mbetet tjeter pos te falenderoj diskutuesit e zellshem qe me diskutimet e veta te qeta e te frytshme vetem sa s“na kan nxjerr ne pension ne stafistet!

emine
29-06-11, 18:13
..dhe ju parashkrueset e mia;).Mendoni qe,me tema aq te menēura dhe me nje asi "cenzure" ne shkrime do keni kete numer aq te madh nofkash aktive?!!!!!:biggrin:
po pasha qato 7-8nofkat edhe qato 10 qe kam mi ba

Antika
29-06-11, 18:15
Falenderoj stafisten e mesiperme per pjesmarrje ne teme:biggrin:
Falenderoj dhe une per gjkftohtesine qe kane ne tema gjaknxehta.
Sidoqofte,ēdo shkrim i qfardo niveli qofte ka vleren e vet!Lexo mer mesim,pse jo edhe nasihet.Apo jo?

Antika
29-06-11, 18:21
po pasha qato 7-8nofkat edhe qato 10 qe kam mi ba

..pse jo emine.Nese di t'i perdoresh ,thjeshte loje rolesh,pa ndonje qellim prapavie negative te caktuar>nuk do me pengonte as edhe nje njeri me shume nofka(role)
A e kam mire a jo?:biggrin:

emine
29-06-11, 18:22
..pse jo emine.Nese di t'i perdoresh ,thjeshte loje rolesh,pa ndonje qellim prapavie negative te caktuar>nuk do me pengonte as edhe nje njeri me shume nofka(role)
A e kam mire a jo?:biggrin:
jo ska,p hobi i zorshem o tybeh,ndrro ket vesh ndrro at vesh ih:biggrin:

Antika
29-06-11, 18:23
jo ska,p hobi i zorshem o tybeh,ndrro ket vesh ndrro at vesh ih:biggrin:

Ne kohen moderne,ndryshimet veq pranohen si aftesi....:biggrin:

BIG
29-06-11, 18:26
edhe une e falendroj pa mase se te mire jane valla :)))

Qika^Me^Kule
29-06-11, 18:53
E une ju them falenderit te gjithve , ne vecanti AnnA dhe Giovanni jan te papare kam nderin ce njoha e ne jeten time virtuale personat me karakter te larte sic jan disa ketu !!

Artisti
29-06-11, 19:07
Duke kujtuar kėto 6 vite tė kaluara prej qė unė jam regjistruar kėtu, Dardania ka pasur gjithmonė Staf tė mirė, tė paanshėm, shoqėror, tė zhdėrvjellt por edhe tė rrept kur shkrimet Vulgare postohen.

Pėr kėto 6 vite tė mrekulluara, ju falenderojėėėėėėėė shumėėėėė.


.

Guri i madh
29-06-11, 20:27
edhe une pata deshir me i lavdrue po u kujtova thash mos po ju bie msysh


e msyshi pastaj hiqet veq me hajmalia mule te plumtorja e po dalin telash


se me kaull kan te lavdroj e rrok msyshi

Honesty^uk.
29-06-11, 22:51
Duke kujtuar kėto 6 vite tė kaluara prej qė unė jam regjistruar kėtu, Dardania ka pasur gjithmonė Staf tė mirė, tė paanshėm, shoqėror, tė zhdėrvjellt por edhe tė rrept kur shkrimet Vulgare postohen.
Pėr kėto 6 vite tė mrekulluara, ju falenderojėėėėėėėė shumėėėėė.


.
....Te pershendes dhe sinqerisht te falenderoj per sinqeritetin tend
dhe per te jetuarit me realitetin e jetes ne FD

Honesty

Zero Cool
06-07-11, 09:38
hajde staf hajde, jeni ma te miret (ska tjere :smile:)

tipi engjellor
06-07-11, 12:11
....SPo muj te gjej fjalet per me falenderu...satfin a e dini per qka .....qe fjalen e lire e mendimin e lire e ka vere ne kafaz....

~AnnA~
06-07-11, 12:13
....SPo muj te gjej fjalet per me falenderu...satfin a e dini per qka .....qe fjalen e lire e mendimin e lire e ka vere ne kafaz....

Edhe pellumbi per zerin e bukur dhe vleren qe ka rrin ne kafaz....sendet e cmuara vleresohen dhe mbyllen :)

tipi engjellor
06-07-11, 12:17
Edhe pellumbi per zerin e bukur dhe vleren qe ka rrin ne kafaz....sendet e cmuara vleresohen dhe mbyllen :)

jo une nuk mendoj keshtu se ata qe vlersohen shifen japin rezultat.....puna e mire...behet pune me e madhe ....zgjerohet....

