PDA

View Full Version : Formula 1 - 2008


GoD
09-01-08, 00:12
25.10.07 - FIA ka bere te ditur kalendarin e Formula 1 per sezonin e 2008. Nder te rejat e ketij sezoni , gara e nates ne Singapore dhe Gp i Europes ne pisten e re te Valencia. Nuk ben me pjese ne kalendar Indianapolis. Fillimi eshte me 16 mars ne Australi.

DATA GP
16 Mars Australi (Melbourne)
23 Mars Malajzi (Sepang)
06 Prill Bahrain (Sakhir)
27 Prill Spanje (Barcellona)
11 Maj Turqi (Istambul)
25 Maj Monako (Montecarlo)
08 Qershor Kanada (Montreal)
22 Qershor France (Magny-Cours)
06 Korrik Angli (Silvestrone)
20 Korrik Gjermani (Hockenheim)
03 Gusht Hungari (Budapest)
24 Gusht Europe (Valencia)
07 Shtator Belgjike (Spa)
14 Shtator Itali (Monza)
28 Shtator Singapor (Singapore)
12 Tetor Japoni (Fuji)
19 Tetor Kine (Shanghai)
02 Nentor Brazil (Interlagos)