PDA

View Full Version : Jurisprudencė


 1. Shteti
 2. Organizata e Kombeve tė Bashkuara (OKB)
 3. Veto
 4. Gjykata ndėrkombėtare e HAGĖS
 5. Zbardhja e kriminalitetit nė Kosovė
 6. Tė Drejtat e Njeriut*****
 7. Ēka ėshtė UE?
 8. E drejta publike nderkombetare
 9. Ne cilin prej sistemeve te medha juridike ben pjese jurisdiksioni shqiptar?
 10. Kushtetuta si akti mė i lart juridik
 11. Demokracia
 12. Njohja e fuqise argumentuese te dokumenteve te huaja publike!
 13. Pavaresia e Kosoves sipas te derjtes nderkombetare (nga Prof. Dr. Frank Münzel)
 14. Pyetje
 15. [Kerkes] Keshilli i Ministrave te Unionit evropjan
 16. E drejta zakonore - sa e nevojshme per zbatimin e se drejtes
 17. Karta e bollonies-dem apo dobi per juristet e ardhshem
 18. Asnjė shkelje e sė Drejtės Ndėrkombėtare nga shpallja e Pavarėsisė
 19. Ēeshtja e precedentit nuk ėshtė e prerė me thikė
 20. Estonia fillon zbatimin e "tatimit nė pordhė"
 21. Drejtėsia Shqiptare Dhe Strasburgu
 22. E Drejta Nderkombetare Publike
 23. E Drejta Romake
 24. Kuriozitet - Qeni nė gjyq
 25. Kontribute juridike mbi mbėshtetjen e pavarėsisė sė Shtetit tė Kosovės‏
 26. Padi kundėr Zotit!
 27. Kosova dhe gjykata ndėrkombėtare e drejtėsisė mbi pavarėsinė
 28. Profesioni – Mjeshtria Dhe Kriminaliteti
 29. Ēfar ėshtė edukimi me tė drejtat e njeriut?
 30. Kanuni i Lekė Dukagjinit
 31. Denimi me vdekje praktikohet ne 47 vende
 32. Ndihme
 33. Gjurmet e ADN-se zbulojne krimin pas 27 vjetesh
 34. Tre motivet e vrasjes se Azem Hajdarit.Ismet Haxhia thyen heshtjen..
 35. Ligji “pengon” politikanėt e dėnuar
 36. Pergjegjesia Penale
 37. Kosovė, themelohet "Ēmimi i Drejtėsisė - SALI ĒEKAJ"
 38. Apple hedh nė gjyq Samsungun pėr "kopje"
 39. Se di se cfare te bej
 40. Studentet e Juridikut tė UP-sė, tė katėrtat nė botė
 41. Drejtsia nė Kosov
 42. Betimi per drejtsi
 43. gjykata serbe e hages