~AnnA~
06-07-11, 12:22
jo une nuk mendoj keshtu se ata qe vlersohen shifen japin rezultat.....puna e mire...behet pune me e madhe ....zgjerohet....

Jo,jo nuk ke te drejte :)
Kashta lendron mbi uje dhe e sheh me sy te lire, se sa per diamantin, ai fundoset thelle :)

Guri i madh
26-07-11, 22:50
ju falmnderoj per punen e pa lodhshme qe po e bani edhe pse kohve te fundit po keni ma shum intervenime po prap nuk po ndikon ne efikasitetin e juaj

instruktori
07-08-11, 20:26
faliminderit

qe na keni mundesue qe te komunikojm se bashku

Shume respekt per dardanin

panta_rhei
20-11-11, 13:23
Mire,
do te shkruaj ne kete teme, meqe temat per kerkesa, verejtje ose propozime qenkan mbyllur te gjitha (barbarisht) si me kosė. (Megjithate mendoj se nje teme pėr ceshtje te tilla duhet te qendroje permanent).

ok, ok, kerkoj falje pėr kete qe shkrova me siper, edhe ashtu s'ka ēka me intereson, por:

E lus staffin, tė merr ne konsideratė mundesine e shtimit te numrit maksimal te shkronjave pėr nje postim: prej max. 10000 (sa eshte tash), ta rrisė nė max. 20000 shkronja (characters) maksimumi.

Ceshtja eshte se: nese nje material lejohet te postohet me vazhdime ne 2-3 postime, pse te mos mundesohet te postohet dhe lexohet ne nje postim te vetem?!

Aktualisht, keshtu sic eshte e kufizuar tash (me vetem 10000 shkronja max.), eshte e pamundur te postohet cfaredo analize, kolumne apo persiatje kritike e thjeshte gazetash ditore. Gje kjo qe, sipas meje, ia ule seriozitetin e qellimit real ketij forumi.
Ose, nese qellimi eshte diskutimet chit-chat, ateher le te lejohen veq 50 shkronja (ose sa msn), edhe do te jete gjithcka me e kjarte.

Edhe njehere, si permbledhje: kerkesa eshte qe te rritet prej 10000 sa eshte tash, te kalohet ne 20000.
Pra, maksimumi 20000 (te mos kemi keqkuptime, nuk po kerkohet pakufizim).

ok,
Kjo ishte arsyeja e ketij postimi.
Me durim do te pres reagimin tuaj :smile:

Gega 1
20-11-11, 19:30
Jam i te njejtit mendim, per sa i perket kerkeses se Pantes.
Po ta keni mundesine teknike,do te beni mire nese na mundesoni postimin e shkresave me te gjata!Me ka ndodh nje here ta ndaj tekstin pergjysem dhe ta sjell me dy postime.Ne keso rastesh,lehte mund te ndodh qe nje anetar tjeter
te postoje ne mes dy postimeve tona dhe krijohen paqartesi.

Besoj,biger mund te na jep sqarime ne lidhje me kete kerkes.Nese s`priton, kuptohet.

Per sqarimet eventuale ne lidhje me kete ceshtje,ju falenderoj sinqerisht.

panta_rhei
03-12-11, 21:59
nejse per kete numrin e shkronja, qe kerkuam bashke me Gegėn, pergjigje, te pakten, nuk moren.
Shnosh ishalla.

Por,

Kam edhe nje propozim (quajeni edhe kerkese, s'ka problem).

Propozoj qe ne kuader te FD-se te krijohet edhe nje rubrike (hapesire, sido qe quhet) me titull:

Pyet Dardaninė

Ne kete rubrike do te hapen tema ne forme te pyetjes, si psh:
Ēka mendoni pėr filan librin e filanit?
Si po ju duket ky propozimi i fundit i filanit pėr ndryshimin e filan ceshtjes?
A keni udhetuar koheve te fundit kah "kroacia" pėr ne vendlindje, dhe ju lutem me tregoni a ia vlen t'i bihet andej?
Si dhe ku do te festoni filan festen? :tongue:
A do te nderroje gjinine pėr 1 milion euro?
Si te flasesh...?

etj etj...
Keta ishin pak shembuj patetik, e dij, por ideja e propozimit eshte qe shkrimet dhe komentet do te merrnin rruge dhe qellim te kjarte sipas formules "gjithcka ne vend te vet". E jo pėr nje pyetje te "mbulohet" komplet nenforumi i Diskutimeve shoqerore ose Hapesires Psikologjike filozofike etj.

