PDA

View Full Version : Sa mban mend Emrin gjat prezentimit....?


selvija
11-01-08, 13:15
Gjat prezentimit me nje person sapo te takuar sa mban mend ate Emer pas nje kohe shum te shkurte...???

Cia-Ferizaj
11-01-08, 13:17
hahahhahaha nese me pelqen kurre se harroj perndryshe e fshi menjeher nga koka

Arkza
11-01-08, 13:18
Varet , Varet se ne Qfare Menyre Jemi Prezatu !!! P.sh Kur eshte Nje person i/e Veqant apo Diqka Persosmeri Natyrisht se Mbahet Mend Emri po ashtu si Figura !!!
Tjtre spo di se qka te them ne kete Drejtim !

Linka_pz
11-01-08, 13:23
Gjat prezentimit me nje person sapo te takuar sa mban mend ate Emer pas nje kohe shum te shkurte...???


Nuk e kam problem , mbaj mend ,,mjaft !

selvija
11-01-08, 13:24
Une per veten time shpejt i harroj
dje kisha nje takim me nje person...dhe pas nje kohe te shkurte oo zot se qfar emri tha ,,,se mbaj mend dot..u skuqa pyta prape se si...edhe shpesh me ndodhe kjo...

Cia-Ferizaj
11-01-08, 13:26
Une per veten time shpejt i harroj
dje kisha nje takim me nje person...dhe pas nje kohe te shkurte oo zot se qfar emri tha ,,,se mbaj mend dot..u skuqa pyta prape se si...edhe shpesh me ndodhe kjo...

ti qika e mire a e keqe ...spo di une qka je

koncentrohu pak edhe gjate bisedes perdore emrin e tij/saj shpesh edhe keshtu nuk e harron

Arkza
11-01-08, 13:30
ti qika e mire a e keqe ...spo di une qka je

koncentrohu pak edhe gjate bisedes perdore emrin e tij/saj shpesh edhe keshtu nuk e harronNgadale Cia Ngadale qyhh mos e Akuzo Bijen Kaq Ashper qyh edhe ti !! Ska Faj se ka Shume Kontak me Njerzit per Arsyje se eshte e Famshme qyhh edhe ti !!!

selvija
11-01-08, 13:36
Ngadale Cia Ngadale qyhh mos e Akuzo Bijen Kaq Ashper qyh edhe ti !! Ska Faj se ka Shume Kontak me Njerzit per Arsyje se eshte e Famshme qyhh edhe ti !!!Haaa Arkza gati kojshike me bane me qesh me zoooo ahahahhaah
haa shum kontakte sa qe emrat fare sja mbaj mend ahahhaaha ,,por shum siq kam biseduar kete problem e kemi...gjat bisedes me nje mesuse si mundem ti mbajme mend emrat e perzntimit ,,ajo tha se kur przenton me dikend thot pas menjer ate emer dhe mban mend pastaj ,,se ndryshe ncukkk se mban mend kush...:tongue:

selvija
11-01-08, 13:37
ti qika e mire a e keqe ...spo di une qka je

koncentrohu pak edhe gjate bisedes perdore emrin e tij/saj shpesh edhe keshtu nuk e harronPo tishe ti ndoshta isha konctrue ta kisha mbajt mend bile alltijat agagagag
qike e shtermbet thuj gagaggaga:biggrin:

Arkza
11-01-08, 13:42
Haaa Arkza gati kojshike me bane me qesh me zoooo ahahahhaah
haa shum kontakte sa qe emrat fare sja mbaj mend ahahhaaha ,,por shum siq kam biseduar kete problem e kemi...gjat bisedes me nje mesuse si mundem ti mbajme mend emrat e perzntimit ,,ajo tha se kur przenton me dikend thot pas menjer ate emer dhe mban mend pastaj ,,se ndryshe ncukkk se mban mend kush...:tongue:Selvija Gati Kojshike Nashta ska Tingllu bash Bukur qe thash Kontak !!! por Nga Provoja e them kete se une per Veti jam nga nje Familje qe ...................me shue spo them se po Bjer si te Livdohem por dua te them Shkurt se kam Shume Kontak me Njerzit se Seriozisht Harroj Emrat e Te Tjtreve Gjatet Prezantimit veqqq siq e Seka me Larte kur Dikush per mua eshte i/e persorur apo e Veqant e I Mbaj shume mir Emrat ne Mend !!! P/S Nese me ke keq Kuptu me fal se nuk te thash Ne asnje Menyre Tjtre per veq nga PROVOJA ime !!!

