PDA

View Full Version : Sa te rendesishme dhe domethenese jane per ju zilet ne celular...?


Gjumashja
24-01-08, 20:21
une mendoj qe zilet nenkuptojne qe dikush ne momente te caktuara mendon per ty... por nganjeher sa na japin kenaqesi, mund edhe te na bezdisin sepse mund te jesh duke fjetur.. duke ngrene.. e ku e di cka... pra desha te dije...
Sa kane vlere per juve keto zile, qe mund te merrni nga familja, shoqeria apo ndoni person i dashur...?une personalisht kam qejf te ju beje zile te tjerve pra me shpesh shoqerise... ne momentet kur nuk kam rryme... kur jam vet..kur udhtoj apo kur nuk me ze gjumi... nganjeher jam e bezdisshme ama kjo jma une hahahah... c'kycne mob.. kush nuk deshiron qe ta bezdis une...:tongue: ...

rilinda
24-01-08, 20:26
O nervat mi prishin kur t'ma cingrrojnė. Edhe kur t'i shoh ata persona, e si t'mė pyesin: "Pse s'po na e kthen cingrrimėn?"
Menjėherė i them: "Unė edhe badihavistika jemi larg. Nėse t'intereson qysh jam, thirrum e pytum, pėrndryshe mos m'shqetso palidhje."
Edhe bile qe njė javė e kam lėshuar sekretareshėn n'telefon, e mirė po ua bėn atyre qė po ma cingrrojnė.

Nirvana Band
24-01-08, 20:31
Se pari te pershendes, dhe te uroj per temen.

Mua kur t'me cingerrojne persona qe dua, nuk me pengojne apsolut ku do qe jem, dhe poashtu edhe mundohem se paku tua kthej.

Une mendoj qe eshte mire kur dikush te bene zile, sepse po tregon qe se paku po i kujtohesh.


Rrespekt per ju.

rilinda
24-01-08, 21:33
O nervat mi prishin kur t'ma cingrrojnė. Edhe kur t'i shoh ata persona, e si t'mė pyesin: "Pse s'po na e kthen cingrrimėn?"
Menjėherė i them: "Unė edhe badihavistika jemi larg. Nėse t'intereson qysh jam, thirrum e pytum, pėrndryshe mos m'shqetso palidhje."
Edhe bile qe njė javė e kam lėshuar sekretareshėn n'telefon, e mirė po ua bėn atyre qė po ma cingrrojnė.

Hahahahhaha... lexone dėshminė (mesazhin qė sapo mė erdhi):
"Ej Rilinda heke more at sekretaresh se po te ban pak si nervozajo hiq spo priton me ti hanger paret a po nin edhe qat bllokin e add ape din a jo. klm.papa. Ardi ciao"

Linka_pz
24-01-08, 22:13
Aspak .....mjafton me degju kur me thrret dikush !

Arb
24-01-08, 22:35
i kini bo senet ju....

rilinda
24-01-08, 23:46
i kini bo senet ju....
I kemi pas. :cool: ..............

Arb
25-01-08, 00:14
I kemi pas. :cool: ..............

po de, kurdo qe t'i keni bo... Tash po lirohen thirrjet telefonike, edhe zilet vijne tuj ra dal pej mode...

Diana007
25-01-08, 11:41
une mendoj qe zilet nenkuptojne qe dikush ne momente te caktuara mendon per ty... por nganjeher sa na japin kenaqesi, mund edhe te na bezdisin sepse mund te jesh duke fjetur.. duke ngrene.. e ku e di cka... pra desha te dije...
Sa kane vlere per juve keto zile, qe mund te merrni nga familja, shoqeria apo ndoni person i dashur...?une personalisht kam qejf te ju beje zile te tjerve pra me shpesh shoqerise... ne momentet kur nuk kam rryme... kur jam vet..kur udhtoj apo kur nuk me ze gjumi... nganjeher jam e bezdisshme ama kjo jma une hahahah... c'kycne mob.. kush nuk deshiron qe ta bezdis une...:tongue: ...


Besa kur po shkon pak koh e gjat qe nuk me cingrron po behm merka qka e gjet BOO qe me hrroj :biggrin:

LABI
25-01-08, 16:19
Hiq e kam nje ring tone klasike...!!

