Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-01-08, 00:12   #1
GoD
 
Anėtarėsuar: 09-01-08
Postime: 1
GoD i vlerėsuar jo keq
Gabim Formula 1 - 2008

25.10.07 - FIA ka bere te ditur kalendarin e Formula 1 per sezonin e 2008. Nder te rejat e ketij sezoni , gara e nates ne Singapore dhe Gp i Europes ne pisten e re te Valencia. Nuk ben me pjese ne kalendar Indianapolis. Fillimi eshte me 16 mars ne Australi.

DATA GP
16 Mars Australi (Melbourne)
23 Mars Malajzi (Sepang)
06 Prill Bahrain (Sakhir)
27 Prill Spanje (Barcellona)
11 Maj Turqi (Istambul)
25 Maj Monako (Montecarlo)
08 Qershor Kanada (Montreal)
22 Qershor France (Magny-Cours)
06 Korrik Angli (Silvestrone)
20 Korrik Gjermani (Hockenheim)
03 Gusht Hungari (Budapest)
24 Gusht Europe (Valencia)
07 Shtator Belgjike (Spa)
14 Shtator Itali (Monza)
28 Shtator Singapor (Singapore)
12 Tetor Japoni (Fuji)
19 Tetor Kine (Shanghai)
02 Nentor Brazil (Interlagos)


__________________
http://www.Nastradini.com " No Nastradini? No Party! "
GoD Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.