PDA

View Full Version : Si do ndjeheshe nėse njė njeri tė propozon martesė?


Gjumashja
27-01-08, 20:11
Si do ndjeheshit nese nje njeri ju propozon martese...?


do skuqeshe
do e perqafoje
do ja japesh nje shpulle fytyres

rilinda
27-01-08, 21:13
Me pas desht atė njeri, kisha me pėrqafu. E nėse nuk e kisha desht, veē e kisha refuzu :D

egi
27-01-08, 22:54
Shpull ftyreees...ku martohet qika 19 vjet :tongue:

Cia-Ferizaj
27-01-08, 23:02
te trijave po ju them .......a po me martoni mue ? hajt ta kqyri qka pom thuni pra

Elina
27-01-08, 23:03
Nje here normal e kisha pyet a e ka pernime :biggrin:
E tani isha skuqe deri sa te kisha mendu cfar pergjegjje me dhane...Kisha pranu nese e kisha dashte me gjith shpirte :rolleyes: ,,, e tek masandej e kisha perqafu :biggrin: ...Normal per fund nje flakareshe hahah...pak shaka ...:tongue:

Cia-Ferizaj
27-01-08, 23:17
krejt rrenaaaa/......... un i pyeta e keto iken krejt

egi
27-01-08, 23:26
te trijave po ju them .......a po me martoni mue ? hajt ta kqyri qka pom thuni pra

Shpull..qe gjak prej hune te kish dal edhe krejt qyrrat ne zid ishin kap :tongue:

Elina
27-01-08, 23:29
te trijave po ju them .......a po me martoni mue ? hajt ta kqyri qka pom thuni pra


U skuqa ...:biggrin: se shpullat ne kete rast nuk po i perdori :biggrin:

Cia-Ferizaj
27-01-08, 23:35
eggiiii prej dashnise a qysh ? hahaah

elina mos u ngut qy mendohu ke kohe hala hahahahah

Preshevar
28-01-08, 07:11
Shpull, natyrisht :biggrin:

I kisha then a je n'Veti ooOO ???? :mad:

e_sinqerta
28-01-08, 10:07
I kisha than pse a aq shum je ba marak mu martu a .......hahahha e ju Cia Ferizaj shum ke lyp po mbetesh pa hiq..... hahahah....hajgare ok flm


Pershendetje

Cia-Ferizaj
28-01-08, 10:34
I kisha than pse a aq shum je ba marak mu martu a .......hahahha e ju Cia Ferizaj shum ke lyp po mbetesh pa hiq..... hahahah....hajgare ok flm


Pershendetje

hahahhha po duhet me lyp shum per me marr pak....... nime qka um kishe than ti nese te them une ty apom marton ?

e_sinqerta
28-01-08, 11:26
hahahhha po duhet me lyp shum per me marr pak....... nime qka um kishe than ti nese te them une ty apom marton ?Pse a nuk din vet mu martu po un me te martu hahahahahah.......hjeki ato alltia niher se tutna hahahahha.....klm

Cia-Ferizaj
28-01-08, 11:34
Pse a nuk din vet mu martu po un me te martu hahahahahah.......hjeki ato alltia niher se tutna hahahahha.....klm
hahhaha jo bre spo di vetem qy...... hej pse more mi hjek alltijat por un hala jam Bajram Curr qy pa alltija si pa krye

Murgesha
28-01-08, 13:19
Ja kisha ngjesh njė shpullė ose boks turijve...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Fshatari
28-01-08, 13:49
Ja kisha ngjesh njė shpullė ose boks turijve...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Ashtu do tė reagoja edhe unė, si Murgesha, po pėr nji arėsye tjetėr:
- murgesha e martesa nuk rimojnė(pėrjashtohen reciprokisht).
- kurse fshatari do tė ndjehej mirė sikur njė propozim tė tillė do t'ia bėnte nji grue e jo nji njeri : pra edhe shpullė edhe boks turinjve (bile ia kisha besue kusherinit tim, Luan Krasniqit) kėtė misionin e fundit!

e_sinqerta
28-01-08, 14:02
hahhaha jo bre spo di vetem qy...... hej pse more mi hjek alltijat por un hala jam Bajram Curr qy pa alltija si pa krye


hahahah mos po te bajn ato alltija pak si shum trim e po i lyp ka dy, tri gra hahahahahahah......

Albonita
28-01-08, 14:31
Nese kam kontakt shum koh me at , edhe ndoshta presim nga njeri tjeri nje fjal siq asht pytja ktu ,, ather do e perqafojaa, haahhaa

BE LK
28-01-08, 15:51
Kjo eshte pyetje rrufe, po nuk mund te maresh nje pergjigje rrufe, si shpulle apo perqafim...... POr me u skuq eshte e qarte per secilin.....

Preshevar
28-01-08, 15:55
Kjo eshte pyetje rrufe, po nuk mund te maresh nje pergjigje rrufe, si shpulle apo perqafim...... POr me u skuq eshte e qarte per secilin.....

Na jep me shum info, "nesra" kysmet :biggrin:

BE LK
28-01-08, 16:10
Na jep me shum info, "nesra" kysmet :biggrin:
ej lol, mos abuzo me katunaret e sinqerte...:d

Elina
28-01-08, 16:12
Nuk e di pse te qkepen shpulla ne kete rast...:rolleyes:

Tash paramendojeni veten ne vend te tij apo saj qe te propozon...Gjynahi pret nje pergjegjje (+ qe don te thot pozitive apo - qe don te thot negative ,,,hahhahha mu kujtu Zyra me humorin e saje :biggrin: )nga ti ,,, e ti e befason me shpulla ncncnncncnnc....:biggrin:

Mos luani me ndjenjat e askujt se eshte gjynah, qy...:tongue:

BE LK
28-01-08, 17:05
Nuk e di pse te qkepen shpulla ne kete rast...:rolleyes:

Tash paramendojeni veten ne vend te tij apo saj qe te propozon...Gjynahi pret nje pergjegjje (+ qe don te thot pozitive apo - qe don te thot negative ,,,hahhahha mu kujtu Zyra me humorin e saje :biggrin: )nga ti ,,, e ti e befason me shpulla ncncnncncnnc....:biggrin:

Mos luani me ndjenjat e askujt se eshte gjynah, qy...:tongue:
Ju kam thene Elina qemo te tallem me katunaaret e sinqerte por nuk me degjojne..................hahahahahahahahahaha

rilinda
28-01-08, 21:01
Edhe ju mos e boni shumė ksajde chit-chat se kėrset fshisa.

Murgesha
28-01-08, 21:22
Ashtu do tė reagoja edhe unė, si Murgesha, po pėr nji arėsye tjetėr:
- murgesha e martesa nuk rimojnė(pėrjashtohen reciprokisht).
- kurse fshatari do tė ndjehej mirė sikur njė propozim tė tillė do t'ia bėnte nji grue e jo nji njeri : pra edhe shpullė edhe boks turinjve (bile ia kisha besue kusherinit tim, Luan Krasniqit) kėtė misionin e fundit!

More ndoshta murgesha e martesa shkojnė bashkė.
Po unė ku me i lonė burrin e fėmijėt qė kam e me ja rinisė njė martese tjetėr?
Hajde po sypozoj qė burrit edhe ndoshta ju kam mėrzitė http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif e menxi pret tė mė hjekė qafe, veq fėmijėt besoj se nuk do tė mė lėnė kurr tė rimartohem (gru gjen ku tė duash e nėnė fatkeqėsisht nuk gjen asku).
Ps: (Po sypozoj qė "njeriu"qė do tė mė propozonte martesė nė ditėt e sotme pak a shumė mė njef dhe e di qė jam e martuar hahahaahahahaha)

rilinda
29-01-08, 10:31
Ashtu do tė reagoja edhe unė, si Murgesha, po pėr nji arėsye tjetėr:
- murgesha e martesa nuk rimojnė(pėrjashtohen reciprokisht).
- kurse fshatari do tė ndjehej mirė sikur njė propozim tė tillė do t'ia bėnte nji grue e jo nji njeri : pra edhe shpullė edhe boks turinjve (bile ia kisha besue kusherinit tim, Luan Krasniqit) kėtė misionin e fundit!

A gruaja nuk ėshtė njeri a? :confused:

gazi-de
29-01-08, 10:38
Nje shpulle jo te forete,tani normal nje perqafim,:tongue:

Elina
29-01-08, 11:05
Mu ka hase mendja qe e keni gabu oden ju ,,,mos po ju duket qe jeni ne oden e shpullave allahile...:tongue:

Nuk e di pse te shpullatet dikush veq pse ju propozon,,,apo adet qenka ashtu... Mjera une qe jam ende pa martu...me besoni se jam ne dilem,,,cka duhet te bej ne ato momente ...!!!:cool:

gazi-de
29-01-08, 11:10
Mu ka hase mendja qe e keni gabu oden ju ,,,mos po ju duket qe jeni ne oden e shpullave allahile...:tongue:

Nuk e di pse te shpullatet dikush veq pse ju propozon,,,apo adet qenka ashtu... Mjera une qe jam ende pa martu...me besoni se jam ne dilem,,,cka duhet te bej ne ato momente ...!!!:cool:
une mendova shpulle prej emocjoneve moj qy,ahhahahahahhahaha
dhe nese vjen perqafimi mbas shulle hmmmmm..hahahahahahhaahahahhahahah

Cia-Ferizaj
29-01-08, 16:36
hahahah mos po te bajn ato alltija pak si shum trim e po i lyp ka dy, tri gra hahahahahahah......

pse more .shyqyr qe po ju lut dikush se cfar kohe ka ardh ......... hahahhaa

Guri i madh
30-01-08, 15:06
une kursesi nuk do pranoja po me qen edhe gjenifer lopez apo shakira ose nicol kidman bile ndoshta edhe shpull i kisha ra

Fshatari
30-01-08, 15:16
une kursesi nuk do pranoja po me qen edhe gjenifer lopez apo shakira ose nicol kidman bile ndoshta edhe shpull i kisha ra

Ndoshta Lopezit e Shaqirės u kisha thon jo. Nicole Kidmanit nuk do t'i rezistojsha.Edhe Gurit i vjen pak marre se e din qė Kidmani asht...!