Besoj se edhe angazhimi i forumisteve neper keto pyetje nuk do te mungonte, me idete, zgjidhjet dhe pergjigjet e tyre.


Gjithsesi, ky tash pėr tash, mbetet ne nivel te propozimit, ndoshta edhe dikush tjeter do te kyqet dhe te jape mendimin nese ia vlene ose jo.

All the best :smile:

Guri i madh
03-12-11, 22:08
nejse per kete numrin e shkronja, qe kerkuam bashke me Gegėn, pergjigje, te pakten, nuk moren.
Shnosh ishalla.

Por,

Kam edhe nje propozim (quajeni edhe kerkese, s'ka problem).

Propozoj qe ne kuader te FD-se te krijohet edhe nje rubrike (hapesire, sido qe quhet) me titull:

Pyet Dardaninė

Ne kete rubrike do te hapen tema ne forme te pyetjes, si psh:
Ēka mendoni pėr filan librin e filanit?
Si po ju duket ky propozimi i fundit i filanit pėr ndryshimin e filan ceshtjes?
A keni udhetuar koheve te fundit kah "kroacia" pėr ne vendlindje, dhe ju lutem me tregoni a ia vlen t'i bihet andej?
Si dhe ku do te festoni filan festen? :tongue:
A do te nderroje gjinine pėr 1 milion euro?
Si te flasesh...?

etj etj...
Keta ishin pak shembuj patetik, e dij, por ideja e propozimit eshte qe shkrimet dhe komentet do te merrnin rruge dhe qellim te kjarte sipas formules "gjithcka ne vend te vet". E jo pėr nje pyetje te "mbulohet" komplet nenforumi i Diskutimeve shoqerore ose Hapesires Psikologjike filozofike etj.

Besoj se edhe angazhimi i forumisteve neper keto pyetje nuk do te mungonte, me idete, zgjidhjet dhe pergjigjet e tyre.


Gjithsesi, ky tash pėr tash, mbetet ne nivel te propozimit, ndoshta edhe dikush tjeter do te kyqet dhe te jape mendimin nese ia vlene ose jo.

All the best :smile:


pata lej kto shkrimet rreth forumit ti e une jena viktima e pazareve te stafit ,po nejse pronari qashtu e kerkon e kta jan aRGAT DUHET ME VEPRUE E ME MSHEL GOJEN ,i bjen njerzit ne staf qe nuk e kan as tet vjeqaren i hapin nga 5 tema ne ditje krejt kopje te gazetave ,e nese e pyt doqka nuk ka mundsi nga koka e vet me ta dhan nji pergjegj,jenji kshill mos prano qe te jesh monedh kusuritja

LOJETARI
04-12-11, 16:35
nejse per kete numrin e shkronja, qe kerkuam bashke me Gegėn, pergjigje, te pakten, nuk moren.
Shnosh ishalla.

Por,

Kam edhe nje propozim (quajeni edhe kerkese, s'ka problem).


All the best :smile:

Panta_rhei dhe gega_1 , kjo kerkesa juaj ka me shume se dy jave qe eshte permbush , por ja qe paskemi harruar t“u pergjijgemi , pra tani keni mundesi deri ne 15 mije fjale te postoni .
ndersa per kete propozimin e ri , na duhet ta mbledhim parlamentin se qenka shume delikate .


Ndersa per ty Guri , besoj qe nuk na hidherohesh nese nuk pergjigjemi fare .

Guri i madh
04-12-11, 18:12
Panta_rhei dhe gega_1 , kjo kerkesa juaj ka me shume se dy jave qe eshte permbush , por ja qe paskemi harruar t“u pergjijgemi , pra tani keni mundesi deri ne 15 mije fjale te postoni .
ndersa per kete propozimin e ri , na duhet ta mbledhim parlamentin se qenka shume delikate .


