PDA

View Full Version : Nėse mė njeh sa duhėt, mė prefero njė muzik sonte


Pupi
25-01-08, 21:13
Sapo erdha nga pėrditshmėria e rėndė e mėrgimit, shfletova dardanin nė radhė tė parė, dhe pėrpos ca grindjeve, e temave jo edhe aq interesante dua prap tė mbetem kėtu, me shpres qė dikush do tė" thotė "diēka, qė do ti'a vlen tė pres.
E ndėrkoh ti qė pretendon tė mė njohėsh sa duhėt, mė prefero njė muzik tė lutem!

DEA
25-01-08, 21:15
uh pup hymni i kosoves, wäre was für dich?

Guri i madh
25-01-08, 21:28
Sapo erdha nga pėrditshmėria e rėndė e mėrgimit, shfletova dardanin nė radhė tė parė, dhe pėrpos ca grindjeve, e temave jo edhe aq interesante dua prap tė mbetem kėtu, me shpres qė dikush do tė" thotė "diēka, qė do ti'a vlen tė pres.
E ndėrkoh ti qė pretendon tė mė njohėsh sa duhėt, mė prefero njė muzik tė lutem!pup une po e ndegjoj kėngen qka pom rrin karrshi karrshi te kenduar nga DRENOFCI


e besoj se edhe ty kjo kėng shum tė pelqen

jadore
25-01-08, 21:33
Sapo erdha nga pėrditshmėria e rėndė e mėrgimit, shfletova dardanin nė radhė tė parė, dhe pėrpos ca grindjeve, e temave jo edhe aq interesante dua prap tė mbetem kėtu, me shpres qė dikush do tė" thotė "diēka, qė do ti'a vlen tė pres.
E ndėrkoh ti qė pretendon tė mė njohėsh sa duhėt, mė prefero njė muzik tė lutem!

e kush nuk e ka perditeshmerine e rend pupi..!!
..e vrej nga vetja ..te gjitha kurave qetesuese qe ja bej vetit pas dites se sterngarkuar po ju vie fundi , ngadal durimi hargjohet ,e une me kohe e urrej zilen e telefonit ,me krijon averzion , nga ajo me vien qdo here problemet qe sjell puna, sa qe dhe muziken shume here nuk e duroj sepse jane tinguj ,...ritmik apo jo ritmik .. ma prishin qetesin ..
sa mire qe Dardania , nuk ka tinguj , ka qetesi dhe ne varshemeri te disponimit tone cka shkruajm apo lexojme i komponojme vete melodite ,vetem per veshin tone ..
p.s.
pupi..pa tinguj per momentin , tingujt elektronike per momentin jane shkaktare pse truri nuk me punon te kujtoj as edhe nje keng te vetme ..

Pupi
25-01-08, 21:43
Mė falni qė u vonova, mu duk ashtu prita shumė, dhe u hodha vetė nė botėn e muzikės, por prap falimenderit qė jeni munduar tė ē'lodhni njė pak.
Ja pėr momentin dėgjoj kėshtu.

http://www.youtube.com/watch?v=NqeyR_3qUuc

DEA, se duroj dot tash atė qė ti mė preferove.
Guri i Madh. Pėr Besė as qė kam dėgjuar kurrė pėr ta, po ma sjell njė link ndoshta i pėlqej, se di ku gjinden.
Jadore, Po si ta them moj mike. Njeriu vėrtet ėshtė i fort, edhe mė i fort se sa beson tė jetė bile, kėshtu e ka jeta, tė tėrheq ashtu zvarrė!

Murgesha
26-01-08, 14:16
Pupi nuk e di pse, por kam njė ndjenjė se kjo kėngė ėshtė pikėrisht pėr relaksimin tėnd....

http://youtube.com/watch?v=oADVJlxbNn8

Pupi
26-01-08, 17:28
http://www.youtube.com/watch?v=-zzmPNg5drE
Ndėrsa pėr relaksimin e Mugeshės zgjodha kėtė videoclip

Boemi
26-01-08, 23:11
Z.Pupi,

S’ju njoh fare, por me te vertete kend e njohim....nuk njohim vetveten mire e lere me te tjeret, apo eshte vetem nje iluzion i ngulitur e i banuar mire me ndjenjen e kenaqesise qe njohim te tjeret apo na njohin...apo sic do thoshte E.A.Poe.

All we know and all we seem is a dream within a dream

He he e, pak humor Z. Pupi, me lejohet se do ju dergoj nje “ link “ te nje kenge qe do ju relaksoj sadopak,...se paku mua me relakson, ehhh, tash hyra ne labirintin e “ njohjes “ se vetvetes, wow, lol.

http://www.youtube.com/watch?v=SsgMQ-DQmzI&feature=PlayList&p=6D5D46309E2B8084&index=108 (http://www.youtube.com/watch?v=SsgMQ-DQmzI&feature=PlayList&p=6D5D46309E2B8084&index=108)

Enjoy,

Bohemian

jadore
26-01-08, 23:21
Z.Pupi,

S’ju njoh fare, por me te vertete kend e njohim....nuk njohim vetveten mire e lere me te tjeret, apo eshte vetem nje iluzion i ngulitur e i banuar mire me ndjenjen e kenaqesise qe njohim te tjeret apo na njohin...apo sic do thoshte E.A.Poe.