DEA
30-01-08, 15:21
Hahahhahahaha i lexova pergjigjet e disa ma te pjekurve dhe po qeshi hahahaha

paramendo vjen msiti e ti ja fut shpull hahahhahahahahahahahahahah

Guri i madh
30-01-08, 15:27
Ndoshta Lopezit e Shaqirės u kisha thon jo. Nicole Kidmanit nuk do t'i rezistojsha.Edhe Gurit i vjen pak marre se e din qė Kidmani asht...!ani pra fshatar nuk po e refuzoj nicol kidmanin pas e ka vizitue KOSOVEN veq ta dish ket po e baj per pamvarsin e kosoves se kurr skisha pranue

jadore
30-01-08, 15:38
qysh-a..!!! djerste e vdekjes do te kaplonin ..
( kete shprehje e perdor valla mama jeme ,sa here i duket qe ishte ne seklet..)

BE LK
30-01-08, 15:39
qysh-a..!!! djerste e vdekjes do te kaplonin ..
( kete shprehje e perdor valla mama jeme ,sa here i duket qe ishte ne seklet..)
Po ne shpulle, sdo i bie a??

se keta ketej thone do i jepja nje shpulle. por me duket se se kane provuar, ose i kane martuar me shkuesi..... hahahahahahahaha

Guri i madh
30-01-08, 15:41
eh taksirat qe me rae mue me permbush standrdin NR 10

jadore
30-01-08, 15:52
phaaaa, u ndala ne pasqyren e sontazhit dhe e dini se ne cfare konkludimi erdha ..

..do te shkuqesh ... ..............nga votat pash qe antaret jane ose singel , ose nuk e kane ndjere dashurine e vertet ..
..do te perqaforja ................. ishin antaret qe vetem kane shijuar apo jane ne lidhje dashurore ,.. por jo martese..
.. do ja jepja nje shuplak ......... interesant-a , ishin prononcuar te gjithe qe jane te martuar,dhe kane pervoj nga jeta bashkshortore.. nima, a bash per shuplaka eshte martesa tek ne-a..!!!

DEA
30-01-08, 15:55
phaaaa, u ndala ne pasqyren e sontazhit dhe e dini se ne cfare konkludimi erdha ..

..do te shkuqesh ... ..............nga votat pash qe antaret jane ose singel , ose nuk e kane ndjere dashurine e vertet ..
..do te perqaforja ................. ishin antaret qe vetem kane shijuar apo jane ne lidhje dashurore ,.. por jo martese..
.. do ja jepja nje shuplak ......... interesant-a , ishin prononcuar te gjithe qe jane te martuar,dhe kane pervoj nga jeta bashkshortore.. nima, a bash per shuplaka eshte martesa tek ne-a..!!!
Te njejten mendim kisha edhe une, prandaj u terhjeka e nuk dhashe vot fare vetem qesha me pergjigjet e dhena.......................mos u frigoni se martesa eshte diqka e veqante! per ata qe dine ta veqojne:smile:

BE LK
30-01-08, 15:59
phaaaa, u ndala ne pasqyren e sontazhit dhe e dini se ne cfare konkludimi erdha ..

..do te shkuqesh ... ..............nga votat pash qe antaret jane ose singel , ose nuk e kane ndjere dashurine e vertet ..
..do te perqaforja ................. ishin antaret qe vetem kane shijuar apo jane ne lidhje dashurore ,.. por jo martese..
.. do ja jepja nje shuplak ......... interesant-a , ishin prononcuar te gjithe qe jane te martuar,dhe kane pervoj nga jeta bashkshortore.. nima, a bash per shuplaka eshte martesa tek ne-a..!!!
Jador, mendoj se konkludimi yt eshte pak i gabuar, Se nese nje njeri ta jep nje shpulle, sigurisht do skuqet, dhe nese skuqet dhe pranon do te perqafoje, keshtu qe keto nuk jane te ndara me thike, ashtu siq mudoheni ti paraqisnni ju, jo ju personalisht por te gjithe anetaret.....!

Tung!

Linka_pz
30-01-08, 15:59
phaaaa, u ndala ne pasqyren e sontazhit dhe e dini se ne cfare konkludimi erdha ..

..do te shkuqesh ... ..............nga votat pash qe antaret jane ose singel , ose nuk e kane ndjere dashurine e vertet ..
..do te perqaforja ................. ishin antaret qe vetem kane shijuar apo jane ne lidhje dashurore ,.. por jo martese..
.. do ja jepja nje shuplak ......... interesant-a , ishin prononcuar te gjithe qe jane te martuar,dhe kane pervoj nga jeta bashkshortore.. nima, a bash per shuplaka eshte martesa tek ne-a..!!!


Hahhahha, te lumte ty , valla jam skuq ne kete pegjegjje !

Guri i madh
30-01-08, 16:11
phaaaa, u ndala ne pasqyren e sontazhit dhe e dini se ne cfare konkludimi erdha ..

..do te shkuqesh ... ..............nga votat pash qe antaret jane ose singel , ose nuk e kane ndjere dashurine e vertet ..
..do te perqaforja ................. ishin antaret qe vetem kane shijuar apo jane ne lidhje dashurore ,.. por jo martese..
.. do ja jepja nje shuplak ......... interesant-a , ishin prononcuar te gjithe qe jane te martuar,dhe kane pervoj nga jeta bashkshortore.. nima, a bash per shuplaka eshte martesa tek ne-a..!!!


jo jador une nuk die qka ėsht dashuria po i lumi une qe ti je ktu nė forum me tregue se qka ėsht dashuria une jetoj nė gjungel ku nuk ka njerz

ti gjithnji kerkon shakat e mia e tė disave per me i nenqmue po kujdes po kujdes po kujdes se une hakmerrna ndaj teje qe te vjen TUG me qel forumin KUJDES

jadore
30-01-08, 16:14
jo jador une nuk die qka ėsht dashuria po i lumi une qe ti je ktu nė forum me tregue se qka ėsht dashuria une jetoj nė gjungel ku nuk ka njerz

ti gjithnji kerkon shakat e mia e tė disave per me i nenqmue po kujdes po kujdes po kujdes se une hakmerrna ndaj teje qe te vjen TUG me qel forumin KUJDES

Guri .. hajr ishalla thote mama jeme kur i bjen dicka pa prit e kujtu ...
guri lexo te lutem edhe disa here postimin tim , shume here bile..
..eh more guri , ti as qe paske votu bile tek sontazhet ..
kujdes gjate leximeve guri..
p.s.
qka nenkupton fjalija ..tug..??

Guri i madh
30-01-08, 16:18
Guri .. hajr ishalla thote mama jeme kur i bjen dicka pa prit e kujtu ...
guri lexo te lutem edhe disa here postimin tim , shume here bile..une ma shum i lexoj shkrimet tuaja aty ku nderprehen fjalt e fillojn shenjat e piksimit po si gjdo her shkrimet e mia i komenton me tė tjeret KUJDES

jadore
30-01-08, 16:25
une ma shum i lexoj shkrimet tuaja aty ku nderprehen fjalt e fillojn shenjat e piksimit po si gjdo her shkrimet e mia i komenton me tė tjeret KUJDES

guri ,.....ngo kete keng ... e ''vjedha'' prej buqes , ne temen cilen muzike po e degjoni ..

http://de.youtube.com/watch?v=kJk0xJL82xU&feature=related


.. e nima gur, po te ipej rasti edhe nje here te martohesh .. si do te reagoje..
do te skuqeshe ..
..do ta perqafoje ..
.. do ti ipje nje shuplak ..
me fal pash Zotin qe kam harru te ju pyes , garant je i martuar , por ne po imagjinojme ketu si do te veproje ti...

Guri i madh
30-01-08, 16:28
guri ,.....ngo kete keng ... e ''vjedha'' prej buqes , ne temen cilen muzike po e degjoni ..

http://de.youtube.com/watch?v=kJk0xJL82xU&feature=related


.. e nima gur, po te ipej rasti edhe nje here te martohesh .. si do te reagoje..
do te skuqeshe ..
..do ta perqafoje ..
.. do ti ipje nje shuplak ..
me fal pash Zotin qe kam harru te ju pyes , garant je i martuar , por ne po imagjinojme ketu si do te veproje ti...


nuk komunikoj me juve qysh nga ky moment edhe me linken kujdes nuk dyshoj nė intelegjencen e juaj po kujdes

jadore
30-01-08, 16:31
nuk komunikoj me juve qysh nga ky moment edhe me linken kujdes nuk dyshoj nė intelegjencen e juaj po kujdes

hajde bre guri ta marr vesh nje here ,,.. pse kujdes ..!!!
ndaj kujt kujdes ...,qysh kujdes , qka kujdes ,..!!!!!

rilinda
30-01-08, 20:40
Ashtu do tė reagoja edhe unė, si Murgesha, po pėr nji arėsye tjetėr:
- murgesha e martesa nuk rimojnė(pėrjashtohen reciprokisht).
- kurse fshatari do tė ndjehej mirė sikur njė propozim tė tillė do t'ia bėnte nji grue e jo nji njeri : pra edhe shpullė edhe boks turinjve (bile ia kisha besue kusherinit tim, Luan Krasniqit) kėtė misionin e fundit!

Fshatar, ende nuk mu paske pėrgjigjur!
A gruaja nuk ėshtė njeri a?! :confused:

lyra2
30-01-08, 21:42
More ndoshta murgesha e martesa shkojnė bashkė.
Po unė ku me i lonė burrin e fėmijėt qė kam e me ja rinisė njė martese tjetėr?
Hajde po sypozoj qė burrit edhe ndoshta ju kam mėrzitė http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif e menxi pret tė mė hjekė qafe, veq fėmijėt besoj se nuk do tė mė lėnė kurr tė rimartohem (gru gjen ku tė duash e nėnė fatkeqėsisht nuk gjen asku).
Ps: (Po sypozoj qė "njeriu"qė do tė mė propozonte martesė nė ditėt e sotme pak a shumė mė njef dhe e di qė jam e martuar hahahaahahahaha)
..mire de,supozojme ashtu..,as mos i le fmijet as burrin,se ndodhe qe e ka zemren e madhe per te gjithesi do te ndiheshe hahahhaha:wink:

...mos e qit mas meq mo hahahahhaah

Cia-Ferizaj
30-01-08, 23:20
un i kisha than ........hajde hajli kofte......