Ndersa per ty Guri , besoj qe nuk na hidherohesh nese nuk pergjigjemi fare .


pse a mos kerkova pergjigj,je as qe me ka shue mendja me bae pytje

emine
04-12-11, 22:27
ncncnc perpara kure je shku dikund ski shku me dure thate,tybeh nje poqet duhan edhe ata 57 Lojtarit tak,jadores kombilizan te paftit,Murgeshes hollohopke,e qeshtu njerz ishalla skoritna se per tan kam pshtjel sene ne cellafone prej kmishe deri n 'sapune e si te vi me ju ba jau bi e ju tham faleminderit shume qe egzistoni sa per eminen i kish dal flaka forumit motiii:tongue:

Artisti
07-12-11, 20:35
I nderuari Staf, mė kėtė shkrim dua tė ju falenderohem pėr propozimin,miratimin, besimin e juaj qė mė keni dhėnė, tė "ulem" nė njė Tavolin me tė nderuarit

Antika
Gega_1
Valiii dhe
Fshatari

pėr tė ndarė mendimet tona si juri, vlerėsuar shkrimet e sjellura nga anėtarėt tjerė( ne si juri nuk kemi tė drejtė tė sjellim shkrime apo...?) dhe pėr tė vendosur se cili shkrim fiton si shkrim i Vitit 2011.

Ndjehem jashtėzakonisht i privilegjuar dhe njėkohėsisht ndjej pėrgjegjėsi jashtėzakonisht tė madhe, sepse tė jeshė pjesė e juris e cila do tė zgjedh SHKRIMIN E VITIT, ėshtė gėzim por edhe jo e lehtė.

Mė duket qė e keni paralajmėruar nė shkrimin e Stafit te " Rreth Projektit Dardania.de" nė njė Lajmėrim ku fjalia e fundit ėshtė " Maturia do tė shpėrblehet".

Ju pėrgėzoj shumė pėr kėtė punė dhe ndjehem shumė i afruar, njėkohėsisht ju ftoj qė me tė vėrtetė nėse nuk e keni ende nė planin e juaj tė punės, tė filloni menjėherė me zgjedhjen e njė jurie tjetėr, qė do tė zgjidhte "Poezin e Vitit", tjetra juri " Ndihmėtari-ja i Vitit", pse jo edhe "Fetari i Vitit" e kėshtu me radhė.I juaji


Artisti

tipi engjellor
08-12-11, 00:30
qka me falenderu ....qe hyn moderator te rinj e kush se din a.....hahahahah edhe ketu me te njofshum....

Gjiki
08-12-11, 10:24
edhe une e kam nje falemnderim per stafin...
qe m'ka njoftu Qika me Kule :D

Qika^Me^Kule
08-12-11, 10:28
edhe une e kam nje falemnderim per stafin...
Qe m'ka njoftu qika me kule :d

A ta falenderoi edhe une :p

Gjiki
08-12-11, 11:08
ti qoja ni urim :D

Fshatari
08-12-11, 12:03
Po e pershkruej vetveten me me shume se 3 fjale:

- Nuk jam moderator ne kete forum;madje kurre nuk kam qene.
- Paraqitem vetem me kete pseudonim qe kam.
- Nuk i njoh personalisht asnjerin nga antaret qe perbejne jurine : Antika, Artisti, Valii e Gega. Kjo liste ne te cilen ndodhet edhe pseudoja e fshatarit eshte perpiluar nga stafi i ketij forumi.
- Nuk kam "te njofshum" ne kuader te ketij stafi.

Ideja e zgjedhjes se "shkrimit te vitit" me duket ineteresante. Nese arrijme t'a vleresojme objektivisht (per shkrimin e kam fjalen) duke lene anash autorin e shkrimit, puna e jurise do te kurorezohet me sukses.

Tri fjale per mue :

Asnjeri nga shkrimet e mia nuk do te merret ne konsiderate , prandaj nuk duhen propozuar; nese perfshirja e pseudos time ne listen e jurise ju pengon, ma beni me dije ne privat ose ketu ne "public", e ia bejme ēaren edhe asaj pune!

Klm e mos ia prishni koncentrimin jurise !

sherri
08-12-11, 12:21
....kundrejt asaj cka do te propozohet per tu zgjedh, juria eshte shume "profesionale"

Murgesha
08-12-11, 15:14
Pėrshėndetje!

Nė emėr tė Stafit falėnderoj:

Antikėn
Artistin
Gega_1
Valin
Fshatarin

Qė pranuan tė marrin pjesė si juri nė zgjedhjen e shkrimit mė tė mirė pėr kėtė vit.

Ju dėshiroj punė tė mbarė!

Kercovari
09-12-11, 09:22
Ti mos na i fshi postimet Murgesh po beju pak demokrate mbase juria zgjidhet me vota dhe duhet te pytemi edhe ne a jemi dakord qe Artisti te mbaje postin e jurise kur ky ska dy te pastra nga dituria per te velersuar tjetrin...Mos u mbaje per paternalizmit sepse i perket ideollogjiese komuniste...