All we know and all we seem is a dream within a dream

He he e, pak humor Z. Pupi, me lejohet se do ju dergoj nje “ link “ te nje kenge qe do ju relaksoj sadopak,...se paku mua me relakson, ehhh, tash hyra ne labirintin e “ njohjes “ se vetvetes, wow, lol.

http://www.youtube.com/watch?v=SsgMQ-DQmzI&feature=PlayList&p=6D5D46309E2B8084&index=108 (http://www.youtube.com/watch?v=SsgMQ-DQmzI&feature=PlayList&p=6D5D46309E2B8084&index=108)

Enjoy,

Bohemian

pse Bohemian e bere kete..!!
Ty te ndalohet selektimi i muzikes,( se e keqja eshte qe ja qellon )
e dine ku eshte e keqja pastaj .. pupin mund ta relaksoj kjo por tjeret qe e njohin veteveten mund ti shqetesoj ..
.. tjeter here duhet te pysesh ne publik ..cfare muzike guxon ta plasosh ..(ha,hahah)

Pupi
26-01-08, 23:22
I love this song, and i love the movie.
I think this song make me happy today.

Pupi
26-01-08, 23:30
pse Bohemian e bere kete..!!
Ty te ndalohet selektimi i muzikes,( se e keqja eshte qe ja qellon )
e dine ku eshte e keqja pastaj .. pupin mund ta relaksoj kjo por tjeret qe e njohin veteveten mund ti shqetesoj ..
.. tjeter here duhet te pysesh ne publik ..cfare muzike guxon ta plasosh ..(ha,hahah)

Vetėm tė mos shqetsohet Jador, nga ajo qė "e njeh vetėvehtėn aq mir" http://www.youtube.com/watch?v=aSxt7BNYYZc

jadore
26-01-08, 23:47
Vetėm tė mos shqetsohet Jador, nga ajo qė "e njeh vetėvehtėn aq mir" http://www.youtube.com/watch?v=aSxt7BNYYZc

pupi ... ke provuar ndjesin e shprehjes .. fryma mu ndal.. ate efekt dhe kjo keng kishte ...
te faliminderit..

Pupi
26-01-08, 23:57
Ja qė u futa nė botėn Addiction,http://www.youtube.com/watch?v=eP2NQO2zmsg
ndoshta edhe kjo do ti pėlqente dikujt ?

Boemi
27-01-08, 00:31
Z.Pupi,

Me vjen mire qe ju pelqej, pleasant surprise, do shtoja ah, pa e njohe dikend me ndihme te intuites me ja “ qellu” se paku me shije muzike , wow, lol, mirepo lexova qe Moderatorja jone e re Z. Jador, e me perspektive, me ben restriksione disi , nga ky moment me duhet te pyes publikun forumian a do me lejoj cfare do plasoj ne kete forum, wow, “ restriksion” koxha i rezikshem ah , he he e, ok, jam nje nder ata qe respektoj regullat ligjore reale e lere me virtuele, dmth ne kete moment grotesk do pyes publikun ...

Publik i nderuar forumian,

Me lejoni te plasoj nje “link” apo me mire te theme nje Nyje bre, shqip, qe se paku ne moment te ja zbus shpirtin e artistes ne mbrendesi , Z. Jador , Moderatores tone, , por disi te kufizuar paksa me kendet 45 shkalle te piramides cheops-iane, he he e, qe me ne fund te me lejoj qe me kete kenge vetem te e pershendes ...

Shpresoj se do has ne mirekuptim dhe Z.Jador do pres deri sa publiku forumian do jape “ gjykimin “ dhe s’do klikoj ne Nyjen nga kureshtja, hehee

Nyja:

http://www.youtube.com/watch?v=Ai6LAnOcNEs&feature=PlayList&p=6D5D46309E2B8084&index=109 (http://www.youtube.com/watch?v=Ai6LAnOcNEs&feature=PlayList&p=6D5D46309E2B8084&index=109)

ah tu verras tu verras - ah ki me pa, ki me pa…he he e

Groet,

Boemi

P.S. Z. Murgesha, per qejfi ah, I “ love” your style….

luckyman
27-01-08, 13:26
http:www.youtube.com/watch?v=fCKFfVWn6bE

*Ennio Morricone*

mendoj qe ky spot i pėrshtate *Legendes*!!:cool:

jadore
27-01-08, 15:27
http://www.youtube.com/watch?v=e0jCKzjkSsM&feature=related

hiq kerkujt nuk po ja propozoj valla , po e ndali per veti ,kete keng..
po i mire koka tipi.. si prej gunit te mbretit ( qe thote mama jeme )

luckyman
27-01-08, 22:47
*Bond dhe Kodra* kėngėtar nė nje afterhouer party me moderatoret e forumit Dardania :biggrin: (hajgare pak)

http:www.youtube.com/watch?v=9z7t-Ox3XvU

Pupi
29-01-08, 22:13
Sapo erdha nė forum, dhe qė nga e para u ndala tė lexoja "Engjullin" e Dilaverit.
Nuk dijė, nuk mė shkruhėt disi, nuk kam asgjė sonte pėr tė thėnė ashtu.
Njė muzik qė do tė mė ndihmonte nė koncentrim, apo thjesht nė lexim ?

Pupi
29-01-08, 23:08
Sapo erdha nė forum, dhe qė nga e para u ndala tė lexoja "Engjullin" e Dilaverit.
Nuk dijė, nuk mė shkruhėt disi, nuk kam asgjė sonte pėr tė thėnė ashtu.
Njė muzik qė do tė mė ndihmonte nė koncentrim, apo thjesht nė lexim ?
Qė prej se edhe hoxha nuk hyp n'minare, pa pare!:wink:
Duket se do tė pres gjatė pėr qejfin tim:redface:

legenda
29-01-08, 23:20
http://www.youtube.com/watch?v=9hQAO8QTnG8&feature=related


Love theme from Godfather *****


nese ia qellova,cka po me jep,ahaha...

Sapo erdha nė forum, dhe qė nga e para u ndala tė lexoja "Engjullin" e Dilaverit.
Nuk dijė, nuk mė shkruhėt disi, nuk kam asgjė sonte pėr tė thėnė ashtu.
Njė muzik qė do tė mė ndihmonte nė koncentrim, apo thjesht nė lexim ?
Qė prej se edhe hoxha nuk hyp n'minare, pa pare!:wink:
Duket se do tė pres gjatė pėr qejfin tim:redface:

Pupi
29-01-08, 23:32
http://www.youtube.com/watch?v=9hQAO8QTnG8&feature=related


Love theme from Godfather *****


nese ia qellova,cka po me jep,ahaha...

[quote=Pupi]


Nuk dijė ēfar mund tė jap mė tepėr, pėrveq asaj qė i more tė gjitha!
Falimenderit

legenda
29-01-08, 23:41
.....ohhh,,,,

ma zgjove kurreshtjen,ku e njeh shijen time,e????


E.MORRICOOONE- i pavdekshmi
LEGJENDA E GJALLE....

(...vec per Shpyrtin tem,sonte...thnxx Lucky)


ENNIO MORRICONE
Chi mai*****
http://www.youtube.com/watch?v=g_jSj7OhrxgEnnio Morricone
Once Upon A Time In The West *****
http://www.youtube.com/watch?v=3gov0EZScqw

http:www.youtube.com/watch?v=fCKFfVWn6bE (http://www.youtube.com/watch?v=fCKFfVWn6bE)

*Ennio Morricone*

mendoj qe ky spot i pėrshtate *Legendes*!!:cool:

Pupi
29-01-08, 23:53
Rasti ėshtė Mbreti i Botės
Pikėrisht me plotsimin e dėshirės s'ime muzikore LEGENDA mbushi Milleniumin e dyt.
Urime http://www.bendecho.de/ba79fcaeba-vanessa-may-destiny

Pupi
03-02-08, 23:39
Pėr tė gjithė aderuesit e kėsaj Bukuroshje, enkas nga Pupi.
http://de.youtube.com/watch?v=O3E3ULNcCJw

Pupi
04-02-08, 00:13
Ja si i kėndon njė artiste si kjo bukuroshe atėdheut.
ELSA LILA:http://de.youtube.com/watch?v=Xlusd_R2hOg

Pupi
24-02-08, 01:53
Para se tė klikoni nė nujėn qė po ju ofroj tė dėgjoni, ju lutėm tė mos e merrni me emocione tė tepėrta.
Kėnga nė fjalė bile edhe ka qenė e ndaluar njė kohė, nga arsye qė shumė tė rinjė e kan keqėkuptuar(tepėr kuptuar).
Njėherit kjo le tė jetė edhe pėrzgjedhja ime pėr sonte (titulli).
http://www.youtube.com/watch?v=84VMVakGBIg

Pupi
25-02-08, 22:15
Vazhdojm sa pėr tė Thon diēka.
Disponimi imė i ēastit:
http://de.youtube.com/watch?v=QSzrFdn-J9Y

Agolli
10-03-08, 12:10
Vetem per mua dhe bareshen! :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=UIi1HnePGWs

Jana
27-05-08, 23:23
Vetem per mua dhe bareshen! :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=UIi1HnePGWs


Per ty.....

http://de.youtube.com/watch?v=sDa7v6MJHzY

luckyman
12-10-08, 13:46
Antaret e FD **Beqarus Powerus** :biggrin: edhe **Miss Buzqeshja**

http:www.youtube.com/watch?v=dPR1d0gPKL8

Jana
13-10-08, 12:57
Gazi duke te njohur sado pak...e di qe kjo keng ju pelqen....
Per juve...

http://de.youtube.com/watch?v=h_s1pp4UP5U

gazi-de
13-10-08, 13:12
Gazi duke te njohur sado pak...e di qe kjo keng ju pelqen....
Per juve...

http://de.youtube.com/watch?v=h_s1pp4UP5U
Shum flm Jana,per ty kete....
http://de.youtube.com/watch?v=Ds4dq7BbuFg