Gjumashja
30-01-08, 23:25
sa shpulla edhe perqafime paskan ndodh ketu....
nese do ta njihja normal qe do e perqafoja, por edhe nese nuk nuk do ta njihja prap do ta perqafoja..... sepse me bone do njoftohesha me te hahahahahahha... i shkoj une sipas kanunit te Lekes...:smile: ...

valiii
30-01-08, 23:30
Veq e kisha kqyr seri,( ia kisha qu vetllen e majt pak..)... Smujta me votu sepse ky opcion nuk gjindej ne sondazh.

Gjumashja
30-01-08, 23:32
Veq e kisha kqyr seri,( ia kisha qu vetllen e majt pak..)... Smujta me votu sepse ky opcion nuk gjindej ne sondazh.

mbylli syte pra voto per njerin na keto opcione..:biggrin: ....

Pupi
30-01-08, 23:33
Aaaaaaa.... Kismetin se ndal asgjė!
http://de.youtube.com/watch?v=45tOo4B6PTU

Pupi
30-01-08, 23:34
Veq e kisha kqyr seri,( ia kisha qu vetllen e majt pak..)... Smujta me votu sepse ky opcion nuk gjindej ne sondazh.
Seri?
Pse more djal seri?
Ah, Vet o Vet!:wink:

valiii
30-01-08, 23:37
mbylli syte pra voto per njerin na keto opcione..:biggrin: ....


Badihava bre Gjumashe.. s'muj... nuk mundem se, nuk jam ai qe ja rapangjeshi dikujna shuplak... Tjetra me perqafu nuk vjen hiq ne shprehje ( qefin s'ia boj ):biggrin: .... Tjetra .... mu skuq !? qy mu skuq , ma cfarte bre ... ani une mu skuq :cool:

Gjumashja
30-01-08, 23:43
Badihava bre Gjumashe.. s'muj... nuk mundem se, nuk jam ai qe ja rapangjeshi dikujna shuplak... Tjetra me perqafu nuk vjen hiq ne shprehje ( qefin s'ia boj ):biggrin: .... Tjetra .... mu skuq !? qy mu skuq , ma cfarte bre ... ani une mu skuq :cool:

duhesh me zgjedh patjeter ose te shpallim robot te forumit.... pra me mire te bjen me i cill dikujt, me perqaf ose me u skuq... sepse dyshojm qe vuan nga verdheza (sarilleku)...:rolleyes: ...

valiii
30-01-08, 23:45
duhesh me zgjedh patjeter ose te shpallim robot te forumit.... pra me mire te bjen me i cill dikujt, me perqaf ose me u skuq... sepse dyshojm qe vuan nga verdheza (sarilleku)...:rolleyes: ...

hajri e daft, zgjedhma ti njeren cilen te duash... hajt po te autorizoj :D ..

valiii
30-01-08, 23:47
Seri?
Pse more djal seri?
Ah, Vet o Vet!:wink:


Pup, sa per mos me t'kajt zemra qe po te injoroj s'kam qare pak pa e bo pak chit-chat .... me fal po nime nuk te kuptova tek " vet o vet " .
Nese ka qene me qime n gjuhe mos m trego Hahahahahahah.

Gjumashja
30-01-08, 23:49
hajri e daft, zgjedhma ti njeren cilen te duash... hajt po te autorizoj :D ..

ta perqafosh pasi qe ate zgjedha dhe une hahahahah... voto.. tani..:wink: ...

BE LK
31-01-08, 09:41
Veq e kisha kqyr seri,( ia kisha qu vetllen e majt pak..)... Smujta me votu sepse ky opcion nuk gjindej ne sondazh.
O valiii, akoma se ke drejtu vetullen mor, a?? hahahahahahaha

Fshatari
31-01-08, 14:31
Ja pash sherrin kėsaj teme : dje shkova me ble miell, sheqer e krip nė treg e gjatė rrugės pėr katun i propozova njanės me u martue me mue...!
He, t'mu ka kėthye e ma ka ngjesh nji shpullė tė paharrueshme; sytė xixa m'qiten.

PS: Nji kėrkesė t'vockel autores tė kėsaj teme: a kishe mujt bre Gjumashe me ia hjek kėtė alternativėn e tretė:
Do t'ia jepja njė shpullė nė fytyrė.
Na kishe pshtue!

Guri i madh
31-01-08, 14:36
Ja pash sherrin kėsaj teme : dje shkova me ble miell, sheqer e krip nė treg e gjatė rrugės pėr katun i propozova njanės me u martue me mue...!
He, t'mu ka kėthye e ma ka ngjesh nji shpullė tė paharrueshme; sytė xixa m'qiten.

PS: Nji kėrkesė t'vockel autores tė kėsaj teme: a kishe mujt bre Gjumashe me ia hjek kėtė alternativėn e tretė:
Do t'ia jepja njė shpullė nė fytyrė.
Na kishe pshtue!
fshatar kujdes si po shprehesh se tash vijn intelektualet e forumit e komentojn shkrimin tuaj

BE LK
31-01-08, 14:46
fshatar kujdes si po shprehesh se tash vijn intelektualet e forumit e komentojn shkrimin tuaj
hashahahahhahahahahhahahahahahahahahahhahahahahha, Ke te drejte, biles do tregojne me te qindrat e milimetrit, se sa i eshte enjte fytyra fashatarit nga shpulla.......dhe cfar atletesh ka pas mbath.... hahahahhahahhahahhahahahahahhah

Fshatari
31-01-08, 14:48
fshatar kujdes si po shprehesh se tash vijn intelektualet e forumit e komentojn shkrimin tuaj

Alternativė: term polisemik. E pėrdora nė kuptimin : opcion, zgjedhje, variantė.
Pra opcioni i tretė duhet me u hjek vetėm nėse "intelektualėt" kanė qejf shpullat, atėherė nuk ua prishi qejfin as unė.

Guri i madh
31-01-08, 14:52
Alternativė: term polisemik. E pėrdora nė kuptimin : opcion, zgjedhje, variantė.
Pra opcioni i tretė duhet me u hjek vetėm nėse "intelektualėt" kanė qejf shpullat, atėherė nuk ua prishi qejfin as unė.une nuk kam guxim me shkrue prej intelegjenteve tė forumit

Xuki
31-01-08, 23:54
Mvaret ēfar propozimi.....me kon naj femėn pėr qejfi tem, n'vend ia kisha lypė CIA-s alltijat dhe kisha qitė rafall njo 12her.

Buqja_ch
01-02-08, 13:14
guri ,.....ngo kete keng ... e ''vjedha'' prej buqes , ne temen cilen muzike po e degjoni ..

http://de.youtube.com/watch?v=kJk0xJL82xU&feature=related

Me té vértet kété kéngé e ndégjoi shumé her ,,né dité..Jadore

Nérsa tema éshté e miré pér té biseduar po jo edhe e kjart qé né Titull té temes ........

Njé njeri ???? duhet ta dim ni njeri si e deshte dikur,,njé njeri si takove shumé heré ,,apo njé njeri veq si té takon ti thot ato fjal .........????

Nése éshté njé njeri se e kum dasht dhe mi thot ato fjal ,,
mé béné té skuqem ,,té ndihem mir ,ta pérqafoi ,,por pérgjegjejen Ødo ta keté me voné !!!!!!!!!!

Ndérsa njé njeri se vetum e takova shumé her,,dhe mi thot ato fjal mé kish be té skuqem e te mendoi shuuumé ...

kurse fjalét e té tjerve,, nuk do té kishin zé vend né mua ...dhe as nuk do té mendoja né até drejtim ..vetum kur tia ndégjoja ato fjal do tja leshoja syt ,,né shej qudie me ni buzqeshje te leht .. dhe ni tung

selvija
01-02-08, 14:27
Shiko po sikur te isha ende beqare apo diqka e ngjashme ashtu do kish perqafue pse jo kur ai me vlerson, po te isha edhe une te njtin mendim...kur me ka propuzue burri per fejes..perqafim si kam dhen por nje buzqeshaj mjafte te embel dhe pas pak kohe lidh e kam kap pse jo,,,quditem nga disa pse shiten ketu frajera kur kjo gje eshte shum normale se pa pelqimin e dy anve as tek martesa nuk do vi..

por tash momentalish nese me propozon dikush martes jo more q'fat shpulle veq kanqna tuj qesh ahahahah...tham ok qitma nje pije gratis pra per kete oferte...:wink:

Arkza
01-02-08, 14:40
Ne kete Drejtim Votova se dote skuqsha nga Marrja e ketij Propuzimit ! edhe pse jam e lir ne Shoqeri por mos te Harroje edhe Agersive por kurr kurr skisha perdore ne kete Drejtim Shpullen sepse mendoj kjo eshte nje marri e madhe !! a ne aspektin tjtre Ndoshta kisha perdor P/SH me fol Ndonje fjale Provokative ose ndonje Prejke Kinse pa Qellim valla e han Shpullen qe kurr edhe ate Dyje nuk e Harron Kurr ! :rolleyes:

Cia-Ferizaj
03-02-08, 00:53
Ne kete Drejtim Votova se dote skuqsha nga Marrja e ketij Propuzimit ! edhe pse jam e lir ne Shoqeri por mos te Harroje edhe Agersive por kurr kurr skisha perdore ne kete Drejtim Shpullen sepse mendoj kjo eshte nje marri e madhe !! a ne aspektin tjtre Ndoshta kisha perdor P/SH me fol Ndonje fjale Provokative ose ndonje Prejke Kinse pa Qellim valla e han Shpullen qe kurr edhe ate Dyje nuk e Harron Kurr ! :rolleyes:

qyqy edhe mu a ...nejse flm spo guxojsha met thon a pom marton :smile:

Guri i madh
03-02-08, 03:11
http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=19474&dateline=1201036696 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=19474)

Gjumashja
03-02-08, 09:19
http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=19474&dateline=1201036696 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=19474)


o guri a papuqet cdoher i mban me vete a... ne kese apo sikur grat nder sqetull hahaha....

