PDA

View Full Version : Per cfare grindeni me shume me prinderit...?


Gjumashja
24-01-08, 20:42
shpesh her ndodhemi ne humor te keq... apo nuk na pelqen cfare ne sugjerojn prinderit andaj hasim ne mospajtime... pra desha te dije per cfare me teper grindeni///

rilinda
25-01-08, 00:56
Valla kur t'vjen vjeshta (jo Vjeshta e forumit, po stina e vjeshtės :P), m'vijnė edhe telashet me prindėr.

Babi ose nėna (prej hymjes): Riliiiindė, hajde mi palu drutė!
Unė: Qe, qeee... tash vi
.... harroj e kalojn orė, e kur t'vijn nalt:
Ata (paramendoni tu bėrtit :P): T'kom than mos thuj "qe, qe" se harron e s'vjen hiē.
Unė: Po pse bre po bleni dru tu kan mu nxe me rrymė.
Ata: Na knaqi rryma veē n'besė t'asaj me nejt...

Edhe k'shtu kalon palimi i druve, qe nja 3 vjet, e Rilinda nuk e ka palu asni dru, veē bėrtima ka hangėr (pa zarar veē :D)

jadore
25-01-08, 01:23
si gjithmone e njejta teme..puna e cigares..

mama.. apet e dheze ti-a ..!!
une........( z'o nuk boj )
mama.. qysh qik nje here ,hala nuk tu gerdit..!!
une... ......( hiq nuk foli)
mama.. kqyre sa mire djali ,djal edhe nuk po e pine..
une .... ( apet nuk foli)
mama.. ama besen e Zotit qe mbas kesaj qe e pine, ke me e lone per krejte ..
une..... py ( nenkupton po)
mama.... nuk po e shef qik veten ,qysh teni i fetyes tu ka bo....
une , ..... (gig me goje; kujtona a e pastrova fetyren nime )
mama,...... jaaaaaaaaa po quditem , tona keto cigare e mos me tu prish lekura e fetyres , cudi ..mushkrine garant i ke shkatrru veq ..
une ..( me vetevete them , a mu ka prish tash ,a nuk mu ka prish .. rri e mendona , nima ,a mos me ka dhimt kund keto dite , se me bone shybe... joooooo, mire jador i paske pun't)
mama .... a po e shef qik ,qe era e teshave te trupit si e gabelve po te vjen ..
une ..( me vetevete , a thu pernim-a po me vjen-a..!!)
mama..... me te pas thone une, dil e rri ne te ftofte jasht nuk ishe dal .. na ftofe koridorin cel e mshel dere..
une .. ( del najsan tjeter, qka me mendu sa mos te bohem nervoz)
mama.. a e pive mo ...!!
une ... erdha ...!
mama.. .....hajde de mo, se boll rall po ju shof e edhe kafen vetem po e pi , kjo po i bjen ..si merre te zafte frymen , tjeter here as mos ma bone bile ..e boj vet..
une .. po pije de edhe ti te ftofte sikur une .. msohu de nje here .. ( met'meveti. pa qfare taktike ,me me shti ne shyhnah )
mama.... hajde shihe kete ,emisjon , hajde shpejt se mbaroj , hec me cigare .. ngutu de ,mos e ndal jo, se te shkoj paqeta duke i lone gjysme ..
une ... qe ta kryj erdhaaaa..
mama... jo tash hiq mos hajde , se thu ti shpirtin gjalle po ta mban kjo virone ..
...
mama...... a erdhe-a .....kqyre prej tashit ti mu , ama besen e Zotit qe mbas saj nuk ke me e dheze mo ...
une ..... py.
mama ....jo py,po shtrima doren e thuj .. qe besa ..
une ..... mam .-a femi pash zotin po te dukem -a , ama besen , me lodhe de ,... nje cigare rehat nuk me la me e pi ,..sa here e ndezi ti ja nis me piskama ...
mama ....pije bijo pije ,hiq mos u ndal , une keshe per te mire tonde e kom se .....uuuuuu kokna tu bo keq qe po te tham -a , krejt per veti e ke , jo pse mu bo e keqe tash e te mbas une , veq vazhdo ti .. hiq mos e ndal ...

............
ky eshte mono-dialogu i grindjes dhe ajo sa here qe e ndezi cigaren ne preznce te saj ..