Cia-Ferizaj
11-01-08, 13:43
hajde po prezentohemi qetu ta kqyrmi kush sa mban mend

une jam shkumbini
e ti ?
hahahahahha

selvija
11-01-08, 13:46
hajde po prezentohemi qetu ta kqyrmi kush sa mban mend

une jam shkumbini
e ti ?
hahahahahhaUne jam L...lala hahahha ...upsssss harrova qysh pate ti ???:biggrin:

Cia-Ferizaj
11-01-08, 13:48
Une jam L...lala hahahha ...upsssss harrova qysh pate ti ???:biggrin:
hahaahhahahah ku je more lara a qysh e pate moj se harrova :biggrin:

selvija
11-01-08, 13:52
hahaahhahahah ku je more lara a qysh e pate moj se harrova :biggrin:OOO lala o seni keqqq...hahahha qpo mbajshe edhe ti mend shkembi a qysh the se jam....:biggrin:

Cia-Ferizaj
11-01-08, 13:53
ahhahahaah lako a qysh ke .........un jam bini more a spom njeh a mdoket harrum mu prezentu hahahahah

mentor*
11-01-08, 13:57
ja une harroj shpejt tybe

selvija
11-01-08, 13:58
ahhahahaah lako a qysh ke .........un jam bini more a spom njeh a mdoket harrum mu prezentu hahahahahKuKU breee me plaseeeee une jam selaaa a mos gabo moreee...degjo kete kenge pastaj mban mende qoj ne kilikerat e ty hahahah ...hej nim kush me ke..???:biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=xcdZCkb_dMQ&feature=related

Cia-Ferizaj
11-01-08, 14:01
KuKU breee me plaseeeee une jam selaaa a mos gabo moreee...degjo kete kenge pastaj mban mende qoj ne kilikerat e ty hahahah ...hej nim kush me ke..???:biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=xcdZCkb_dMQ&feature=related

hahahaha bini breeeeee kuku ti te koke ma zi se une ... hahahha... kenga shum e mire valla flm flm

selvija
11-01-08, 14:04
hahahaha bini breeeeee kuku ti te koke ma zi se une ... hahahha... kenga shum e mire valla flm flmJaaa tyben boll une harrsqe po ti kuku qka koke po plasshe njerin bre....cncncnc ..nime bani a qysh the te pilqej muzika a...:tongue:

Cia-Ferizaj
11-01-08, 14:06
saranda......... shum emrin e bukur e paske ......kesh tu mendu kujna ja vjedhe a

Preshevar
11-01-08, 17:19
Sa mban mend Emrin gjat prezentimit....?


....ndoshta edhe pas Vdekjės !

jadore
11-01-08, 17:38
Gjat prezentimit me nje person sapo te takuar sa mban mend ate Emer pas nje kohe shum te shkurte...???

... une i harroj dhe fizionomine se lere emrin..?
kjo harrese gjithmone me ve ne pozite te palakmuar dhe veshtersi te situates ..
p.s.
hahhaha,
.. paramendoni sa ''katastrofe''eshte kur pas nje kohe te shkurter takon prap te njejtin person dhe ne fillim te bisedes te thote... e shof qe nuk te kujtohem ..!!

Guri i madh
11-01-08, 20:20
Sa mban mend Emrin gjat prezentimit....?


....ndoshta edhe pas Vdekjės !
hhhaaaa po nime preshevar ti e kie edhe nji jet atje


ah zullum ki me bae ehh vaj halli per mua tė gjorin as ket bot e as atė tjtren

Preshevar
11-01-08, 20:28
hhhaaaa po nime preshevar ti e kie edhe nji jet atje


ah zullum ki me bae ehh vaj halli per mua tė gjorin as ket bot e as atė tjtren

Jo be Guri,.. mos ke dert se qatje ke me ardhė edhe ti... :smile: Veq qe po vjen disi i pa pėrgaditur :frown:

Guri i madh
11-01-08, 20:39
Jo be Guri,.. mos ke dert se qatje ke me ardhė edhe ti... :smile: Veq qe po vjen disi i pa pėrgaditur :frown:


po une me arth po veq edhe une jam i pergaditur po jo sikur ti hhhhaaaaaaa

LaCoStA
12-01-08, 00:49
Valla varet se me kon jom taku edhe varet ka i kom pas ment ne ate moment . Najher bile as nuk e ngoj qysh mu ka prezentu , e najher e mbaj mend shum gjat ....

Virti
17-05-08, 23:51
... varet i kujt eshte! :cool:

LuLjaa
17-05-08, 23:59
Valla varet se me kon jom taku edhe varet ka i kom pas ment ne ate moment . Najher bile as nuk e ngoj qysh mu ka prezentu , e najher e mbaj mend shum gjat ....