Guri i madh
03-02-08, 17:40
o guri a papuqet cdoher i mban me vete a... ne kese apo sikur grat nder sqetull hahaha....


hhhaaaa po bash si nuset po i baj papuqet kohve tė fundit se po kam shum oferta per martes

Gjumashja
03-02-08, 18:45
hhhaaaa po bash si nuset po i baj papuqet kohve tė fundit se po kam shum oferta per martes

pode me pak shpenzime hahahahahahahah......

Cia-Ferizaj
04-02-08, 22:26
un i kisha propozu per martese qesaj moderatores qe eshte ketu ne kete teme se po mi fshin postimet

rilinda
04-02-08, 22:31
un i kisha propozu per martese qesaj moderatores qe eshte ketu ne kete teme se po mi fshin postimet

Nuk po pyt tema "Kujt i kishe propozu", po "si ishte ndje", prandaj kujdes. :wink:

Cia-Ferizaj
04-02-08, 22:38
Nuk po pyt tema "Kujt i kishe propozu", po "si ishte ndje", prandaj kujdes. :wink:

qe ty po te propozon dikush per martese qysh ishe ndjere pra ?

rilinda
04-02-08, 22:48
qe ty po te propozon dikush per martese qysh ishe ndjere pra ?
Kom kallzu bre njeri. Nėse e kisha desht e kisha pėrqaf (edhe kom voto qė e kisha pėrqaf) edhe i kisha than POOOOO... e pėr ata qė nuk e kisha desht... s'po muj me than qė nuk i kisha dhan rast me m'propozu martes, ama... thjesht JO i kisha than edhe e kish vulos. Qekaq.

lyra2
04-02-08, 23:20
Kom kallzu bre njeri. Nėse e kisha desht e kisha pėrqaf (edhe kom voto qė e kisha pėrqaf) edhe i kisha than POOOOO... e pėr ata qė nuk e kisha desht... s'po muj me than qė nuk i kisha dhan rast me m'propozu martes, ama... thjesht JO i kisha than edhe e kish vulos. Qekaq.

..kadal moj PO e JO aq shpejte a,po sikur te thote ai tipiVEQ BANA HAJGARE............hahaahahahhahah:wink:

Elina
04-02-08, 23:22
..kadal moj PO e JO aq shpejte a,po sikur te thote ai tipiVEQ BANA HAJGARE............hahaahahahhahah:wink:


Nuk behet hajgare moj me ket pune :biggrin:

Se di valla veq mu kamt me kishin lshu,,,tash a prej gezimit a prej ckafit kurr se di ...:biggrin:

lyra2
04-02-08, 23:26
Nuk behet hajgare moj me ket pune :biggrin:

Se di valla veq mu kamt me kishin lshu,,,tash a prej gezimit a prej ckafit kurr se di ...:biggrin:
....jo prej gezimit nuk besoj,por nga hutimi dhe frika nga rifillimi i dickaje te re.:wink: :biggrin:

Elina
04-02-08, 23:28
....jo prej gezimit nuk besoj,por nga hutimi dhe frika nga rifillimi i dickaje te re.:wink: :biggrin:

Po de e di qe kryte mu kish trubulleve ...:biggrin:

lyra2
04-02-08, 23:33
Po de e di qe kryte mu kish trubulleve ...:biggrin:


...banu e forte moj,mos u trubullo fjalet i ke pas me i pagu darken qyy:biggrin:

Elina
04-02-08, 23:40
...banu e forte moj,mos u trubullo fjalet i ke pas me i pagu darken qyy:biggrin:


Po valla Lyra ma kujtove se une e paskam harru ket premtim...:tongue:

Po mire, e kisha be nje marrveshje me te,,,(normal nese na kish lshu zemra mas njeritjetrit),,,i kisha thene,ti propozom e une po e paguaj darken ....bile edhe bileten ja kisha pagu :biggrin:

Cia-Ferizaj
05-02-08, 14:59
Po mire, e kisha be nje marrveshje me te,,,(normal nese na kish lshu zemra mas njeritjetrit),,,i kisha thene,ti propozom e une po e paguaj darken ....bile edhe bileten ja kisha pagu :biggrin:

nime a ....a i ki qeto fjale ? se gati jam met than diqka :biggrin:

Elina
05-02-08, 19:50
nime a ....a i ki qeto fjale ? se gati jam met than diqka :biggrin:


Po veq a po te lshon zemra mas meje,,,ose mu mas teje? :biggrin: (hajgare oooo Cia) :tongue:

BE LK
05-02-08, 20:15
Nuk duket mire situate ketej...............!

Gjumashja
06-02-08, 00:00
hiq nuk po skuqen, as nuk po perqafohen ketu e aq me pak... me u shllapirat....:biggrin: .....

Cia-Ferizaj
06-02-08, 04:35
hahahah zemra jeme kurre sbohet e jotja......kuptohet nese ti sdon a nese don nashta

>>{SpOnGeBoB}<<
06-02-08, 16:47
aha, le ta marrin guximin me propozua martese ndonjena ja mbushi posten me tonelata perqafime e puthje... po priti edhe pak sa te lajmerohet ndonji heroine e marteses.

http://www.youtube.com/watch?v=-OPOhRuY8yw

nuk ka njihere po e njihere jo.

vjeshta
10-02-08, 17:30
N'qiellin e shtatė .

Oqeani
10-02-08, 17:32
Ne fund te oqeanit............

Preshevar
10-02-08, 17:36
2 kemb me ni cizme :biggrin:

emine
01-02-09, 09:17
Do t'ia jepja njė shpullė nė fytyrė :redface: :frown:

Action
01-02-09, 10:39
Pernime a perhajgare :P?

ritta
01-02-09, 14:19
isha trondit shum edhe isha bloku krejt ................:P

emine
01-02-09, 14:20
Do t'ia jepja njė shpullė nė fytyrė :redface: :frown:

i kishi ike nga faqja dheute ,,,,,:eek:

doGzona
01-02-09, 14:34
Duhet te jeni me se te kenaqur qe nje nejri ju do aq seriozishte e forte, sa qe ju ofron martese.
Lerini shpullat aman, se gati ju besuam.

emine
01-02-09, 14:36
Duhet te jeni me se te kenaqur qe nje nejri ju do aq seriozishte e forte, sa qe ju ofron martese.
Lerini shpullat aman, se gati ju besuam.


nuke nevojitet besimi juaj:biggrin:

doGzona
01-02-09, 14:39
Po me duket qe po te shohe emine duke i dhen shpulle....vehtes mos propozimi eshte enderr:biggrin:

Xuki
01-02-09, 22:30
....mu kish dashtė niher me mendu, se ku e qoj!

Zana_ch
01-02-09, 22:38
..tja kisha fut ni shpull i her tmir syve ....e kisha thon a tkan lon ment aaaa mu martue me mue .....a mos ki vendos me vdek mrena kti viti , e ne daq vdeken ather martohu me mue .......hihihihihihiiiiiiii

I kisha thon em vjen keq por i her kam qa pun tjera ma me rendesi ....kshtu qe i her nuk ashte ajo tem ne koken time ...me fal A

jadore
01-02-09, 22:47
..tja kisha fut ni shpull i her tmir syve ....e kisha thon a tkan lon ment aaaa mu martue me mue .....a mos ki vendos me vdek mrena kti viti , e ne daq vdeken ather martohu me mue .......hihihihihihiiiiiiii

I kisha thon em vjen keq por i her kam qa pun tjera ma me rendesi ....kshtu qe i her nuk ashte ajo tem ne koken time ...me fal A

hm , tamam qike per marak te mames e babes..

shfletuesi_
01-02-09, 22:49
Do mendohesha...

Zana_ch
01-02-09, 22:50
hm , tamam qike per marak te mames e babes..pse ti moj a nuk je e mames e babes a? .....:eek: upsssssss shkretove pak hihihipo de a me mor en qaf njerin e huj aaa...ma mir me ja karzu drejt qka menoi qy i her

Elina
01-02-09, 22:53
Kur t me propozon martese kam me ardhe me tregu si kam reagu...se keshtu nuk po di besa :tongue:

Pupi
01-02-09, 22:54
Ju njoftoj qė ky sondazh ėshtė publik, ku zgjidhja e juaj mund tė shiqohėt edhe nga antarėt tjerė.


Rezultati i Sondazhit : Si do tė ndjeheshit nėse njė njeri ju propozon martesė?
Do tė skuqesha
Arkza, BE LK, Linka_pz, lyra2, ritta, shfletuesi_, teutaA 7 28.00%
Do ta pėrqafoja
>>{SpOnGeBoB}<<, Cia-Ferizaj, Elina, Gjumashja, Naki, Pupi, rilinda, selvija, telashja, Xuki 10 40.00%
Do t'ia jepja njė shpullė nė fytyrė
egi, emine, flutra, Fshatari, Murgesha, Preshevar, ssara, uliksi31-jr. 8 32.00%
Votues: 25.

doGzona
01-02-09, 22:55
..tja kisha fut ni shpull i her tmir syve ....e kisha thon a tkan lon ment aaaa mu martue me mue .....a mos ki vendos me vdek mrena kti viti , e ne daq vdeken ather martohu me mue .......hihihihihihiiiiiiii

I kisha thon em vjen keq por i her kam qa pun tjera ma me rendesi ....kshtu qe i her nuk ashte ajo tem ne koken time ...me fal A

Ashtu pra .

Sa me frikesove, thash nime edhe Zana i jep shpulle te gjorit, ani si ta pata vu syrin per vellan tim, sa ishe pershtat ne familjen time, se kemi plote me mantile te bardhe, sa mire te kishte shku muhabeti...!:biggrin:

Te pershendes Zanush.

lovely
01-02-09, 23:03
tybe une ia kisha rras shpulle :biggrin:

jadore
01-02-09, 23:05
pse ti moj a nuk je e mames e babes a? .....:eek: upsssssss shkretove pak hihihipo de a me mor en qaf njerin e huj aaa...ma mir me ja karzu drejt qka menoi qy i her

po moj zemer , per ate po te them , edhe mua keshtu me kane pas eduku , shkollen , qe jam e babes dhe e mames mu kujtu e ta perserita ty , qe per merak te tyre ,
veq mos harro-a, hjekuju merakun prinderve , mos e le ne gjysme po kryje dhe meso me temel cdo shkonje se te duhet ne jete ....

Zana_ch
01-02-09, 23:07
Ashtu pra .

Sa me frikesove, thash nime edhe Zana i jep shpulle te gjorit, ani si ta pata vu syrin per vellan tim, sa ishe pershtat ne familjen time, se kemi plote me mantile te bardhe, sa mire te kishte shku muhabeti...!:biggrin:

Te pershendes Zanush.

o flm shum per pershendetje ...kuku mos em thuj se ma ki vue synin per vlla,jam e re moj ku don mem kaperu kaq heret per vlla
....oo lum vallvi per moter qe ka ...ani de un ni her kam mantil te bardh e ishalla me ndimen e zotit do ta bej te kaltere te qelt moj ...athere do te ndihem mir me ate mantil.....ivvv

Prishtinasja_
01-02-09, 23:10
Nese do ishte personi qe une dua , atehere pa ngurrim do ta perqafoja ! :rolleyes::smile:

emine
01-02-09, 23:12
Po me duket qe po te shohe emine duke i dhen shpulle....vehtes mos propozimi eshte enderr:biggrin:


shume here e kam degju ket fjale:smile: ............nese te pelqen te them ndryshe ateher duhem tju zhgenjej,ma se paku qka do doja nga nje mashkull te me bente nje kerkese te tille per momentin hiq se hiq:redface:deri me tani gjithmone kam shenu sinqerisht ketu,skam pse te shitem dikushi nese nuke jam...


kaloja mire moter etrimav;)

doGzona
01-02-09, 23:27
o flm shum per pershendetje ...kuku mos em thuj se ma ki vue synin per vlla,jam e re moj ku don mem kaperu kaq heret per vlla
....oo lum vallvi per moter qe ka ...ani de un ni her kam mantil te bardh e ishalla me ndimen e zotit do ta bej te kaltere te qelt moj ...athere do te ndihem mir me ate mantil.....ivvv

ha, hahahah , sa lezetshem e ke thene.....ishte me shaka rrusho....une Ty te deshiroje suksese ne studime ne shkolle dhe mandej te gjitha vien vete, fejesa , martesa etj etj.....!

lazdrani
02-02-09, 02:00
Nese Personi qe e dua dhe njihem me kohe me propozone ne nje atmosfere me ndonje befasi...patjeter se nuk kisha refuzuar por do ju pergjigjja me PO.Edhe zhvalleeeeeee mandej..

doGzona
02-02-09, 02:58
shume here e kam degju ket fjale:smile: ............nese te pelqen te them ndryshe ateher duhem tju zhgenjej,ma se paku qka do doja nga nje mashkull te me bente nje kerkese te tille per momentin hiq se hiq:redface:deri me tani gjithmone kam shenu sinqerisht ketu,skam pse te shitem dikushi nese nuke jam...


kaloja mire moter etrimav;)

Po emine , por me duket qe fjala eshte per nje propozim martese nga mashkulli qe jeni ne lidhje me te,apo jam gabim une , e nuk po e kuptoje kete sondazh...apo ketu eshte fjala edhe per njerezit qe nuk i njehe, se lloje lloje teme e cuditshem po hapet qe besa.
Sidocofte nuk eshte nevoja te sillemi ndaj nje propozimi ne menyre aq arrogante, me shpulla e me grushta, edhe pse veshtire e kam te besoje qe nje njeri i edukuar mund sillet ne ate menyre, por ketu shumica po e marrin si shaka kete sondazh.
Mandej dhe ky sondazh propozimi nuk vlen per te martuarit,mendoje... por nje mendim mund te japin nga pervoja e tyre se si ka qen reagimi i tyre, propozimi i marteses kur i eshte bere.Dhe kur je ne lidhje me nje mashkull besoj qe e don dhe e dashuron moj emine, dhe nje propozim martese nga ai besoje qe vetem te gezon, apo edhe ketu jam gabim, apo sot po lidhen edhe hic pa u dasht, per interesat e ndryshme...halle njeri tybe me u kuptue...!!!

Gjithe te mirat emine!

emine
02-02-09, 09:01
Po emine , por me duket qe fjala eshte per nje propozim martese nga mashkulli qe jeni ne lidhje me te,apo jam gabim une , e nuk po e kuptoje kete sondazh...apo ketu eshte fjala edhe per njerezit qe nuk i njehe, se lloje lloje teme e cuditshem po hapet qe besa.
Sidocofte nuk eshte nevoja te sillemi ndaj nje propozimi ne menyre aq arrogante, me shpulla e me grushta, edhe pse veshtire e kam te besoje qe nje njeri i edukuar mund sillet ne ate menyre, por ketu shumica po e marrin si shaka kete sondazh.
Mandej dhe ky sondazh propozimi nuk vlen per te martuarit,mendoje... por nje mendim mund te japin nga pervoja e tyre se si ka qen reagimi i tyre, propozimi i marteses kur i eshte bere.Dhe kur je ne lidhje me nje mashkull besoj qe e don dhe e dashuron moj emine, dhe nje propozim martese nga ai besoje qe vetem te gezon, apo edhe ketu jam gabim, apo sot po lidhen edhe hic pa u dasht, per interesat e ndryshme...halle njeri tybe me u kuptue...!!!

Gjithe te mirat emine!

po qashtu oshte,po keto martesat e menjehershme po ju dalin dardhe me bisht,,,kshtuqe mundesh me qen en lidhje me deshte po seshte e domosdoshme martesa,apo qenka nje vule komunes simbol i dashuris,i nderit etj etj,,,,,thjeshte personalisht sjam intersgjike,ndoshta per ket arsye se du martesen qy;););)...shkurt qka po shofe ne ket forum apo edhe ne jeten e perditshme me mire mos me ja nis ksaj pune hiq,,mu nuke me ra me degju fort se qiftet e martuar qenkan te lumtun,,,ateher pse mu martu ?!

shyqyre qe jemi te ndryshem,!
cdo te mire rrusho!

ps,mos u bind ti as dikushe tjeter qe eminia i jep shans dikujte te huje,as kafe me pi e lemo me kerku martese nga une,,,;););)bash me mu nuke oshte e lehte dikushe i huje me hy ne muhabet;)

Jana
02-02-09, 09:20
Qe eshte person qe se njo mir...isha skuq se em kisha ardh keq diqysh mu kish dok palidhje....
E po te ishte personi qe e njo edhe em pelqen....i kisha thon ...em duhet me mendu...heheheh

Dallandyshja_718
02-02-09, 16:24
Eeee si asht ken lehte "n'kohen tėme". Vinte nji mik i shpise, pyeste baben edhe punet kryheshin...:biggrin: Nuk ishte nevoje as shpullash e as shkelmash...ata propozojshin e ata vulosshin,,,e une "e gjora" ēobaneshe isha kur m'paten "dhanė" shyqyr qe m'tregou shoqja se tybe as me dijt...njaq marre asht kėn...:biggrin: :biggrin: Se m'a me njoft burrin, uuuuu jo deri njate dite qe jam ba puse...ups nuse...:biggrin: M'paten martue "si macen n'thes".:biggrin: :biggrin:

Per atehere u bisedoft!:biggrin: :biggrin:

Oqeani
02-02-09, 17:40
Qe eshte person qe se njo mir...isha skuq se em kisha ardh keq diqysh mu kish dok palidhje....
E po te ishte personi qe e njo edhe em pelqen....i kisha thon ...em duhet me mendu...heheheh

ahahha Mos u mendo shume se po shkon " treni" http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif - (se tash jane te shpejte) ahhahahaha

jadore
03-02-09, 15:38
po qashtu oshte,po keto martesat e menjehershme po ju dalin dardhe me bisht,,,kshtuqe mundesh me qen en lidhje me deshte po seshte e domosdoshme martesa,apo qenka nje vule komunes simbol i dashuris,i nderit etj etj,,,,,thjeshte personalisht sjam intersgjike,ndoshta per ket arsye se du martesen qy;););)...shkurt qka po shofe ne ket forum apo edhe ne jeten e perditshme me mire mos me ja nis ksaj pune hiq,,mu nuke me ra me degju fort se qiftet e martuar qenkan te lumtun,,,ateher pse mu martu ?!

shyqyre qe jemi te ndryshem,!
cdo te mire rrusho!

ps,mos u bind ti as dikushe tjeter qe eminia i jep shans dikujte te huje,as kafe me pi e lemo me kerku martese nga une,,,;););)bash me mu nuke oshte e lehte dikushe i huje me hy ne muhabet;)

ketu deshta te analizoj me shume (dhe rastesisi te jete koment i Emines )
..cka kupton ne mentalitetin e sotem te femres kosovare , nuk i jap shance ...!!!''nuk i jap shance dikujte te huaj te pi kaffe''..tregon krenarine , ndershmerine apo mendjemadhesine e pa arsyeshme ..!!!
per koment qe nuk dua te keqkuptohem jap dy shembuj nga perditeshmeria ime ..
sapo u ktheva nga nje servisim autoje dhe mes tjerash me thane ..''te lene kete cmim pasi jane te rralle fermat qe vine dhe perkujdesen vet per auto te tyre , zakonishte vie per to babai , vellau ose burri ..me kujtohet qe ju pergjigja .. pse duhet ti angazhoj te tjeret ne punet e mia ..!!! .. kjo me nxiti te mendoj , jashte nje pune e tille nga femrat eshte normale po ketu cfare nenkuptone athu ..!!!
dhe rasti i dyte , veren e fundit u takova me nje mik virtual , pime kaffe dhe biseden vituale te perditeshmerise sone e zhvilluam live , mua me mahniti nga ai prezentimi i tij niveli i komunikimit dhe kultura qe posedon , do te thote kjo qe une bera gabim qe nje personi deri atehere te pa njohure i dhash ''shance ''te me ulet ne tavoline jame nje femer e kalibrit te ulet ..apo qe eshte me e keqja do te jem nenvlersuar per nje mundesi njohjesh te tille nga Ai!!!...megjithate pa paragjykuar cka tjeret thone , per boten time them qe ja vlejti , une fitoj ..fitoj njohje , komunikim mes njerzesh , pervoje ..pa marr pasasysh se si tjeret gjykojne ..
sinqerishte shume here nuk dij ku eshte kufiri , gaboj une ne keso raste apo tjeret kane paragjykime ..mua aq me bene ..!!