Alima
09-12-11, 16:48
Ti mos na i fshi postimet Murgesh po beju pak demokrate mbase juria zgjidhet me vota dhe duhet te pytemi edhe ne a jemi dakord qe Artisti te mbaje postin e jurise kur ky ska dy te pastra nga dituria per te velersuar tjetrin...Mos u mbaje per paternalizmit sepse i perket ideollogjiese komuniste...


...

ni nom n' tana anet paskan fshi , edhe qeta qetash tonen e temen kismet !


ēka jane ngusht kta , si i vlereson ti ose une ....pffffpo as na hiē !


.

taraku-1
09-12-11, 20:02
'' Shnollat '' me u zgjidh hiti i vitit... mos ma harroni a. naj kombinim pak me trenerka nje shnoll ngjite edhe hite me u shpall hit i vitit. ok

Zanzi/M
09-12-11, 20:24
Staf profesional!

Urime festat...

Qika^Me^Kule
09-12-11, 22:25
'' Shnollat '' me u zgjidh hiti i vitit... mos ma harroni a. naj kombinim pak me trenerka nje shnoll ngjite edhe hite me u shpall hit i vitit. ok


Ooooh mbetesh pa shnoilla ti hooo mos fol se sa mlleffin e ke ne to... tybe t'je mbete shtepi te babes se as nje shnolle nuk ka me te dashte... :biggrin:

Artisti
09-12-11, 22:38
Ti mos na i fshi postimet Murgesh po beju pak demokrate mbase juria zgjidhet me vota dhe duhet te pytemi edhe ne a jemi dakord qe Artisti te mbaje postin e jurise kur ky ska dy te pastra nga dituria per te velersuar tjetrin...Mos u mbaje per paternalizmit sepse i perket ideollogjiese komuniste...Shumė herėt ke filluar tė bėhesh i gjorė, nuk ke sensin e njė njeriu tė sinqertė dhe atraktiv pėr bisedė.

Nėse tė kujtohet, unė jam ai tė cilit i shkruaje, " Artist, shiko nėse mundesh tė kthehem nė Dardani".

Unė jam ai i cili filloi temėn pėr kthimin tėnd kėtu!

Ke qenė i gjorė dhe i gjorė mbete!!!!


Tė dėshiroj pak xhelozi e shumė sinqeritet.


Artisti

Zanzi/M
09-12-11, 23:02
Ky meriton te jet shkrim i vitit.

Kercovari
10-12-11, 09:55
Shumė herėt ke filluar tė bėhesh i gjorė, nuk ke sensin e njė njeriu tė sinqertė dhe atraktiv pėr bisedė.

Nėse tė kujtohet, unė jam ai tė cilit i shkruaje, " Artist, shiko nėse mundesh tė kthehem nė Dardani".

Unė jam ai i cili filloi temėn pėr kthimin tėnd kėtu!

Ke qenė i gjorė dhe i gjorė mbete!!!!


Tė dėshiroj pak xhelozi e shumė sinqeritet.


Artisti

Ēfar gėnjeshtre...hahahahaah
Mesiguri duhet te jete genejshter e vitit.Asnjehere skam dasht te jam ketu ashtu si mendon ti,dhe kur nga ti skam kerkuar nje nder te tille.I ndjeri Musa alias Uliksi me kerkoj te moderoj informatiken dhe e pranova per nder te tij.Ky web portal per mua ka qene qe ne fillim i diskutueshem dhe mbetet edhe sot mu pre mos sinqeritetit te tipave si ti.

Ndryshe sa per dijeni.Jam ne cdo portal i pranishem edhe ate ne servera.

Mos genje si kaur i dhire..kure nga ti nuk do te kisha kerkuar asgje,se cka ke iniciu ti as kam ne dijeni se kure nuk te kam lexu mbase nuk je interesant per mua ne asnje shkrim...
Skam per cka te xhelozoj une...vetem kam thene ate qe mendoj dhe kjo eshte ajo qe me ben te lumtur qe di te qednroj ne kembe te mija pergjithmon...

Artisti
10-12-11, 10:48
Ēfar gėnjeshtre...hahahahaah
Mesiguri duhet te jete genejshter e vitit.Asnjehere skam dasht te jam ketu ashtu si mendon ti,dhe kur nga ti skam kerkuar nje nder te tille.I ndjeri Musa alias Uliksi me kerkoj te moderoj informatiken dhe e pranova per nder te tij.Ky web portal per mua ka qene qe ne fillim i diskutueshem dhe mbetet edhe sot mu pre mos sinqeritetit te tipave si ti.

