PDA

View Full Version : Ba-tuta


LABI
14-01-08, 23:55
Pa maske

Gruaja ia tregon burrit nje artikull nga gazeta :

- Shiko, ketu shkraun se ne disa fise afrikane burrat i njohin grate e tyre vetem mbasi te martohen !! (quditet gruaja) .
-Ani ?? A'seshte keshtu edhe tek ne njesoj? (i pergjigjet me pyetje burri) ...:biggrin:

LABI
14-01-08, 23:58
Porosia

Dritoni rrinte ne nje lokal me Besen magjepse ... Duke shikuar me kujdes listen e pijeve , ai e pyeti :

Cka te te porosise e dashur ??
- Me se miri do te ishte mjekun
- u pergjegje Besa - sepse ja po vjen burri imm.... :biggrin:

LABI
15-01-08, 17:34
Degjueshmeria

Djaloshi i dashuruar deri ne veshe erdhi ne shtepine e te dashures se vet ne mesante, e hapi deren dhe pa trokitur u gjend ne dhome .. Mbasi e pa , ajo bertiti e hidheruar:

- Nuk dua te te shoh meeee !
- Ani mire - u pergjegj djaloshi dhe e fiku driten ...:rolleyes:

Dilaver
16-01-08, 18:21
Shoqja
Dy shokė bisedojnė:
- Shoqja ime po mė duket se ka vendosur tė ndahet prej meje!
- Jo, bre, ajo ėshtė goxha zonjė! Po pse mendon kėshtu?
- Ka tri ditė rresht qė sjell nė shtėpi njė shoqe.
- Punė e madhe, le ta sjellė.
- Ashtu, ashtu, po ti s’e merr dot me mend se sa e bukur qė ėshtė ajo, Perri!

LABI
24-01-08, 13:56
Deshira

Genci i vogel shprehu deshiren qe per ditelindje te marre xhemper me jake te mbyllur.
E perse jo me formen V? E pyet e ema !!

Ajo forme eshte shume e rrezikshme ( ja priti Genci) .

E rrezikshme ? Perse ?!

Pom mesuesja jone ka xhemper te tille dhe sa here qe perkulet gati i del i gjithe gjoksi jashte !

:biggrin:

LABI
24-01-08, 13:58
BURRAT U FLASIN GRAVE

Dikur moti eshte thene : gruaja piqet dy vjet me vone sesa mendon ajo dhe dy vjet me heret sesa mendojne prinderit e saj.
Lidhur me kete thenie edhe meshkujt duhet te kene kujdes se cfare batuta u rrefejne grave.

Ja nje keshille : kur rrefeni batuta per grate keni kujdes qe protagonistet e tyre t'ju perngjajne sa me pak bashkebisedueseve tuaja .

Dilaver
27-01-08, 01:37
Semundja apo lufta
-“Uh, kojshike e nderuar, ē’ėshtė ka ndodh me ty? Jeni shumė e sėmurė?”
-“Unė? E sėmurė? E shėndoshė jam si topi! Po pse me pyet?”
-“Po, shiqo, shoh qė tri ditė me radhė nė mėngjez tėk ti vie mjeku…”
-“Mė falni, ju lutėm, kur ju erdhi ju ēdo mėngjes ai komandanti, mua nuk mė vajti mendja asnjėherė tė mendoj sė ndoshta paska filluar lufta.”

Murgesha
28-01-08, 13:16
Definicioni mbi zotėsinė e burrit dhe gruas.

Burrė i zoti: Ėshtė ai qė arrin tė fitojė aq sa shpenzon gruaja.
Grua e zonja: Ėshtė ajo qė arrin ta gjej njė burrė tė tillė.

LABI
31-01-08, 15:27
Ndarja e puneve

Cka te punon i vellai ?

O , ai dhe une e kemi themeluar nje ndermarrje te madhe , nje fabrike te pijeve alkoolike.

E cka punon ti atje ?

I kemi ndare punet : ai mbush shishet , une i zbrazi ..


:biggrin:

LABI
31-01-08, 15:36
E tille eshte ajo

Autobusi me te cilin arrin gruaja juaj vonohet nje ore e gjysme- e njofton nepunesi burrin qe priste ne stacion .
- Kuptohet !! Do te me befastonte se tepermi sikur te vinte bile nje here me kohe ..

E tille eshte ajo ...:biggrin:

Linka_pz
31-01-08, 21:37
Nje nga pyetjetDjali: Kemi nje lope dhe nje gomar, kemi dhe nje mullar me bar. Kush e hengri me pare mullarin lopa apo gomari?

Doktori: Nuk e di.

Djali: Po thuaje njehere.

Doktori: Lopa.

Djali: Hehehehe, jo. Delja.

Doktori: Delja, po delja ku ishte?

Djali: Ishte fshehur pas mullarit.

LABI
01-02-08, 23:03
Sipas rastit

MBas shpalljes ne gazete , ne shtepine e zoteriut erdhi gjellberesja .

A dini te pergatitni gjelle ??- e pyeti zoteria

Po , ne dy menyra ( ja pret gjellbersja)
E cilat qenkan ato ?

Per mysafiret qe duhet te vijne perseri dhe per ata qe nuk duhet te vijne kurre me ...:biggrin:

Dilaver
01-02-08, 23:44
Nė gjuq

-I akuzuar, a keni qenė mė parė i dėnuar?
-Po z. gjykatės, njėherė.
-Pėr se?
-Pėr shkak tė goditjes sė murit me kokė!
-Po pėr kėtė nuk dėnohet.
-Po e vertetė z. gjykatės, por koka nuk ka qenė e imja.

Linka_pz
02-02-08, 20:42
Dy Policet

Dy polic duke shetitur ,njeri i thote tjetrit ,ku ke lindur ti ?
Une , ne shtepi ,po ti ?
Une ne spital ,ja kthen tjetri.....,po pse ne spital ,mos ishe i semure valle !!

vjeshta
02-02-08, 23:50
Ne Restoran .


Nje klient ishte ka sherbehej nga nje kamariere e bukur ne nje restorant ,dhe vendosi ta beje hapin e pare.

Klienti : a mund te takohemi te shtunden mbremja ?

Kameriera: une te shtunden martohem .

Klienti : a ban pra te premten mbremja ??http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Linka_pz
03-02-08, 17:59
Embelsira

C`kemi sheqer ?
Nuk jam sheqeri po sherbeti,
A me fal ta hoqa ujin ...

LABI
04-02-08, 13:02
Firma e re e keksave

Luli i vocerr disa here radhazi e has ne nje reviste fjalen "seks".
Babi- c'do te thote kjo fjale ? Pyeti te atin Luli.

Gabim shtypi bir, eshte fjala per keks!

Po, babi , une e kam pare qe shume here kete fjale. Gjithmone te jete gabim shtypi ?

Keshtu , eee ... ?! (Luli me veten) .

Me siguri paska dale ndonje firme e re e keksave !!

LABI
04-02-08, 13:08
Rruga nje kaheshe

Nje drejtues automjeti - hyne ne rruge nje kaheshe .. Dhe rruges nga ana e kundert kalojne , vetura perballe duke i fishkelluare dhe sinjalizuare qe eshte ne rruge nje kaheshe ..


Dhe pas pak qastesh rasti ne fjale parqitet ne radion lokale - ne menyre qe t'i bejne me dije ngasesit e automjeteve ne ate rruge qe ka hyre nje i krisur ne rruge nje kaheshe dhe te kene kujdese...

lajmin e sapodhne e degjone personi qe eshte futur gabimisht ne rruge nje kaheshe ... Dhe thete vete me veteee:

JO nje po 100 (te krisure )- paskane hy ... :biggrin:

vjeshta
04-02-08, 14:47
Intervista e Carla Brunit.


Gazetari :jeni para nje vendimi shume te rendesishem te jetes suaj ,Sarkozy apo Karriera ??

Carla :po , kam vendos Sarcozy kesht bej edhe karrier !!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Linka_pz
04-02-08, 16:48
Ajri

Pse eshte i ftoft ajri ne mengjes ?
Sepse ka ndejtur gjithe naten jasht .

Pse bie shiu ??
Sepse nuk ka shkalle..

Linka_pz
05-02-08, 11:09
Njeriu

Cila eshte gjallesa me zemergjere ?
Njesiu ,sepse ne coftese ka per njerin ka edhe per tjetrin ...

Linka_pz
06-02-08, 13:53
Propozimi Nje djale ,ndalon nje vajze pasi e kishte ndjekur per nje kohe te gjate dhe i thote , Me leje ? Jo me raport -pergjigjet vajza .

Linka_pz
07-02-08, 10:28
Leket

Shkoi Dejvi ne restoran dhe porositi berxolla ,biftek ,pra ushqime shume ,erdhi kamarieri dhe i dha faturen ,Dejvi i zgjati 50 Leke dhe i tha kamarierit merri keto dhe te tjerat beji birra...!

Linka_pz
11-02-08, 11:40
O goce

O goce, do te behesh dielli i jetes sime ??
Po
Atehere me rri 100000000000000 km larg..

LABI
28-02-08, 14:39
Dallimet

Bisedojne dy veta .
- Vjehrra ime eshte e mire si buka!
-Edhe e imja, por s'po mund ta pertyp !

LABI
28-02-08, 14:41
Porosia

Nese e sheh burrin tim thuaj qe menjhere te vije ne shtepi .

-Ee e cka t'i them nese nuk e shoh ?!

LABI
29-02-08, 17:14
Kujdesi

Nena e qorton djalin e vogel :
Si ke mundur ta hash tere reqelin e te mos mendosh ne motren tende ?

(djali) Kam menduar une ne te gjithe kohen - te mos vije derisa haja .

LABI
28-03-08, 14:53
E DIKUR !

Vertete me interson a thua cka kane g jetur dikur grate te burrat - mendon zeshem Vjollca ?!

Si mendon "dikur" ? - e pyet shoqja

Atehere kur nuk ishin zbuluar parate .

dardana78
06-04-08, 16:47
DRAKULA

Drakula kerkonte te ushqehej me gjakun e vajzave te virgjera.
Ndodhi keshtu qe vdiq nga uria.

LABI
06-04-08, 17:05
DRAKULA

Drakula kerkonte te ushqehej me gjakun e vajzave te virgjera.
Ndodhi keshtu qe vdiq nga uria.


haahaha !! (Per ate dhe fatin e drakullave qe prej kohesh mund ta hasesh vetem neper legjenda dhe tregime mitike... Dicka qe i takon te kaluares )....:biggrin: :biggrin:

dardana78
18-04-08, 13:11
E dini perse Zoti krijoi te parin burrin pastaj gruan?
Sepse ne fillim eksperimentet kryhen tek kafshet.............:biggrin:

dardana78
18-04-08, 13:17
- Sa barcoleta ka per policet?
- Dy, sepse te tjerat jane histori te verteta.

Preshevar
18-04-08, 15:20
E dini pse Charlemagne e beri shkollen obligim ?

Sepse ishte merzitur nga fėmijet ne shtepi ! :biggrin:

Preshevar
18-04-08, 15:29
Dritoni ja kėrkon 5€ babait te tij, ky i fundit e pyet :
-Pse ato para ?
-Dua t'ja dhuroj nje zonje te moshuar.
-Bravo, shum eshte mir qe te ndihmosh. Po, ku gjindet kjo zonje ?
-Q'atje, duke shitur akullore ! :biggrin:

Preshevar
18-04-08, 15:35
-Diten e kaluar, kesh ka e hupi oren time. Ajo ishte ndal, kurse un, vazhdoja duke hecur :biggrin:

Preshevar
05-05-08, 12:46
Iliri, kthehet ne shtepi pas dites se par te shkolles fillore.

Nėna:
- O Ilir, a mėsove shumė gjera sot ?

Iliri :
- Jo aq shumė mė duket, po duan qe te kthehem prap nesra.

LABI
13-05-08, 01:41
5 mizat


Goni - nje dite i mbyte pese miza , ndersa ne mesdite
Goni- del me shoke dhe ju tregon (me mburrje) sot i kam mbyte 5 miza

Njeri nder shoket ja pret : e paske bo namin

Goni - me tej vazhdon , aha - besa 3 nga to kan ishin femra , ndersa 2 meshkuj

Shoku - ja pret !! Ku po jav dine gjinine ?!

Goni - qe 3 - nga to i kam mbyte ne pasqyre ; ndersa 2 - tjerat ne birre :biggrin:

LABI
13-05-08, 14:59
Ereksioni

Vjen nje mashkull tek doktoresha, dhe i drejtohet asaj turpshem:
- Doktoreshe, kam ereksion 24 ore ne dite. Me ēfare mund te me ndihmoni?

Doktoresha ia kthen:
- Me banese, ushqim dhe 800€ euro nė muaj! :biggrin:

LABI
13-05-08, 23:30
Bletet dhe vjehrra

Pyet Rrusta Shulin:
- Allahile pse po i mban bletėt kur nuk po tė japin?
- Po e paguajnė veten, qė tri herė ma kanė pickuar vjehrrėn!

LABI
13-05-08, 23:33
Zonja / Zonjusha

Gjinekologu e kontrollon njė grua tė re dhe i thotė:
- Zonjė, kam njė lajm tė mirė pėr ju!
- Nuk jam unė zonjė, jam zonjushė!
- Eh, atėherė kam njė lajm tė keq pėr ju!

LABI
17-05-08, 00:47
Biondina dhe seksi

Bėn seks biondina me njė mashkull. Pas seksit e trishtuar pyet:
- Ejj! A pėrdore kondom?
- Jo!
- A mos je me SIDA?
- Jo nuk jam!
- Uhhh, shumė mirė, tė mos e marr prapė.

LABI
28-05-08, 19:06
Vesi

Pyet gjykatėsi tė akuzuarin:
- Pse mbytėt gruan tuaj tė parė?
- Mė tradhtonte.
- E pse e mbytėt gruan tuaj tė dytė?
- Nuk mė donte mė.
- E tė tretėn, pse?
- Epo, vesi gjykatės.