Qe si psh. per mu ke harru , e pom thirr Sabile hahahaa

Murgesha
18-05-08, 00:40
... une i harroj dhe fizionomine se lere emrin..?
kjo harrese gjithmone me ve ne pozite te palakmuar dhe veshtersi te situates ..
p.s.
hahhaha,
.. paramendoni sa ''katastrofe''eshte kur pas nje kohe te shkurter takon prap te njejtin person dhe ne fillim te bisedes te thote... e shof qe nuk te kujtohem ..!!


Nuk po e paramendoj fare, se e kam provu shumė herė edhe vet.

Emra nuk mbaj nė mend, fizionominė hiq e mė hiq dhe rasti mė tragjik qė mė ka ndodhė ėshtė ky.

Para njė muaji nė njė koncert po e shof se njė grua po mė shef me interesim. Dreq o punė ku e kam parė kėtė njeri mendova me vete?
Ajo kqyrė e unė kqyrė, dikur edhe mė buzėqeshi e unė ktheva kokėn pas pėr tė parė mos po i buzėqesh tjetėrkujt. Mė hetoi dhe ma bėri me dorė. Nuk pata qare pa ju ofruar me e pyetė nėse njihemi hahahahahahahahaha.
Mė pėrshėndeti nė emrin tim bile mė pėrqafoi e kurr mė ngusht nuk jam ndjerė po mu desht ti them mė fal por nuk po mė kujtohesh.....
Kur ma tha emrin desh mė ra pika, pėr dy vite rresht nuk ka pas ditė qė nuk e kam takuar e biseduar me te....

emine
18-05-08, 03:46
Gjat prezentimit me nje person sapo te takuar sa mban mend ate Emer pas nje kohe shum te shkurte...???

me qen person qe me len mbresa?Kurre nuke ja harroi emrin,po me qen najnjohe q epres sekondta me mu heq qafe ,si ta kthej shpinen e qes mas dore emrin ,ftyren, komplet ate person;)

LaCoStA
18-05-08, 08:44
Qe si psh. per mu ke harru , e pom thirr Sabile hahahaa
Si ti qe e ke harru e pom thirr Selim hahahah

Estella
21-05-08, 14:21
Emrat i mbaj mend shume e ftyrat jo aq

e_martumja
21-05-08, 14:31
Nuk harroj leht e mbaj ne mend.....

SheTa
21-05-08, 14:33
Kam ket Problem Ne shum Raste se mbaj mend :)

Gjumashja
23-05-08, 01:14
Emrat i harroj a fytyrat jo... mirpo edhe me ca miq qe kam me teper jau mbaj emrat virtualisht apo (te forumit) se sa ata real...

LaCoStA
23-05-08, 01:25
Emrat i harroj a fytyrat jo... mirpo edhe me ca miq qe kam me teper jau mbaj emrat virtualisht apo (te forumit) se sa ata real...


Qe qe kjo, po 100 her ta kom kallzu emrin edhe nuk je n'gjendje me majt n'mend, e ktu thot i maj ne mend http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Gjumashja
23-05-08, 01:26
Qe qe kjo, po 100 her ta kom kallzu emrin edhe nuk je n'gjendje me majt n'mend, e ktu thot i maj ne mend http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gifoj moter a po te thom qe emrat si mbaj mend a fytyren ta njof... me te pa dikund...:tongue:

LaCoStA
23-05-08, 01:42
oj moter a po te thom qe emrat si mbaj mend a fytyren ta njof... me te pa dikund...:tongue:


Tybe une duhet me majt naj syret tanin ka t'shkoj se me ba met pa najkun nashta nuk t'njoh, se une as emrat as ftyrat nuk i maj men :tongue::tongue::tongue:

Gjumashja
23-05-08, 01:43
Tybe une duhet me majt naj syret tanin ka t'shkoj se me ba met pa najkun nashta nuk t'njoh, se une as emrat as ftyrat nuk i maj men :tongue::tongue::tongue:hahahaaha... po ski nevoje me mbajt kurgjo... a jemi binjake a s`jemi.. .ani kurgjo nuk jam ne foto cka jam live apapapap

LaCoStA
23-05-08, 02:02
hahahaaha... po ski nevoje me mbajt kurgjo... a jemi binjake a s`jemi.. .ani kurgjo nuk jam ne foto cka jam live apapapap
Hahahahaha ....... asi une deshta me than duhet me majt ni pasqyre me vete, e kur t'shoh me kqyr veten niher tani ty, e me kqyr a perngjajme a jo hahahahaha.