...a po ma zini bre bese, qe une nima helm jam duke marr , as edhe nje cigare nuk di me e pi rehat kur jam me prind..

Fshatari
25-01-08, 09:35
si gjithmone e njejta teme..puna e cigares..

mama.. apet e dheze ti-a ..!!
une........( z'o nuk boj )
mama.. qysh qik nje here ,hala nuk tu gerdit..!!
une... ......( hiq nuk foli)
mama.. kqyre sa mire djali ,djal edhe nuk po e pine..
une .... ( apet nuk foli)
mama.. ama besen e Zotit qe mbas kesaj qe e pine, ke me e lone per krejte ..
une..... py ( nenkupton po)
mama.... nuk po e shef qik veten ,qysh teni i fetyes tu ka bo....
une , ..... (gig me goje; kujtona a e pastrova fetyren nime )
mama,...... jaaaaaaaaa po quditem , tona keto cigare e mos me tu prish lekura e fetyres , cudi ..mushkrine garant i ke shkatrru veq ..
une ..( me vetevete them , a mu ka prish tash ,a nuk mu ka prish .. rri e mendona , nima ,a mos me ka dhimt kund keto dite , se me bone shybe... joooooo, mire jador i paske pun't)
mama .... a po e shef qik ,qe era e teshave te trupit si e gabelve po te vjen ..
une ..( me vetevete , a thu pernim-a po me vjen-a..!!)
mama..... me te pas thone une, dil e rri ne te ftofte jasht nuk ishe dal .. na ftofe koridorin cel e mshel dere..
une .. ( del najsan tjeter, qka me mendu sa mos te bohem nervoz)
mama.. a e pive mo ...!!
une ... erdha ...!
mama.. .....hajde de mo, se boll rall po ju shof e edhe kafen vetem po e pi , kjo po i bjen ..si merre te zafte frymen , tjeter here as mos ma bone bile ..e boj vet..
une .. po pije de edhe ti te ftofte sikur une .. msohu de nje here .. ( met'meveti. pa qfare taktike ,me me shti ne shyhnah )
mama.... hajde shihe kete ,emisjon , hajde shpejt se mbaroj , hec me cigare .. ngutu de ,mos e ndal jo, se te shkoj paqeta duke i lone gjysme ..
une ... qe ta kryj erdhaaaa..
mama... jo tash hiq mos hajde , se thu ti shpirtin gjalle po ta mban kjo virone ..
...
mama...... a erdhe-a .....kqyre prej tashit ti mu , ama besen e Zotit qe mbas saj nuk ke me e dheze mo ...
une ..... py.
mama ....jo py,po shtrima doren e thuj .. qe besa ..
une ..... mam .-a femi pash zotin po te dukem -a , ama besen , me lodhe de ,... nje cigare rehat nuk me la me e pi ,..sa here e ndezi ti ja nis me piskama ...
mama ....pije bijo pije ,hiq mos u ndal , une keshe per te mire tonde e kom se .....uuuuuu kokna tu bo keq qe po te tham -a , krejt per veti e ke , jo pse mu bo e keqe tash e te mbas une , veq vazhdo ti .. hiq mos e ndal ...

............
ky eshte mono-dialogu i grindjes dhe ajo sa here qe e ndezi cigaren ne preznce te saj ..

...a po ma zini bre bese, qe une nima helm jam duke marr , as edhe nje cigare nuk di me e pi rehat kur jam me prind..

Ti bile paske shansin tė dėgjosh zėrin e mamit. Pėr veti nuk mė kujtohet mė ai zė, madje as ai i babit; helmin e pi nė heshtje, pa dialog, kush za nuk mė bėn! Nxij mushkėrit e mi, ndoti ajrin rreth e rrotull sepse mė mungojnė :
"Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin"(Rilinda).

rilinda
25-01-08, 12:09
si gjithmone e njejta teme..puna e cigares..

mama.. apet e dheze ti-a ..!!
une........( z'o nuk boj )
mama.. qysh qik nje here ,hala nuk tu gerdit..!!
une... ......( hiq nuk foli)
mama.. kqyre sa mire djali ,djal edhe nuk po e pine..
une .... ( apet nuk foli)
mama.. ama besen e Zotit qe mbas kesaj qe e pine, ke me e lone per krejte ..
une..... py ( nenkupton po)
mama.... nuk po e shef qik veten ,qysh teni i fetyes tu ka bo....
une , ..... (gig me goje; kujtona a e pastrova fetyren nime )
mama,...... jaaaaaaaaa po quditem , tona keto cigare e mos me tu prish lekura e fetyres , cudi ..mushkrine garant i ke shkatrru veq ..
une ..( me vetevete them , a mu ka prish tash ,a nuk mu ka prish .. rri e mendona , nima ,a mos me ka dhimt kund keto dite , se me bone shybe... joooooo, mire jador i paske pun't)
mama .... a po e shef qik ,qe era e teshave te trupit si e gabelve po te vjen ..
une ..( me vetevete , a thu pernim-a po me vjen-a..!!)
mama..... me te pas thone une, dil e rri ne te ftofte jasht nuk ishe dal .. na ftofe koridorin cel e mshel dere..
une .. ( del najsan tjeter, qka me mendu sa mos te bohem nervoz)
mama.. a e pive mo ...!!
une ... erdha ...!
mama.. .....hajde de mo, se boll rall po ju shof e edhe kafen vetem po e pi , kjo po i bjen ..si merre te zafte frymen , tjeter here as mos ma bone bile ..e boj vet..
une .. po pije de edhe ti te ftofte sikur une .. msohu de nje here .. ( met'meveti. pa qfare taktike ,me me shti ne shyhnah )
mama.... hajde shihe kete ,emisjon , hajde shpejt se mbaroj , hec me cigare .. ngutu de ,mos e ndal jo, se te shkoj paqeta duke i lone gjysme ..
une ... qe ta kryj erdhaaaa..
mama... jo tash hiq mos hajde , se thu ti shpirtin gjalle po ta mban kjo virone ..
...
mama...... a erdhe-a .....kqyre prej tashit ti mu , ama besen e Zotit qe mbas saj nuk ke me e dheze mo ...
une ..... py.
mama ....jo py,po shtrima doren e thuj .. qe besa ..
une ..... mam .-a femi pash zotin po te dukem -a , ama besen , me lodhe de ,... nje cigare rehat nuk me la me e pi ,..sa here e ndezi ti ja nis me piskama ...
mama ....pije bijo pije ,hiq mos u ndal , une keshe per te mire tonde e kom se .....uuuuuu kokna tu bo keq qe po te tham -a , krejt per veti e ke , jo pse mu bo e keqe tash e te mbas une , veq vazhdo ti .. hiq mos e ndal ...

............
ky eshte mono-dialogu i grindjes dhe ajo sa here qe e ndezi cigaren ne preznce te saj ..

...a po ma zini bre bese, qe une nima helm jam duke marr , as edhe nje cigare nuk di me e pi rehat kur jam me prind..

Beso qė edhe mu me m'pas pas n'shpi sa herė ta kishe dhez kėt' virane, pa "recitimet" e mia kurrė nuk kishe arrit me e pėrfundu.
Jadore, hajt jepma edhe mu besėn qė nuk e dhez ma!!! :rolleyes:

Arkza
25-01-08, 12:26
Per Shume qka valla !!! Ups ! hahahahahahh Gati Njesoj edhe mua me Ndodhe si Jadore per Cigaren dhe dheee dheeeee per Jeten time Private shuem bre po me Perzihen kjo eshte Qeshtje Personale dhe e Zgjedhi Vet kete sdu askush te me Perzihet !!! :rolleyes:

Albonita
25-01-08, 20:31
si gjithmone e njejta teme..puna e cigares..

mama.. apet e dheze ti-a ..!!
une........( z'o nuk boj )
mama.. qysh qik nje here ,hala nuk tu gerdit..!!
une... ......( hiq nuk foli)
mama.. kqyre sa mire djali ,djal edhe nuk po e pine..
une .... ( apet nuk foli)
mama.. ama besen e Zotit qe mbas kesaj qe e pine, ke me e lone per krejte ..
une..... py ( nenkupton po)
mama.... nuk po e shef qik veten ,qysh teni i fetyes tu ka bo....
une , ..... (gig me goje; kujtona a e pastrova fetyren nime )
mama,...... jaaaaaaaaa po quditem , tona keto cigare e mos me tu prish lekura e fetyres , cudi ..mushkrine garant i ke shkatrru veq ..
une ..( me vetevete them , a mu ka prish tash ,a nuk mu ka prish .. rri e mendona , nima ,a mos me ka dhimt kund keto dite , se me bone shybe... joooooo, mire jador i paske pun't)
mama .... a po e shef qik ,qe era e teshave te trupit si e gabelve po te vjen ..
une ..( me vetevete , a thu pernim-a po me vjen-a..!!)
mama..... me te pas thone une, dil e rri ne te ftofte jasht nuk ishe dal .. na ftofe koridorin cel e mshel dere..
une .. ( del najsan tjeter, qka me mendu sa mos te bohem nervoz)
mama.. a e pive mo ...!!
une ... erdha ...!
mama.. .....hajde de mo, se boll rall po ju shof e edhe kafen vetem po e pi , kjo po i bjen ..si merre te zafte frymen , tjeter here as mos ma bone bile ..e boj vet..
une .. po pije de edhe ti te ftofte sikur une .. msohu de nje here .. ( met'meveti. pa qfare taktike ,me me shti ne shyhnah )
mama.... hajde shihe kete ,emisjon , hajde shpejt se mbaroj , hec me cigare .. ngutu de ,mos e ndal jo, se te shkoj paqeta duke i lone gjysme ..
une ... qe ta kryj erdhaaaa..
mama... jo tash hiq mos hajde , se thu ti shpirtin gjalle po ta mban kjo virone ..
...
mama...... a erdhe-a .....kqyre prej tashit ti mu , ama besen e Zotit qe mbas saj nuk ke me e dheze mo ...
une ..... py.
mama ....jo py,po shtrima doren e thuj .. qe besa ..
une ..... mam .-a femi pash zotin po te dukem -a , ama besen , me lodhe de ,... nje cigare rehat nuk me la me e pi ,..sa here e ndezi ti ja nis me piskama ...
mama ....pije bijo pije ,hiq mos u ndal , une keshe per te mire tonde e kom se .....uuuuuu kokna tu bo keq qe po te tham -a , krejt per veti e ke , jo pse mu bo e keqe tash e te mbas une , veq vazhdo ti .. hiq mos e ndal ...

............
ky eshte mono-dialogu i grindjes dhe ajo sa here qe e ndezi cigaren ne preznce te saj ..

...a po ma zini bre bese, qe une nima helm jam duke marr , as edhe nje cigare nuk di me e pi rehat kur jam me prind.. e NJEJTA GJE ASHT EDHE TE UNE KJO QKA KI SHENU TI PO SA HERME KECNOJN ME FJAL UNE VETUM HESHTI APO ME BIN LOTET NUK KAM FJAL TIUA KTHEJ SPSE E DI SE PER TE MIREN TIME E KAN ....

halla e madhe
25-01-08, 20:41
valla moj Albonita une perpara kur ishin femijte e vegjel ju bertitsha vetem pse i hudhshin rrobat neper dhome,prej nervozez ju thojsha;_zoti ju gezofte, e paske bere si ne kopsht zoologjik!
E sote qeshen me mua sa here palojne rrobat ne banesat e tyre:biggrin:

Arb
25-01-08, 20:44
T'smut jane pleqte....................

Albonita
25-01-08, 20:47
valla moj Albonita une perpara kur ishin femijte e vegjel ju bertitsha vetem pse i hudhshin rrobat neper dhome,prej nervozez ju thojsha;_zoti ju gezofte, e paske bere si ne kopsht zoologjik!
E sote qeshen me mua sa here palojne rrobat ne banesat e tyre:biggrin: Kam nderin se te pergjigjem ( Halla e madhe ) po me erdhe te qeshi se gjdo fjal e prindrit per ne na duket e rend verte se ndoshta nga norvoza me flasin po une gjith Heshti halla e madhe edhe kan arsyje te me kirdikojn ne secilen pik se veproj .. pajtona me fjalen e tyre ,,,,:smile:

halla e madhe
25-01-08, 21:00
Kam nderin se te pergjigjem ( Halla e madhe ) po me erdhe te qeshi se gjdo fjal e prindrit per ne na duket e rend verte se ndoshta nga norvoza me flasin po une gjith Heshti halla e madhe edhe kan arsyje te me kirdikojn ne secilen pik se veproj .. pajtona me fjalen e tyre ,,,,:smile:

Te lumet ata pride qe te paskan oj Albonita!

te deshiroj suksese dhe harmoni te perjetshme me prinderit tu!:smile:

Arb
25-01-08, 21:03
Kam nderin se te pergjigjem ( Halla e madhe ) po me erdhe te qeshi se gjdo fjal e prindrit per ne na duket e rend verte se ndoshta nga norvoza me flasin po une gjith Heshti halla e madhe edhe kan arsyje te me kirdikojn ne secilen pik se veproj .. pajtona me fjalen e tyre ,,,,:smile:

S'ka faj Xuki qe ma ka lon smuje me u tek mas MSN-it...

Albonita
25-01-08, 21:07
Te lumet ata pride qe te paskan oj Albonita!

te deshiroj suksese dhe harmoni te perjetshme me prinderit tu!:smile: Flm shum Halla e madhe Gjithashtu edhe une te uroj gjdo te mir me s familjes tende halla e dashur ndoshta nuk po gaboj se te tham halla e dashur spse e dua nje hall timen shum :smile:

Diana007
25-01-08, 21:07
Ncuk nuk grindem me prinder , veq pak koheve te fundit mami po me bon nervoz po don me ja liru vendin per MSN me fol me motren :biggrin:

Albonita
25-01-08, 21:08
S'ka faj Xuki qe ma ka lon smuje me u tek mas MSN-it... vertet me pruni te qeshi ky shkrim i nderuari Arb te pershendes...

Arb
25-01-08, 21:11
T'lumt prinderit qe te kane!

E neve na ka met me ja msy atij MSN-it tond...

Albonita
25-01-08, 21:13
T'lumt prinderit qe te kane!

E neve na ka met me ja msy atij MSN-it tond... Po a pse qka ka lidhje Msn me prind ?? kisha pas qef pak ma kjatr se nuk po te kutoj ?? se nuk po te kuptoj ??

DEA
25-01-08, 21:14
R kam tejkalu ate krize, tash veq jane ndrru pozitat, eh me thojke nana valla, hajt hajt se ulesh ti ne shkom temin, e qe ulem kaq shpejt si kam shti mendt ehhhhhhh

Arb
25-01-08, 21:15
Po a pse qka ka lidhje Msn me prind ?? kisha pas qef pak ma kjatr se nuk po te kutoj ?? se nuk po te kuptoj ??

Paj cika me raporte fantazi me prinderit e saj, dueht me e pas edhe MSN-in e ronde...

Arb
25-01-08, 21:16
R kam tejkalu ate krize, tash veq jane ndrru pozitat, eh me thojke nana valla, hajt hajt se ulesh ti ne shkom temin, e qe ulem kaq shpejt si kam shti mendt ehhhhhhh

gajret Dea bre... Mos u dorezo kaq heret...

DEA
25-01-08, 21:19
gajret Dea bre... Mos u dorezo kaq heret...

Jo mu dorzu hiq pa jau prish nervat mire, ketyne gjeneratave te reja hiq njet se kom ahhahaha

Albonita
25-01-08, 21:20
Paj cika me raporte fantazi me prinderit e saj, dueht me e pas edhe MSN-in e ronde... Po Msn kam si gjdo nja qe ka , po nuk te kuptoj kur tema nuk asht per msn asht per prind .. dhe me fantazma jo besoj tek prindrit .!

Arb
25-01-08, 21:21
Jo mu dorzu hiq pa jau prish nervat mire, ketyne gjeneratave te reja hiq njet se kom ahhahaha

Do me kthy borgj, mi kto gjeneratat e reja. Haj medet haj... Eh, tybe mujte. Kullerat e sodit, nuk i marrin senet afer zemre qysh i merrke dikur Dea...

Murgesha
26-01-08, 13:51
Nuk mbaj mend tė jem grindė me ta.

Pupi
26-01-08, 17:43
Dikur grindėsha me prindėrit ,duke i akuzuar pėr mos sukseset e mija. Axhamillėk hesapi do thoja tash.
Fėmijėt zakonisht i akuzojn prindėrit pėr shumė gjėra, duke harruar se nė ēfar kohėra kan jetuar prindėrit dhe mundėsit qė kan patur "Tė bėjnė mė shumė" pėr fėmijėt e tyre.
Kur njė ditė bėhesh prind vetė at'her kthehet e gjitha si bumerang, tek unė fatlumėsisht jetojn tė dy prindėrit dhe unė e duke e pranuar qė dikur i kam akuzuar asisoj, mundohėm tu'a kthej borgjin.
Kam njė baba tė vjetėr, pėrafėrsisht tė vjetėr, 76 vjeqar(por qė ka patur njė jetė mjaft dinamike, ka shėtitur botėn). pėrveq qė e vizitoj shpesh, gjithashtu mundohėm ti'a bėj qejfin.
Nga ajo qė e shohė qė e bėnė tė lumtur dhe krenar, mendoj qė sadopak ja arrijė ti'a kthej borgjin!

Gjumashja
02-02-08, 19:49
une me teper grindem rreth bukes... pra asnjeher nuk ha buke me rregull...

LABI
03-02-08, 11:42
Disi me acarone fakti kur te tjeret tentojne te perzihen , i fusin hundet ne ate cfare e vleresoje integritet personal , jete private, itimitet ... Kupiii.

Pyetjet qe me gjithe qef kishin pas qef t'i parashtrojne prinderit ( po s 'guxojne qe i boje hore jane) , ku ishe , pse ishe, a do t'vanohesh shume ,mos u vono shume, mos rri deri vone .... PO KETO DIREKT S"GUXOJNE ME MI THANE ... dhe disi indirekt me rrotllaa .... i sa ftofte ishe jashte - a mos t'erdhe ftofte, cka nejshe kaq shume , ja su bo me ndejt deri vone ne kafe , e degjute qysh e kishin vra njanin ... qisi sene qe mua MA HAJNE YMRIN, ME SURAVIN ....

Pyetjes tyre indirkete me BENDE , RROTLLA "ku ishe"- ju pergjegjem shpeshe -s'kam pas ku t'shkoj pertej Kosoves, pasi qe se kam pas pasaporten me vete .
Pyetje te tilla direkte s'guxojne mem bo , vetem se A E PATE FTOFTE DERI TASH JASHTE... Mandej ato pyetjet ne forme komenti ndermjet tyre S'U BO ME NDEJT DERI VONE JASHTE E QISI SENE .. qe m'suravin ...

Mirepo , ne pergjithesi m’i dine ato pika dhe veq m’a matin pulsin qe mos po vallezoj ne pyetjet e tyre ?! ... Si e e shohin qe hasin ne tension te larte, terhiqen...
Shpesh ju thome nana jem , baba jem (pasi qe me bejene me kesh me ato pyetje jo mire te improvizuara, kamufluara) .. PERPIQUNI T'PAKTEN T'I IMPROVIZONI PYETJET MA MIRE ... E NJOH CDO CENTIMETER KATROR TE TRURIT TUAJ SI FUNKSIONON …
Keto kifle (ju them) shitjani tjeter kujte …

lyra2
03-02-08, 11:53
Grindjet ne kete raport jane gjithmone nga konflikti i gjeneratve,qe asnjeher nuk mund te pajtohen ne mes veti.Jane edhe grindje "interesash",prindi kerkon nga femiu edhe te pamunduren qe ai te jet me i miri,shpesh duke harruar mundedite apo aftesite qe ka femiu.....

rilinda
03-02-08, 16:33
Disi me acarone fakti kur te tjeret tentojne te perzihen , i fusin hundet ne ate cfare e vleresoje integritet personal , jete private, itimitet ... Kupiii.

Pyetjet qe me gjithe qef kishin pas qef t'i parashtrojne prinderit ( po s 'guxojne qe i boje hore jane) , ku ishe , pse ishe, a do t'vanohesh shume ,mos u vono shume, mos rri deri vone .... PO KETO DIREKT S"GUXOJNE ME MI THANE ... dhe disi indirekt me rrotllaa .... i sa ftofte ishe jashte - a mos t'erdhe ftofte, cka nejshe kaq shume , ja su bo me ndejt deri vone ne kafe , e degjute qysh e kishin vra njanin ... qisi sene qe mua MA HAJNE YMRIN, ME SURAVIN ....

