PDA

View Full Version : Karta e bollonies-dem apo dobi per juristet e ardhshem


Arm_end
29-01-08, 15:38
Sa eshte e pershtatshme karta e Bollonjes ne studime te shkencave juridike? A mendoni se ky sistem i arsimit paralizon aftesit e nje juristi te mirefillet...

HoteL-MadriD
28-04-08, 21:36
Jo sa per mendimin tim shum mire eshte karta e bolonjes, dhe e kam lexuar te teren, dhe nuk ka gje ne te, vetem se kerkohen shum gjera aty, por kur nje student ka vendosur qe te behet Jurist atehere duhet te i perfillet cdo gjeje.

Kshtu qe shum e bien shum keq karten e Bolonjes por shum e mire eshte kur ta lexosh dhe ta kuptosh.

Tung

PipeX
07-05-08, 11:44
Une mendoj qe nuk ka asgje negative karta e bolonjes perkundrazi kjo kart ju ndihmon gjithve jo vetem juristve por pergjithesi atyre qe studiojn.

>>{SpOnGeBoB}<<
13-05-08, 18:23
ev shoq mendova edhe pak koha e pushimeve po vjen me ja msy dika, bile thash qetu mos jane ma lire kartat per Bolonje keta paskan bo qirkuz ketu edhe nuk e kan jape qmimin sa po kushtojke. HoteL-MadriD ti qe e paske lexue karten sa e kish qmimin edhe per sa sezona po vlejke ?!