Artisti
03-02-09, 17:21
ketu deshta te analizoj me shume (dhe rastesisi te jete koment i Emines )
..cka kupton ne mentalitetin e sotem te femres kosovare , nuk i jap shance ...!!!''nuk i jap shance dikujte te huaj te pi kaffe''..tregon krenarine , ndershmerine apo mendjemadhesine e pa arsyeshme ..!!!
per koment qe nuk dua te keqkuptohem jap dy shembuj nga perditeshmeria ime ..
sapo u ktheva nga nje servisim autoje dhe mes tjerash me thane ..''te lene kete cmim pasi jane te rralle fermat qe vine dhe perkujdesen vet per auto te tyre , zakonishte vie per to babai , vellau ose burri ..me kujtohet qe ju pergjigja .. pse duhet ti angazhoj te tjeret ne punet e mia ..!!! .. kjo me nxiti te mendoj , jashte nje pune e tille nga femrat eshte normale po ketu cfare nenkuptone athu ..!!!
dhe rasti i dyte , veren e fundit u takova me nje mik virtual , pime kaffe dhe biseden vituale te perditeshmerise sone e zhvilluam live , mua me mahniti nga ai prezentimi i tij niveli i komunikimit dhe kultura qe posedon , do te thote kjo qe une bera gabim qe nje personi deri atehere te pa njohure i dhash ''shance ''te me ulet ne tavoline jame nje femer e kalibrit te ulet ..apo qe eshte me e keqja do te jem nenvlersuar per nje mundesi njohjesh te tille nga Ai!!!...megjithate pa paragjykuar cka tjeret thone , per boten time them qe ja vlejti , une fitoj ..fitoj njohje , komunikim mes njerzesh , pervoje ..pa marr pasasysh se si tjeret gjykojne ..
sinqerishte shume here nuk dij ku eshte kufiri , gaboj une ne keso raste apo tjeret kane paragjykime ..mua aq me bene ..!!


Euuuu jadore euuuuuu, qe nuk le gje pa ju tregue ne Dardani hahahahhaa, se pari ju tregove qe jam Lojetari, pastaj Psikologu pastaj........... e tash edhe kjo e fundit hmmmm.

Mos ju trego per heren tjeter, qe ketu po e nenshkruajm marreveshjen e mostregimit.:wink:


Sa per temen, Pergjigjet qe jane dhene nuk jane edhe aq te qelluara, une ne rastin e pare nuk do te pranoja, por nese dy tre here me thuhet, atehere mund te pijme nga nje kafe, brenda se ciles kohe edhe mund te pasqyroje rreth personit te "huaj".

Nese eshte fjala per personat e "huaj" me te cilet komunikojme ne Dardani, me te vertete do ti perqafoja shume shume nga ta, por nese eshte fjala per persona me te vertete te HUAJ, atehere vlen pergjigja qe kam dhene me larte.


Sa per marteeeeeeeeeeeeeeeeeeeseeee, ka kohe moreeeeeeeee!


Artisti

jadore
03-02-09, 17:29
Euuuu jadore euuuuuu, qe nuk le gje pa ju tregue ne Dardani hahahahhaa, se pari ju tregove qe jam Lojetari, pastaj Psikologu pastaj........... e tash edhe kjo e fundit hmmmm.

Mos ju trego per heren tjeter, qe ketu po e nenshkruajm marreveshjen e mostregimit.:wink:


Sa per temen, Pergjigjet qe jane dhene nuk jane edhe aq te qelluara, une ne rastin e pare nuk do te pranoja, por nese dy tre here me thuhet, atehere mund te pijme nga nje kafe, brenda se ciles kohe edhe mund te pasqyroje rreth personit te "huaj".


Artisti

cka nuk do te pranoje se...!!!

pse bre po thu , a edhe ty te paskem taku -a..!!! u po nime ne kasse te Etc..(me te vogla se ka artikuje me kualitet dyshues ) hatri jote u deshte me bo fjal edhe une me arkatren puna e centave ..

rrime prane temes ,
ta marrim shembull si thote Eminja , fap te thirre njeriu per kaffe , fap te propozon martese si do te reagoje ti Artisti ..!!!
garant qe ishe flakru !!!
mua me pat ndodhe kjo nje here , dhe a e di si kesh pergjegj ... Pse bash Une ...!!!, edhe e hutova artistin krejte ..

emine
03-02-09, 18:25
po qashtu oshte,po keto martesat e menjehershme po ju dalin dardhe me bisht,,,kshtuqe mundesh me qen en lidhje me deshte po seshte e domosdoshme martesa,apo qenka nje vule komunes simbol i dashuris,i nderit etj etj,,,,,thjeshte personalisht sjam intersgjike,ndoshta per ket arsye se du martesen qy;););)...shkurt qka po shofe ne ket forum apo edhe ne jeten e perditshme me mire mos me ja nis ksaj pune hiq,,mu nuke me ra me degju fort se qiftet e martuar qenkan te lumtun,,,ateher pse mu martu ?!

shyqyre qe jemi te ndryshem,!
cdo te mire rrusho!

ps,mos u bind ti as dikushe tjeter qe eminia i jep shans dikujte te huje,as kafe me pi e lemo me kerku martese nga une,,,;););)bash me mu nuke oshte e lehte dikushe i huje me hy ne muhabet;)

ketu deshta te analizoj me shume (dhe rastesisi te jete koment i Emines )
..cka kupton ne mentalitetin e sotem te femres kosovare , nuk i jap shance ...!!!''nuk i jap shance dikujte te huaj te pi kaffe''..tregon krenarine , ndershmerine apo mendjemadhesine e pa arsyeshme ..!!!
per koment qe nuk dua te keqkuptohem jap dy shembuj nga perditeshmeria ime ..
sapo u ktheva nga nje servisim autoje dhe mes tjerash me thane ..''te lene kete cmim pasi jane te rralle fermat qe vine dhe perkujdesen vet per auto te tyre , zakonishte vie per to babai , vellau ose burri ..me kujtohet qe ju pergjigja .. pse duhet ti angazhoj te tjeret ne punet e mia ..!!! .. kjo me nxiti te mendoj , jashte nje pune e tille nga femrat eshte normale po ketu cfare nenkuptone athu ..!!!
dhe rasti i dyte , veren e fundit u takova me nje mik virtual , pime kaffe dhe biseden vituale te perditeshmerise sone e zhvilluam live , mua me mahniti nga ai prezentimi i tij niveli i komunikimit dhe kultura qe posedon , do te thote kjo qe une bera gabim qe nje personi deri atehere te pa njohure i dhash ''shance ''te me ulet ne tavoline jame nje femer e kalibrit te ulet ..apo qe eshte me e keqja do te jem nenvlersuar per nje mundesi njohjesh te tille nga Ai!!!...megjithate pa paragjykuar cka tjeret thone , per boten time them qe ja vlejti , une fitoj ..fitoj njohje , komunikim mes njerzesh , pervoje ..pa marr pasasysh se si tjeret gjykojne ..
sinqerishte shume here nuk dij ku eshte kufiri , gaboj une ne keso raste apo tjeret kane paragjykime ..mua aq me bene ..!!

ndersa qka nenkuptoni Ju nese do i jipje cdo njerit mashkull rastin te pinit kafe me ta,,,,,? kshtuqe analizoni si doni ,eshte e drejta juaja dhe e gjithve te keni mendime te ndryshme,,,

ju uroi mbamje te kenshme;)

jadore
03-02-09, 19:30
[quote=jadore]

ndersa qka nenkuptoni Ju nese do i jipje cdo njerit mashkull rastin te pinit kafe me ta,,,,,? kshtuqe analizoni si doni ,eshte e drejta juaja dhe e gjithve te keni mendime te ndryshme,,,

ju uroi mbamje te kenshme;)

ate pergjigje pra e kerkoj ,
...cka nenkupton per mentalitetin tone nese pine caffe me nje te huaj ..!!!

Murgesha
03-02-09, 20:06
dhe rasti i dyte , veren e fundit u takova me nje mik virtual , pime kaffe dhe biseden vituale te perditeshmerise sone e zhvilluam live , mua me mahniti nga ai prezentimi i tij niveli i komunikimit dhe kultura qe posedon , do te thote kjo qe une bera gabim qe nje personi deri atehere te pa njohure i dhash ''shance ''te me ulet ne tavoline jame nje femer e kalibrit te ulet ..apo qe eshte me e keqja do te jem nenvlersuar per nje mundesi njohjesh te tille nga Ai!!!...megjithate pa paragjykuar cka tjeret thone , per boten time them qe ja vlejti , une fitoj ..fitoj njohje , komunikim mes njerzesh , pervoje ..pa marr pasasysh se si tjeret gjykojne ..
sinqerishte shume here nuk dij ku eshte kufiri , gaboj une ne keso raste apo tjeret kane paragjykime ..mua aq me bene ..!!

Jadore ne ket rast nuk meriton fare paragjykimi, se bash edhe krejtesisht i panjohur nuk paska qen miku virtual. Sigurisht email apo mesazh privat te ka ardhe ne inboxin tend, para se te takohesh, keshtu qe ai mik i virtuales nuk te ka pike nga qielli e te te thot jam filani eja te pijme nje kafe bashke.

Jam njera prej atyre qe kam votu per ramje shpulle. Une jam nise nga ajo qe jam e martuar e dy burra nuk me takojne, dhe sikur nuk e kam shprehi te dal e te pij kafe me nje te panjohur total.
Ndoshta te dukem patriarkale qe mirrem me paragjykimin se nuk mund te ndihem mir nese dikush me shef me ndoj te panjohur ne ndoj kafe. Jo nuk kam paragjykime te tilla, nje nder maksimat e mia qe nuk e shprehi edhe fort eshte edhe "Karvani ecen e qent le te lehin" ose "Fjalte e botes dhe birat e gardhit nuk i mbyll kush" por eshte vetvetja qe me pengon te pranoj ftes te nje panjohuri per te pir nje kafe me te. Ketu rolin kyq e luan friga nga e panjohura.

Tjeter gje eshte kur puna qe bej me ofron takime me te panjohur, ateher sillem e pi kafe me te pa kurfar paragjykimi.

emine
03-02-09, 21:01
[quote=emine]

ate pergjigje pra e kerkoj ,
...cka nenkupton per mentalitetin tone nese pine caffe me nje te huaj ..!!!
shnet;)

jadore
03-02-09, 21:17
[quote=emine]

ate pergjigje pra e kerkoj ,
...cka nenkupton per mentalitetin tone nese pine caffe me nje te huaj ..!!!

kam ecur rrugeve te ndryshme te botes ne shoqeri apo dhe sheti vetem , ende nuk me ka rastisur te ndaloj kush rrugen ne te ecur dhe teterhjeke per krahu dhe te thote ...ulu gjithesesi te pish nje caffe me mua..!!..dhe nese ka qka sypozoj del qe jane persona te cekujlibruar mental ..pra per raste abnormale nuk flasim ne kete teme ..
megjithate , te pish nje caffe me nje te huaj apo te panjohur nenkupton (te pakten per mua) shoqerimi i pare fizik ne prezence me personin , natyra e shoqerimit apo e fteses se pare mund te kete karaktere te ndryshme , te jete me pune , pune mbas pune , njohje mbas njohjesh , etj.. ajo qe me bene pershtypje eshte se pse ne ndervetedijen e mentalitetit tone , takimi i pare me te panjohur nenkuptone gjithmone nje oferte apo perfitim personal qe eshte bere nga i ftuari ...!!!
jo cdo person qe rrine ne shqerimin tone ka interesa per ne , jo cdo kush gjene vetehen e tyre ne ne , jo cdo person del ne shoqeri me mendjen qe kemi ne , ajo qka aludoj u mundova te njerr nga te tjeret ketu eshte se dhe pse nenkuptohet por nuk thuhet , te ulesh ne karrigen e nje tavoline me nje te panjohur te me hershem nuk do te thote qe do te duhet te vazhdosh ne krevat...dhe ne altar ..
e keqja eshte qe cdo here vrej qe paragjykohet , sidomos ne drejtimin emotiv..dhe rezultati gati qdo here eshte ''zhgenjyse ''pastaj ..nuk ka mbetur e gjithe bota e pa martuar qe te pres fjalen tone per ''nje ..po ,te shenjet '' dhe aq me shume po aq sa absurde ramja e nje shuplake te sypozuar drejtuar tjetrit do te me dukej fakti, si do te rreshqiste shkarazi nje pakujdesi kaq e vogel e nje gruaje te martuar; biseda rreth familjes , sa qe te vinte deri tek oferta per martese pas nje bisede me te panjohure ....!! aq sa dij une qofte kjo edhe takim i pare pune qofte , gjithesesi tema e familjes preket ..(pergjigja e murgeshes ..)
ishte vetem nje shembull qe te demantoj paragjykimin qe .. takimet e para nuk kane cdo here prapavijen jo te pakten ate qe sypozojme ..
dhe per fund , nuk njoh asnje te krisur apo te kthellet qe pa njohur sado pak tipin dhe boten e tjetrit do te gjynjezohej te priste nga ne nje shuplake nje te puthur apo nje skuqje ..!! te martohesh eshte me shume se nje fjale e thene ..

jadore
03-02-09, 21:25
[quote=jadore]
shnet;)

nuk ke koment reth kesaj pytje Emine , apo si te nenkuptohet kjo ..!!
(mendoj qe diskutojme rreth nje teme dhe jo percjellim urime ..)

prap ju perserise pytjet ,
cilat jane arsyet qe Ty personalishte te ndalojne te ulesh ne tavoline me ftesen qe ju ka bere nje person i panjohur per ju deri atehere..!

teutaA
03-02-09, 21:30
aiii sa zhurem e paski ba po ju a jeni ka folni per udhtar rasti aa nejse nejse ndoshta juve ju ka ndodh qushtu me ju propozu rruges e ju paska shku jeta tu refuzu

mendimi i jem eshte se pa qen ne lidhje me ate person nuk vjen deri tek nje propozim i till kshtu qe me knaqsi do isha pergjigj me PO:smile:

lovely
03-02-09, 23:10
aiii sa zhurem e paski ba po ju a jeni ka folni per udhtar rasti aa nejse nejse ndoshta juve ju ka ndodh qushtu me ju propozu rruges e ju paska shku jeta tu refuzu

mendimi i jem eshte se pa qen ne lidhje me ate person nuk vjen deri tek nje propozim i till kshtu qe me knaqsi do isha pergjigj me PO:smile:

mu nihere njani qishtu, m nali n udhe, m tha; po t propozoj :biggrin: i thashe kysmet e taksirat te koka kan :biggrin: kur u bon 2 muj dite, ai n amerike, une n afrike :biggrin: ky ishte Mr Uliksi :biggrin:

teutaA
04-02-09, 19:48
mu nihere njani qishtu, m nali n udhe, m tha; po t propozoj :biggrin: i thashe kysmet e taksirat te koka kan :biggrin: kur u bon 2 muj dite, ai n amerike, une n afrike :biggrin: ky ishte Mr Uliksi :biggrin:

ewww qe me keni shti me dal me shetit rruges me shum nashta i bie najkuj ne sy se perndryshe meta:tongue:

Makresh
05-02-09, 15:49
un e kam ni tkeqe qe sdi me thon jo

Zana_ch
06-02-09, 00:17
un e kam ni tkeqe qe sdi me thon jo


Nuk ki nevoi me na ba be se ta besoim te gjithe antaret ketu ne FD ....se per ty ashte normale me i ba shum gra sikur ne afganistan.

shfletuesi_
06-02-09, 00:27
ewww qe me keni shti me dal me shetit rruges me shum nashta i bie najkuj ne sy se perndryshe meta:tongue:


Shetit valla po kot ke me shetit... si une qeshtu eeee

Makresh
06-02-09, 09:09
Nuk ki nevoi me na ba be se ta besoim te gjithe antaret ketu ne FD ....se per ty ashte normale me i ba shum gra sikur ne afganistan.

qysh ? Edhe ti po don mu bo e jemja a ? :frown: po m'boohesh e tepert moj bij, po s'jam kunder :smile: Ta boj ni vend :wink:

Penelope
06-02-09, 21:06
Nese ishim dashte normal e kisha perqafu, isha ndi mire, edhe spe dqka e re, nese skishim pase raporte te mira, skisha mund me pranu, por megjithate me kujdes i kisha tregu pse jo etj etj...por shpulla e ksi gjana sma merr mendja...por martesa osht hap i rendesishem duhet mendu mire e mire...

hasanmehmeti
06-02-09, 21:50
Do ishte ndenje interesante, por besoj se deri sa te vije te ky propozime(nuk mund te anashkaloj rrallesin) gjithemone eshte nje rruge plote ndjenja,preokopime dhe finalizimi do te sjellte ndjenja qe do vlejne te mbahen mend, pse jo per Shkrimtaret te fillojne ndoj Roman te shkruajn.

Nuk jame per dhune.:smile:

teutaA
12-08-10, 00:41
me kish ra te fikt:tongue:

doGzona
12-08-10, 15:42
Dy propozime i pata sivjet, hajri e dafte,po i kaloje pushimet interesante sivjet,ky docktori nuk po dorezohet,nuk po heq dore !:biggrin:

SANTANA-29
12-08-10, 15:45
me kish ra te fikt:tongue:

OOOOO Teuta ngadal qiko fik:biggrin: masi te martohesh se ish tranu ai tipi,,hahahahahaahahahahahah

emine
12-08-10, 15:45
Kurre se kam ni ket fjale:tongue:

SANTANA-29
12-08-10, 15:48
Kurre se kam ni ket fjale:tongue:


Shakira shakira ,,ashtu po dukesh ne at foto tende,:smile:

doGzona
12-08-10, 15:50
Kurre se kam ni ket fjale:tongue:

emine, une e njeva sivjet keshtu : " kisha pas deshire dhe do te isha me fat te me behesh gruaja ime" edhe nime u skuqa se ai ishte shoku i vellaut me njifte mire kurse une ate jo..!:D

emine
12-08-10, 15:51
Shakira shakira ,,ashtu po dukesh ne at foto tende,:smile: ike se jane foto te vjedhne ne net:biggrin:

Elina
12-08-10, 18:32
Dy propozime i pata sivjet, hajri e dafte,po i kaloje pushimet interesante sivjet,ky docktori nuk po dorezohet,nuk po heq dore !:biggrin:Qy qy,ani ty doktor :biggrin:

Mu mu kan teke do shaca,me myten e hajt :tongue:

LOJETARI
12-08-10, 18:40
Qy qy,ani ty doktor :biggrin:

Mu mu kan teke do shaca,me myten e hajt :tongue:
Mos gabo me pshtjellė punė me shaca , se qaren nuk ja gjan veti !!:biggrin:

doGzona
12-08-10, 18:56
Qy qy,ani ty doktor :biggrin:

Mu mu kan teke do shaca,me myten e hajt :tongue:

:biggrin:

Po tyben, ani cka eshte me interesant shoke i vellaut,cka jane oj bij njerezia , ne thirre ate per kafe e caj e dreke aj kqyr motren shokut hahahahaha!


Po me pyet motra kush eshte Elina,po i them eshte nje mendjemadhe hahhahaha,te ben te fala!:)

teutaA
12-08-10, 19:23
OOOOO Teuta ngadal qiko fik:biggrin: masi te martohesh se ish tranu ai tipi,,hahahahahaahahahahahah

hahahah shqip mendova o idiot:wink:

tipi engjellor
12-08-10, 23:26
se di se ofru niher askuhs sme ka se skam qene edhe i interseuar per martes e kam fjalen pra niher singel jam se di qysh isha ndje normal varet nga personi qe me ofron qe kot keshtu me ofru martes veq per letra me me thane edhe mendohna shume se jo me kalu jete duhet pak do kryp

Elina
12-08-10, 23:46
:biggrin:

Po tyben, ani cka eshte me interesant shoke i vellaut,cka jane oj bij njerezia , ne thirre ate per kafe e caj e dreke aj kqyr motren shokut hahahahaha!


Po me pyet motra kush eshte Elina,po i them eshte nje mendjemadhe hahhahaha,te ben te fala!:)

Dogzone a po vjen neser ne Iftare se po te pres...edhe mos e le vellaun pa e marre se e kam njeten me ta kshyre ndashta me begeniset :biggrin:

Faleminderit i thuaj motres....ju pershendete mendjemadhja dyave :smile:


LOJETARI:

Mos gabo me pshtjellė punė me shaca , se qaren nuk ja gjan veti !!:biggrin:

Po qasaj po i tutna edhe une...kam ni qe jane shum te pshtjellavt !! :biggrin:

doGzona
13-08-10, 01:02
Dogzone a po vjen neser ne Iftare se po te pres...edhe mos e le vellaun pa e marre se e kam njeten me ta kshyre ndashta me begeniset :biggrin:

Faleminderit i thuaj motres....ju pershendete mendjemadhja dyave :smile:

Auu sa qef kisha pas,per qe te begeniset vellau e sigurte qe po e,une vec po ja nisi me te thirre kunat prej tashti,uh e lumja une,po du me u ba me dy kunatat nga Prishtina....:D Nime a thua cka thote jadore per kete,nuk e di hic cka mendon per ferizajlit,mos po te kundershto dicka,tutna e nigon ti ate ?...:biggrin:

Edhe ti mos harro me i thirre naj djale te axhes apo te dajes naj sebep qishtu, renditmi qaty te i shohe se cili po me begeniset,hic se di a ke edhe naj vella nime se tybe per vellan tend ameriken e le....:D Dhe mos gabo me ju tregu qe i kam letrat. a njeve?....:biggrin:

Te pershendesim dhe ne dy mendjemdhajat, qashtu po na thojne ! :)


.

shfletuesi_
13-08-10, 08:06
Oooo kush po me propozoni bre te dij se qfar ndjenje eshte hahahahhahahahahahah

Suelaa
13-08-10, 10:16
Po nese do ishte ai person i dashuri qe ak kohe qe nihemi, asht dicka normale. pastaj nje njeri i rastit ne rruge. do i thoja me duket se ke ngaterrua adres. ose i ke ikur spitalit nga duart.

elvio
13-08-10, 11:43
:eek: s'ka shans

Andetta
13-08-10, 22:55
Keq ngase nuk dua martėsė

kam kohė pėr martėsė

uhaaaa herėt ėshtė !

DEA
13-08-10, 23:01
Opcionet e larteshenuara jane me shume se si do reagoja/veproja.
Une po flas nga kendi emocional, pasi qe perjetova, ishte per mua nje moment i paharruar dhe njeherish nje turbulenc emocionesh me kapluan. E gezuar ne njeren ane se fejohesha me njeriun qe e doja dhe ne tjetren ane frika nga e ardhmja ishte shume e madhe.

Kaqanikasja
15-08-10, 00:24
Isha ndjere shum shum mir

teutaA
15-08-10, 02:50
Oooo kush po me propozoni bre te dij se qfar ndjenje eshte hahahahhahahahahahah

un te propozoj vetem me premto qe ki me than jo:confused:

tipi engjellor
15-08-10, 09:59
Isha ndjere shum shum mir
po a ishe ndje mire a hajde perhaj kofte une kam mendu me te ofru martes ku po ki qef mu martu a po bajm darsum a veq ne deti po shkojm hahahah

emine
15-08-10, 10:04
per budallakina skam kohe i kisha than,derisa skam shoke qe kaloi me to,me ba kush asi hajgaresh pika sherrit e nxa me mu,kshtu ashtu skam kohe mu martu,kure ti kryje punte i propozoi dikujte vete:biggrin: veq ishalla s'des para syve tmije :biggrin:

teutaA
15-08-10, 16:24
per budallakina skam kohe i kisha than,derisa skam shoke qe kaloi me to,me ba kush asi hajgaresh pika sherrit e nxa me mu,kshtu ashtu skam kohe mu martu,kure ti kryje punte i propozoi dikujte vete:biggrin: veq ishalla s'des para syve tmije :biggrin:

edhe un i kisha than psiqikisht sjom pregatit per mu martu hahahahha eww bre ti kisha pas met e qytyne qe po martohen per tri jav:wink:

shfletuesi_
15-08-10, 19:35
un te propozoj vetem me premto qe ki me than jo:confused:


hahahahahahahahha Jo Po qashtu kam me than.

teutaA
15-08-10, 20:02
hahahahahahahahha Jo Po qashtu kam me than.

hahahah te jesh i sigurt mos me merr ne qaf me i ra pishmon:wink:

doGzona
15-08-10, 20:10
hahahahahahahahha Jo Po qashtu kam me than.


Edhe une te kisha prpozuar vetem nese me premton qe thua po hahahahah!

turisti
17-08-10, 19:23
Do ta pėrqafoja

teutaA
17-08-10, 19:36
Do ta pėrqafoja

edhe a i kishe than JO a PO :confused:

lovely
17-08-10, 20:27
Do ta pėrqafoja


e kishe perqafu me kan grue se s besoj qe e kishe perqafu me kan nje njeri hahahahahahahahahahaha

Teute, perqafimi eshte YES :wink:

tipi engjellor
17-08-10, 20:28
edhe a i kishe than JO a PO :confused:
qyre qyre ska rendesi a po a jo krysorja me perqafu

teutaA
17-08-10, 21:36
e kishe perqafu me kan grue se s besoj qe e kishe perqafu me kan nje njeri hahahahahahahahahahaha

Teute, perqafimi eshte YES :wink:

jo mundet me te than sorry so problemi te ti po te un hahahahhahah

hajt bre se ska shqipe aq romantika me propozime e me sene nuk perkulet shqipja me ra ne guj per martes edhe ju a po me don se po te du edhe un kry:wink:

emine
17-08-10, 21:51
jo mundet me te than sorry so problemi te ti po te un hahahahhahah

hajt bre se ska shqipe aq romantika me propozime e me sene nuk perkulet shqipja me ra ne guj per martes edhe ju a po me don se po te du edhe un kry:wink:Shuje breh Teute se ka Shqipe qe qkamos dijne,hahahhahhaahhahahhahhahah,bash shqipet jane mjeshter en perkulje para senev te mira hahhahahhahhahahhahah

SANTANA-29
17-08-10, 21:53
Shuje breh Teute se ka Shqipe qe qkamos dijne,hahahhahhaahhahahhahhahah,bash shqipet jane mjeshter en perkulje para senev te mira hahhahahhahhahahhahah

hahaahahahahahahahhahha,,ku rafsha mos vrafsha,,,,eksperta te mdhaj jan,,:tongue:

emine
17-08-10, 21:56
hahaahahahahahahahhahha,,ku rafsha mos vrafsha,,,,eksperta te mdhaj jan,,:tongue: po veq ekspertat i bajne edhe tjert eksperta:biggrin:
santana nime qka kishe ba me ti ti qu une msit ty hahhahahhahahha,mos thuje jo se po mvjen inati prej teutes:P

teutaA
17-08-10, 21:57
po veq ekspertat i bajne edhe tjert eksperta:biggrin:
santana nime qka kishe ba me ti ti qu une msit ty hahhahahhahahha,mos thuje jo se po mvjen inati prej teutes:P

ishalla te thot jo e ja qoj msit une hahahahha

SANTANA-29
17-08-10, 21:58
po veq ekspertat i bajne edhe tjert eksperta:biggrin:
santana nime qka kishe ba me ti ti qu une msit ty hahhahahhahahha,mos thuje jo se po mvjen inati prej teutes:P

hahahahaahahahhahahahh,,,inati,,hahahaahahahhhaha, ,,po si msiti mu perkul para meje,hahahahhahahaahh,,e ti kerkun,,hahahahaah,,

emine
17-08-10, 22:01
ishalla te thot jo e ja qoj msit une hahahahhahahahhahhahahhahahha,teute te kam tahn mos shko ne kanad,ti shkojshe,hahhahhahahah
santana sune e financoi msitin,duhna vete me ardhe em te lyp,hec per inati teutes thuje po,se kjo smerr vesh sen hahhahahahha

teutaA
17-08-10, 22:03
hahahhahhahahhahahha,teute te kam tahn mos shko ne kanad,ti shkojshe,hahhahhahahah
santana sune e financoi msitin,duhna vete me ardhe em te lyp,hec per inati teutes thuje po,se kjo smerr vesh sen hahhahahahha

ahhahahah un muj e financoj msitin valla mete ti pra :wink: santana thuj jo e mos mi humb shpresat se ne ty jam kah maj ymyd:smile:

emine
17-08-10, 22:05
ahhahahah un muj e financoj msitin valla mete ti pra :wink: santana thuj jo e mos mi humb shpresat se ne ty jam kah maj ymyd:smile:ev teute,qka ka done me kersite lufta sonte sherri santanes,hahhahahhahahhahhhhahahah

teutaA
17-08-10, 22:07
ev teute,qka ka done me kersite lufta sonte sherri santanes,hahhahahhahahhahhhhahahah

jojo varet prej ti tash hahahahahah nje kemb po rri qe po te thot JO:smile:

SANTANA-29
17-08-10, 22:08
Ju te Dyat qenkeni te shtira kam filluar te frigohem,hahahhahaahahh,:tongue:

teutaA
17-08-10, 22:09
Ju te Dyat qenkeni te shtira kam filluar te frigohem,hahahhahaahahh,:tongue:ehh po don me mod ti me te prpozu martes hahahah me mir u kan me msit tybe:wink:

emine
17-08-10, 22:17
jojo varet prej ti tash hahahahahah nje kemb po rri qe po te thot JO:smile:hahhahahahhahah ,hahahahah,ja di ky vetit hallin:biggrin:

teutaA
17-08-10, 22:17
hahhahahahhahah ,hahahahah,ja di ky vetit hallin:biggrin:

a te thash qe sdin shqipja qka eshte romanca hahahahahhahah

emine
17-08-10, 22:18
Ju te Dyat qenkeni te shtira kam filluar te frigohem,hahahhahaahahh,:tongue:

hahahhahahahahhahahah,:biggrin:

emine
17-08-10, 22:20
a te thash qe sdin shqipja qka eshte romanca hahahahahhahahvalla une njohe shqipen krejt ndryshe pra,ska ma romantika:P

SANTANA-29
17-08-10, 22:24
valla une njohe shqipen krejt ndryshe pra,ska ma romantika:P


Danke ..njenjtin mendim jam edhe une ,,

Tung naten,..