Ndryshe sa per dijeni.Jam ne cdo portal i pranishem edhe ate ne servera.

Mos genje si kaur i dhire..kure nga ti nuk do te kisha kerkuar asgje,se cka ke iniciu ti as kam ne dijeni se kure nuk te kam lexu mbase nuk je interesant per mua ne asnje shkrim...
Skam per cka te xhelozoj une...vetem kam thene ate qe mendoj dhe kjo eshte ajo qe me ben te lumtur qe di te qednroj ne kembe te mija pergjithmon...
Unė e di qė ti je njė plak i keq, qė kur nxinesh fillon edhe tė shash e edhe mbi kufoma tė ecėsh.
Mendja jote ėshtė plakur, nuk ke mendjen e njė 16 vjeēari pėr atė edhe ke harruar, e vjen kėtu se kinse unė po gėnjejė.

Unė e di kush je ti, e di tėrė Historin tėnde, nuk jam njė i cili fol, pėr atė po ta rikujtoj zėnken tėnde me Psikologun, nė atė kohė kinse u largove nga Dardania, nė atė kohė derisa ti mė shkruaje nė privat dhe mė lusje tė luftoj pėr kthimin tėnd, unė nė publik kam hapur kėtė temė, lexoje plak.


http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=17583
.

Alima
10-12-11, 11:25
...


Kerēovari , me qene vend teje ...pa shku me u gjujte ne puēill nuk e kisha lane !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Artist , suksese me nominimin njeri , sukses !


.

Kercovari
10-12-11, 11:39
Unė e di qė ti je njė plak i keq, qė kur nxinesh fillon edhe tė shash e edhe mbi kufoma tė ecėsh.
Mendja jote ėshtė plakur, nuk ke mendjen e njė 16 vjeēari pėr atė edhe ke harruar, e vjen kėtu se kinse unė po gėnjejė.

Unė e di kush je ti, e di tėrė Historin tėnde, nuk jam njė i cili fol, pėr atė po ta rikujtoj zėnken tėnde me Psikologun, nė atė kohė kinse u largove nga Dardania, nė atė kohė derisa ti mė shkruaje nė privat dhe mė lusje tė luftoj pėr kthimin tėnd, unė nė publik kam hapur kėtė temė, lexoje plak.


http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=17583
.

Ti ske kulture pik se pari..Sdi pse u pengon mosha ime kur mua nuk pengon.Ti nuk di asgje per mua perveq atyre genjstra te disave ketu si ti te cileve duke u dhene buken te permbysin kupen.Skam asnje zenke me psikologun ai ka pas zenka me veten,e une kam luajte me ju ketu si me ka dashte qefi dhe luaj akoma..
Nuk kam kerku asnje kethim ketu sepse kur nuk kam dashte te jame ketu asgje me shume se n je antare..ate q ekam be ka qen Musa-Uliksi dhe e berra per ate.
Ti meso kulturen e debatit me pare per te marre timonin e vlersuesit..Shnetje..dhe mos humbe kohe me mua se une marre rrogen duke qene kutu,,aty..andej ..e kendej..

Kercovari
10-12-11, 11:41
...


Kerēovari , me qene vend teje ...pa shku me u gjujte ne puēill nuk e kisha lane !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Artist , suksese me nominimin njeri , sukses !


.

Mos e ki dertin e nderuar...i njoh une keto giliqa qe moti dhe ne rrenje...:biggrin:
Jane aq fantastike sa edhe te marre...per genjshtra te lindur me gjen e jo me mahi te rastit...
:biggrin:

jadore
10-12-11, 12:22
done te njohesh kombin tend !
ne dy gjera identifikohesh se ku eshte e ku qendron shqiptari i shekullit 21 .
1. shko ne Aeroport dhe analizo , te mjaftojne vetem 5 min
2. hyne ne temen Falenderoj Stafin dhe lexoj postimet ..

...keta jemi .

Hajra
10-12-11, 18:02
.......qe kurre nuk po rrin ksajde, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Artisti
19-09-16, 20:03
Falenderoj Stafin qė janė kaq tė pazėshėm hahhahahhaha.

.

vjeshta
28-09-16, 19:47
Falenderoj stafin qe ma ktheje simpatiiiiin.:redface::cool: