PDA

View Full Version : Kristina Aguilera bėn synet foshnjėn e posalindur


rilinda
22-01-08, 18:56
Aguilera bėn synet foshnjėn e posalindur

http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0122035334783_m.jpg


Christina Aguilera dhe burri i saj Jordan Bratman kanė festuar lindjen e djalit tė tyre, duke e bėrė synet pėrmes njė ceremonie ēifute.Ēifti mirėpritėn fėmijėn e parė tė tyre tė quajtur Max Liron Bratman mė 12 janar, ndėrsa e emėrtuan dhe e bėnė synet pėrmes njė ceremonie tė zhvilluar tė dielėn. Emri Lyron, nė gjuhėn hebraishte do tė thotė “kėnga ime”. Syneti zakonisht zhvillohet nė ditėn e tetė tė lindjes sė fėmijės dhe ndiqet nga miq dhe familjarė, tė cilėt pastaj i bashkohet ēiftit pėr njė ushqim festiv.

Aguilera ėshtė rritur si katolike, por ka mėsuar mbi judaizmin qė kur u martua me Bratman nė vitin 2005.Telegrafi.com