Po po, e di qysh je live ....... ma mire se n'syret je hahahaha

Jana
23-05-08, 10:53
Varet pi rastit......edhe ne qfar rrethan njoftona apo me prezenton dikudh me dikend....
Ka qe i mbaj mend e ka qe si regjistroj hiq.........e ka qe i regjistroj po meniher ja bo DELETE......

~AnnA~
22-06-10, 12:30
Jam e predispozuar te harroj me lehte fizionomine, se sa per emerat i mbaj mend me shume :),

Qika^Me^Kule
22-06-10, 16:34
Kret m'varet nga personat me kend prezantoheme.... ose me ba em shku mendja dikun tjeter ihaaa tybe ai/ajo person/e vetem cka fol kot... se sen nuk e kuptoj.... :tongue:

Keshtu qe e kma memorien shum te ngarkume... dhe ata/ato qe nuk ja vlen ti mbaj mende... automatikish vet i ban löschen.....

Qika^Me^Kule
12-02-11, 23:08
Kret m'varet nga personat me kend prezantoheme.... ose me ba em shku mendja dikun tjeter ihaaa tybe ai/ajo person/e vetem cka fol kot... se sen nuk e kuptoj.... :tongue:

Keshtu qe e kma memorien shum te ngarkume... dhe ata/ato qe nuk ja vlen ti mbaj mende... automatikish vet i ban löschen.....

:wink:

thellenza
12-02-11, 23:24
hiq nuk i kam mire punet me emra.. shume i perzij:D

Peja-Boy
12-02-11, 23:38
Per ketu ne forum ndoshta mu kish ngatrru emri real me nofken e ma e leht me kish ardh me mbajt mend Nofken se emrin ...

Gjumashja
06-05-11, 14:23
ne pergjithesi i ngatrroj, por varet edhe nga rrethanat disponimi i momentit qe njoftohesh me dikond..

Zero Cool
15-05-11, 14:55
Sidoqofte Gjumashes ja kam mbajt mend emrin + nickat qe 6-7-8-9-10 vjet ;)

emine
29-10-11, 17:54
hiq valla ,a pik e imja e dobte,se ftyrat i maj mend e emrat hiq:frown:

LaCoStA
30-10-11, 07:14
Me kan aty (me men po menoj), i maj n'men shume, e me bo mos me kan aty (apet me men), mas 15-20 sekondave me m'vet, s'di me kallzu

Virti
28-12-11, 22:28
e shkruaj. :tongue:

e_martumja
28-12-11, 22:37
Nuk harroj aq leht emrat e njerzeve, si ta shoh figuren me rikujtohet emri i tyre. Nese kan ndrishu dihet qe ka mundsi mos me dit ahhaha

winona
28-12-11, 22:39
Shume pak a hiq i mbaj n'mend emrat,por surratin s'ja harroj,:biggrin:

Hajra
28-12-11, 22:41
.....sidomos te huajt i harroj, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

jadore
28-12-11, 22:46
qfar emri gjate prezentimin , une as fetyrat nuk ju mbaj mend perveq teshave cka kane pas veshur , po me erdhe heren e dyte me tesha tjera , e pat puna , filloj procedur prezentimi prej fillimit ..hahahahaha
prit te ju tregoj nje ngjarje te vertet ,
kontraktoja bashkpunim disavjeqar me nje firme , nje nder menegjerat kryesor (qe kane zanat ketu ti quajne )perveq raporteve me miresjellje sa here takoheshim po gjithe ne uniforme ishte them qe e kisha mik te mire bile po kurr emrin nuk ja kujtoja , , ai ..jadore si je une blla blla dhe nuk vrehej , gjithemon kamuflohej dobesia ime kur vinte te permendej emri i tij ,
e solli puna para 2 viteve qe ai morri udheheqjen e firmes dhe duhej rikontaktim marveshtjesh , ma kishin caktuar terminin dhe me thane emrin e tij , ..asgje sme thonte , emer e mbiemer i panjohur bile
shkova ne orarin e caktuar , dhe thuja ti kurr se kam pa , sepse tash ishte i veshur ne baze te postit , cashmir krejt hahahah ..me se seriozisht po ja zgjas doren me prezentim emer dhe mbiemer ..
jadore .. po me thirre ne shkurtesen reale qe me thrrasin miqt , Une jam ..filani ..menegjeri i keti sektori qe kam qene ,..tek atehere kur mu kujtua imazhi i tij ne uniforme , shpretheva ne qeshje dhe ja ktheva , fajet i ka uniforma ..dhe posti , kurr pa uniforme ste kam pa , skam faj une , me mahi u kapercy edhe kjo
defekt i rinise , gjithmone ju shikoja tjereve veshen e jo fetyren ..