LABI
28-05-08, 19:07
Nipat

Flasin dy gjyshe pėr nipat e tyre. Njėra i thotė tjetrės:
- Nipi im ėshtė ēmendur krejt. Tėrė natėn rri ulur pranė kompjuterit, e telefoni kurrė nuk ėshtė i lirė. S’ka gjė prej tij!
Gjyshja tjetėr ia kthen:
- E nipi im do tė bėhet doktor ose pilot!
- Nga e di?
- Sa herė qė futem nė dhomėn e tij, nė tė gjitha anėt ka shiringa, e ai mė thotė "Gjyshe, hajde tė fluturojmė!"

LABI
05-06-08, 16:05
Rrusta vozitės

Punėsohet Rrusta si shofer autobusi. Nė pėrcaktimin e punėve shefi i thotė:
- Rrustė, do tė duhet tė paguash edhe biletat.
Rrusta thotė:
- S’ka problem.
Tė njėjtėn ditė Rrusta bie nė njė greminė dhe e bėn autobusin copė-copė. Vjen shefi nė spital pėr ta vizituar dhe e pyet se si ngjau aksidenti. Rrusta i pėrgjigjet:
- Nuk kam lidhje, unė isha nė pjesėn e prapme tė autobusit duke paguar biletat.

Rozafa
05-06-08, 20:10
Trendafili i Dashurise


Nje vajze i tregon nje shoqes se saj:
“Idashuri me solli nje trendafil te kuq. Pastaj me tha qe kur trendafilit ti bien te gjithe patalet, ai do te kthehej tek une.”
“Sa romantike! Po atehere pse je kaq e trishtuar?”
“Sepse ishte nje trendafil…. plastik!:eek:

Rozafa
05-06-08, 20:16
Ishte nje burre qe e kishte gruan shume te shendoshe, dhe i thoshte
- Ja e shikon ca trupi ka ajo , jo si ty si autokombanje!

- He dobesohu nje cik se je bere si autokobanje!!!
Ne darke rane te flene ,dhe gruaja ia kthen kurrizin.
Burri filloi ti fliste " zemra he kthehu njecik ketej,o grua po he moj"
Edhe gruaja ia kthen: Rri o burre se nuk ndizet autokombanja per nje fije kashte!

LABI
07-06-08, 16:29
Shurupi

Vjen burri nė shtėpi dhe menjėherė e dėrgon gruan nė krevat.
Seksi ecėn mirė, derisa gruaja nuk ia nis tė kollitet.
Burri i egėrsuar kėrcen nga krevati dhe bėrtet:
- I dhashė tėrė ato para pėr Viagran, e t’i nuk je nė gjendje tė blesh njė shurup tė thjeshtė pėr koll.

LABI
08-06-08, 16:43
Virgjėria

Pyesin Rrustėn nėse Faza ka qenė e virgjėr kur ėshtė martuar pėr tė, e ai si i habitur pėrgjigjet:
- Valla, as vet se di. Do po thonė qė ka qenė, e do jo.

LABI
30-06-08, 15:11
Shpirti

I troket Hysenit vdekja nė derė:
- Kam ardhur pėr shpirtin tėnd.
Hyseni kthehet, dhe bėrtet:
- Razė, shpirt, po tė lyp dikush.

LABI
30-06-08, 15:14
Pushimi

Pyet Rrusta babanė:
- Babė, sa ka gjasa qė kėtė vit tė shkojmė nė det?
E babai ia kthen:
- Po shiko djalo, 40 pėr qind do tė shkojmė, e 100 pėr qind nuk do tė shkojmė!

LABI
30-06-08, 15:14
Frika nga gruaja!

I ankohet punėtori shefit tė njė ndėrmarrje private:
- Do tė mė mbys gruaja nėse nuk ma rritni rrogėn!
- E mua do tė mė mbyt e imja nėse ua rris – i thotė ai.

LABI
18-07-08, 16:38
Seriozisht

Shkon Rrusta tek doktori dhe i thotė:
- "Doktor e kam njė problem shumė tė tmerrshėm, kohėve tė fundit askush nuk po mė merr si serioz!"
Doktori i thotė:
- "Le bre mos ba hajgare..."

LABI
18-07-08, 16:40
Biondina dhe letra

Zyrtari i postės i drejtohet biondinės:
- Zonjushė letra juaj ėshtė tepėr e rėndė, duhet t’i ngjisni edhe njė pullė postare.
- Pse, sikur do tė bėhet mė e lehtė pastaj?!

LABI
18-07-08, 16:42
Medicina preventive

Njė i ri i thotė njė vajze:
- Doktorėt pohojnė se seksi ėshtė i mirė pėr lehtėsimin e dhimbjeve tek inflamacioni i nyjave!
- Por, ti nuk ke inflamacion nyjash!
- A nuk paske dėgjuar pėr medicinėn preventive a?!

LABI
18-07-08, 16:57
Si baba, si djali

Flet njė ēift i ri bashkėshortor:
- Ēka mendon, e dashur, si do tė jetė djali ynė?
- I njėjtė si ti!
- Si po e di?
- Epo, shikoje, mė shumė e do biberonin sesa gjirin!

LABI
26-07-08, 00:03
Martesa
Zihen burri me gruan
- Do tė kisha kaluar mė mirė sikur tė martohesha me vetė djallin, thotė gruaja.
- Martesa nė mes tė familjarėve ėshtė e ndaluar me ligj, ia kthen burri.

LABI
26-07-08, 00:05
As i pari...
Pas dy netėsh martese:
- E dashur, gjykuar sipas aftėsive tuaja, pėrfundoj se nuk kam qenė i pari...
- E more i dashur, gjykuar sipas tuajave, nuk je as i fundit.

LABI
07-08-08, 11:36
Sarkazmi

Mjeku i ri kthehet ne shtepi dhe i laverohet gruas :
- Sot kam pasur nje rast shume interesant !
- Jo more (ja pret gruaja) ! Mos e sherove dike ?

LABI
07-08-08, 11:37
Prtija

A u martove ? E pyet shoku shokun
- Jo
Cka po pret ?
Autobusin:biggrin:

LABI
07-08-08, 11:39
Shpresa

Gruaja e re pergaditet te shkoj ne pushim ne det me burrin e vet.
- Vjen mikesha e saj dhe duke e pare cka po merr nga garderoba e pyet :
- C'te duhet fustani i zi ne det ?!

- E di (ja pret mikeshes) , amo burri im nuk din not :biggrin:

LABI
07-08-08, 11:41
Korpus Delikti

Gjykatesi i thote te paditurit :

-Cka mbante ne dore kundershtari juaj ne ate moment ?

- Revolen .
PO ju ?
Gruan e tij .

LABI
13-08-08, 23:26
Menēuria

I thotė Rrusta Shulit:
- Unė kam qenė shumė i menēur si fėmijė i vogėl! Kam ecur kur i kam pasur tetė muaj!
Shuli ia kthen:
- Jo unė kam qenė shumė mė i menēur! Mua mė kanė bartur para duarve deri sa i kam bėrė katėr vjet!

LABI
19-08-08, 22:19
Shtatzėnia

I thotė gruaja burrit.
- Jam shtatzėnė!
Burri i ēuditur ia kthen.
- Po qysh? Jam ruajtur shumė!
Gruaja.
- Eh more i dashur, kjo punė ėshtė si nė komunikacion! Ti ruhesh, por tjerėt jo.

LABI
19-08-08, 22:21
Dehja

Takohen dy pijanecė.
I pari thotė:
- Mė falni, a mund tė kalojė nė mes juve dyve?
- Gjithsesi, por vetėm njė nga njė, ia kthen i dyti.

Rozafa
20-08-08, 22:26
Dy meshkuj godasin njeri tjetrin ne shitore.
-o me fal,nuk ju vera re ngase jam duke kerkuar gruan..
-ah edhe une po kerkoj gruan,pergjigjet tjetri..po ma thuaj si duket gruaja yte ndoshta e kam pare...

-1.80 e gjate..bionde...e dobet...nje fytyre engjelli...gjoksin perfekt...po e jotja si duket..?

--ah lere fare timen...po me mire po kerkojme tenden!!

LABI
02-09-08, 23:18
Politika
Babai politikan mėson tė birin:
- Shiko, biri im, politikani duhet tė jetė i ndershėm dhe i menēur!
- Por, baba, ēfarė do tė thotė i ndershėm?
- Kjo do tė thotė tė pėrmbushėsh ato qė premton.
- E i menēur?
- Qė kryesisht tė mos premtoj...

LABI
07-09-08, 22:26
Liga e Kampionėve

Pyet mėsuesja Shulin:
- Shul, sa ėshtė larg Plutoni prej Diellit?
- Aq sa ėshtė larg KF Flamurtari prej Ligės sė Kampionėve.

(hohoho) :biggrin: :biggrin:

LABI
07-09-08, 22:29
Jarania
Vjen Rrusta nė shtėpi dhe e gjen nė krevat me jaranin e tij mė tė mirė.
Pa iu trembur syri, nxjerr revolen dhe e vret.
Faza e shikon dhe i thotė:
- Ehh, more Rrusta jem, nė ja fillofsh ti kėshtu, paske me mbet pa asnjė jaran!

(hahaha) :biggrin:

LABI
07-09-08, 22:40
Gjakovarėt
Takohen dy miza dhe fillojnė bisedėn.
- Allahile, ku ke qenė. S’tė kam parė me muaj!
- Kam qenė e mbyllur nė kuletėn e gjakovarit!, ia kthen miza tjetėr.

LABI
11-09-08, 13:27
Engjėllushja
Pyet djali tė ėmėn:
- Mami, a fluturojnė engjėjt?
- Fluturojnė, zemėr.
- Mbrėmė e kam dėgjuar babin duke i thėnė ndihmėses tonė tė re “engjėllushe”. Kur do tė fluturojė ajo?
- Menjėherė nesėr, zemėr.

LABI
24-09-08, 00:00
Gjasa
Vjen njėri nė vizitė tek miku i tij nė spital, dhe pyet motrėn medicinale:
- A ka more ky miku im ndonjė gjasė?
- Nuk do tė thosha qė po... nuk ėshtė tip i imi!, ia kthen ajo.

LABI
24-09-08, 00:00
Olimpiada
Rri shtrirė gjyshi nė krevat dhe shikon Olimpiadėn, derisa gjyshja i thotė:
- Ti sigurisht do tė kishe dėshirė qė seksi tė jetė disiplinė olimpike, dhe tė marrėsh pjesė ēdo katėr vite.

:biggrin:

LABI
24-09-08, 00:01
Seksi treshe
Pyet Shuli Rrustėn:
- Allahile Rrustė, a ke qejf tė bėsh seks nė treshe?
- Normal, morė budalla, kush nuk ka qejf, ia kthen Rrusta.
Shuli i thotė:
- Atėherė ngutu shpejt e shko nė shtėpi.


(hohoho) :biggrin:

LABI
24-09-08, 00:01
Siguria
Flasin dy biondina:
- A ke dėgjuar se pastruesin tonė tė oxhaqeve e ka shtypur automjeti?
- Katastrofė! Nuk kemi mbetur tė sigurta mė as nė kulm!, ia kthen tjetra.

LABI
24-09-08, 00:02
Patatet
Nxjerrin Faza e Ziza patate, kur Faza e i kap dy patate dhe thotė:
- Kėshtu janė herdhet e Rrustės tim!
Ziza:
- Kėshtu tė mėdha a?
Faza:
- Jo valla, kėshtu tė palara!

(hahaha) :biggrin:

Virti
24-09-08, 00:09
a dini pse shkon gjeli ne supermarket ?
per t’i shikuar pulat e xhveshura.

LABI
24-09-08, 00:15
a dini pse shkon gjeli ne supermarket ?
per t’i shikuar pulat e xhveshura.


cullak po don me thane :biggrin:

Virti
24-09-08, 00:16
cullak po don me thane :biggrin:
me erdh marre deee :redface:

LABI
24-09-08, 00:18
me erdh marre deee :redface:

Marren boje operacion , ndersa turpin kontrolloje :biggrin:

LABI
07-10-08, 14:51
Letėr babadimrit!

Njė djalosh i vogėl i shkruan babadimrit:
Tė lutem mė sjell edhe dy vėllezėr.
Babadimri ia kthen letrėn:
Tė lutėm ma dėrgo nėnėn tėnde...

LABI
12-10-08, 22:45
Tė rrezikshmit

Tre persona mė tė rrezikshėm nė botė janė:
- Ēifuti me plane investimi
- Zezaku me atlete Nike
- Biondina me kartele tė bankės

LABI
12-10-08, 22:46
Seks me studente

E pyet Rrusta Shulin:
- Shul a kishe pas qejf me pasė seks me njė studente
- Po, pėrgjigjet ai
Atėherė pse nuk e regjistron gruan tėnde Fazėn nė fakultet

LABI
15-10-08, 15:35
Polici dhe taksisti
Del polici nga taksi dhe pyet:
- Sa kushton kjo vozitje?
- 10 euro!
- Ja ku i ke 5.
- E 5 eurot tjera?
- A mos po do qė edhe ty ta paguaj vozitjen a?

LABI
15-10-08, 15:36
Nusja
Martohet njė i ri dhe tė nesėrmen e pyesin:
- Ej qysh po tė duket nusja?
- Valla nuk ėshtė fort e mirė.
- Po si ka mundur qė pėr tėrė katundin ka qenė e mirė, e pėr ty nuk ėshtė tash?!

LABI
17-10-08, 22:16
Problemet me shikim
Shkon Faza tek doktori i syve dhe ankohet se nuk po shihte asgjė.
Doktori e pyet:
A je e sigurt qė nuk po sheh asgjė?
Po, shumė e sigurt bile. A po e shihni atė mizė nė mur?
Po, po e shoh.
Epo, unė nuk po e shoh!

Paradox_13
17-10-08, 22:31
E nalen majmunat...

Mesuasja parashtron pyetje nxenesve.:
Me thuani nese dikush e din ku prodhohet rryma..?
Nxenesi pergjigjet.;
Ne kopshtin zologjik mesuese..
Mesuesja e habitur..
Prej nga te erdhi kjo ne kok o ylle..?
Nxanesi i sigurt ne pergjigje..
Po mesuese ket qdo femi ne Kosov e din,
qdo her kure ndalet rryma degjoj mamin te thot..;
Qe majmunat..e nalen rrymen..

LABI
25-10-08, 23:46
I dehuri dhe dera!

Njė i dehur kthehet nga kafiteria dhe mundohet qė tė hapė derėn me ēelės por assesi nuk mundet.
E vėren kojshiu i tij, dhe afrohet t’i ndihmoj:
Fqiu: Kojshi a tė ndihmoj qė tė hapėsh derėn?
I dehuri: Jo kojshi , nuk ka nevojė , por vetėm mbaje derėn qė tė mos lėvizė se e ēeli vetė!

LABI
26-10-08, 18:08
Kulmi besimit
( Te besosh qe mamaja jote eshte e virgjer )

LABI
26-10-08, 18:11
Ca ka me te keqe se te besh biznes me 5 cifut?

Pergjigja: Te besh biznes me 6 cifut.

LABI
26-10-08, 18:18
Zezaku dhe papagalli

Nje zezak me nje papagall ne sup hyn ne nje bar.E shikon banakieri dhe thote:Shume i bukur,ku e gjete?
Ne Afrike,i pergjigjet papagalli.

LABI
28-10-08, 13:35
Fajtori i dėnuar

Pyet gjykatėsi tė akuzuarin:
- Si keni guxuar tė vrisni lepurin kur nuk jeni as anėtar i shoqatės sė gjuetarėve?
- E si guxoi ai tė ha lakrat e mi kur nuk ėshtė as anėtar i familjes time?

LABI
17-11-08, 18:05
SeksiBėjnė seks Rrusta e Faza, por nuk prishet asnjėri prej tyre.Shtrihet Rrusta anash, ndez cigaren, psherėtin dhe thotė:- Ēfarė ke Fazė, as ty nuk po mund po tė kujtohet kurrkush a?

LABI
17-11-08, 18:06
Doktoresha-ProfesoreshaPyesin Shulin:- Shul, me kėnd do tė kishe dashur qė tė bėsh dashuri, me doktoreshėn a profesoreshėn?Shuli pėrgjigjet:- Me profesoreshėn.- E pse Shul?Shuli ia kthen:- Pėr shkak se doktoresha thotė: Tjetri, e profesoresha pėrsėrite.

LABI
17-11-08, 18:07
TestiShkojnė dy biondina nė test tė shtatzėnisė. Hyn njėra nė ordinancė, qėndron 10 minuta dhe del. E para e pyet:- Qysh kalove?- Po mirė, ia kthen tjetra.- E a ishin pyetjet e vėshtira?(po glluparica jane keto bjondet bre :biggrin: )

LABI
17-11-08, 18:12
DėshmitarėtNxjerrin biondinėn para gjykatėsit pėr kundėrvajtje, e ai e pyet:- Ku e keni kaluar natėn nė mes ditės sė parė dhe tė dytė tė kėtij muaji?- Nė krevatin tim.- A keni dėshmitarėt?- Po more. Disa!

LABI
17-11-08, 18:13
HeroizmiPyet mėsuesja fėmijėt se ēfarė ėshtė heroizmi? Lajmėrohet Shuli dhe thotė:- Heroizėm ėshtė kur dikujt i shpėton jetėn.- Tė lumtė Shul! – thotė mėsuesja. E ai ke shpėtuar jetėn ti ndokujt jetėn ndonjė herė?- Po, nipit tim!- E si ashtu Shul? – pyet me kureshtje mėsuesja.- Epo thjesht, i kam fshehur pilulat kontraceptive motrės.

LABI
17-11-08, 18:13
mė mirėMungon Shuli nė shkollė.- Pse nuk ishe dje nė shkollė? – pyet mėsuesja.- Mė ėshtė dashur tė dėrgoj lopėn tek taraku, ia kthen Shuli.- Pse a nuk mundi baba yt tė kryej kėtė punė?- Ka mundur, mėsuese, por prapėseprapė taraku e bėn atė mė mirė.

LABI
13-12-08, 19:58
Njė litėr ujė!

Njė kamerier i afrohet njė myshteriu qė sapo ėshtė ulur vetėm nė tavolinė.
Urdhėroni...
Njė gotė ujė ju lutem!
Me falni po nuk mund ta zėni njė tavolinė tė tėrė pėr njė gotė ujė!
Nė rregull atėherė, mė sill njė litėr ujė!

LABI
13-12-08, 20:00
Babadimri dhe prostituta
Dy prostituta ecin rrugės pas Vitit tė Ri.
- Ēka i kėrkove Babadimrit?
- 100 euro – njėjtė sikur edhe tė tjerėve.

LABI
13-12-08, 20:01
Polici, burri dhe gruaja!
Voziten gruaja dhe burri me veturė, dhe nė moment i ndal policia.
Polici pyet burrin:
- Pse vozit 65 km nė orė, kur kėtu lejohet vetėm 55 km?
Burri:
- Pasha nėnėn nuk kam vozitur aq shpejt.
Gruaja:
- Pse gėnjen, kur vozite 70 km nė orė.
Burri:
- Qepe lopė.
Polici:
- Po ti nuk paske tė vendosur as rripin e sigurisė.
Burri:
- Sapo e hoqa kur me ndalet ju.
Gruaja:
- Pse bre gėnjen – kur nuk e ke vendosur fare.
Burri:
- Mbylle oj dele.
Polici i drejtohet gruas:
- Ky ēdoherė ju fyen kėshtu?
Gruaja:
- Vetėm kur ėshtė i dehur....

LABI
14-12-08, 23:10
Injeksioni

Vjen njė mashkull nė ambulantė dhe pyet motrėn medicinale:
- Mė falni, ku jepen injeksionet tė dielėn?
Motra i pėrgjigjet:
- Nė prapanicė, njėjtė sikur tė hėnėn.

LABI
14-12-08, 23:11
Pohimi

Dalin Rrusta e Shuli nga shtėpia publike dhe flasin me njėri tjetrin.
Rrusta thotė:
- Faze ime ėshtė mė e mirė.
E Shuli shton:
- Po pasha zotėn, Faza jote ėshtė mė e mirė.

AKT
15-12-08, 12:32
NGJARJE E VĖRTET: Vitin e kaluar nė njė fshat afėr Shkodrės njė fshatar vidhte bostan dhe nga toka mė e afėrt e ēonte nė arėn e tij ku poashtu ishte e mbjellur me bostan.I zoti i arės i thotė tė birit : Ky qė po na bėn dėm dhe po na vjedh bostanin..ky don plumb nė ballė.jo i thotė i biri,lėre se ėshtė i marrė. Ndalon plaku i shkretė dhe pas pak ēastesh i drejtohet tė birit : i marrė je ti se ai jooo.Sikur tė ishte i marrė do merrte bostanin nga ara e tij e do e vendoste nė arėn tonė...

LABI
08-01-09, 22:58
Gjumi
I ankohet njė grua doktorit:
- Doktor, si po shtrihem, menjėherė po mė merr gjumi, a ėshtė kjo ndonjė gjė serioze?
- Jo asgjė serioze, vetėm duhet tė ndėrroni burrin!

LABI
20-01-09, 20:14
Tė folurit

Flasin dy miq pėr njė femėr:
- Allahile, pse po vrapojnė tė gjithė pas kėsaj femre?
- Pėr shkak tė problemit tė saj me tė folur.
- Ēfarė problemi more?
- Nuk dinė tė thotė “jo”!

LABI
20-01-09, 20:15
Afrika
Kthehet Rrusta prej Afrikės dhe i lavdėrohet Shulit:
-... e tani kam kėrcyer nė njė luan dhe i kam kėputur bishtin!
- Rrusto, a mos ja ke kėputur kokėn pahiri?
- Ah, jo bre atė ja kish pas kėputur dikush mė herėt.

Ilaēi
Rrin Faza e shtrirė nė krevat, i afrohet Rrusta i eksituar. Nė njėrėn dorė mban njė gotė me ujė, e nė tjetrin aspirinė ...
Faza:
- Ēka ke more Rrustė? Ēka po mė duhet aspirina, nuk po mė dhemb koka!
Rrusta:
- E moj grua, po kėtė desha edhe ta dėgjoj prej teje!

LABI
20-01-09, 20:16
Letra

Pyet mėsuesja nxėnėsit:
- A e dini se nė vendin tonė brenda muajit shpenzohen nga 20 kg letėr tualeti pėr kokė banori?
- I vetmi Shuli e ngrit dorėn, e mėsuesja e pyet.
- Ēfarė e ke tė paqartė Shul?
- Paj, nuk e kam tė qartė pse pėr kokė? :rolleyes:

LABI
17-06-09, 19:42
Plaka

Shkon plaka te doktori pėr shkak tė problemeve me zemėr.
Doktori e pyet.
- A jeni ju zonjė pėr EKG-nė?
Ajo ia kthen.
- Jo halla ėshtė pėr PDK-nė.

:rolleyes:

Arta-
05-07-09, 09:31
Dallimi mes pesimistit edhe optimistit.

Pesimisti thote: Smunet mu bo ma keq.

Optimisti ia kthen: munet, munet.