Pyetjes tyre indirkete me BENDE , RROTLLA "ku ishe"- ju pergjegjem shpeshe -s'kam pas ku t'shkoj pertej Kosoves, pasi qe se kam pas pasaporten me vete .
Pyetje te tilla direkte s'guxojne mem bo , vetem se A E PATE FTOFTE DERI TASH JASHTE... Mandej ato pyetjet ne forme komenti ndermjet tyre S'U BO ME NDEJT DERI VONE JASHTE E QISI SENE .. qe m'suravin ...

Mirepo , ne pergjithesi m’i dine ato pika dhe veq m’a matin pulsin qe mos po vallezoj ne pyetjet e tyre ?! ... Si e e shohin qe hasin ne tension te larte, terhiqen...
Shpesh ju thome nana jem , baba jem (pasi qe me bejene me kesh me ato pyetje jo mire te improvizuara, kamufluara) .. PERPIQUNI T'PAKTEN T'I IMPROVIZONI PYETJET MA MIRE ... E NJOH CDO CENTIMETER KATROR TE TRURIT TUAJ SI FUNKSIONON …
Keto kifle (ju them) shitjani tjeter kujte …

Lab, t'kisha lut me ma spjegu foljen "m'suravin" edhe qysh more ti mi than ashtu nanės e babės: "shitjani k'to kifle tjetėr kujt"... nuk bon more k'shtu... se kris dajaku :tongue::biggrin:

natyra
03-02-08, 22:33
...do me duket absurde,te grindem me prinder,sepse prinderit jen te shenjt ne ket bot.
Ata nuk ta duan te keqen,prinderi eshte gjithnje ne perkujdesin e thmise,sepse prinderit sakrifikoin qdo gje per thmin e tyre.
Prandaj nuk duhet hidheruar prindet,por gjithnje duhet t'tregoim respektin ndaj tyre....

P.s kush s'ndegjon nenen,ndegjon njerken,(thot populli)!

me respekt
natyra

LABI
03-02-08, 22:48
Lab, t'kisha lut me ma spjegu foljen "m'suravin" edhe qysh more ti mi than ashtu nanės e babės: "shitjani k'to kifle tjetėr kujt"... nuk bon more k'shtu... se kris dajaku :tongue::biggrin:


eshte nje zhargon - qe ka te integruare nje fjale me prejardhje nga serbishtja mendoj ...:rolleyes:

Thinjat e dine cfare jane... Nje sh enje qe tregon qe po hyne drejte pleqerise .. .Kur floket fillojne te zbardhen ; te thinjen .. Te surave - ekuivalente me Te (ta) thineee ...:biggrin:

Luana
04-02-08, 01:18
R kam tejkalu ate krize, tash veq jane ndrru pozitat, eh me thojke nana valla, hajt hajt se ulesh ti ne shkom temin, e qe ulem kaq shpejt si kam shti mendt ehhhhhhh

Dea te lexova me vėmendje prandaj mė kujtove edhe mua diqka lidhje me nėnėn ....mua me patė thėnė "Dera e burrit ėshtė e madhe " kur shkova e pash se ishte e njejtė hahahhahh , shumė von mu kujtuan fjalėt e saja ...

rilinda
04-02-08, 10:48
eshte nje zhargon - qe ka te integruare nje fjale me prejardhje nga serbishtja mendoj ...:rolleyes:

Thinjat e dine cfare jane... Nje sh enje qe tregon qe po hyne drejte pleqerise .. .Kur floket fillojne te zbardhen ; te thinjen .. Te surave - ekuivalente me Te (ta) thineee ...:biggrin:

Ahaaa... t'mora vesh :biggrin:
T'falemnderit.

LaCoStA
14-02-08, 02:38
Jaaaaaaa , une nuk guxoj hiq mu grind me ta se em kpusin stupc !!!

LuLjaa
14-02-08, 02:46
Jaaaaaaa , une nuk guxoj hiq mu grind me ta se em kpusin stupc !!!

Hahaha as une tybe kurr fjalen s'jav kthej
ēka tum thojn vetum Ok ju tham :D

Jana
01-05-08, 15:58
Nganjeher me Babin sepse si pelqen muzika qe une e degjoj.....