LuLjaa
25-01-08, 16:48
Valla tullusum mu kan ba keto zile qeeeee tash tu e shkru kete maa cingrroj dikush phaa
s'di nerva um shkojn, kur t'kish mi than dikujt diēka duhet me thirr mi than , se qeshtu qeshtu o puna
e u kru jo aty cėrrrrrrr palidhje

Dardan Kastrati
25-01-08, 16:51
Hiq aspak si kam ne qef kur te me bejne vetem zile ne tel. Me nje fjale u urrej tipat e tille qe me bejne vetem zile ,nese me te vertete don diq me mire te shkruhet nje sms se sa te bejne nje ring. Po qdo here pergjigjet sekretaresha te une kush me bene ring ne tel. per ate edhe nuk e hjeq sec. ...

rilinda
25-01-08, 20:45
Valla tullusum mu kan ba keto zile qeeeee tash tu e shkru kete maa cingrroj dikush phaa
s'di nerva um shkojn, kur t'kish mi than dikujt diēka duhet me thirr mi than , se qeshtu qeshtu o puna
e u kru jo aty cėrrrrrrr palidhje

Eh deeee... qashtu tybe kom than edhe une ma nalt.
Shyqyr nuk kokna e vetmja qė po mendojshanė kėt' mėnyrė. :biggrin:

rilinda
25-01-08, 20:46
Hiq aspak si kam ne qef kur te me bejne vetem zile ne tel. Me nje fjale u urrej tipat e tille qe me bejne vetem zile ,nese me te vertete don diq me mire te shkruhet nje sms se sa te bejne nje ring. Po qdo here pergjigjet sekretaresha te une kush me bene ring ne tel. per ate edhe nuk e hjeq sec. ...

hahahahhahahah... i kom ra edhe une n'fije valla me kėt' sekretaresh. :biggrin:
Tash le qė po jau hargjon paret sekretaresha, po po detyrohen tani edhe me m'shkru mesazh (prap mi hargju 5 cent) edhe me m'sha :tongue:

Albonita
25-01-08, 20:58
Mvaret krejt nga zilja , nese asht dikush nga jasht ( Ch ) qe ban zile mundona ta thras, po nese asht vendas ktu e ban zile prap nuk me pengon spse nese ka deshir te thret prap edhe bisedojm, Nuk me pengojn fare ..

Gjumashja
26-01-08, 10:15
juve qe ju bezdisin ka menyra pra sikur rilinda sekretareshen... :tongue: ..., kur po ndalet rryma ose kur nu kte mer gjumi boll lezet me ju prish gjumin tjerve...:biggrin: ... (sidomos ty shkeko)...

rilinda
26-01-08, 12:11
juve qe ju bezdisin ka menyra pra sikur rilinda sekretareshen... :tongue: ..., kur po ndalet rryma ose kur nu kte mer gjumi boll lezet me ju prish gjumin tjerve...:biggrin: ... (sidomos ty shkeko)...

Hajt tento :rolleyes:
T'shkon krediti veē :biggrin:

Murgesha
26-01-08, 14:59
Kur mė thėrret shefica kam ndjenjėn e tė bėrit gabim punėn time, edhe pse rrallė mė ndodh kjo..
Asnjė zile tjetėr nuk mė shqetėson.. Rrallė e hiq mė dridhet telefoni vetėm pėr shaka prej dikujt... Ndoshta ngase edhe tė tjerėt janė tė zėnė me punė si unė e nuk ka kohė pėr zile shqetėsuese...

Gjumashja
26-01-08, 15:45
Hajt tento :rolleyes:
T'shkon krediti veē :biggrin:

nuk po kemi numra me ju be zile se kredit plot....:tongue: ....

vjeshta
08-02-08, 23:53
Hiq nuk po ma rrok kete rendsin e ketyre zileve !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

Estella
08-02-08, 23:59
Hiq nuk po ma rrok kete rendsin e ketyre zileve !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

as un spo e kuptoj qellimin e kesaj pytje ?

vjeshta
09-02-08, 00:03
as un spo e kuptoj qellimin e kesaj pytje ?

Qenke edhe ti si une mrapa ...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Estella
09-02-08, 00:07
Qenke edhe ti si une mrapa ...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ahha qka me ba...........

vjeshta
09-02-08, 00:09
ahha qka me ba...........

Hiq s'di ,ndoshta vjen kush e na tregon ...

Estella
09-02-08, 00:11
vjeshta popo keta qe jan perpra nesh :P

Gjumashja
22-07-08, 11:05
... veq nuk kam qef me i len rehat kur une jam zgjut tjeret fjetur :tongue: .. diana si te kam hahahahhah

Jana
22-07-08, 12:54
Shum em shkojn en nerva...edhe kurr sem bon askush zile as nuk i boj...
Kur kam diqka e thirri..ose me sms...

Luana
26-01-09, 23:04
Une e kam nje zile shqip dhe kurr nuk e kam ndrruar qe dy vjet ....
vetem melodin e ksaj kenge e kam .....
ka ndodhe qe nganjehere kur me cingron celulari , nese qellon dikush qe eshte qejfli kercen aty per aty .....ahahahhahha

2po2 Ft. Tinguli 3nt-Prishtinali Jom (http://www.youtube.com/watch?v=f1bk4zw8XGQ&feature=related)

shfletuesi_
26-01-09, 23:06
O ti i Zileve po te bejm te gjithe nganje zile e rahatohu njeher e mire , se siq po duket paske qef me lujt me zile te telefunit :D

emine
26-01-09, 23:22
qaq jan saqe jau nali zanin krejt;)

lazdrani
27-01-09, 01:04
Hallo TAXI ....

shfletuesi_
27-01-09, 10:30
Gjumashja per ty jan te rendesishme se te duhen zile te shumta per tet zgjuar nga gjumi ...

Prishtinasja_
27-01-09, 10:39
As pak te rendesishme dhe hiē fare domethenese !

Ja ndali zėrin krejt ! :biggrin:

Nese e ndije mire, nese jo, ju duhet atyre qe me therrasin te presin deri sa t'ja l'shoj celularit sytė e te shofe se ka thirre dikush! :biggrin:

shfletuesi_
27-01-09, 11:09
As pak te rendesishme dhe hiē fare domethenese !

Ja ndali zėrin krejt ! :biggrin:

Nese e ndije mire, nese jo, ju duhet atyre qe me therrasin te presin deri sa t'ja l'shoj celularit sytė e te shofe se ka thirre dikush! :biggrin:


Xiiirrrr ke nje thirrje...

Gjumashja
01-02-09, 10:14
Gjumashja per ty jan te rendesishme se te duhen zile te shumta per tet zgjuar nga gjumi ...nuk po kryn pune as ato per me u zgju une... :rolleyes:

Action
01-02-09, 10:37
Shpirtin ne fyt ma kane prue cingerimat,,

Estella
01-02-09, 16:51
nuk mbaj tel me zile giith e kam lautlos ...

Prishtinasja_
01-02-09, 16:58
nuk mbaj tel me zile giith e kam lautlos ...
Edhe ti a ? :biggrin:

Mua me ka mbete qysh nga shkolla atehere ! Nuk guxojsha me lene me ze keshtu qe gjithmone ja ndalsha zerin. Tash me ka mbete ashtu ai zakon , gjithmone pa ze !:biggrin:

Estella
01-02-09, 17:02
Edhe ti a ? :biggrin:

Mua me ka mbete qysh nga shkolla atehere ! Nuk guxojsha me lene me ze keshtu qe gjithmone ja ndalsha zerin. Tash me ka mbete ashtu ai zakon , gjithmone pa ze !:biggrin:

gjithmonnn e kam pa ze ....:)

shfletuesi_
01-02-09, 22:37
E dij qe per mire nuk me bejn zile... ose me therrasin per pune ose per t'me kerkuar diq... sjan aspak te rendesishme...

Guri i madh
01-02-09, 22:39
une nuk kam cullullar hiq as nuk me duhet as me mzika e as pa mzika

Estella
19-11-09, 23:19
zakonisht e mbaj tel pa ze....

LuLjaa
19-11-09, 23:50
zakonisht e mbaj tel pa ze....

Edhe une valla veē me t'dridhne :D
bane men ka ni here kur tum dridh kcej se m'tut harroj se tel. eshte :D

Peja-Boy
20-11-09, 18:01
Per Mua ka rendesi te madhe vete qe Zilja te jet sa me e madhe me ma nxirr Gjumin ne Mengjes per Pune ... Problemi kryesor eshte qe veshtir e ndij tel ne mengjes :redface:

Lapsi
20-11-09, 20:46
nuk me lene pershtypje

halla e madhe
21-11-09, 13:05
...melodite e disave jane aq te larta dhe hektike sa te bene t'ja thene koken atij personi me gjithe telefon:biggrin:

Lona
21-11-09, 13:41
Per mua aspak nuk jane te rendesishme zilet e mob nuk vuaj aspak..

Qika^Me^Kule
22-11-09, 00:34
Hiq si kushtoj ransi , kryesora te me zgjoj per pune...